Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Mindig rá kell jönnöm, hogy mocsok gané meló ez az óracsoport kiszedés!

Kiégett egy két visszajelző izzó, meg háttérvilágítás, és akkor gondoltam, ha már kiszedtem, akkor visszatekerem az órát a valós kilométerre, mert ez eleve többet mutatott, mint a gyári régi. Sikerült azért szopni is, mire visszaakasztottam a spirált, meg mire rájöttem, hogy azért mutat fals értéket az óra, mert nincs rendesen visszanyomva a mutató....

Link to comment
Megosztás:

Mindig rá kell jönnöm, hogy mocsok gané meló ez az óracsoport kiszedés!

Kiégett egy két visszajelző izzó, meg háttérvilágítás, és akkor gondoltam, ha már kiszedtem, akkor visszatekerem az órát a valós kilométerre, mert ez eleve többet mutatott, mint a gyári régi. Sikerült azért szopni is, mire visszaakasztottam a spirált, meg mire rájöttem, hogy azért mutat fals értéket az óra, mert nincs rendesen visszanyomva a mutató....

Én mondjuk nem panaszkodhatok. Elsőnek amikor kiszedtem , majd visszatettem akkor szívtam vele. Mostmár gyakorlatiasabban megy :D (Utoljára szóltam tesómnak, hogy akassza vissza a spirált mert már szana szét karcoltam a kezem :D )

Link to comment
Megosztás:

Mindig rá kell jönnöm, hogy mocsok gané meló ez az óracsoport kiszedés!

Kiégett egy két visszajelző izzó, meg háttérvilágítás, és akkor gondoltam, ha már kiszedtem, akkor visszatekerem az órát a valós kilométerre, mert ez eleve többet mutatott, mint a gyári régi. Sikerült azért szopni is, mire visszaakasztottam a spirált, meg mire rájöttem, hogy azért mutat fals értéket az óra, mert nincs rendesen visszanyomva a mutató....

A km spirált miért nem tekerted ki a váltóból? Behúzod a műszerfalba egy részét és lazán feltudod nyomni az órára, nem kell hozzá nőgyógyász kéz...

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek.

Nemrég egy 98-as évjáratú Corsa B 1.0 Viva 12V tulaja lettem.

Lenne egy két problémám.

A vételnél nem volt semmi gond de most a motor alapjáraton úgy ráz mintha egy diesel autóban ülnék. Néha csörög kattog.

Szerintetek hol keressem a hibát? Olvastam hogy a foljtószelepet érdemes kitakarítani, de nem tudom hogy kezdjek hozzá.

Illetve a váltóolaj szintjét hol tudom ellenörizni esetleg lecserélni?

Ha több infó kell szóljatok és megpróbálom kikeresni.

Elöre is köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek.

Nemrég egy 98-as évjáratú Corsa B 1.0 Viva 12V tulaja lettem.

Lenne egy két problémám.

A vételnél nem volt semmi gond de most a motor alapjáraton úgy ráz mintha egy diesel autóban ülnék. Néha csörög kattog.

Szerintetek hol keressem a hibát? Olvastam hogy a foljtószelepet érdemes kitakarítani, de nem tudom hogy kezdjek hozzá.

Illetve a váltóolaj szintjét hol tudom ellenörizni esetleg lecserélni?

Ha több infó kell szóljatok és megpróbálom kikeresni.

Elöre is köszönöm a segítséget.

Alapjárati motort és folytószelepet is takaríthatod. Én Würth féktisztítóval szoktam.

Váltónál van egy csavar elől, amit ki kell csavarni és valamivel megnézzed a szintet :) Igen érdemes lecserélni, 2 évente szokták a cserét :D Biztos rá fér már :D

Link to comment
Megosztás:

Alapjárati motort és folytószelepet is takaríthatod. Én Würth féktisztítóval szoktam.

Váltónál van egy csavar elől, amit ki kell csavarni és valamivel megnézzed a szintet :) Igen érdemes lecserélni, 2 évente szokták a cserét :D Biztos rá fér már :D

Köszönóm a választ. Még valami. Melyik a fojtószelep és az alapjárati motor? Illetve milyen váltóolajat vegyek és meddig töltsem?Bocsi de kezdö vagyok. Thx

Link to comment
Megosztás:

Alapjárati motort és folytószelepet is takaríthatod. Én Würth féktisztítóval szoktam.

Váltónál van egy csavar elől, amit ki kell csavarni és valamivel megnézzed a szintet :) Igen érdemes lecserélni, 2 évente szokták a cserét :D Biztos rá fér már :D

Igen a váltó tetején a rudazat bekötésénél van egy fekete gomb azt kell leszedni.

Leereszteni meg úgy a legegyszerűbb,hogy a váltó alján a difi ablakát amit 8-10 csavar tart meglazítod és szépen kifolyik az egész. 1.5 liter megy bele kb. Én Valvoline 80w-t raktam bele nemrég.

Használt autó vásárlásnál aki jót akar cseréli a fékfolyadékkal, hűtő-fagyállóval egyetemben.

Az enyém meg olyat csinál mostanában,hogy kb. 30km után ilyen 20foknál melegebb időben országúton 90-100-as tempónál felmegy a hűtővíz 93 fokra kb,aztán városi szakaszon alacsonyabb fordulaton visszahűl 91 fokra.

A hűtő barázdáit szemből már átmostam nagy nyomással,brigéciollal,mert gondoltam a nem elegendő menetszéllel lesz probléma,de nem változott semmit.

Hűtővíz és az olaj a rendeltetésszerű helyén van és nem fogy egyik sem.

Ötlet? Vagy ez normális?

Link to comment
Megosztás:

Igen a váltó tetején a rudazat bekötésénél van egy fekete gomb azt kell leszedni.

Leereszteni meg úgy a legegyszerűbb,hogy a váltó alján a difi ablakát amit 8-10 csavar tart meglazítod és szépen kifolyik az egész. 1.5 liter megy bele kb. Én Valvoline 80w-t raktam bele nemrég.

Használt autó vásárlásnál aki jót akar cseréli a fékfolyadékkal, hűtő-fagyállóval egyetemben.

Az enyém meg olyat csinál mostanában,hogy kb. 30km után ilyen 20foknál melegebb időben országúton 90-100-as tempónál felmegy a hűtővíz 93 fokra kb,aztán városi szakaszon alacsonyabb fordulaton visszahűl 91 fokra.

A hűtő barázdáit szemből már átmostam nagy nyomással,brigéciollal,mert gondoltam a nem elegendő menetszéllel lesz probléma,de nem változott semmit.

Hűtővíz és az olaj a rendeltetésszerű helyén van és nem fogy egyik sem.

Ötlet? Vagy ez normális?

1,7l inkább szerintem a töltőmennyiség az astra könyv szerint.

Ugye nem mondod komolyan, hogy egy szir-szar deprez műszeren 2fok ingadozás miatt aggódsz? :D

Link to comment
Megosztás:

Nem mertem leírni az előbb,de 2x raktam be nem gyárit más gépsasába, úgy köpte ki a váltó a szuszogón kresztül, mint a pitsa. :D

de én még mindig nem értem ,ha nincs megbontva akkor miért kell cserélni...

másrészt persze csak jót tesz vele az ember és valóban csak gyári váltó olajat szabad tölteni bele

Link to comment
Megosztás:

másrészt persze csak jót tesz vele az ember és valóban csak gyári váltó olajat szabad tölteni bele

Azért szerintem te is vágod, hogy annak az olajnak is csökken a kenőképessége az évek alatt és ha babrálták a hajtásláncot/váltót, nem biztos, hogy megvan benne az ideális mennyiség.

Nem olyan vészesen drága, hogy ne cserélném ki.

Link to comment
Megosztás:

Azért szerintem te is vágod, hogy annak az olajnak is csökken a kenőképessége az évek alatt és ha babrálták a hajtásláncot/váltót nem biztos, hogy megvan benne az ideális mennyiség.

Nem olyan vészesen drága, hogy ne cserélném ki.

persze nincs ezzel gond...

meg ugye tudjuk hogy az egyik felső szimering ereszteni szokott...

persze ha piszkálták érdemes ránézni.. a corsa-n én is néztem..

rá is töltött nagyon okos szerelő 6-7 decit eresztettem le a szint ellenőrzőn...

Link to comment
Megosztás:

de én még mindig nem értem ,ha nincs megbontva akkor miért kell cserélni...

másrészt persze csak jót tesz vele az ember és valóban csak gyári váltó olajat szabad tölteni bele

Hát szimering csere, és csak gyári nagyon nem kell cserélni sose csak ha megbontják.. amúgy a gyári gm váltóolaj örök élet +1év :D és aki már látott opelt csak gm-et ajánl bele gondolom nem véletlen :D és nem azért mert részesedést kapnak XD Nekem amikor cserélték a kuplungot megmondták, hogy csak gm váltóolajat vigyek mert úgye én viszek minden alkatrészt mert nem vállalnak garit ha valami mást olajat vinnék. :) NGK gyertya csere után is gyárira 100x szebben jár össze se hasonlítható ezért gyári gm gyertya marad nekem, nem olyan rosszak ezek a gyári cuccok. Mondjuk a motorba nem önteném B)

Link to comment
Megosztás:

Corsára létezik olyan fékrásegítő valami más opel modellről? Ami csak rá kell tenni és kész? Gondolkozok, hogy felcsapok előre 256os tárcsákat és valami durva rásegítővel brutál féket lehetne tenni rá nem ártana...

Elég a gyári rásegítő, ha nincs ABS-ed. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.