Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Miért XEV, vagy NE? Még mindig a C20XE a messze legjobb korabeli motor, ráadásul igen olcsó lett már. Minden alkatrészt fillérekért dobálnak utánad, és sokkal kevesebb a hibalehetőség is, mint az X20XEV-nél. Nem akarlak meggyőzni, de nem értem, hogy miért pont a legjobb, legésszerűbb verziótól határolódsz el. :D

Miért kéne azt csinálom ami logikus? :D

Nekem tetszik ez:

corsa-motor-opelclub-10867.jpg

Link to comment
Megosztás:

nagy lyuk a géptetőn a fojtó felett

vagy

olyan galambdúc mint a nagy amerikai 8e-res motorokon :D

Jaaa sose tennék ilyen beömlőket a kocsimra irtózok még a látványától is, ez olyan mint a nagy vasalódeszka hátravagy mint a a küszöbre a légbeömlő a keréknél...... egyedül a transporteres beömlő tetszik :D

Link to comment
Megosztás:

minden sértegetés nélkül az utolsó pár írásod hakapeszi arra enged következtetni hogy egy igazi s*gg vagy...aki így gondolkodik mint te az inkább autóba se üljön

Ugyan ezt gondoltam én is erről, csak nem akartam leírni mert akkor megint én balhézok meg én vagyok bunkó.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kellene egy kis technikai támogatás. A motor c12nz, és nagyon melegszik. Most a nagy melegben még az autópályán is 97°C-ra. A ventillátor bekapcsol, de hosszú távon nem egészséges a motornak. Kérdés: hogy lehet fényt deríteni a hiba pontos okára? Ha a termosztát lehet-e házilag javítani, vagy csak a csre a megoldás. Ja egyébként a tágulási tartályban folyamatosan bugyog, ha túlmelegedett. Az olajba nem keveredik a hűtővíz.

Azt is megköszömöm, ha csak a linket adjátok meg!

Gyuri

Link to comment
Megosztás:

Nekem ugyanezzel a motorral folyamtosan melegedett, és még a ventillátor se kapcsolt be.

termosztátot kár javítani, cserélni kell, nem egy drága mulatság, csak meg kell bontani hozzá a vezérlést.

A vezérmű szíjjat is le kell venni, vagy elég csak a burkolatát lekapni?

Csak most néztem, hogy szegedi vagy. Június 15-e után egy hétre le kell költöznöm a munkám miatt, összejöhetnénk eszmecserére. Csak fél éve használom az autót, és elkél a tapasztaltabb ember tanácsa!

Link to comment
Megosztás:

A vezérmű szíjjat is le kell venni, vagy elég csak a burkolatát lekapni?

Csak most néztem, hogy szegedi vagy. Június 15-e után egy hétre le kell költöznöm a munkám miatt, összejöhetnénk eszmecserére. Csak fél éve használom az autót, és elkél a tapasztaltabb ember tanácsa!

Szia.

Le kell szedni a vezérműszíjat ahoz hogy termosztátot cserélj. Ha nem értesz hozzá akkor inkább csináltasd szerelővel mint utána nagyobb geb@sz legyen.

Link to comment
Megosztás:

Ma megint érdekesen viselkedett a corsám. Hazafelé indultam, kb 20km után kocsit leállítom csomagok ki, eltelt 15perc vissza a kocsiba indít és... nem indul :D Hogy miért azt nem tudom. Eltelt 10 perc utána indult, mondom jól van :D Jövök lefele vidékre 90es tempóban egyszercsak felvillan a check lámpa, fordulat leesik, majdnem megáll a moci aztán életre kel és irány tovább. Kb 8mp-volt az egész. Aztán megint megcsinálja, 60as tempóban épp lassítottam és akkor ugyanez ? :D Mi lehet vele azt nem tudom :P

Vki bp-en belül tudna segíteni hibakód kiolvasásában? Hátha kiderül vmi amin el lehetne indulni. Melegedni nem melegedett, normál tempóban mentem szóval egyszercsak előjött és úgy is ment....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.