Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Én meg azt tervezem, hogy az elektromos ablak gombokat átrakom valahova középre. Sokkal jobb helyen lenne ott

Én meg motorcserét tervezek. :angry: Hétfőn még maxig volt a nívópálca most meg csak félig van,de csak 150km-t mentem vele. 5w30 full szintetikus olajnak nincs füstje? mert az tiltásig forgatva sem jön belőle,alatta nincs folt,viszont fogy az olaj, qurva érdekes eset. <_<

Link to comment
Megosztás:

Én meg motorcserét tervezek. :angry: Hétfőn még maxig volt a nívópálca most meg csak félig van,de csak 150km-t mentem vele. 5w30 olajnak nincs füstje? mert az tiltásig forgatva sem jön belőle,alatta nincs folt,viszont fogy az olaj, qurva érdekes eset. <_<

Rakjál bele 10W-40es olajat nem fogja enni. :P Szerintem az 1.2es öreg motoros corsába az való.

Link to comment
Megosztás:

Rakjál bele 10W-40es olajat nem fogja enni. :angry: Szerintem az 1.2es öreg motoros corsába az való.

Már van az 5w30-ban majdnem 4000km eddig nem tűnt fel,hogy fogyna. Teljesítményt mérettem hétfőn, valaminek égett szaga volt,amikor lepörgették 5500ig. :P Lehet csak a gumik a görgőkön,de lehet,hogy szelepszár-szimmeringek nem díjazták.

Azóta sűrűn nézem és mintha fogyna...de nem értem miért nincs füstje...de ha van valami gondja repül bele valami nagyobb motor nem szórakozok ezzel,ha nem bírta a kiképzést akkor nem bírta... <_<

Link to comment
Megosztás:

Már van az 5w30-ban majdnem 4000km eddig nem tűnt fel,hogy fogyna. Teljesítményt mérettem hétfőn, valaminek égett szaga volt,amikor lepörgették 5500ig. :P Lehet csak a gumik a görgőkön,de lehet,hogy szelepszár-szimmeringek nem díjazták.

Azóta sűrűn nézem és mintha fogyna...de nem értem miért nincs füstje...de ha van valami gondja repül bele valami nagyobb motor nem szórakozok ezzel,ha nem bírta a kiképzést akkor nem bírta... <_<

És még jobban is fogod szeretni a kocsit mint eddig egy jobb motorral :angry:

Link to comment
Megosztás:

Már van az 5w30-ban majdnem 4000km eddig nem tűnt fel,hogy fogyna. Teljesítményt mérettem hétfőn, valaminek égett szaga volt,amikor lepörgették 5500ig. :angry: Lehet csak a gumik a görgőkön,de lehet,hogy szelepszár-szimmeringek nem díjazták.

Azóta sűrűn nézem és mintha fogyna...de nem értem miért nincs füstje...de ha van valami gondja repül bele valami nagyobb motor nem szórakozok ezzel,ha nem bírta a kiképzést akkor nem bírta... <_<

Vépóvert bele és prémium olajat.

Link to comment
Megosztás:

Hát szerintem full felesleges ilyeneket méretni egy ilyen kategóriájú kocsinál. Amúgy meg ha kereskedésbe vetted ahogy írtad, tuti nem 160 van benne <_<

Magánszemély nem tekerget? dehogynem. :angry:

Viszont akkor ezek nagyon profik voltak,mert találtam benne egy olajcserematricát,amin stimmelt a km-óra állás. 3.tulaj vagyok. Az előző tulaj hozatta németo-ból,a német minek tekerte volna...a második tulaj meg még a gyári hátsó dobokat szabályoztatta fel azt meg ritkán lehet 2-300ekm után nem túlszabályozni...például.

Link to comment
Megosztás:

Magánszemély nem tekerget? dehogynem. :angry:

Viszont akkor ezek nagyon profik voltak,mert találtam benne egy olajcserematricát,amin stimmelt a km-óra állás. 3.tulaj vagyok. Az előző tulaj hozatta németo-ból,a német minek tekerte volna...a második tulaj meg még a gyári hátsó dobokat szabályoztatta fel azt meg ritkán lehet 2-3ekm után nem túlszabályozni...például.

Hát vagy nagyon jól kifogtad az is lehet <_<

Link to comment
Megosztás:

Hát vagy nagyon jól kifogtad az is lehet <_<

Amúgy soha nem az érdekelt,hogy mit mutat a km-óra. Barátnőmék polo-ja 2-3km-ekre van használva 95%-ban "taxiüzem",váltó,kezelőszervek kezdenek fényesre kopni,fékbetétek elöl lettek cserélve,gumik is,rükvercbe néha többször kell próbálkozni berakni,mert már akad,ülések szélei kezdenek kikopni,szerintem a hátsó lengéscsillapítók sem túl jók már. Összesen 47ekm van benne szervizkönyv,első,nemdohányzó hölgytulajdonos nesze neked.

Ezzel szemben mennyivel jobb állapotban lehet egy olyan autó,amit arra használtak,hogy pályán ledaráltak vele akár 250.000km-t, naponta egyszer beleültek,kiszálltak,a motor üzemmelegen töltötte ennek a távnak a 99.9%-át 2500,3000 fordulaton.A fékre 100kmenként kétszer léptek,stb...

Szóval a megtett km önmagában nem sokat mond egy autó állapotáról.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.