Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Szevasztok fórumlakók.

Keresnék egy Corsa villamosságához nagyon értő szakit.

Az autó egy 1998-as Corsa X10XE-s motorral.

A jelenség olyan 2 éve kezdődött...a motor menet közben magától felbőg 3,5-4 ezer környékére, majd egyszer csak abbahagyja a bőgést, az alapjárati motor nem dolgozik tovább ("nincs jelen"), és természetesen világít a check engine lámpa. Menet közben ilyenkor az autó erőteljesen rángat, álló helyzetben pedig hörög. Majd egyszer csak szintén magától "meggyógyul", és nyugi van egy ideig, ilyenkor nem rángat, és nem hörög. Van, hogy több óra, van, hogy csak 20 perc erejéig. Az op-com, és gyári tech műszer szerint is az alapjárati motor nincs jelen. Drága-drága, de nincs mit tenni egyértelműen csere. Meg is vettem a Bosch gyárit, kicseréltem, örültem...fél évig, mert megint ugyanez a bőgés, majd hörgéses "alapjáratimotortalanság". Oké, szart vettem, no para irány csere, garilevél előkeres. Kicserélték gariba, én is kicseréltem, vissza az opeloshoz alapbeállítások stb. Mindenki örült...ismét fél évig, megint ugyanaz a para. Garis csere, majd új alapjárati motor (közben annyit megcsináltam, hogy pillangószelep torkot is kitisztítottam) megint félév, és megint ugyanaz...Van Solymáron egy cég, a péceli verdák ott dolgozik egy srác, bizonyos Balázs, nagyon penge Pest szerte a rejtett villamossági hibákban, ugyanezt mondta: alapjárati motor csere. De mondom neki már 3-at cseréltem, ez a 4. ami szar...azt mondja más pedig nem lehet, az a rossz.

Az Opelos, és Balázs szerint sincs ami elrontsa az alapjárati motort a kocsiban, de mégis...a 4. alapjárati motor után azt gondolom, vagy az ördög szállta meg ezt a kocsit, vagy valami mégis képes elrontani, hiába csak a vezérlő komputerrel áll közvetlen kapcsolatban.

Közben kifogtam egy szerencsére nagyon rendes villamossági szerelőt aki szétszedte, szénkefét cseszegette, motort megpucolgatta, na akkor 5 napig jó volt az autó, majd megint beszart, tehát jófele keresgélünk, ez tuti.

Még annyira rájöttem egy ilyen felbőgés közben, hogyha sikerül jól eltalálnom egy nagyon pici gázfröccsel, akkor egyszerűen visszamegy a fordulat, és nem csinálja, illetve, ha leállítom akkor 50%, de talán jó lesz. Egy ilyen alkalommal készült ez a videó is: http://www.youtube.com/watch?v=31VXMOenhy4

Valakinek valami használható ötlete van ? Elöre is köszönöm a segítséget.

üdv: K-roy

Link to comment
Megosztás:

na ki vele mi tetszik ennyire...itt elsősorban arra gondoltam hogy sok fellépő+sok program a kicsiktől a nagyokig -nak (ezt de szépen fogalmaztam meg...ja és beleszerettem vmibe,ha megtalálom belinkelem

Olvass bele a megfelelő topikba... :D Szervezés szar volt, fellépők haha. :)

szerk.: te eltaláltál arra a részre ahol pl az én autóm is volt? :D

Link to comment
Megosztás:

Olvass bele a megfelelő topikba... :D Szervezés szar volt, fellépők haha. :D

szerk.: te eltaláltál arra a részre ahol pl az én autóm is volt? B)

majd ha lesz időm átolvasom mind a tizeniksz oldalt, de azt a azért egyből megtaláltam hogy a motorteredből már csak a halacskák hiányoztak :D

mivel nem tudom lementeni a képet így leírom ami nagyon tetszett, egy f astra 2ajtós fehér ronal turbo felnikkel...soha nem láttam még ilyet és áhhh :D :D :)

Link to comment
Megosztás:

majd ha lesz időm átolvasom mind a tizeniksz oldalt, de azt a azért egyből megtaláltam hogy a motorteredből már csak a halacskák hiányoztak B)

mivel nem tudom lementeni a képet így leírom ami nagyon tetszett, egy f astra 2ajtós fehér ronal turbo felnikkel...soha nem láttam még ilyet és áhhh :D :D :)

Legalább lemostam a blokkot :D :D

Azért nem láttál még olyat, mert ez az egy van a világon. Gyuri barátom csinálta. :D Nem mellesleg, egy csomó cucc tőlem van. :D

Link to comment
Megosztás:

Én a kábelkötegben keresném a hibát és az ECU is lehet ludas.

igen, ez a kettő van nálam is top-os helyen, de ECU csere esetén senki nem ad garit, hogy jó lesz. sajnos az én bontósomnak az utóbbi fél évben nem nagyon volt 1.0L-eshez való ECU, próbál(gat)ni meg nem olyan egyszerű...

Link to comment
Megosztás:

igen, ez a kettő van nálam is top-os helyen, de ECU csere esetén senki nem ad garit, hogy jó lesz. sajnos az én bontósomnak az utóbbi fél évben nem nagyon volt 1.0L-eshez való ECU, próbál(gat)ni meg nem olyan egyszerű...

A kábelköteg kibontása és ellenőrzése is segíthet.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.