Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Szerintem kösd be magad mindig. Hallottam ilyen sztorit,hogy ember ment 15-tel alapjáraton kettesben földúton gondolta,hogy itt aztán minek bekötnie magát,aztán ráment valami farönkre,ami úgy megfogta a kocsit,hogy ő meg az oldalával nekivágódott a kormánynak aztán néhány percen múlt,hogy megtudták menteni az életét,mert elrepedt a lépe.

Szóval 20-30al is lehet igen komoly sérüléseket szenvedni a volán mögött és "sajnos" nem biztos,hogy belehalsz,hanem van annál rosszabb is,mint tudjuk.

Meg ha már ketten ülnek egy autóban és az egyik nem köti be magát,akkor az a saját tehetetlen testével veszélyezteti a másikat is.

Nekem pl az unokatesóm azért úszta meg a parát mert nem volt bekötve ezért nem szaggatta szét az arcát az üveg és még mondta a helyszínelő, hogy óriási szerencséje, hogy az öv nem volt bekötve szóval az se mindig jó ha be van kötve, mindegy én nem kötöm be mert nekem így kényelmes.

Link to comment
Megosztás:

Nekem pl az unokatesóm azért úszta meg a parát mert nem volt bekötve ezért nem szaggatta szét az arcát az üveg és még mondta a helyszínelő, hogy óriási szerencséje, hogy az öv nem volt bekötve szóval az se mindig jó ha be van kötve, mindegy én nem kötöm be mert nekem így kényelmes.

Ilyen storykat én is ismerek meg kb. 5X-annyit,amikor azért lett komoly baja,mert nem kötötte be magát.

Például légzsákos autóban nem bekötni magadat=öngyilkosság. Srác városban koccolt,lufi durant az arcába. Sebhelyesarcú lesz örök életére.

Link to comment
Megosztás:

Ilyen storykat én is ismerek meg kb. 5X-annyit,amikor azért lett komoly baja,mert nem kötötte be magát.

Például légzsákos autóban nem bekötni magadat=öngyilkosság. Srác városban koccolt,lufi durant az arcába. Sebhelyesarcú lesz örök életére.

Igen erről tudok de nem légzsákos a corsa szóval ez a veszély nem fenyeget szerencsére.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segitsegeteket szeretnem kerni a kozepkonzol kiszerelesehez, ugyanis mar 2 oraja olvasom a forumot, de meg semmi konkret kepekkel ellatott leirast nem talaltam. Ki akarom cserelni az izzokat, mivel egyik se vilagit, de nem szeretnek semmit se letorni, szetfesziteni! Tudom, hogy a szellozoracsokkal kell kezdeni, de hogy veszem ki?

Elore is koszonom!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segitsegeteket szeretnem kerni a kozepkonzol kiszerelesehez, ugyanis mar 2 oraja olvasom a forumot, de meg semmi konkret kepekkel ellatott leirast nem talaltam. Ki akarom cserelni az izzokat, mivel egyik se vilagit, de nem szeretnek semmit se letorni, szetfesziteni! Tudom, hogy a szellozoracsokkal kell kezdeni, de hogy veszem ki?

Elore is koszonom!

Épp most volt róla szó, de a kedvedért újra a link: középkonzol izzócsere.

Jó mulatást! <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy 93-as Corsa x12sz motorkódú autóm van!

Tegnap kicsréltem a híres AGR szelepemet bontottra mert elromlott a régi.

Kérdésem hogy lezárjam a szelepet lemezzel,vagy ne? Ha lezárom nem fog többet enni stb...?

Tehát az autó rendes működésébe nem fog zavart okozni?

Köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy 93-as Corsa x12sz motorkódú autóm van!

Tegnap kicsréltem a híres AGR szelepemet bontottra mert elromlott a régi.

Kérdésem hogy lezárjam a szelepet lemezzel,vagy ne? Ha lezárom nem fog többet enni stb...?

Tehát az autó rendes működésébe nem fog zavart okozni?

Köszönöm a válaszokat!

és a bontott nem lett jó??

nyugodtan lezárhatod..

Link to comment
Megosztás:

Olyan sok rosszat hallottam már róla hogy hamar elkormolódik stb...

De szerintem ezt egy takarítással lehet orvosolni! Meg nem értem ha le van zárva akkor hogy tud rendesen működni a szelep???

ha mükszik akkor legyen benne... <_<

aztán ha megint sz@rakodik akkor takarítás

Link to comment
Megosztás:

Ja meg hívtam lámpával kapcsolatba az rs-tuningot az van közelbe azt közölte a csávó, hogy 5 hét múlva lesz ..... Any@'d 20 ezerért majd még 5 hetet várok a gagyibbra meg 2 hete mondott szóval elnapoltam a hátsó lámpa vásárlást......

Én emailt írtam neki és dettó ez volt. Azt mondja júniusféle érdeklődjek. A baj csak az hogy nekem olyan kell!! így várok türelmesen.

És nincs ültetve. Legalábbis tudomásom nincsen róla <_<

Valaki hallott már arról hogy ha 15"ös kereket teszek fel akkor kinyírja a futóművet? most ilyennel ilyesztgetnek meg elállítódik meg mit tudom én :angry:

Linkeskedek énis kicsit íme egy törésteszt.

+
Link to comment
Megosztás:

és a bontott nem lett jó??

nyugodtan lezárhatod..

Szerelőmet kérdeztem jó-e a lezárás. Ő eddig csak kormolós dieseleknél csinálta azoknak megoldást jelentett. De szerintem ha sokat kormol,akkor adagoló felújítás,porlasztócsúcs stb. a megoldás szvsz.Benzines motor eléggé odalehet már ha elkoszolja az egr-t.

Az elektromos egr szelep takarítás ez valami erős hitet igénylő beavatkozás lehet,mert feszültség nélkül zárva van a szelep. <_<

Link to comment
Megosztás:

Szerelőmet kérdeztem jó-e a lezárás. Ő eddig csak kormolós dieseleknél csinálta azoknak megoldást jelentett. De szerintem ha sokat kormol,akkor adagoló felújítás,porlasztócsúcs stb. a megoldás szvsz.Benzines motor eléggé odalehet már ha elkoszolja az egr-t.

Az elektromos egr szelep takarítás ez valami erős hitet igénylő beavatkozás lehet,mert feszültség nélkül zárva van a szelep. :angry:

Szervízbe mi is szoktunk takarítani, pucolni EGR-t

Dieseleseknél le is szoktuk néha zárni. De benzinesnél nem kell lezárni, mert nem kormol :P 2 évente 1x meg kitudod takaritani <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Srácok,

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a drága előző tulaj a külső kilincset lefújta ezüst színű spray-vel és eléggé lekopott.

Szerintetek vegyek újat, vagy vegyem ki és fújjam át feketére!

Illetve mennyire bonyolult a kiszedése?

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.