Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Épp youtubeon lesek C20NE b corsákat nem mennek rosszul <_<

ja, olyan 120-140ig jól mennek...bár vmelyik héten találtam egy hosszú utat, lehet a levegő vagy csak épp olyan kedve volt de 180ig úgy felrepült a mutató hogy én is megijedtem :angry:

Link to comment
Megosztás:

Ez nem így vett lámpa ez utólag lett megcsinálva, szóval ez minden csak nem szabályos.

A fentieket (tehát a fényerőre vonatkozó feltételemet) továbbra is tartva kérlek idézd már a KRESZ-ből azt a paragrafust amelyik megtiltja a színezett búrájú lámpatestek használatát! Nem kötekedésképpen, csak szeretek tisztában lenni a dolgokkal.

Link to comment
Megosztás:

A fentieket (tehát a fényerőre vonatkozó feltételemet) továbbra is tartva kérlek idézd már a KRESZ-ből azt a paragrafust amelyik megtiltja a színezett búrájú lámpatestek használatát! Nem kötekedésképpen, csak szeretek tisztában lenni a dolgokkal.

Nem érdekel, hogy nem tudok idézni a kresz-ből ilyen paragrafust... A lényeg az, hogy ezért a rendőrök tuti kiszednek és meg is fognak büntetni aztán te jöhetsz bármilyen paragrafussal meg lesz b@szva a szád ha ilyen lámpával jársz és ez a lényeg <_< A másik meg ha te ennyire állítod ezt kenő pénz nélkül szerintem vizsgán nem megy át az fix. Nem érdekelnek a törvények meg ezek azok mert itt magyarországon minden másképp működik semmit nem lehet csinálni a kocsidon az idióta értelmetlen barom lehúzós szabályok miatt... és ez nem csak a kocsikra vonatkozik itt minden elvan baszva ennyi.

Link to comment
Megosztás:

Azért én kíváncsi lennék hogy az a rendőr mi alapján büntetne meg... Tudod vannak jogszabályok (törvények) amihez nekik is tartaniuk kell magukat, mitőbb az alapján büntetnek. Például a szabálysértésre rá szokták írni a büntetés okát. Olyan nincsen hogy "úgy láttam túl sötét a lámpa"... Én meg nem úgy láttam és kész. Most akkor kinek van igaza? Mi alapján látta úgy? Na?

Link to comment
Megosztás:

Azért én kíváncsi lennék hogy az a rendőr mi alapján büntetne meg... Tudod vannak jogszabályok (törvények) amihez nekik is tartaniuk kell magukat, mitőbb az alapján büntetnek. Például a szabálysértésre rá szokták írni a büntetés okát. Olyan nincsen hogy "úgy láttam túl sötét a lámpa"... Én meg nem úgy láttam és kész. Most akkor kinek van igaza? Mi alapján látta úgy? Na?

Nincs értelme ezen vitázni igazából pont olyan hülyeség mint hogy nem lehet lefóliáztatni a saját kocsim ablakát. Érdekes nekem az első 2ő is le van és mégse akadályoz semmibe... Abba igazad van amit írsz nem vitatkozok ezzel de ez 1 lefóliázott szarság szerintem ezt sehol se engedélyezik ennél 100x kisebb dolgokba is belekötnek. Ja és még ocsmányul is néz ki. Ja és ebből lesz a vita, hogy ki mit látott szigorított vizsga azt szevasz majd ott megmondják, vagy fizetsz vagy kiszeded de így tuti megbukik az fix <_< Ráadásul még a saját látásod is korlátozod akik használják is írták, hogy sokat csökkent a fényerő.

Link to comment
Megosztás:

Szép ez a Corsa én is valami hasonlóban gondolkodtam de ez csont bukó műszakin. Nincs kilincs, se rendszámvillany viszont ültetés meg fólia az van ez megint ilyen rendőrmágnes. Amúgy lefóliázhatod az első ablakokat is és elfogadják műszakin csak meg van határozva, hogy mennyi fényt kell átengednie. Viszont annyira halvány fólia amit még engednek, hogy nem érdemes feltenni mert olyan mint a sima üveg.

Link to comment
Megosztás:

Szép ez a Corsa én is valami hasonlóban gondolkodtam de ez csont bukó műszakin. Nincs kilincs, se rendszámvillany viszont ültetés meg fólia az van ez megint ilyen rendőrmágnes. Amúgy lefóliázhatod az első ablakokat is és elfogadják műszakin csak meg van határozva, hogy mennyi fényt kell átengednie. Viszont annyira halvány fólia amit még engednek, hogy nem érdemes feltenni mert olyan mint a sima üveg.

Tudom képbe vagy róla de nem izgat megmondom őszintén kapják be a f@szomat az ilyenek akik evvel foglalkoznak és erre élveznek, hogy kiszedhetik mert fólia apám mekkora problémák <_<

Link to comment
Megosztás:

Tudom képbe vagy róla de nem izgat megmondom őszintén kapják be a f@szomat az ilyenek akik evvel foglalkoznak és erre élveznek, hogy kiszedhetik mert fólia apám mekkora problémák <_<

Az USA egyes államaiban a szélvédő előtti látóteredbe sem rakhatsz semmit. Se GPS-t,se wunderbaumot a tükörre...semmit.

A fóliáért meg egyenesen lelőnek...na jó nem csak jól megb***nak érte.

A beeső fény 75%-át kell áteresztenie a fóliának itthon.

Link to comment
Megosztás:

Az USA egyes államaiban a szélvédő előtti látóteredbe sem rakhatsz semmit. Se GPS-t,se wunderbaumot a tükörre...semmit.

A fóliáért meg egyenesen lelőnek...na jó nem csak jól megb***nak érte.

A beeső fény 75%-át kell áteresztenie a fóliának itthon.

Aminél még a gyári színezett üveg is több természetesen lényegtelen ez a fólia téma mindenféle minisztereknek meg ilyeneknek lehet full full fekete neked semmilyen arról nem beszélve, hogy van olyan rendőr akinek a magán verdája is full sötétített és a műbizonylat a KPM igazolványa hozzá <_< Hagyjuk már ez a fólia témát még 1 + dolog amiért lehet kamura büntetni ezt élvezik...

Link to comment
Megosztás:

Aminél még a gyári színezett üveg is több természetesen lényegtelen ez a fólia téma mindenféle minisztereknek meg ilyeneknek lehet full full fekete neked semmilyen arról nem beszélve, hogy van olyan rendőr akinek a magán verdája is full sötétített és a műbizonylat a KPM igazolványa hozzá :angry: Hagyjuk már ez a fólia témát még 1 + dolog amiért lehet kamura büntetni ezt élvezik...

De ha este esik az eső akkor te sem szeretsz parkolni a fóliás autóddal. :P

Egyébként tényleg láttam már rendőröket full fekete fóliás astrából traffizni. <_<

Link to comment
Megosztás:

De ha este esik az eső akkor te sem szeretsz parkolni a fóliás autóddal. :angry:

Egyébként tényleg láttam már rendőröket full fekete fóliás astrából traffizni. <_<

Attól még mert kicsit nehezebb nem megyek neki senkinek és ez aztán mást nem károsít meg. Amúgy meg az ilyen sofőrök akik mondjuk az ilyen fejeseket szállítják ide oda mondjuk a gyorsforgalmi full sötétbe kilátnak érdekes módon az ablakon és én is kilátok ugyan úgy akkor miért is kell tiltani? Mert ez 1 idiótaság, hogy nem lehet kilátni, amúgy meg az a lényeg, hogy be ne lássanak.... Hányingerem van tőle hogy bámulnak be a lámpánál az emberek a kocsiba meg az utcán a gyalogosok.. Miért kell nekik mindent tudni? vicc. Rendőrökről meg felesleges beszélni mert pont ugyan azt csinálják amiért büntetnek szóval mindegy tiszt a kiv.

Link to comment
Megosztás:

Attól még mert kicsit nehezebb nem megyek neki senkinek és ez aztán mást nem károsít meg. Amúgy meg az ilyen sofőrök akik mondjuk az ilyen fejeseket szállítják ide oda mondjuk a gyorsforgalmi full sötétbe kilátnak érdekes módon az ablakon és én is kilátok ugyan úgy akkor miért is kell tiltani? Mert ez 1 idiótaság, hogy nem lehet kilátni, amúgy meg az a lényeg, hogy be ne lássanak.... Hányingerem van tőle hogy bámulnak be a lámpánál az emberek a kocsiba meg az utcán a gyalogosok.. Miért kell nekik mindent tudni? vicc

Csak azért bámulnak,mert el van sötétítve és vonzza a tekintetet. Ettől még jobban kíváncsiak mi lehet az autóban. <_<

Link to comment
Megosztás:

Csak azért bámulnak,mert el van sötétítve és vonzza a tekintetet. Ettől még jobban kíváncsiak mi lehet az autóban. <_<

Hát én ezt most fólia nélküli kocsira írom engem idegesít ez a bebambulás... Nem mertem előre full sötétet tetetni pont a rendőrök miatt.... Pedig az lett volna az igazi akkor aztán bambulhatnának be... Viszont így cserébe este is tök jól kilátok az oldalsó ablakokon, hátulról meg jó mert nem látják, ha telefonálok nincs bekötve az öv és még sorolhatnám ezeket az idióta szabályokat. Saját kocsimba nem dönthetem el, hogy bekötöm e az övet vagy nem ez is vicc, én életem majd eldöntöm.. a másik meg amikor melózok napi 200KM a városba azt 5-10 percenként kiszállok majd ki be csatolgatom az övet hát persze. Ja meg nem azért vannak a balesetek mert aki tud vezetni és telefonál hanem azért mert sok ember alkalmatlan a vezetésre. Amúgy 1x majd ha teheted vezess sötétített autót és meglátod, hogy nem nagy nehézség.

Link to comment
Megosztás:

Saját kocsimba nem dönthetem el, hogy bekötöm e az övet vagy nem ez is vicc, én életem majd eldöntöm.. a másik meg amikor melózok napi 200KM a városba azt 5-10 percenként kiszállok majd ki be csatolgatom az övet hát persze. Ja meg nem azért vannak a balesetek mert aki tud vezetni és telefonál hanem azért mert sok ember alkalmatlan a vezetésre. Amúgy 1x majd ha teheted vezess sötétített autót és meglátod, hogy nem nagy nehézség.

Szerintem kösd be magad mindig. Hallottam ilyen sztorit,hogy ember ment 15-tel alapjáraton kettesben földúton gondolta,hogy itt aztán minek bekötnie magát,aztán ráment valami farönkre,ami úgy megfogta a kocsit,hogy ő meg az oldalával nekivágódott a kormánynak aztán néhány percen múlt,hogy megtudták menteni az életét,mert elrepedt a lépe.

Szóval 20-30al is lehet igen komoly sérüléseket szenvedni a volán mögött és "sajnos" nem biztos,hogy belehalsz,hanem van annál rosszabb is,mint tudjuk.

Meg ha már ketten ülnek egy autóban és az egyik nem köti be magát,akkor az a saját tehetetlen testével veszélyezteti a másikat is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.