Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Ismerős szitu.

Gondoltam rá,hogy becserélem egy 145-ös Alfára, akkor szerintem sokat spórolnék a szervizen. :D

Remélem becseréled, egy ilyen fostalicskára hamar rájönnél, hogy szart se érnek az ilyen kocsik :D:D Ha az ember már vesz valamit miért mindig ilyen hulladékokat néz? 1 haverom is kérdezgette milyen a corsa mert gazdasági TKra vágták a skoda fábiát.... Mondom neki szerintem semmi gond nincs vele. Megbeszéltük, hogy C corsát vesz oké. Erre egyik nap megjelent egy renault clioval 1.2es fos. Azóta is mai napig szidja és lassan már 2 éves a sztori. Csak német kocsit érdemes venni semmi mást.

Link to comment
Megosztás:

Remélem becseréled, egy ilyen fostalicskára hamar rájönnél, hogy szart se érnek az ilyen kocsik :D:D

Nem rossz gépek azok, csak én anno beszélgettem egy kőkemény alfás arccal még Tökölön és még ő is bevallotta, hogy gyönyörű gépek az alfák, de sokat kell alatta feküdni érte! :D

Link to comment
Megosztás:

Nem rossz gépek azok, csak én anno beszélgettem egy kőkemény alfás arccal még Tökölön és még ő is bevallotta, hogy gyönyörű gépek az alfák, de sokat kell alatta feküdni érte! :D

Én is azt halottam, hogy szerelés igényesek szóval az, hogy spórolnék nem igen állja meg a helyét szerintem :D Eleve magyarországon használt autón kb szerelésen nem igen lehet spórolni.

Link to comment
Megosztás:

A különbség akkor fog feltűnni, ha egyszer rászánod magad, hogy benevezz egy H&R, KW, Koni, stb. futóműre. Amíg nekem is Powertech wolt, addig nekem is jó volt, de utána jött a feleszmélés. :D

ez olyan hogy amig 1,3 kadettben ültem,addig volt jó amíg bele nem ültem egy 1,6osba, majd az is csak addig volt jó amíg nem lett 2000 8v, most meg ültem turbós astrában meg láttam ezt a V6os corsát is,persze h most ilyet szeretnék...szóval amíg nem próbálta az ember a jobbat addig vszínű el sem tudja képzelni hogy mennyire más/több a jobb (remélem ez érthető volt :D )

Link to comment
Megosztás:

ez olyan hogy amig 1,3 kadettben ültem,addig volt jó amíg bele nem ültem egy 1,6osba, majd az is csak addig volt jó amíg nem lett 2000 8v, most meg ültem turbós astrában meg láttam ezt a V6os corsát is,persze h most ilyet szeretnék...szóval amíg nem próbálta az ember a jobbat addig vszínű el sem tudja képzelni hogy mennyire más/több a jobb (remélem ez érthető volt :D )

Ilyen ez a pop szakma telhetetlen az ember mindig :D

Link to comment
Megosztás:

Ilyen ez a pop szakma telhetetlen az ember mindig :D

eddig úgy voltam hogy igen,kicsit telhetetlen voltam,de most hogy ez a moci van az autóban,jól megy, megbizható, minden alkatrész szinte új benne, így azt mondhatom hogy az elégedetlenségem elillant :D bár mikor látok egy olyan csodát mint tegnap akkor azért megingok :D

Link to comment
Megosztás:

eddig úgy voltam hogy igen,kicsit telhetetlen voltam,de most hogy ez a moci van az autóban,jól megy, megbizható, minden alkatrész szinte új benne, így azt mondhatom hogy az elégedetlenségem elillant :D bár mikor látok egy olyan csodát mint tegnap akkor azért megingok :D

Légtömegmérő is? :D Mert az egyenlő szívásfaktor a c16xe szívósorával ha megadja magát.

Link to comment
Megosztás:

Légtömegmérő is? :D Mert az egyenlő szívásfaktor a c16xe szívósorával ha megadja magát.

a légtömegmérőnek semmi baja szerencsére, amúgy meg van jó bontós ismerősöm akinek van még pár autónyi alkatrésze ezekhez a motorokhoz...te kis kötekedő :D

Link to comment
Megosztás:

a légtömegmérőnek semmi baja szerencsére, amúgy meg van jó bontós ismerősöm akinek van még pár autónyi alkatrésze ezekhez a motorokhoz...te kis kötekedő :P

Sac per kb 0-100ra mennyi idő alatt gyorsul a c20NEvel? :D ez úgy igen csak érdekelne :D ha 10 mp alatt van akkor bőven elég :D

Link to comment
Megosztás:

Én is azt halottam, hogy szerelés igényesek szóval az, hogy spórolnék nem igen állja meg a helyét szerintem :D Eleve magyarországon használt autón kb szerelésen nem igen lehet spórolni.

Komolyan: Szerintem 10-12éves korú autónál nehéz okos tanácsot adni melyik a jó márka. Igazából mindegyik egy pénztemető. :P

Egyik ismerős tanácsot kért,hogy 1.5milkáért szeretne e39 BMW-t venni. OMG. :D :D Mondtam neki,hogy ennyiért fókuszt, G asztrát meg ilyesmit szabad venni. Eleve ilyen árban 97-98as ötösök vannak. Már kép alapján is hányadék az összes. Olyan,hogy a harmadik-negyedik 17-21éves gazdájának arra volt csak pénze,hogy rakjon bele gagyi éndzsölájszt meg néha megtankolja 2000-ért,mielőtt kivitte driftelni a körforgalmakba. De az egy-két normálisabb példány is ott van már majdnem 15éves ennyi pénzért. Abban meg km-től függetlenül bármi bármikor beadhatja a kulcsot.

Link to comment
Megosztás:

OMG. hogy beindult a fórum volt mit olvasni legalább ezt már szeretem. Demó téged meg már rég nem láttalak ide írni van szabadidőd? :lol::D

Kevés időm van fórumozgatni. :lol:

Lusta a csigásat összerakni, inkább ide ír! :D

Nem a lustaságon múlik, azt elhiheted! :lol:

Azóta se tudom, hogy mi van a hengerfejjel, pedig jó lenne már lassan összelapátolni. :D

ez olyan hogy amig 1,3 kadettben ültem,addig volt jó amíg bele nem ültem egy 1,6osba, majd az is csak addig volt jó amíg nem lett 2000 8v, most meg ültem turbós astrában meg láttam ezt a V6os corsát is,persze h most ilyet szeretnék...szóval amíg nem próbálta az ember a jobbat addig vszínű el sem tudja képzelni hogy mennyire más/több a jobb (remélem ez érthető volt :D )

Így van, az ember mindig szembesül azzal, hogy igenis van szebb, jobb, gyorsabb, csak valahol ugye meg kell kötni a kompromisszumokat :P

Link to comment
Megosztás:

XE-vel lenne olyan 7 és 8 között, de sofőr és gumifüggő. NE észrevehetően lustább, de főleg 60-80 felett lesz észrevehető.

érzetre amúgy olyan 8körül van...bár ezt a sort visszaolvasva elég f*szságnak tünik amit irtam :D

Link to comment
Megosztás:

Bázz nekem az az első minden autóval, hogy 0-100 60-100 4.ben és 3.ban. :D

Nekem is van egy tavaly novemberi mérésem, akkor már elég jól ment a Corsa, de ez messze nem a legjobb időm, amit versenyen futottam.

0-100km/h -> 4,800s

80-120km/h -> 2,07s

0-150km/h -> 7,94s

A 80-120 elég brutál, közben még váltok is egyet :D

ez igy van,én itt húztam meg a kompromisszum vonalát ennél a autónál és motornál

Nem lesz semmi erősebb? :D

Link to comment
Megosztás:

Érzésre nekem is 3mp alatt gyorsul a corsa 100ra :DDDDDDDDDD (persze ez csak poén) az érzések nem lényegesek erre már vannak dolgok amivel mérni lehet :D

de figy,én mint végfelhasználó úgy érzem hogy ez jó nekem,innentől kezdve tök mindegy hogy a számok mit mutatnak,nekem jó a többi meg le van carva :D

Link to comment
Megosztás:

de figy,én mint végfelhasználó úgy érzem hogy ez jó nekem,innentől kezdve tök mindegy hogy a számok mit mutatnak,nekem jó a többi meg le van carva :D

Ja jogos! De már demó segített szóval így már nem is érdekes :D Engem se érdekel a gyorsulás csak kíváncsi voltam nem autóversenyző vagyok.

Link to comment
Megosztás:

Nem lesz semmi erősebb? :D

gondolkodom már pár hónapja,hogy irok Neked egy pü-t a "mi lenne ha vennék egy V6 omegát és össze hoznánk a corsával" kezdetű sorokkal ,de úgy érzem ha megírom az egyenes út a leejtőn,szóval ez egyenlőre még várat magára :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.