Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

na én meg pont úgy vagyok vele hogy trágyafos felhúzott agyontuningolt dízelek mikor húzzák maguk után a koromfelhőt,ott tiltanám ki őket végleg a forgalomból...

A látható korom le sem tud jutni a tüdődig. Azon kívül 1percen belül kiülepszik. Ellenben a modern dízelek olyan kicsi részecskéket nyomatnak,amelyek simán átmennek az összes létező részecskeszűrőn meg rögtön a véráramba kerülnek és nem kicsit rákkeltőek, viszont láthatatlanok.

Link to comment
Megosztás:

na én meg pont úgy vagyok vele hogy trágyafos felhúzott agyontuningolt dízelek mikor húzzák maguk után a koromfelhőt,ott tiltanám ki őket végleg a forgalomból...

Amúgy ez pont olyan, hogy én a corsával nem mehetek be a városba mert euro I es motor szmogriadóba de a csöves BKV busz ami elindul a megállóból akkor füstöt okád, hogy ha mögötte mész kocsival 10 percig nem látsz még :D szánalmas.

Link to comment
Megosztás:

A látható korom le sem tud jutni a tüdődig. Azon kívül 1percen belül kiülepszik. Ellenben a modern dízelek olyan kicsi részecskéket nyomatnak,amelyek simán átmennek az összes létező részecskeszűrőn meg rögtön a véráramba kerülnek és nem kicsit rákkeltőek, viszont láthatatlanok.

na még a végén meggyőzöl hogy jó dolog a nagy koromfelhő :D pff

Link to comment
Megosztás:

Amúgy ez pont olyan, hogy én a corsával nem mehetek be a városba mert euro I es motor szmogriadóba de a csöves BKV busz ami elindul a megállóból akkor füstöt okád, hogy ha mögötte mész kocsival 10 percig nem látsz még :D szánalmas.

ma ment mellettem a kerepesin kifelé 2 kamaz...a hungáriától az örsig semmit nem láttál akkora füstöt hagytak maguk után...miért kell az ilyeneket hagyni???

Link to comment
Megosztás:

ma ment mellettem a kerepesin kifelé 2 kamaz...a hungáriától az örsig semmit nem láttál akkora füstöt hagytak maguk után...miért kell az ilyeneket hagyni???

Nem értem én se. Ezeket kéne kivonni a forgalomból meg a sok lada skoda IFA.. és az ilyen hulladékokat. Vannak régi kocsik amik normálisan megvannak csinálva de ezeken még az indexet se lehet látni normálisan meg semmi. Amúgy ebbe az országba mindennel foglalkoznak csak az értelmes dolgokkal nem. Ilyeneket figyelnek, hogy huh fólia van a corsán öcsém ez magyarországon a legnagyobb probléma, hogy fóliás kocsim :D

Link to comment
Megosztás:

Ma mentem a corsával 155öt óra szerint ott,ahol régebben 140-nél már elfogyott az út.

De minek írjam le, ha ez úgyis csak egy szar egykettteeeesss....

Értem. Én meg 170ennel mentem múltkor vagy 50Kmeren de lehet több km-en át, nagy dolog :D Mentem vidékre és untam már a lassú tempót :D Csodálkozok is, hogy ilyen jól megy 170et és tök stabilan viszi nincs erőlködés fura egy kis 1.4es motortól.

Link to comment
Megosztás:

Amúgy valóságban az én 1.2-esem 153-al ment óra szerint a legtöbbet, az volt a padló. Ha leszámítjuk az óra pontatlanságát, nagyjából még hozza a gyári adatot így 17 évesen, bár nem nagyon kedveli ezt a sebességtartományt :D

De miután főként itt használom a városban a dugóban araszolva, így ritkán mutat ennyit az óra :D

Link to comment
Megosztás:

Amúgy valóságban az én 1.2-esem 153-al ment óra szerint a legtöbbet, az volt a padló. Ha leszámítjuk az óra pontatlanságát, nagyjából még hozza a gyári adatot így 17 évesen, bár nem nagyon kedveli ezt a sebességtartományt :D

De miután főként itt használom a városban a dugóban araszolva, így ritkán mutat ennyit az óra :D

Nem is versenyezésre tervezték :)

Link to comment
Megosztás:

Hát nekem néha csak méretével vannak gondjaim, ezért is elképzelhető hogy a következő egy kombi lesz majd ha családosodok :D

De egyelőre csak egymagam vagy asszonnyal mászkálok, és nem vagyunk vasszekrény méretűek így bőven elférünk :)

Olcsó alkatrészek, jól tuningolható ha szeretné az ember kívül belül motorikusan , sok van belőle, még 1-2 év és egész corsákat lehet majd venni 50 ezerért hozzá, sokféle másmilyen motort lehet beletenni olcsón és akkor megy is mint az állat, jól lehet vele parkolni kicsi, szerintem még a mai napig jól néz ki családi autónak nem jó de az embernek a párjával jobb nem is kell szerintem mondjuk egy C20NE vagy C20XEvel az orrában már tökéletes. Egyszerű mint a faék! Belül is szebb mint a korabeli kocsik! Legfontosabb, hogy nem suzuki! :D

Link to comment
Megosztás:

hy all. Tegnap munkba jövet kifogtam egy kis dugót. Ezzel nem is lett volna baj, mondom legalbb megtudom h mikor kapcsol be a ventillátorom. Legutóbb cserltem hőgombt a kocsin, viszont még igazan nem volt alkalmam kiprblmi, mert soxor vidkre menet mindig lehetett rendesen haladni s nem nagyon melegedett a moci. Viszont most annal inkabb :D 100fok és még semmi. Aztan szerencsemre a forgalom is megindult igy nem forrt fel a moci. Szerintetek mi lehet a baj? ha mondjuk direktbe kötöm a ventilltort és úgy beindul akkor mi lehet mg hiba??

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mostanság van egy kis problémám és nem tudom, hogy mi lehet probléma.

Olyan 80 fölött azt veszem észre, hogy ráz a kormány, de ha elengedem nem húzz el a kormány.

Először arra gondoltam, hogy a felnim kapott egyet, vagy elhagytam róla egy "súlyt".

De tegnap azt vettem észre, hogy mintha csak akkor rázna, ha épp motor fékezek.

Szerintetek, hol keresem a hibát?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem is korrekt én nem nagyon cserélném el semmire az átlag kocsik közül, csak bele kell rakni egy nagyobb motort és kész :D

Ha lenne két milkám... :D

Nekem soha nem lesz csak két,három ajtós verdám az tuti. Nem fogják csapkodni a hátsókat,mint a tanyán a budiajtót. Az meg hogy hátul kevés a hely, azért nem érdekel,mert nagyon ritkán szoktam hátsó ülésről vezetni. :)

Link to comment
Megosztás:

Ha lenne két milkám... :D

Nekem soha nem lesz csak két,három ajtós verdám az tuti. Nem fogják csapkodni a hátsókat,mint a tanyán a budiajtót. Az meg hogy hátul kevés a hely, azért nem érdekel,mert nagyon ritkán szoktam hátsó ülésről vezetni. :)

Engem se izgat, hogy hátul mekkora a hely mert nem taxisofőr vagyok, nem azért vettem, hogy mindenki picsáját ide oda vigyem :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.