Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

B)

Én kérek elnézést ! Nem voltam tisztában ,hogy nem lehet megosztani! Bár régebben ez fent volt a fórumon,én is innen töltöttem le, lehet az is csak addig amíg az adminok meg nem látták!!

Akinek kell az írjon privit egy email címmel mellékelve és küldöm!!

Még1szer sorry Johnny !

Link to comment
Megosztás:

Én kérek elnézést ! Nem voltam tisztában ,hogy nem lehet megosztani! Bár régebben ez fent volt a fórumon,én is innen töltöttem le, lehet az is csak addig amíg az adminok meg nem látták meg !!

Akinek kell az írjon privit egy email címmel mellékelve és küldöm!!

Még1szer sorry Johnny !

szégyelld magad :D köszi a fájlokat :D

Link to comment
Megosztás:

Ma elkeserítő dolgok láttak napvilágot amikor megemeltük a kis szeretett corsámat..... Szétrohadva a hátsó rugónál úgy hogy beleér a rugóba hátul már a kirohadt rész, a tányér rész átrohadva eltörve........ elől a kereszttartók szarrá rohadva.... szerelő barátom is viccelődött hogy jobban tenném ha többet nem mennék vele 170ennel meg a gödröket kerüljem mert megfogok vele halni.... Ja meg az övet mindig kapcsoljam be mert elég durva a dolog. Szóval most full padlón vagyok. Esetleg ha valaki tud corsát papírok nélkül feketét alul ne legyen így ki és a fényezés is viszonylag normál írjon mert már mindent végig gondoltam de már magam se tudom mi lenne a jó megoldás. Arra, hogy valaki megtákolja 200 ezret nem fogok fizetni mert ezt legalább 4 pontot érint és akkor meg már nem ártana egy új fényezés is mert 1 szar az egész. Eladásom gondolkodok de nagyon megszerettem, vagy másik corsába való átpakoláson sajnos. Ja és persze 9 nap múlva a vizsga is lejár hogy a kép is kerek legyen áttolatni áttudom de magam se tudom, hogy megéri e már nekem..

Link to comment
Megosztás:

Ma elkeserítő dolgok láttak napvilágot amikor megemeltük a kis szeretett corsámat..... Szétrohadva a hátsó rugónál úgy hogy beleér a rugóba hátul már a kirohadt rész, a tányér rész átrohadva eltörve........ elől a kereszttartók szarrá rohadva.... szerelő barátom is viccelődött hogy jobban tenném ha többet nem mennék vele 170ennel meg a gödröket kerüljem mert megfogok vele halni.... Ja meg az övet mindig kapcsoljam be mert elég durva a dolog. Szóval most full padlón vagyok. Esetleg ha valaki tud corsát papírok nélkül feketét alul ne legyen így ki és a fényezés is viszonylag normál írjon mert már mindent végig gondoltam de már magam se tudom mi lenne a jó megoldás. Arra, hogy valaki megtákolja 200 ezret nem fogok fizetni mert ezt legalább 4 pontot érint és akkor meg már nem ártana egy új fényezés is mert 1 szar az egész. Eladásom gondolkodok de nagyon megszerettem, vagy másik corsába való átpakoláson sajnos. Ja és persze 9 nap múlva a vizsga is lejár hogy a kép is kerek legyen áttolatni áttudom de magam se tudom, hogy megéri e már nekem..

Keress egy jó lakatost és ne keseredj el.

Nekem is van most gond vele, bár nem vészes.Hátsó kerékjárati dobok aljánál nyalja a roszda papa, de meg lesz csinálva, csak várólistán vagyok.

Hátsó nyúlványt lehet hozzá kapni, elsőt is UNIX/Bárdi, nem vészes, szal ne add fel.

Link to comment
Megosztás:

Keress egy jó lakatost és ne keseredj el.

Nekem is van most gond vele, bár nem vészes.Hátsó kerékjárati dobok aljánál nyalja a roszda papa, de meg lesz csinálva, csak várólistán vagyok.

Hátsó nyúlványt lehet hozzá kapni, elsőt is UNIX/Bárdi, nem vészes, szal ne add fel.

Aluszalag befogja nem? :D :D

Link to comment
Megosztás:

Az enyémet most alvázvédőztettem. Azt mondták, két évente érdemes ismételni. Nem túl gyakori az?

Más: ha belekap a rozsda, meg lehet fogni, vagy reménytelen? Nekem a motorháztető rügyezget, a festés alatt nyomja fel. Javítható (nem ideiglenesen, hogy rendszeresen tákolgatni kelljen a festést) vagy cseréljem le a motorháztetőt?

Öcsém skodáján a hátsó tornyokat "páncéllemez" anyaggal javította egy nagyon lelkiismeretes szaki, de a lengéscsillapítók rögzítésénél csak szétrohadt a kasztni :D

Az az érzésem, hogy ha elkezd rozsdásodni, akkor az visszafordíthatatlan folyamat.

Link to comment
Megosztás:

Keress egy jó lakatost és ne keseredj el.

Nekem is van most gond vele, bár nem vészes.Hátsó kerékjárati dobok aljánál nyalja a roszda papa, de meg lesz csinálva, csak várólistán vagyok.

Hátsó nyúlványt lehet hozzá kapni, elsőt is UNIX/Bárdi, nem vészes, szal ne add fel.

Hát reménykedem. De elől hátul is gázos és elől is az meg nem olcsó móka. Azért 150-200 ezret erre nem költenék mert ha már ezt megcsináltatom akkor az egészet telibe is fújatom mert akkor már el se adnám ennyiért meg már lehetne új verdát venni :/

Link to comment
Megosztás:

Ma elkeserítő dolgok láttak napvilágot amikor megemeltük a kis szeretett corsámat..... Szétrohadva a hátsó rugónál úgy hogy beleér a rugóba hátul már a kirohadt rész, a tányér rész átrohadva eltörve........ elől a kereszttartók szarrá rohadva.... szerelő barátom is viccelődött hogy jobban tenném ha többet nem mennék vele 170ennel meg a gödröket kerüljem mert megfogok vele halni.... Ja meg az övet mindig kapcsoljam be mert elég durva a dolog. Szóval most full padlón vagyok. Esetleg ha valaki tud corsát papírok nélkül feketét alul ne legyen így ki és a fényezés is viszonylag normál írjon mert már mindent végig gondoltam de már magam se tudom mi lenne a jó megoldás. Arra, hogy valaki megtákolja 200 ezret nem fogok fizetni mert ezt legalább 4 pontot érint és akkor meg már nem ártana egy új fényezés is mert 1 szar az egész. Eladásom gondolkodok de nagyon megszerettem, vagy másik corsába való átpakoláson sajnos. Ja és persze 9 nap múlva a vizsga is lejár hogy a kép is kerek legyen áttolatni áttudom de magam se tudom, hogy megéri e már nekem..

Hello 2-3 napja nézegettem használtauton a corsákat volt 1 külföldi papíros olyan 80 e körül 3 ajtós fekete 1.5 d ha jól emlékszem...

Link to comment
Megosztás:

Ma elkeserítő dolgok láttak napvilágot amikor megemeltük a kis szeretett corsámat..... Szétrohadva a hátsó rugónál úgy hogy beleér a rugóba hátul már a kirohadt rész, a tányér rész átrohadva eltörve........ elől a kereszttartók szarrá rohadva.... szerelő barátom is viccelődött hogy jobban tenném ha többet nem mennék vele 170ennel meg a gödröket kerüljem mert megfogok vele halni.... Ja meg az övet mindig kapcsoljam be mert elég durva a dolog. Szóval most full padlón vagyok. Esetleg ha valaki tud corsát papírok nélkül feketét alul ne legyen így ki és a fényezés is viszonylag normál írjon mert már mindent végig gondoltam de már magam se tudom mi lenne a jó megoldás. Arra, hogy valaki megtákolja 200 ezret nem fogok fizetni mert ezt legalább 4 pontot érint és akkor meg már nem ártana egy új fényezés is mert 1 szar az egész. Eladásom gondolkodok de nagyon megszerettem, vagy másik corsába való átpakoláson sajnos. Ja és persze 9 nap múlva a vizsga is lejár hogy a kép is kerek legyen áttolatni áttudom de magam se tudom, hogy megéri e már nekem..

Amit kétszázért kapsz mind1,hogy magyar vagy külföldi egyik sem lesz jobb állapotban. Legolcsóbb,legjobb megcsináltatni.

Link to comment
Megosztás:

Amit kétszázért kapsz mind1,hogy magyar vagy külföldi egyik sem lesz jobb állapotban. Legolcsóbb,legjobb megcsináltatni.

Azért erre nem vennék mérget! Ismerősöm aki ma felemelte a corsát mondta, hogy ne izguljak mert múltkor is nála voltam és mutatta a csaja corsáját amit öreg bácsitól vettek 300ért és nem volt rajta rozsda szóval nem kell általánosítani... De nyilván sok szar 17 éves kocsik.

Link to comment
Megosztás:

Azért erre nem vennék mérget! Ismerősöm aki ma felemelte a corsát mondta, hogy ne izguljak mert múltkor is nála voltam és mutatta a csaja corsáját amit öreg bácsitól vettek 300ért és nem volt rajta rozsda szóval nem kell általánosítani... De nyilván sok szar 17 éves kocsik.

Ezek az öreg bácsik olyanok,mint Columbo felesége. :D

Link to comment
Megosztás:

Hát reménykedem. De elől hátul is gázos és elől is az meg nem olcsó móka. Azért 150-200 ezret erre nem költenék mert ha már ezt megcsináltatom akkor az egészet telibe is fújatom mert akkor már el se adnám ennyiért meg már lehetne új verdát venni :/

Nem tudom ott mennyiért dolgoznak a karosszériások, de a két első nyúlvány javítása és a hátsók cseréje nem kerülhet 150-be...

Nekem pl a két első javítása 20 volt, alvázvédőzéssel együtt.

A jobbos üléstartó bakot is nézd meg aláfekve, gócpont a B corsáknál.

Rúgótányért lehet kapni egyébként 3900Ft.

Egy ügyes lakatos pedig simán kijavítja a nyúlványt, akár cserével, akár ÜGYES foltozással...nem gányolással.

Nekem amint kész veszek bele hátsó műanyag dobbetét.

Link to comment
Megosztás:

Hali!!!

Meg kell azt csináltatni. Keress valami olcsóbb szakit. Nekem a műszaki előtt a két váznyúlvány és az anyósülés mögötti részen egy luk hegesztése egy doboz rücsivel volt kb 5 ezer.

Ha ott pöstön olyan drágák a szerelők, megéri máshol is körbenézni.

Link to comment
Megosztás:

Mostanság észrevettem, hogy rohamosan fogy az ablakmosó folyadékom, amikor sokat spriccelek, és teli a tartály, akkor a bal első keréknél csöpög az folyadék ki. Szétkaptam az egészet, és a motor meg a a tartály között folyik ahogy néztem. Adtam neki szilót is, de még igy se jó. Létezik erre valami tömítés, vagy a motor a szar?

Link to comment
Megosztás:

Mostanság észrevettem, hogy rohamosan fogy az ablakmosó folyadékom, amikor sokat spriccelek, és teli a tartály, akkor a bal első keréknél csöpög az folyadék ki. Szétkaptam az egészet, és a motor meg a a tartály között folyik ahogy néztem. Adtam neki szilót is, de még igy se jó. Létezik erre valami tömítés, vagy a motor a szar?

nekem is csinálta, jó pár hektolitert elfolyattam mire kiderült hogy csak a szivattyút kellett a helyére tenni, ott a tartály mellett...de ha már ott vagy nézd meg a csöveket hogy nem lazult e vmelyik le róla

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.