Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Esetleg nincs vki beszkennelve eredeti b corsa számlap ? (esetleg hőfok és üzemanyag is jó lenne) Tudom elég furcsa kérdés de hátha <_< eredeti méret és skálázás miatt kellene. Ismerősöm csinálni akar (persze ha jól sikerül akkor csináltatok én is vele) egyedi számlapot a kocsijába. Kicsit sokall tizenezret kiadni érte. Próba szerencse :angry:

Miért nem jó a sima számlap gyári számlap?

Link to comment
Megosztás:

Az nem csak 1 számlap, hanem plazma számlap, egy kicsit nehéz olyasmit megcsinálni, és ha jó helyen keresed kapsz 6-7e ft-ért is :P használtan is lehet találni :P

Ez igaz ,de nem plazma számlapot akar hanem vmi egyszerűbbet. <_< Mondjuk egy plazmát azt én is elfogadnék :angry: Igazából nem néztem még körül , hogy azok milyen árban lennének. Találtam egy oldalt ahol sima papír szerűségből csinálnak olyat amilyen az elképzelésed. Megcsinálják, hazaviszed, kivágod, belerakod és kész. Mondjuk ez olyan 4e-től indul. Csak egy egyszerű kérdés volt , hátha lenne vkinek pontos méretek miatt szkennelve és akkor lehetne kísérletezni.

Cimbim ráér ilyennel foglalkozni :P Mondtam neki ,hogy nekem akkor szóljon hamár tökéletesítette a technikát :P

Tényleg amúgy verdával mi a helyzet? Sikerült vmit intézni vagy kiárulni belőle?

Egybe viszik vagy bontod?

Link to comment
Megosztás:

Ez igaz ,de nem plazma számlapot akar hanem vmi egyszerűbbet. <_< Mondjuk egy plazmát azt én is elfogadnék :angry: Igazából nem néztem még körül , hogy azok milyen árban lennének. Találtam egy oldalt ahol sima papír szerűségből csinálnak olyat amilyen az elképzelésed. Megcsinálják, hazaviszed, kivágod, belerakod és kész. Mondjuk ez olyan 4e-től indul. Csak egy egyszerű kérdés volt , hátha lenne vkinek pontos méretek miatt szkennelve és akkor lehetne kísérletezni.

Cimbim ráér ilyennel foglalkozni :P Mondtam neki ,hogy nekem akkor szóljon hamár tökéletesítette a technikát :P

Tényleg amúgy verdával mi a helyzet? Sikerült vmit intézni vagy kiárulni belőle?

Egybe viszik vagy bontod?

Vitték volna egybe 230e, annyiért nem adtam oda. Van még 2 jelentkező is, de azok a hétvégén nem jöttek.

Ha lennének ajánlatok, akkor bontanám, de 1-2 dologért nem fogom szétbontani

Link to comment
Megosztás:

Vitték volna egybe 230e, annyiért nem adtam oda. Van még 2 jelentkező is, de azok a hétvégén nem jöttek.

Ha lennének ajánlatok, akkor bontanám, de 1-2 dologért nem fogom szétbontani

Annó hasonlóképpen járt osztálytársam a puntojával. Egy ideig árulta egybe , aztán elkezdte szétbontani. Lökösöket,kárpítokat, plusz 1-2 kisebb nagyobb dolgot kiárult belőle amikor jött egy vevő aki azonnal megvette volna az egészet egybe <_<

Elmegy az , jó árban adod elviszik hamar :angry:

Ha majd odakerül a sor hogy bontod akkor dobj már rám egy üzenetet. Első lökös,tid kompletten kábellal, km óra, plusz pár apróbb műanyag alkatrészre tudnék vevőt. Persze ha jó árat kérsz értük :P

Link to comment
Megosztás:

Ha majd odakerül a sor hogy bontod akkor dobj már rám egy üzenetet. Első lökös,tid kompletten kábellal, km óra, plusz pár apróbb műanyag alkatrészre tudnék vevőt. Persze ha jó árat kérsz értük :angry:

Az ugye feltünt, hogy nem GSi lökös van rajta elöl? <_<

Link to comment
Megosztás:

Annó hasonlóképpen járt osztálytársam a puntojával. Egy ideig árulta egybe , aztán elkezdte szétbontani. Lökösöket,kárpítokat, plusz 1-2 kisebb nagyobb dolgot kiárult belőle amikor jött egy vevő aki azonnal megvette volna az egészet egybe <_<

Elmegy az , jó árban adod elviszik hamar :angry:

Ha majd odakerül a sor hogy bontod akkor dobj már rám egy üzenetet. Első lökös,tid kompletten kábellal, km óra, plusz pár apróbb műanyag alkatrészre tudnék vevőt. Persze ha jó árat kérsz értük :P

Én akár most is megbontanám, csak írd meg privátba mi kell, és mennyit adsz azokért

Link to comment
Megosztás:

Na a mai napon megcsináltuk az olajcserét wháháhá Castrol magnetec 10W-40...

- olaj

- olajszűrő

- réz alátét

- levegőszűrő

- pollenszűrő

Nagyon párásodott már az ablak ezért szétkaptam és kicseréltem hát atomjaira volt már esve 1 kiló kosszal együtt. A műanyagból az ablak előtt a csavarok ki, ablaktörlő karok le, gumi felhúz, műanyag felhúz és örül kicseréli pöcköket rányom és kész a többi visszafele <_<

- gyertya

cseréltem gyári GM 1 pólusúra mivel 94es a kocsi nem kell bele 2 pólus mivel nem 1 csőbe van a gyertya.

- Oktánszám váltó cserélve

- Benzinszűrő cserélve

Most nem halottam a csörgést 95össel terhelésre de még tesztelem, ezúton is köszönöm a tippeket J0hnnynak és a többieknek aki a gyertya és oktánszámváltó cserét ajánlották. Mivel csak 7Km mentem nem sok idő volt tesztelni de majd mondom a végeredményt..

Motorkódom C14SE

Kérdés a hőfok mutató felmegy 90re beáll semmi gond, de ha egy helybe járatom a motort vagy állok a lámpánál akár 100ig is elmegy a mutató égett hűtővíz szag és kb 100nál kapcsol a ventilátor. A termosztát szar vagy a hőkapcsoló gomba?

Link to comment
Megosztás:

Minek ha egybe elviszi egy srác 250-be. A másik hogy szerdán elakarták vinni 230-ba egy pesti, aki gyorsulásra épitene ebből autót! De annyiba nem adtam oda. Minimum 250. Azt mondta még átgondolja :angry:

Te jó okos gyerek vagy, hogy zsidóskodsz azon a 20 ezer forinton már rég le tudódott volna a szar gondod és nézhetnéd a következő verdád. E helyett még mindig itt balf@szoskodsz kocsi nélkül. De még mindig csak a rinyálást hallgatjuk <_< Ennyi idő alatt már a fél kocsit eladtam volna de látom nem vagy valami rafinált.. Tippet nem adok, hol lehet gyorsan tovább adni rajta de hát valamit nagyon nem jól csinálsz..

Link to comment
Megosztás:

Te jó okos gyerek vagy, hogy zsidóskodsz azon a 20 ezer forinton már rég le tudódott volna a szar gondod és nézhetnéd a következő verdád. E helyett még mindig itt balf@szoskodsz kocsi nélkül. De még mindig csak a rinyálást hallgatjuk <_< Ennyi idő alatt már a fél kocsit eladtam volna de látom nem vagy valami rafinált.. Tippet nem adok, hol lehet gyorsan tovább adni rajta de hát valamit nagyon nem jól csinálsz..

Majd lesz vmi

Link to comment
Megosztás:

Ja igen és a hőkapcsoló gombát merre találom? Szembe állva a kocsival a hűtő bal oldalán?

Segítek. Igen ott van legalul <_< Vedd ki és mérd ki hogy hány fokon kezd csipogni! 97foknál kellene kapcsolnia. Sztem a tiedbe is egyfokozatú van. Mert létezik olyan amibe van egy lassú és egy gyors fokozat.

Link to comment
Megosztás:

Segítek. Igen ott van legalul <_< Vedd ki és mérd ki hogy hány fokon kezd csipogni! 97foknál kellene kapcsolnia. Sztem a tiedbe is egyfokozatú van. Mert létezik olyan amibe van egy lassú és egy gyors fokozat.

Kösz. Nem nagyon méregetem cserélem azt kész már megvettem. A kérdés adott a termosztát is szar? Mert beáll 90fokra csak álló helybe van a gond amit feljebb írtam.

Link to comment
Megosztás:

Kösz. Nem nagyon méregetem cserélem azt kész már megvettem. A kérdés adott a termosztát is szar? Mert beáll 90fokra csak álló helybe van a gond amit feljebb írtam.

Akkor termosztát jó. Álló helyzetbe jó hogy felmegy, mivel nem kap menetszelet. Ezért van a ventilátor, hogy nagy dugókba se forrjon fel a víz!

Ha nem 90fokon lenne a mutató hanem pl. 45-50 foknál akkor állandóan nyitva van vagy felforr menet közbe, akkor állandóan zárva, ekkor kuka!

Én most vettem az enyémbe 2500ftért házzal együtt gyári használtat. Ez is 90fokon áll mindig :P

Már az őninditó is jó <_< Vízfogyás nincs, termosztát csere probléma megoldotta a helyzetet, meg bekentem a ház szélét tömítőanyaggal.

Nem fogy a víz, se az olaj, szerencsém van hogy nem lett hengerfejes :angry:

Link to comment
Megosztás:

Akkor termosztát jó. Álló helyzetbe jó hogy felmegy, mivel nem kap menetszelet. Ezért van a ventilátor, hogy nagy dugókba se forrjon fel a víz!

Ha nem 90fokon lenne a mutató hanem pl. 45-50 foknál akkor állandóan nyitva van vagy felforr menet közbe, akkor állandóan zárva, ekkor kuka!

Én most vettem az enyémbe 2500ftért házzal együtt gyári használtat. Ez is 90fokon áll mindig :P

Már az őninditó is jó <_< Vízfogyás nincs, termosztát csere probléma megoldotta a helyzetet, meg bekentem a ház szélét tömítőanyaggal.

Nem fogy a víz, se az olaj, szerencsém van hogy nem lett hengerfejes :angry:

Értem és ha a ventilátor kapcsolót cserélem akkor valószínűleg elmúlik a gond?

Link to comment
Megosztás:

Kérdés a hőfok mutató felmegy 90re beáll semmi gond, de ha egy helybe járatom a motort vagy állok a lámpánál akár 100ig is elmegy a mutató égett hűtővíz szag és kb 100nál kapcsol a ventilátor. A termosztát szar vagy a hőkapcsoló gomba?

Hozzá ne nyúlj!Pont f@sza! <_<

Link to comment
Megosztás:

A kérdés adott a termosztát is szar? Mert beáll 90fokra csak álló helybe van a gond amit feljebb írtam.

Senkinek nem volt a családban skodája? <_<

Ne röhögtessetek má! :angry:

Motor indít.Melexik.Eléri a 90-92 fokot.Ezt próbálja tartani a termosztát.

Tehát menet közben a 90fok körül tökéletes.

Megállsz,nincs menetszél,felmegy 100-ra,venti kapcsol, visszahűt.

Mit nem lehet ezen érteni?

Egyszerű mint az 1x1.

Nyomás alatt meg úgysem 100fokon forr a víz, ne parázzatok már ezen. :P

Link to comment
Megosztás:

Senkinek nem volt a családban skodája? :angry:

Ne röhögtessetek má! :P

Motor indít.Melexik.Eléri a 90-92 fokot.Ezt próbálja tartani a termosztát.

Tehát menet közben a 90fok körül tökéletes.

Megállsz,nincs menetszél,felmegy 100-ra,venti kapcsol, visszahűt.

Mit nem lehet ezen érteni?

Egyszerű mint az 1x1.

Nyomás alatt meg úgysem 100fokon forr a víz, ne parázzatok már ezen. :P

Ez nekem is szól? Én ezt tudom, csak annyit nem tudtam, hogy nem 100fokon forr a víz nyomás alatt, de ezt tőled megtanultam anno <_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.