Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Igen sokba kerül ahhoz képest amennyit ér egy ilyen 17 éves B corsa :D A megoldást próbáltam keresni ami a legjobb. Amúgy akinek meg van pénze és nem egy komolyabb kocsit vesz belőle az meg zsidó...

Inkább fanatikus nem? :D A két szó valahogy nem szinonima :)

Link to comment
Megosztás:

...vagy esetleg értelmesebb dologra akarja költeni, mint péniszhosszabbító verdára! :D

Ez a péniszhosszabbító duma ez max magyarországra igaz külföldön mit foglalkoznak avval hogy neked CLS mercid van. Normális kocsid van azt kész. Ott max a ritka kocsikat nézik meg a sznoob kategóriát ami már tényleg csak menőzésre jó max

Link to comment
Megosztás:

Ez a péniszhosszabbító duma ez max magyarországra igaz külföldön mit foglalkoznak avval hogy neked CLS mercid van. Normális kocsid van azt kész. Ott max a ritka kocsikat nézik meg a sznoob kategóriát ami már tényleg csak menőzésre jó max

Van aki itthon is röhög a nagy mercin, aminek a hitelét is hitelből fizeti valaki! :D

Link to comment
Megosztás:

Amúgy akinek meg van pénze és nem egy komolyabb kocsit vesz belőle az meg zsidó...

Ez miféle felfogás már? Akkor az is zsidó akinek volna pénze teletankra, mégis csak 5 litert tankol bele, nem? Vagy akinek van pénze megcsináltatni az autót, mégis a legspúrabb megoldást keresi? :D

J0hnnynak igaza van, lehet hogy egyszerűen csak más az értékrendje azaz nem fontos neki hogy Mercije legyen és/vagy szereti az Opelt.

Link to comment
Megosztás:

Ez miféle felfogás már? Akkor az is zsidó akinek volna pénze teletankra, mégis csak 5 litert tankol bele, nem? Vagy akinek van pénze megcsináltatni az autót, mégis a legspúrabb megoldást keresi? :)

J0hnnynak igaza van, lehet hogy egyszerűen csak más az értékrendje azaz nem fontos neki hogy Mercije legyen és/vagy szereti az Opelt.

Én ezt most nem a j0hnnyra értettem olyan emberekre akinek annyi pénze van, hogy megtehetné, hogy normális kocsival járjon :D Elég annyit tankolni amit kihasználsz szerintem. Főleg úgy, hogy csomó kocsit leszívtak már :D Ha vidékre megyek teli tank, ha csak ide a környékre 2-3 ezer, és nem biztos, hogy az a jó megoldás ha egy 17 éves kocsit megtákolgatnak nem a legolcsóbb megoldást kerestem hanem a legjobbat. Mert pl lehet megérné újabbat venni mint amennyit rákölteni.

Link to comment
Megosztás:

Ez a péniszhosszabbító duma ez max magyarországra igaz külföldön mit foglalkoznak avval hogy neked CLS mercid van. Normális kocsid van azt kész. Ott max a ritka kocsikat nézik meg a sznoob kategóriát ami már tényleg csak menőzésre jó max

Akkor csak magyarországon vesznek villantós autót? Sztem mindenhol megnézik mivel jössz, bizonyos körökben számít miből szállsz ki. Tök mind1 a földrajzi helyzettől.

Tetőablak azért jó ám,mert kinyitod bukóra, ugye a melegebb levegő felfelé száll és van ahol könnyen ki tud menni. Anélkül,hogy idegesítene az arcodba vágódó szél,amitől 80felett beszélgetni nem lehet és a zenét is ordíttatni kell. :D

A klímánál én jobban szeretem. Pont elég szellőzést ad csendben.

Link to comment
Megosztás:

Akkor csak magyarországon vesznek villantós autót? Sztem mindenhol megnézik mivel jössz, bizonyos körökben számít miből szállsz ki. Tök mind1 a földrajzi helyzettől.

Tetőablak azért jó ám,mert kinyitod bukóra, ugye a melegebb levegő felfelé száll és van ahol könnyen ki tud menni. Anélkül,hogy idegesítene az arcodba vágódó szél,amitől 80felett beszélgetni nem lehet és a zenét is ordíttatni kell. :D

A klímánál én jobban szeretem. Pont elég szellőzést ad csendben.

Szerencsére ez engem nem zavar de szerintem akkor már klíma

Link to comment
Megosztás:

Ebbe teljesen igazad van! Én se vagyok az új kocsik híve és a hitel híve se.... Én pl már c corsát se vennék jót róla nem halottam.

Akkor meg nincs miről beszélni.

Kell egy jó mestert találni és kész.

A 200EFt iszonyatos túlzás alvázjavításra.

Link to comment
Megosztás:

Én ezt most nem a j0hnnyra értettem olyan emberekre akinek annyi pénze van, hogy megtehetné, hogy normális kocsival járjon :D Elég annyit tankolni amit kihasználsz szerintem. Főleg úgy, hogy csomó kocsit leszívtak már :) Ha vidékre megyek teli tank, ha csak ide a környékre 2-3 ezer, és nem biztos, hogy az a jó megoldás ha egy 17 éves kocsit megtákolgatnak nem a legolcsóbb megoldást kerestem hanem a legjobbat. Mert pl lehet megérné újabbat venni mint amennyit rákölteni.

Ódi A6 2001-es teszi a dolgát,kötelező 15.000 olajcsere néha fékbetét legutóbb féltengely gumiharang. 5év alatt nem kellett annyit rákölteni,mint amennyit az enyém elkért.

500km-t nem tudok úgy menni,hogy ne legyen valami nyűgje. Nem birok menni vele ha tudom,hogy valami nem OK.

Mondjuk minden rozsdát kilakatoltattam,lefényeztettem az sem volt olcsó. De minőségileg nem győzött meg az Opel, nagyon nem. :D Olcsó hozzá az alkatrész de jó sok kell belőle. B) Egy azonos korú mergán,bimmeren,ódival szerintem olcsóbban lehet járni és a piaci értékük is hasonló. De ugye ahhoz jaj drága az alkatrész, igen csak azt sokkal ritkábban kéri.

Link to comment
Megosztás:

Egy azonos korú mergán,bimmeren,ódival szerintem olcsóbban lehet járni és a piaci értékük is hasonló. De ugye ahhoz jaj drága az alkatrész, igen csak azt sokkal ritkábban kéri.

Biztosítás,lóerőadó,gumik,fékbetétkészlet stb nem hinném, hogy corsa árban van. :D

Link to comment
Megosztás:

Ódi A6 2001-es teszi a dolgát,kötelező 15.000 olajcsere néha fékbetét legutóbb féltengely gumiharang. 5év alatt nem kellett annyit rákölteni,mint amennyit az enyém elkért.

500km-t nem tudok úgy menni,hogy ne legyen valami nyűgje. Nem birok menni vele ha tudom,hogy valami nem OK.

Mondjuk minden rozsdát kilakatoltattam,lefényeztettem az sem volt olcsó. De minőségileg nem győzött meg az Opel, nagyon nem. :D Olcsó hozzá az alkatrész de jó sok kell belőle. :D Egy azonos korú mergán,bimmeren,ódival szerintem olcsóbban lehet járni és a piaci értékük is hasonló. De ugye ahhoz jaj drága az alkatrész, igen csak azt sokkal ritkábban kéri.

Hát egy opelt ne is akarj audival meg mercivel összehasonlítani :) Ég és föld.

Link to comment
Megosztás:

Hát egy opelt ne is akarj audival meg mercivel összehasonlítani :D Ég és föld.

A fenntartása sajnos nem. :D

Mondjuk igényességtől függ ha idegesítenek a hibák,rohadások,stb... akkor szerintem nem jó buli idős Opellel járni. :)

Az ódi 11éves 230ekm van benne láncos szívó v6 benya egyszerűen nem találtam rajta olyat amire költeni kéne. Az enyémen meg egyből kezdtem a lengéscsillapítókkal ,rohadó küszöbbel...stb.

Link to comment
Megosztás:

A fenntartása sajnos nem. :D

Ja csak ezek 17 éves kocsik érted 1-3 évesen biztos jobbak voltak ezek is meg eleve nem 20-30 évre tervezik :) Meg az ára is töredéke egy audinak. a 123 mercik pl elmennek 1 millió KMert érted :D Szerintem nem lehet őket összehasonlítani.

Link to comment
Megosztás:

Ja csak ezek 17 éves kocsik érted 1-3 évesen biztos jobbak voltak ezek is meg eleve nem 20-30 évre tervezik :D Meg az ára is töredéke egy audinak.

Szerintem olyan 10év 150ekm-re vannak ezek a corsák tervezve. 2001-es A6 szép állapotban 1.5milka. Ha kipróbálom és tetszeni fog,akkor lesz egy 89-es 2.0 190-es kismergám,amit esőben sem szedett ki a második tulaj 92-óta és márkaszervizbe hordta végig. Jobban felszerelt mint a corsa de majdnem 10évvel öregebb. :D Barátnőmnek meg lepasszolom a corsát.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem olyan 10év 150ekm-re vannak ezek a corsák tervezve. 2001-es A6 szép állapotban 1.5milka. Ha kipróbálom és tetszeni fog,akkor lesz egy 89-es 2.0 190-es kismergám,amit esőben sem szedett ki a második tulaj 92-óta és márkaszervizbe hordta végig. Jobban felszerelt mint a corsa de majdnem 10évvel öregebb. :D Barátnőmnek meg lepasszolom a corsát.

Ritka szarul megy az a merci amúgy :) oda vissza előzőm a corsával ha 190D :D És az adó se kevés rá. Persze nagyon jó kocsi!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.