Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Jobb ha vissza veszel, mielőtt elhamarkodottan személyeskedésbe bonyolódsz, különben én szarok az IP címedre egy hatalmas bant. :)

Örülj a placebo 60 lovadnak és slussz.

Senkit nem izgat itt, amikor már 25x olvassuk. B)

Jaaa és addig ne nyilatkozz egy C20NE/XE Corsáról, amíg nem ültél olyanban.

Igazából az IP ban ló######t se ér mert kb minden szolgáltató dinamikus ip-t ad vagyis cserélődik. A nicknevet kell banolni és kész. Mondjuk már vannak komoly rendszerek amik a számítógéped adatait kiolvassák és letilt a gecibe hiába reggelnél újra :D amúgy az a 60 ló igen csak placebo szerintem is. Meg hát sok minden számít a kevés köbcenti is nagy hátrány :D

Link to comment
Megosztás:

Értem ez nyilván lényeges egy 1.2es 1.4 corsánál XDDDDDD
Nem is gondolnád mekkora :D Bár gondolom, ezt is lesz@rod :D amúgy szerintem sincs nagy jelentősége átlagos teljesítményű autóknál. Sokan csak azért teszik be mert jól mutat, tetszik nekik, picivel nagyobb biztonságot ad stb.. Ez a része soha nem érdekelt ,hogy miért kell. Mindenki saját döntése mit pakol a kocsijába.
Link to comment
Megosztás:

Jobb ha vissza veszel, mielőtt elhamarkodottan személyeskedésbe bonyolódsz, különben én szarok az IP címedre egy hatalmas bant. :D

Örülj a placebo 60 lovadnak és slussz.

Senkit nem izgat itt, amikor már 25x olvassuk. :D

Jaaa és addig ne nyilatkozz egy C20NE/XE Corsáról, amíg nem ültél olyanban.

Én ennél már többször olvasom,hogy c14si a kiskirályság, aztán c20ne meg c20xe az überkirály, aki meg ennél kisebb motorral közlekedik az nyomi.

http://www.youtube.com/watch?v=HKpEDJAk-5w.

Link to comment
Megosztás:

Amit vettem felnit, azt a srác egy astrán használta. Ami plusz volt az, hogy csináltattam faterral tehermentesítő gyűrűket és kész.

Régi felnik: 13as 175ös gumikkal. Kb 18ba vettem őket, 1év használat után sikerült ugyan annyiért eladni :D

Pictures_049__760_x_570__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Hasonlit erre az is amit en akarok venni. A stilusa ilyen:P csak 15os.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még új vagyok itt, ez az első hozzászólásom, kb 1 hónapja van egy 96-os fekete 3 ajtós b corsám. Előtte már volt két a corsám de minkettő összetört sajna, remélem ezzel nem járok így. Azt szeretném kérdezni, hogy tudtok e valahol eladó koptatót a lököshöz.

Link to comment
Megosztás:

kapott ma a kicsikém brembo tárcsákat ferrodo betéteket, skf vizipumpát, finom olajat szűrőt szíjakat tömítéseket és persze mindent prémium minőségben :D

amúgy meglepő hogy a mostani olajtól amit kapott mennyire máshogy viselkedik a moci, a hangja csendesebb és olyan finoman jár mint egy honda :D

Link to comment
Megosztás:

kapott ma a kicsikém brembo tárcsákat ferrodo betéteket, skf vizipumpát, finom olajat szűrőt szíjakat tömítéseket és persze mindent prémium minőségben :D

amúgy meglepő hogy a mostani olajtól amit kapott mennyire máshogy viselkedik a moci, a hangja csendesebb és olyan finoman jár mint egy honda :D

nehogy a nyomaték is elvesszen... :)

Link to comment
Megosztás:

Értem ez nyilván lényeges egy 1.2es 1.4 corsánál XDDDDDD

Mivel a toronymerevítőnek főleg kanyarban van jelentősége, ezért azt kell mondjam hogy igen, lényeges.

Ha te ezt nem tudod akkor nyilván még nem próbáltál belemenni hetvennel egy derékszögű kanyarba, mert akkor éreznéd a különbséget. És azt gondolom belátod hogy hetvennel még egy C12NZ-vel is lehet menni. :D

Link to comment
Megosztás:

Mivel a toronymerevítőnek főleg kanyarban van jelentősége, ezért azt kell mondjam hogy igen, lényeges.

Ha te ezt nem tudod akkor nyilván még nem próbáltál belemenni hetvennel egy derékszögű kanyarba, mert akkor éreznéd a különbséget. És azt gondolom belátod hogy hetvennel még egy C12NZ-vel is lehet menni. :D

Fentebb írtam, hogy gondolom kanyarodásnál lényeges, nem árt visszaolvasni. Igen nem próbáltam 70ennel derékszögű kanyart bevenni mert nem a hungaroringen szoktam vezetni hanem forgalomba. Ja és igen szerintem ezekbe az 1.2-1.4es corsákba full felesleges, ahogy 70ennel kanyart bevenni is full felesleges de igazából vegyél be minden kanyart 70ennel, csak akkor lesz a gond amikor nekimész majd valakinek mert akkora nagy sofőrök vannak itt magyarországon meg ha majd elütsz valakit. Erre nem verném a mellém vagyis ha ilyeneket csinálnék nem vágnék fel vele az biztos.

Link to comment
Megosztás:

kapott ma a kicsikém brembo tárcsákat ferrodo betéteket, skf vizipumpát, finom olajat szűrőt szíjakat tömítéseket és persze mindent prémium minőségben :D

amúgy meglepő hogy a mostani olajtól amit kapott mennyire máshogy viselkedik a moci, a hangja csendesebb és olyan finoman jár mint egy honda :D

Jó olajtól, gyári GM gyertyától sokkal szebben jár a motor, és amióta 98-100 üzemanyagot tankolok csak azóta is 100x szebben jár a motor sokkal halkabb ja és jobban is megy és a fogyasztás is 7L.

Link to comment
Megosztás:

Tököm ki van már.

Most szólok, hogy az ilyen okoskodó, nagymellényű hozzászólásokat törölni fogom a pitsába. :D

Vegyünk már kicsit vissza gyerekek. :D

Ja és ebbe mi volt nagy mellényű az, hogy leírtam a véleményem? Az okoskodás, hogy forgalomba idióta aki hajtűkanyart 70ennel vesz be? Értem.

Link to comment
Megosztás:

Mivel a toronymerevítőnek főleg kanyarban van jelentősége, ezért azt kell mondjam hogy igen, lényeges.

Ha te ezt nem tudod akkor nyilván még nem próbáltál belemenni hetvennel egy derékszögű kanyarba, mert akkor éreznéd a különbséget. És azt gondolom belátod hogy hetvennel még egy C12NZ-vel is lehet menni. :D

...és amikor koppansz vele oldalról az egyik torony tolja a másikat is magával. :D

Több értelmét látom a stabrudak berakásának. :)

Link to comment
Megosztás:

Nem feltétlen.

Alu toronymerevítő pl. összerogyna ekkora ütéstől, ahhoz viszont elég erős hogy a kanyarban fellépő terheléseket kiküszöbölje.

Amúgy sztem ha annyira törik az autó hogy már a torony is elmegy nyaralni, akkor az már súrolja a gazdasági tk. határát, szóval sztem olymindegy hogy 1 vagy 2 torony ha úgyis húzatópadra kell tenni az autót (jobb esetben), vagy komplett eleje cserés...

Amúgy J0hnny!

Ez milyen hozzáállás már hogy ha törik akkor nagy baj lesz? Ezzel az erővel nem veszünk kabriót mert ott is nagy gáz tud lenni ha tarkóra állsz! Nem törik és kész, ebből kell kiindulni! :D

Persze a stabrudat ettől függetlenül én is lájkolom...

Link to comment
Megosztás:

Nem feltétlen.

Alu toronymerevítő pl. összerogyna ekkora ütéstől, ahhoz viszont elég erős hogy a kanyarban fellépő terheléseket kiküszöbölje.

Amúgy sztem ha annyira törik az autó hogy már a torony is elmegy nyaralni, akkor az már súrolja a gazdasági tk. határát, szóval sztem olymindegy hogy 1 vagy 2 torony ha úgyis húzatópadra kell tenni az autót (jobb esetben), vagy komplett eleje cserés...

Amúgy J0hnny!

Ez milyen hozzáállás már hogy ha törik akkor nagy baj lesz? Ezzel az erővel nem veszünk kabriót mert ott is nagy gáz tud lenni ha tarkóra állsz! Nem törik és kész, ebből kell kiindulni! :D

Persze a stabrudat ettől függetlenül én is lájkolom...

Legyen, ahogy jónak látod, ugysem tudnálak meggyőzni. Okos enged... :) :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek.

Lenne néhány kérdésem, kérem akinek van tapasztalata az segítsen. Egy 1996-os opel corsa B-m van. X14SZ motorkóddal. Az lenne a kérdésem, hogy hol találom benne az EGR szelepe, és hogy kell kiszedni, illetve a kocsi aljától férek hozzá vagy a motorháztető felől? Én nézegettem, de nem nagyon láttam hasonló alkatrészt. Ha esetleg valakinek képe is lenne hogy hol található meg azt nagyon megköszönném.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek.

Lenne néhány kérdésem, kérem akinek van tapasztalata az segítsen. Egy 1996-os opel corsa B-m van. X14SZ motorkóddal. Az lenne a kérdésem, hogy hol találom benne az EGR szelepe, és hogy kell kiszedni, illetve a kocsi aljától férek hozzá vagy a motorháztető felől? Én nézegettem, de nem nagyon láttam hasonló alkatrészt. Ha esetleg valakinek képe is lenne hogy hol található meg azt nagyon megköszönném.

http://www.google.hu/imgres?imgurl=http://...366&bih=598

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.