Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Nem értek hozzá csak olvastam valahol :D egyáltalán nem is tudom, hogy ez tényleg igaz ez a 2 módosítás adhat +15LE-t? Elég jónak tűnik a leírás --->

http://www.opel-magazin.hu/magazin/hasznos...es-a-c20ne.html

ezt én is olvastam,de nem gondolkodtam ettől függetlenül hengerfej síkoltatáson meg hasonló dolgokon...ami érezhető változást hozott az a kipuff "vastagítás, "kályhacsövet" raktunk végig a leömlőtől és ugye nyitott a rendszer, és ez rendesen megdobta a dolgokat, érzetre legalábbis mindenképp...érdekes amúgy hogy ugyanezt megcsináltuk c20xe astrán is és ott semmi változást nem tapasztaltunk

Link to comment
Megosztás:

ezt én is olvastam,de nem gondolkodtam ettől függetlenül hengerfej síkoltatáson meg hasonló dolgokon...ami érezhető változást hozott az a kipuff "vastagítás, "kályhacsövet" raktunk végig a leömlőtől és ugye nyitott a rendszer, és ez rendesen megdobta a dolgokat, érzetre legalábbis mindenképp...érdekes amúgy hogy ugyanezt megcsináltuk c20xe astrán is és ott semmi változást nem tapasztaltunk

De én a helyedbe nem cserélném a C20NE-t XEre nagyon jókat olvastam erről az NEről bár már erről lemondtál asszem. Nekem is ilyen szív lesz majd ha meghal a C14SE. Mondjuk az XEnek jobban tetszik a szelepfedele :) Meg hát biztos jobban is megy de mindenki annyira dicséri a 8 szelepet érdekes :D Igazából nekem ez a C14SE is bejön nagyon úgy az átlag kocsik közül amit vezettem magasan kiemelkedik és most nem azért mondom mert az enyém eddig kb 30 kocsit vezettem ebből a durváknál nem jobb pl az a8 4.2 quattronál B):D De az átlag kocsiknál sokkal jobb szerintem pl előzésnél 5.ből nem váltok vissza amit egy átlag 1.2 1.4 mindig meg kell tenni, bár itt pörög a motor mint az állat, meg ha odalépek a gázra húz is nem csak pörög a fordulatszámmérő. Remélem egyszer összejön egy C20NE vagy C20XE mert óriási élmény lehet evvel menni :D

Link to comment
Megosztás:

B)

Már videót is csinált a fäszi? Ja ez elég jó gép... angol fórumba is tele pakolta a képeivel :D amúgy jó ez a KM óra visszafelé én is linkeltem csak nem jönnek be ezek a digitális dolgok műszerfalba nekem nem érzem megbízhatónak meg jobban tetszenek a mutatók ahogy fel le mennek ezer éve ilyenek minden kocsiba ez maradjon is :D Mondjuk az üzemanyagot jobb lenne ha digitálisan írná ki és hogy hány L van benne 10-100ad pontosan :) 1.53 mondjuk sok ember bosszúságát csökkentené.

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk az üzemanyagot jobb lenne ha digitálisan írná ki és hogy hány L van benne 10-100ad pontosan :D 1.53 mondjuk sok ember bosszúságát csökkentené.

Nekem tök jól mér a mutatós is, nem tom mi vele a gond.

Nem 5l-t kell tankolni és akkor nincs gond.

Link to comment
Megosztás:

:D

Megen X20XEV?

Arra messze nyugaton valamiért nagyon meg voltak őrülve ezért a motorért, nemrég tudtam meg hogy Calibrából is a legnagyobb piacoknak számító Németországban, Svájcban és Olaszországban alig-alig találni ebből a motorból, ellenben Franciaország meg Anglia tele van velük... nekik mi bajuk volt a C20XE-vel, nem értem...? :D

Link to comment
Megosztás:

Megen X20XEV?

Arra messze nyugaton valamiért nagyon meg voltak őrülve ezért a motorért, nemrég tudtam meg hogy Calibrából is a legnagyobb piacoknak számító Németországban, Svájcban és Olaszországban alig-alig találni ebből a motorból, ellenben Franciaország meg Anglia tele van velük... nekik mi bajuk volt a C20XE-vel, nem értem...? :D

Nem olyan rossz moci az X20XEV. Nyomatékos alulról is és tök jól berakható a Morzsákba is.

Tegnap ültem a Morzsa tesójában, fekete, 3 ajtó, 1.4 16V.

236-os gyári fékek és benzines...hát fülig ért a szám, amikor visszaültem az enyémbe.A fék fényévekkel szarabb volt a másikban és a légzsákos kormány fogása valami kiábrándító volt, mint valami elbacott malomkerék.

A gépsasba valami utángyárott lambdát tettek, alulról erő nem sok volt benne, 12l kajálgat.

Link to comment
Megosztás:

Nem olyan rossz moci az X20XEV. Nyomatékos alulról is és tök jól berakható a Morzsákba is.

Tegnap ültem a Morzsa tesójában, fekete, 3 ajtó, 1.4 16V.

236-os gyári fékek és benzines...hát fülig ért a szám, amikor visszaültem az enyémbe.A fék fényévekkel szarabb volt a másikban és a légzsákos kormány fogása valami kiábrándító volt, mint valami elbacott malomkerék.

A gépsasba valami utángyárott lambdát tettek, alulról erő nem sok volt benne, 12l kajálgat.

Hát én inkább már C20XE-t tennék már be +20 le a környezetnek tök8 mert nem az én corsám tenné tönkre nagyon sokan a világon már tönkre tették.

Nekem fékkel nincs gond jó nem úgy fog mint egy 1-2 évesé de szerintem annyira nem gáz. A kormánynál a GSI kormány sokkal vastagabb szóval a légzsákos utána nagyon fura szokni kell. 12L az fäsza :D:D Az üzemanyag mutató szánalmasan szär a corsaba. Amúgy meg arra értettem, hogy minden kocsiba ilyen kéne amit fent írtam sokkal praktikusabb....

Link to comment
Megosztás:

A sporté elvileg a stabrudak miatt feszesebb.

Bekellene már raknom a 40-es csücsöt, ott rohad a dobozban már 2éve lassan. :D

Lehet veszek egy gsi corsát 100ért azért kérdezem..... mondjuk 140re tartja de annyit sose adok érte. ami kell megtartom többi eladó lenne.. szervó. klíma gsi motor első lökös új KM óra lámpák sárvédő ajtók és még sok minden :D Majd rájön h senkinek nem kell ennyiért semmi papírral szar állapotba

Link to comment
Megosztás:

Továbbra is ablakmosó projekt!

Szerváltam egy új tömítést, betettem összeraktam hurrá, feltöltöttem nem folyt!

Párat spricceltem, de ismét tócsa van alattam!

A csövekkel nem lehet gond azokat átnéztem.

A tartály nem repedt!

Marad, akkor hogy a motor engedi ki, tehát most annak a cseréje jön :S

Link to comment
Megosztás:

Továbbra is ablakmosó projekt!

Szerváltam egy új tömítést, betettem összeraktam hurrá, feltöltöttem nem folyt!

Párat spricceltem, de ismét tócsa van alattam!

A csövekkel nem lehet gond azokat átnéztem.

A tartály nem repedt!

Marad, akkor hogy a motor engedi ki, tehát most annak a cseréje jön :S

Nem lehet megoldani, hogy valakivel ketten ellenőrizzétek - rögtön lehet látni, hogy hol a gond.

Átérzem a helyzetet, nálam a lenti tartállyal van gond, ami a lámpa- és hátsó ablak mosáshoz kell. Valami nem stimmelhet, s hiába van kis kezem, mégsem fér be a lökhárító és a tartály/csövek közé. Mondjuk ennyi hibával még meglennék :D

Link to comment
Megosztás:

Hát bent a munkahelyen is szétkaptuk, gondoltam a tömítésre, ezért is szerváltam egyet ami jobban szoritja, próbáltam oda is ahol a szívócsonk belemegy a tartályba szilóval kitölteni, az sem használt, ezért jutottam arra a megoldásra, hogy a motor engedi ki magából.

Link to comment
Megosztás:

Ha az aljára sincs lóvé, biztos a tetejére van... :D

Megsúgom, hogy van lóvé az aljára és meg is lesz csináltatva egyedül azon gondolkoztam, hogy van e értelme megcsináltatni egy 17 kocsit. Mellesleg én se turkálok a zsebedbe :D Egyébként carstylingon találtam a képet és betettem, mellesleg utálom a tető ablakot mert a kocsi zárt legyen felül ennyi. Érdekesség kép osztottam meg. Hagyjuk már ezt kinek mennyi pénze van senki nem ismeri a másik anyagi helyzetét. Mellesleg akinek pénze van nyilván nem B corsával fog járni meg F astrával ennyi. Ez kb olyan mint hogy ne 5L tankoljak a kocsiba mert 1 szär a mutató. Lehet, hogy azért tankolok annyit bele mert ennyire van szükségem akkor. Tudod én pl minden nálam lévő pénzem befektetem valamibe. Nem bírom már ezt a mások leszólását amikor fogalma sincs az embernek miről beszél. Attól mert valaki 5L tankol nem jelenti azt, hogy nem tudná tele veretni a tankot.

Link to comment
Megosztás:

Megsúgom, hogy van lóvé az aljára és meg is lesz csináltatva egyedül azon gondolkoztam, hogy van e értelme megcsináltatni egy 17 kocsit. Mellesleg én se turkálok a zsebedbe :D Egyébként carstylingon találtam a képet és betettem, mellesleg utálom a tető ablakot mert a kocsi zárt legyen felül ennyi. Érdekesség kép osztottam meg. Hagyjuk már ezt kinek mennyi pénze van senki nem ismeri a másik anyagi helyzetét. Mellesleg akinek pénze van nyilván nem B corsával fog járni meg F astrával ennyi.

Ki vesézte ki a te anyagi helyzeted? :D

Magasról szarom le mennyi pénzed van a kocsira, de pár napja itt hisztiztél, hogy rohad a gépsas és sokba fog kerülni.

...másrészt tévedés, hogy akinek pénze van nagy kocsit vesz. :)

Link to comment
Megosztás:

Ki vesézte ki a te anyagi helyzeted? :D

Magasról szarom le mennyi pénzed van a kocsira, de pár napja itt hisztiztél, hogy rohad a gépsas és sokba fog kerülni.

...másrészt tévedés, hogy akinek pénze van nagy kocsit vesz. :)

Igen sokba kerül ahhoz képest amennyit ér egy ilyen 17 éves B corsa :D A megoldást próbáltam keresni ami a legjobb. Amúgy akinek meg van pénze és nem egy komolyabb kocsit vesz belőle az meg zsidó...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.