Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Jó veszel egy c20ne-t 40-ért de annyiért a csomagtartóba rakod be maximum. :D

40ért a munkadíja kb, míg belerakják. Akkor cserélsz benne vezérlést, tömítéseket, szimeringeket,termosztátot,olajat stb. Ha normális cuccokkal csinálod az még 60eft kb.

És a kisblokkos kipufogórendszer elég durván fullasztani fogja a nagyblokkot, szóval azt is csináltatni kell,na meg 236 tárcsák is eleve kevesek lesznek ha egyáltalán össze lehet rakni a nagyblokk féltengelyeivel valahogy.

Simán 200-nál járunk és úgy,hogy semmi gebasz nem jön közbe. Tehát min 200ból lehet 65le-vel erősebbé tenni.

38eft-ból annyit tud az autóm,mint egy 14nz és a fogyasztásom is lejjebb ment fél literrel,így 15ekm után még az árát is behozza. Hosszú távokra országúton használom, csak a 70-80al tötymörgők kikerüléséhez akartam egy kicsivel több kraftot. Ezt simán tudja most már,ennél bátrabb előzésékbe 180lovas A6-tal sem megyek bele. Nekem megérte. :D

Bármilyen új kocsit veszel ezen a lépéseket meg kell tenni szóval, sőt egy bizonyos használat után cserélni kell ezeket mert úgy nem örök életű az olaj a vezérműszíj szóval ez benne van akinek autója van.Az lehet hogy 200nál jársz egy egy sima 1.4es motort is 150ért generáloznak :D, amúgy tárcsákat kicserélni nagy ész nem kell meg összegnek se nagy tétel. 5500FT 2db 256os hűtőt brembot veszek zsír újba tárcsát...TEXTAR 6000 a fékbetét a többit meg bontó, amúgy meg biztos lehet használtan is jó állapotút venni meg ugye a rásegítőt is cserélni kell nyereg. Én azt olvastam, hogy C20NE a sima gyári kipuff se nagy gáz ráér cserélni. Amúgy ha meg spúroskodni akar az ember akkor csak vesz 1 ilyen motort széthajtja és semmit nem költ rá, 200 ezerből 4 darab ilyet lehet és akkor semmit nem cseréltetsz ki :) meg mondjuk ha kivan cserélve az olaj és a vezérműszíj és a termosztát akkor nagy baja nem igen lehet ez meg azért annyira nem sok. Mondjuk akkor előny ha otthon maga az ember berakja a motort azt szevasz B). Vagy valami barátja segít és akkor nem 40 ezer a munkadíj. Mindegy én még mindig azt mondom, hogy felesleges egy 1.2es corsára tuningboxot tenni 40 ezerből nem lesz annyival jobb mint amit elvár az ember tőle :D. Speciel az én motorom minden cserélve van a vezérléstől kezdve mindenig egyedül az olajteknő tömítését kéne cserélni szóval egybe el lehet adni 40ért. Tehát ezen pl semmit nem kell cserélned csak berakni és kész. Arról nem beszélve hogy mindennel együtt még többet is ér szerintem ha pl valaki átalakítja az NZ-jét annak darabokba többért lehet elsütni. Aki erre adja a fejét az fizessen. Amiket meg olvastam itt Demót is meglehet keresni és ad tanácsokat és segít is biztos nyilván nem ingyen fogja beszerelni a motort :D Sőt volu is tud erről nyilatkozni biztos elfogja mondani mi mennyi kb mert ő biztos képbe van. De erről engem senki nem fog meggyőzni, hogy egy 1.2 45 lovas corsát tuningolgatni kell semmi értelme. Aztán meg, hogy milyen durván megy itt ott otthagytam vele valakit, max olyat lehet otthagyni vele aki nem tolja neki. Ez olyan mint amikor az 50es robogót tuningolgatják pénzkidobás nagyobbat kell venni ami gyári és kész.

Link to comment
Megosztás:

Dirty: ha egyszer mocit cserélsz a kocsiban akkor szólj mert átvenném a tiédet.

Nekem is az a véleményem ,hogy fölösleges egy 1.2-es mocit bárhova is piszkálgatni. Nem lesz akkora teljesítménynövekedés mint amit szeretne az ember. Akkor inkább gyűjtögessen és vegyen egy normális mocit, vagy egy másik corsát :D

Azért ki lehet fogni egy pár kocsit ha nézelődik az ember, csak szóljatok Motinak és tuti tud egy frankó konstrukciót :D

Link to comment
Megosztás:

Dirty: ha egyszer mocit cserélsz a kocsiban akkor szólj mert átvenném a tiédet.

Nekem is az a véleményem ,hogy fölösleges egy 1.2-es mocit bárhova is piszkálgatni. Nem lesz akkora teljesítménynövekedés mint amit szeretne az ember. Akkor inkább gyűjtögessen és vegyen egy normális mocit, vagy egy másik corsát :D

Azért ki lehet fogni egy pár kocsit ha nézelődik az ember, csak szóljatok Motinak és tuti tud egy frankó konstrukciót :)

Hát ha találok egy jó lakatost, aztán ha majd találok valami jó motort egyszer majd eladom c20ne vagy c20xe full kilakatoltatva új fényezéssel egy nagy blokkal én még szívesen használnám sokáig, új fék futómű és kész :D A motis rész vicc akart lenni? hehe. Itt fórumon nincs lakatos közöttetek aki nem csak fényképen látott már corsát?

Link to comment
Megosztás:

Mindegy én még mindig azt mondom, hogy felesleges egy 1.2es corsára tuningboxot tenni 40 ezerből nem lesz annyival jobb mint amit elvár az ember tőle.

Az az igazság hogy a tuning önmagában soha nem számított ésszerű lépésnek. Nekem sokáig volt Calibrám, abban meg ugye a C20NE a legkisebb motor, ott meg azt beszélték le aki ilyen motort akart tuningolni, mondván miért nem vesz inkább LET-et vagy V6-ot. Mert ha a lehető legésszerűbb módon akarsz nagyobb teljesítményt, az csak úgy működik ha eladod a mostani autódat és veszel egy erősebbet, ezt gondolom belátod. Mindennek ellenére a tuning mégis virágzik, és ennek érzelmi okai vannak: az emberek megszeretik az autójukat, és azt akarják erősebbre, gyorsabbra, szebbre vagy az igényeiknek jobban megfelelőre formálni, még akkor is ha ez esetleg többe kerül mint ha vennének egy másikat.

Ennélfogva mivel viszonylag kevés racionalitás van a dologban, ha valaki tuningolni akar, akkor azt logikus indokokkal soha az életben nem fogod tudni lebeszélni. :D

Link to comment
Megosztás:

Voltam ma a szerelőmnél,mert bizonyos kormánymozdulatokra koppant valami elöl.

Mindent átnézve kiderült,hogy a difit rúgtam szét egy kicsit. :D

Most f13 w3.94 van benne. Ha 4.18-as végáttételt kapna,akkor jobb lenne a gyorsulás valamennyivel,vagy nem érdemes foglalkozni vele? 14se,x16sz,14xe f astrákat szereltek f13w 4.18-al,de ugyanezeket a motorokat 3.94 végáttétellel is.

Link to comment
Megosztás:

Voltam ma a szerelőmnél,mert bizonyos kormánymozdulatokra koppant valami elöl.

Mindent átnézve kiderült,hogy a difit rúgtam szét egy kicsit. :)

Most f13 w3.94 van benne. Ha 4.18-as végáttételt kapna,akkor jobb lenne a gyorsulás valamennyivel,vagy nem érdemes foglalkozni vele? 14se,x16sz,14xe f astrákat szereltek f13w 4.18-al,de ugyanezeket a motorokat 3.94 végáttétellel is.

100nál 3000es fordulat :D viszont cserébe bitang jól megy 5ösbe :D

Link to comment
Megosztás:

Dirty: ha egyszer mocit cserélsz a kocsiban akkor szólj mert átvenném a tiédet.

Nekem is az a véleményem ,hogy fölösleges egy 1.2-es mocit bárhova is piszkálgatni. Nem lesz akkora teljesítménynövekedés mint amit szeretne az ember. Akkor inkább gyűjtögessen és vegyen egy normális mocit, vagy egy másik corsát :D

Azért ki lehet fogni egy pár kocsit ha nézelődik az ember, csak szóljatok Motinak és tuti tud egy frankó konstrukciót :)

Egyébként ugyanez a motor régebben porlasztóval, Euro normák előtt 60lovat tudott. Aztán lambda szabályozással szegény keverékre állították, így 15lovat elhagyott, viszont egr-rel tudta hozni az euro 2-t is. A box-al ezt a "fojtást" ki lehet szedni belőle. Nekem tökéletesen elég ez a teljesítménynövekedés,mivel ennél minden drágább.

Miért 1.4 1.6sz-ből megéri Si-t, +100eft körül +20,25 lovat csinálni? :D

Link to comment
Megosztás:

Egyébként ugyanez a motor régebben porlasztóval, Euro normák előtt 60lovat tudott. Aztán lambda szabályozással szegény keverékre állították, így 15lovat elhagyott, viszont egr-rel tudta hozni az euro 2-t is. A box-al ezt a "fojtást" ki lehet szedni belőle. Nekem tökéletesen elég ez a teljesítménynövekedés,mivel ennél minden drágább.

Miért 1.4 1.6sz-ből megéri Si-t, +100eft körül +20,25 lovat csinálni? :D

Hát jobban megéri mint tuningbox 40 ezerért :D Látom még mindig nem érted a lényeget, hogyha betettél volna egy c14se-t 60ból jobban jártál volna :)

Link to comment
Megosztás:

Soha nem fogjátok meggyőzni a kiscsávót. :D

Valahogy nem sok értelmét látom belelocsolni egy másik autó árát,aminek eredményeképpen kevesebbet (vagy semmit) nem fog érni az autó.

De egyébként had nyugtassalak meg,hogy neked is ugyanolyan kis b*zi női autód van ám mint nekem. Hiába érzed magad ######a gyereknek.

Amúgy meg sz*rok a szádba!

Pusz!

Link to comment
Megosztás:

Nekem az autó közlekedési eszköz és szórakozás egyben. Bassza a csőrömet amikor valahol 90 a megengedett és 40-50-el haladunk, mert pár gyökér nem a kresz szerint közlekedik és az utat figyeli, hanem a tájat nézi. Persze szemben is pont ugyan ilyen jófej emberkék "kirándulnak" hosszú sorokban. Ha nincs erő a kocsiban nem fogod megelőzni őket soha. A másik pedig a mókafaktor. Ha haladni akarok rúgom neki, és úgy megyek ahogy merek, nem úgy ahogy a kocsi tud. Van aki bélyeget gyűjt, van aki keresztrejtvényt fejt, és vannak akik szeretnek gyorsan haladni, kinek mi a hobby-ja.

Link to comment
Megosztás:

Nekem az autó közlekedési eszköz és szórakozás egyben. Bassza a csőrömet amikor valahol 90 a megengedett és 40-50-el haladunk, mert pár gyökér nem a kresz szerint közlekedik és az utat figyeli, hanem a tájat nézi. Persze szemben is pont ugyan ilyen jófej emberkék "kirándulnak" hosszú sorokban. Ha nincs erő a kocsiban nem fogod megelőzni őket soha. A másik pedig a mókafaktor. Ha haladni akarok rúgom neki, és úgy megyek ahogy merek, nem úgy ahogy a kocsi tud. Van aki bélyeget gyűjt, van aki keresztrejtvényt fejt, és vannak akik szeretnek gyorsan haladni, kinek mi a hobby-ja.

cs-n nincs fent a kocsid? Érdekelne.

Link to comment
Megosztás:

Nekem az autó közlekedési eszköz és szórakozás egyben. Bassza a csőrömet amikor valahol 90 a megengedett és 40-50-el haladunk, mert pár gyökér nem a kresz szerint közlekedik és az utat figyeli, hanem a tájat nézi. Persze szemben is pont ugyan ilyen jófej emberkék "kirándulnak" hosszú sorokban. Ha nincs erő a kocsiban nem fogod megelőzni őket soha. A másik pedig a mókafaktor. Ha haladni akarok rúgom neki, és úgy megyek ahogy merek, nem úgy ahogy a kocsi tud. Van aki bélyeget gyűjt, van aki keresztrejtvényt fejt, és vannak akik szeretnek gyorsan haladni, kinek mi a hobby-ja.

180lovas autóval is kivárom amíg nem lesz necces az előzés. Kb. semmivel nem haladok gyorsabban 3x erősebb géppel sem.

Közlekedés szempontjából 45ló kevés egy corsában országútra,de 60ló pont elég. Ha több van az egy extra.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.