Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Ma megint érdekesen viselkedett a corsám. Hazafelé indultam, kb 20km után kocsit leállítom csomagok ki, eltelt 15perc vissza a kocsiba indít és... nem indul :D Hogy miért azt nem tudom. Eltelt 10 perc utána indult, mondom jól van :D Jövök lefele vidékre 90es tempóban egyszercsak felvillan a check lámpa, fordulat leesik, majdnem megáll a moci aztán életre kel és irány tovább. Kb 8mp-volt az egész. Aztán megint megcsinálja, 60as tempóban épp lassítottam és akkor ugyanez ? :D Mi lehet vele azt nem tudom :P

Vki bp-en belül tudna segíteni hibakód kiolvasásában? Hátha kiderül vmi amin el lehetne indulni. Melegedni nem melegedett, normál tempóban mentem szóval egyszercsak előjött és úgy is ment....

Hülyén hangzik, de szedd szét az összes csatlakozót a motortérben, mozgasd össze, majd csatlakoztasd újra. Az én autóm zárt garázsban áll, mégis egyik reggel nem indult. Kiderült nincs gyújtás, mert az elosztó földelése valamiért hibásan érintkezett. Megmozgat, vissza, pöccre indult. Pedig előző este simán ment.

Link to comment
Megosztás:

Hülyén hangzik, de szedd szét az összes csatlakozót a motortérben, mozgasd össze, majd csatlakoztasd újra. Az én autóm zárt garázsban áll, mégis egyik reggel nem indult. Kiderült nincs gyújtás, mert az elosztó földelése valamiért hibásan érintkezett. Megmozgat, vissza, pöccre indult. Pedig előző este simán ment.

Első körben én is ezt csináltam, elosztófedél, akksi, stb.... Kíváncsi leszek, hogy előjön e a hiba.

Link to comment
Megosztás:

Pénteken írtam a c12nz túlmelegedéséről. Írtátok, és én is a termosztátra gondoltam. Megvettem a wahler-t, kicseréltem, beindítottam, kicsit járattam túráztattam és alig melegedett. Azért majd az éles használat lesz a mérvadó teszt. Egyébként a kivett termosztátot vízben melegítettem, és közben hőmérőztem. Eredetileg is wahler 92°C-os volt, de mér 65°C-nál nyitott. Akkor most mégsem volt rossz? Talán a hűtöradiátor tömődött el? Vagy a másik tippem: a vízszivatyú kopott! Ugyanis lassú fordulatnál nem forgatja a vizet megfelelően ezért melegszik. De nagyobb fordulatnál már megmozgatja ezért hűt!

Ötlet?

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Vki bp-en belül tudna segíteni hibakód kiolvasásában? Hátha kiderül vmi amin el lehetne indulni. Melegedni nem melegedett, normál tempóban mentem szóval egyszercsak előjött és úgy is ment....

Kivillogtatni nem lehet a Tiéd?

Amúgy valóban: keress a motortérben elsősorban hibásnak látszó, olajos, koszos, stb elektromos csatlásokat, földelési hibákat.

Link to comment
Megosztás:

Pénteken írtam a c12nz túlmelegedéséről. Írtátok, és én is a termosztátra gondoltam. Megvettem a wahler-t, kicseréltem, beindítottam, kicsit járattam túráztattam és alig melegedett. Azért majd az éles használat lesz a mérvadó teszt. Egyébként a kivett termosztátot vízben melegítettem, és közben hőmérőztem. Eredetileg is wahler 92°C-os volt, de mér 65°C-nál nyitott. Akkor most mégsem volt rossz? Talán a hűtöradiátor tömődött el? Vagy a másik tippem: a vízszivatyú kopott! Ugyanis lassú fordulatnál nem forgatja a vizet megfelelően ezért melegszik. De nagyobb fordulatnál már megmozgatja ezért hűt!

Ötlet?

Előre is köszi!

Nem nyitott az egy kicsit korán?

Hőgombával kapcsolatban Johnny adta a tippet , most utána is néztem, hogy fiat punto hőgomba jó a corsába (22x1.5 a menetméret). Előbb nyit, 98foknál szóval tuti nem kezd el forrani a víz.

Mondjuk azt pl nem értem hogy miért 100-102foknál nyitna átlagosan amikor 100fokon már forr a víz? Mondjuk van jópár dolog amit nem értek , de mindig tanul vmit az ember... :D

LököttZsiráf: elméletileg ki lehetne, de nem vágom, hogy kell. Ezetleg ha tudod akkor elküldenéd priviben.

Link to comment
Megosztás:

Nem nyitott az egy kicsit korán?

Hőgombával kapcsolatban Johnny adta a tippet , most utána is néztem, hogy fiat punto hőgomba jó a corsába (22x1.5 a menetméret). Előbb nyit, 98foknál szóval tuti nem kezd el forrani a víz.

Mondjuk azt pl nem értem hogy miért 100-102foknál nyitna átlagosan amikor 100fokon már forr a víz? Mondjuk van jópár dolog amit nem értek , de mindig tanul vmit az ember... :D

LököttZsiráf: elméletileg ki lehetne, de nem vágom, hogy kell. Ezetleg ha tudod akkor elküldenéd priviben.

Nekem alapból 98 körül kapcsol be a venti :D Bár mezei mutatókra nem igen lehet alapozni mert nekem pl akkor fogy ki az üzemanyag amikor már jóval piros alatt van a mutató szóval, ergó lehet, hogy 100foknál kezd el nekem is hűteni de mivel így tervezték a kocsit nem hiszem, hogy gond lenne. Amúgy meg mivel zárt rendszer nem forr a víz 100 fokon :D

Link to comment
Megosztás:

Nem nyitott az egy kicsit korán?

Hőgombával kapcsolatban Johnny adta a tippet , most utána is néztem, hogy fiat punto hőgomba jó a corsába (22x1.5 a menetméret). Előbb nyit, 98foknál szóval tuti nem kezd el forrani a víz.

Mondjuk azt pl nem értem hogy miért 100-102foknál nyitna átlagosan amikor 100fokon már forr a víz? Mondjuk van jópár dolog amit nem értek , de mindig tanul vmit az ember... :D

LököttZsiráf: elméletileg ki lehetne, de nem vágom, hogy kell. Ezetleg ha tudod akkor elküldenéd priviben.

A termosztát dobozára 92°C van írva, és amit kivettem arra is annyi volt. A víz folyamatosan melegedett, és a digitális hőmérőt teszteltem is. Felforraltam a vizet 100°C, utána jég közé tettem 00°C, tehát pontos!

Link to comment
Megosztás:

Nem nyitott az egy kicsit korán?

Hőgombával kapcsolatban Johnny adta a tippet , most utána is néztem, hogy fiat punto hőgomba jó a corsába (22x1.5 a menetméret). Előbb nyit, 98foknál szóval tuti nem kezd el forrani a víz.

Mondjuk azt pl nem értem hogy miért 100-102foknál nyitna átlagosan amikor 100fokon már forr a víz? Mondjuk van jópár dolog amit nem értek , de mindig tanul vmit az ember... :D

LököttZsiráf: elméletileg ki lehetne, de nem vágom, hogy kell. Ezetleg ha tudod akkor elküldenéd priviben.

Van egy pdf amiben az összes típus villogtatási módja, -kódja benne van. Már ha jól emlékszem. Privátban megpróbálhatom elküldeni.

Link to comment
Megosztás:

Zárt rendszernél magasabb a forrás pont..

Nem nyitott az egy kicsit korán?

Hőgombával kapcsolatban Johnny adta a tippet , most utána is néztem, hogy fiat punto hőgomba jó a corsába (22x1.5 a menetméret). Előbb nyit, 98foknál szóval tuti nem kezd el forrani a víz.

Mondjuk azt pl nem értem hogy miért 100-102foknál nyitna átlagosan amikor 100fokon már forr a víz? Mondjuk van jópár dolog amit nem értek , de mindig tanul vmit az ember... :D

LököttZsiráf: elméletileg ki lehetne, de nem vágom, hogy kell. Ezetleg ha tudod akkor elküldenéd priviben.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mostanában azt csinálja az autó, hogy amikor hideg a motor, akkor amikor indítok pár másodpercig ilyen csattogó hangot ad ki és közben néha-néha felpislan az olajnyomás lámpa, majd pár másodperc múlva elmúlik. Ez mennyire természetesen jelenség? Rossz benne az olaj?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mostanában azt csinálja az autó, hogy amikor hideg a motor, akkor amikor indítok pár másodpercig ilyen csattogó hangot ad ki és közben néha-néha felpislan az olajnyomás lámpa, majd pár másodperc múlva elmúlik. Ez mennyire természetesen jelenség? Rossz benne az olaj?

először is milyen olaj van benne?

mikor volt cserélve?

Mennyiség megfelelő -e?

Ha minden oké akkor valszeg olajpumpa...

Link to comment
Megosztás:

Nem nyitott az egy kicsit korán?

Hőgombával kapcsolatban Johnny adta a tippet , most utána is néztem, hogy fiat punto hőgomba jó a corsába (22x1.5 a menetméret). Előbb nyit, 98foknál szóval tuti nem kezd el forrani a víz.

Mondjuk azt pl nem értem hogy miért 100-102foknál nyitna átlagosan amikor 100fokon már forr a víz? Mondjuk van jópár dolog amit nem értek , de mindig tanul vmit az ember... :D

LököttZsiráf: elméletileg ki lehetne, de nem vágom, hogy kell. Ezetleg ha tudod akkor elküldenéd priviben.

Itt nézelődj...

Link to comment
Megosztás:

Sosem értettem, hogy a leírásban szereplő megkímélt állapot és a női tulaj (mintha az garancia lenne bármire is) jelző hogy fér össze az alumínium pedálokkal, illetve azokkal a kifejezetten megkímélt, sosem használt autókra jellemző felniktől, amiket a képen látni :D :D

Link to comment
Megosztás:

Sosem értettem, hogy a leírásban szereplő megkímélt állapot és a női tulaj (mintha az garancia lenne bármire is) jelző hogy fér össze az alumínium pedálokkal, illetve azokkal a kifejezetten megkímélt, sosem használt autókra jellemző felniktől, amiket a képen látni :D :D

na meg a nem dohányzó.. ott egy kazal gyújtó a váltó előtt .. (ha jól látom :D )

Link to comment
Megosztás:

na meg a nem dohányzó.. ott egy kazal gyújtó a váltó előtt .. (ha jól látom :D )

:P Hehe, tényleg :D Gondolom azért vannak ott, hogy amikor kiszáll, de csakis akkor, azonnal tüzet adhasson valakinek a parkolóban - aki terrrrrmészetesen soha nem száll be a kocsiba.

Miért hazudnak az emberek... A többi birka meg miért nem húzza rájuk a vizes lepedőt? :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.