Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Amúgy bírom ezt a fikázós hülyeségeket, hogy pl M3as tükör fúj de szar meg minden. Hát érdekes módon nekem M3mas tükröm van és sokkal jobban látok belőle mint a gyáriból és azt úgy mondom, hogy már mind2-vel próbáltam és nem kevés kilométeren át és kisebb a holtér és az index is látható rajta..

Megnyerted a tízezredik kommentet <_<

Link to comment
Megosztás:

Amúgy bírom ezt a fikázós hülyeségeket, hogy pl M3as tükör fúj de szar meg minden. Hát érdekes módon nekem M3mas tükröm van és sokkal jobban látok belőle mint a gyáriból és azt úgy mondom, hogy már mind2-vel próbáltam és nem kevés kilométeren át és kisebb a holtér és az index is látható rajta..

10 Perc 3 hsz...tudsz ám kattogni! <_<

Műszaki megvan. :angry: Elsőféken eltérés 7% , Hátsón 4% , kézin 20%

Link to comment
Megosztás:

A 10w-40 kétszer volt már benne annyit fogyott,mint amennyit hígult.(minden belsőégésű motor fogyaszt olajat)

Viszont hidegen pár mp-ig csúnyán csattogott. Az 5w-40 lesz a befutó szerintem.

De lehet,hogy már azóta csipegeti amióta benne van. A nivópálca egyik oldalán fullig van a szint, a másik oldalán meg csak min és max között 3/4-nél kb. Akkor most melyik a valós.... <_<

Teljesítményméréskor valaminek égett szaga volt,kicsit paráztam,hogy beégtek a szelepszár-szimeringek,de füstöt nem láttam jönni belőle sem akkor sem azóta. Vagy létezik olajfogyasztás kék füst nélkül?

A 16xe vel az a gond,hogy nem akarok orvgazda lenni,meg 5-6e között füstöl és fogy belőle a víz,inkább kihagyom,köszi.

Miért lennél orvgazda??? 5-6e km-ernél már csipegeti az olajat, de alig lehet észrevenni. Víz már nem fogy belőle. Termosztát csere plusz tömités megoldotta a problémát

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Lenee egy kérdésem remélem tudtok segíteni!

Van egy opel corsa 1.2 benzines autóm 93 as évjáratú és tegnap megált alattam!!! sztem nem kap benzint! mert a karburátorig eljut a benzin de onnatól sehova! meg indításkor van egy ilyen enyhe zugás vagyis eddig volt az az automata szivató lenne???? mert most az a zúgássincs! vagy valami elektronikus baja lehet??? köszönöm a válaszotokat előre is!!!

Elszállt a AC pumpa vagy jobb esetbe a reléje. Zárd össze a relénél hogy direkt menjen és ha szív és indul akkor relé csere <_<

Link to comment
Megosztás:

Mi az, hogy ne hasonlítsam össze? Melyik lép jobban a c20ne vagy a C16XE? Ha már motort cserélsz ez a lényeg <_< 60ért nem kell köszi :angry:

c16xe jobbat lép, lehet chiptuningolni, kevesebbet fogyaszt, és nem annyira feltünő a rendőrőknek mint a c20ne :P

Link to comment
Megosztás:

10W-40 kell abba fogyni mindig is fog mert ahogy olvasgatom úgy használod időnként a kocsit mint én szétpörgeted ezért több olajat eszik a motor <_< Nekem is eszi de én 5-6 ezreket is szoktam pörgetni vezess nagypapásan... ha ennyire zavar.. A hidrótőke csattog cseréltesd ki és nem fog csattogni 10W-40el se ha fogy utántöltőd és szevasz nem halsz bele ha 5-10 ezrenként bele kell tolni 1L. Nekem 10 ezer után megevett kb 7 decit.

A nagypapás stílus rosszabb a motornak. :P Teljesítménypados srácok mesélték,hogy hozott egy papa múltkor egy nagyon szép állapotú 530i bmw-t,gyárilag 185lovas volt,de padon nem tudott csak 140-et kb. :angry: Nagyfater 2000-nél feljebb nem nagyon pörgette. Azt sem szeretik a motorok.

Én csak előzéseknél, néha körforgalomból kifelé húzatom 4500,5000közé a kettest,hármast.Aztán ha elérem a 90-100-as tempót 5.be teszem és nem erőltetem.

Nem csak a hidrotőkék csattognak...csattog ott minden,amíg hidegen nem épül fel az olajnyomás szvsz. :P 10w-40 castrol-al hidegen pár mp-ig csattog,5w-30-al csendben van.Voltak már cserélve tőkék.

Link to comment
Megosztás:

c16xe jobbat lép, lehet chiptuningolni, kevesebbet fogyaszt, és nem annyira feltünő a rendőrőknek mint a c20ne :angry:

Azért erről megkérdezhetünk pár embert innen a fórumról majd úgy is megírják, hogy ismét hülyeséget írtál. A c20ne is chipelhető és jól tuningolható és 400 köbcentivel nagyobb motor sokkal jobban lép és alulról is jobb és a nyomaték is nem vitázok hülyeségekről egy c20ne letolná a GSI-d az útról és még végsebességre is jobbat megy <_<

Link to comment
Megosztás:

Haver vectráját amibe c20ne motor van pár másodperc alatt ott hagytam! Hiába hogy ebbe 109, abba 116 lóerő, nyomaték nem ugyanaz!

A súly meg semmit sem számít. <_<

Úgy hogy látnak egy bazi nagy motort, de papírba csak 1.4-es van. Ők se hülyék annyira hogy ne tudják megállapitani :P

1.4 és 1.6 között meg nincs nagy különbség

Láttál te már motort kiszerelve? Jah, hisz szerelő vagy... :angry:

Link to comment
Megosztás:

Haver vectráját amibe c20ne motor van pár másodperc alatt ott hagytam! Hiába hogy ebbe 109, abba 116 lóerő, nyomaték nem ugyanaz!

Corsa 0-100 10.0 MP 148nm/4000 fordulat végseb 192 c16XE

Calibra 0-100 10.0MP 170nm/2600 végseb 205 C20NE

És a calibra jóval nehezebb szóval nem értem, miről beszélsz. Ja és corsába szerelt C20neről beszélek nem calibra

Link to comment
Megosztás:

Azért erről megkérdezhetünk pár embert innen a fórumról majd úgy is megírják, hogy ismét hülyeséget írtál. A c20ne is chipelhető és jól tuningolható és 400 köbcentivel nagyobb motor sokkal jobban lép és alulról is jobb és a nyomaték is nem vitázok hülyeségekről egy c20ne letolná a GSI-d az útról és még végsebességre is jobbat megy <_<

Mutasd már meg hol van itt a c20ne

http://www.autochip.hu/opel-chiptuning

Nagyobb, de nehezebb, többet fogyaszt, kevesebb az elektronika benne, rosszabb a környezetvédelme, nem annyira tuningolható mint a xe, magas fordulaton van nyomatékja!

Link to comment
Megosztás:

A súly meg semmit sem számít. :P

Láttál te már motort kiszerelve? Jah, hisz szerelő vagy... :P

Ne alázzál már :É hányszor mondtam nem szerelő vagyok és nem is annak tanulók pfff. Itt sose értik meg <_< bammeg!!!

Elektronikásnak tanulók!!! Igen láttam motort kiszerelve, nem is egyet, de rendőrők nem kiszerelve látják a motort :| vagy szted kivetetik veled a helyszínen :angry: szép lenne :É

Link to comment
Megosztás:

Mutasd már meg hol van itt a c20ne

http://www.autochip.hu/opel-chiptuning

Nagyobb, de nehezebb, többet fogyaszt, kevesebb az elektronika benne, rosszabb a környezetvédelme, nem annyira tuningolható mint a xe, magas fordulaton van nyomatékja!

Az elektronika akkor jó ha kevés. a környezet védelem motor cserénél kurvára mindegy. tuningolható attól, hogy te nem tudsz róla. Nem magas fordulaton van nyomaték mert 8V nézz vissza....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.