Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Egyébként ha valakit érdekel az, hogy ha nem gyári fejegységet használ és eltűnik a dátum a középső kijelzőn (TID) és ez idegesíti ezt én úgy oldottam meg, hogy elvágtam a fejegységnél bejövő kábelkötegbe az ISO kábel előtti részbe a Piros szürke kábelt. Ez azt eredményezte, hogy ha bekapcsolom a fejegységet nem kapcsol be a TID kijelző legalább nem szívja az akksit feleslegesen nem járó motornál, gyújtáson és járó motornál meg mindig kint az óra dátum és a hőmérséklet, vagy ha ráadom a helyzetjelzőt tompítottat nem járó motornál. Aki szeretné, hogy nem járó motornál is bekapcsolt fejegységnél is világítson felül a kijelző annak szerintem a kijelzőbe bemenő PIROS-SZÜRKE kábel kell elvágnia, és ha egyszer vissza kéne elég összeforrasztani és szigetelni. Gondoltam ezt megosztom hátha érdekel valakit esetleg.

Link to comment
Megosztás:

Scootergabitól vettem én is órát. Akitől belinkeltél. Leütöttem az órát,előtte megkérdeztem,hogy akkor van-e,nem írt semmit. Gondoltam akkor van, három hét múlva talált egyet olasz bontóban. :D

Nem azért írtam,hogy 160hsz-t csináltál mert baj. Legalább van egy kis élet! Corsa powa!!! :lol:

Egyébként nyárgumi ON.

HOL VAGY BÉCI??!!

A hol vagy béci kérdésre meg az a válasz, hogy nemsokára megy párbajra és remélem kiesik :DDDDD Viccet félretéve valahol olvastam nem rég, hogy ő már nem fog ide írni asszem valami ilyet írt.

Link to comment
Megosztás:

A hol vagy béci kérdésre meg az a válasz, hogy nemsokára megy párbajra és remélem kiesik :DDDDD Viccet félretéve valahol olvastam nem rég, hogy ő már nem fog ide írni asszem valami ilyet írt.

Eljön az az idő amikor a mi Bécink se fogja bírni hozzászólás nélkül. Amúgy szerintem rendes srác, aki kicsit jobban szereti az autóját mint az átlag. Mondjuk úgy az egekig marasztalja :D Általában ez így szokott lenni addig amíg bele nem ül az ember egy kicsit komolyabb gépbe. (Szerintem itt lehetne sorolni kikre gondolok)

Scootergabi-hoz annyit fűznék, hogy én is vásároltam nála már egy pár cuccot corsához, igaz nehézkesen szokott emailre válaszolni, (sokat van olaszba) de legalább korrekt áron adja az alkatrészeket.

Ha bármi bontott alkatrész kell akkor általában ő az első akit hívok. A XVII-ben lévő bontó a második :lol: Jó arcok és ott is van minden :D

Olvasom ,hogy egyre többen rakjátok vissza a nyáriakat. Ti tudtok vmit :)

Link to comment
Megosztás:

A hol vagy béci kérdésre meg az a válasz, hogy nemsokára megy párbajra és remélem kiesik :DDDDD Viccet félretéve valahol olvastam nem rég, hogy ő már nem fog ide írni asszem valami ilyet írt.

remélem Bécit látjuk itt még, ő egy igazi egyéniség persze jó értelemben és szívesen olvastam az élményeit beszámolóit :D

Link to comment
Megosztás:

ja és szerelmes lettem...

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/calib...rbo_4x4-4578937

főleg hogy most ilyen olcsón mérik az üzemanyagot

Ilyet kell venni

A fényképek háttere is nagyon találó. Az autó fő előfordulási helyét mutatja.

Városban szolid 17literből is eljár egy 2500 VANOS, és ha teltankolod a 100literes tankot,akkor már egyből a dupláját éri. :D

Link to comment
Megosztás:

Ilyet kell venni

A fényképek háttere is nagyon találó. Az autó fő előfordulási helyét mutatja.

Városban szolid 17literből is eljár egy 2500 VANOS, és ha teltankolod a 100literes tankot,akkor már egyből a dupláját éri. :lol:

Igazából nem is értem. Elég sok embert látok ilyen vasakkal mászkálni. Van köztük olyan akinek nagyjából ismerem az anyagi helyzetét. Örökké sír ,hogy nincs pénz meg nincs meló, de a bömös az kell. 100on 15fölött eszik neki. Akkor inkább maradjon a jó kis corsa. Igaz annyi luxuscikk nincs benne de legalább nem eszik sokat :D

Link to comment
Megosztás:

Így szép egy calibra. :lol: Ennyire rajta vagy a váltáson?

gyári állapot, nagyon tetszik :D

ami a váltást illeti, azért egy összkerekes turbós autót a városban,nem biztos hogy ésszerű váltás lenne :)de ugye az ember nem mindig az eszére hallgat főleg nem egy autónál :D

Link to comment
Megosztás:

Igazából nem is értem. Elég sok embert látok ilyen vasakkal mászkálni. Van köztük olyan akinek nagyjából ismerem az anyagi helyzetét. Örökké sír ,hogy nincs pénz meg nincs meló, de a bömös az kell. 100on 15fölött eszik neki. Akkor inkább maradjon a jó kis corsa. Igaz annyi luxuscikk nincs benne de legalább nem eszik sokat :D

Egy korabeli bömösben nincs több extra mint egy B corsában. Fékjei sem sokkal jobbak. A b corsa 48.2m alatt megáll 100-ról 236tömör tárcsákkal,az alap 518i verziónak is nagyjából ennyire van szüksége.

Évfolyamtársamnak van egy 89-es 535i-je de nagy ünnep amikor bejön vele. :lol: 90km/h sebességgel 5.ben fogyaszt 11litert a fogyasztásmérő szerint. Vegyesben 15,de akkor nem szabad 2500-nál feljebb tolni a fordulatszámot. :D Viszont egy 2.5TDI passat/A6/oktávia otthagyja mint a sz*rt,miközben azok folyamatos padlógázon sem esznek többet 9liternél.

Link to comment
Megosztás:

Egy korabeli bömösben nincs több extra mint egy B corsában. Fékjei sem sokkal jobbak. A b corsa 48.2m alatt megáll 100-ról 236tömör tárcsákkal,az alap 518i verziónak is nagyjából ennyire van szüksége.

Évfolyamtársamnak van egy 89-es 535i-je de nagy ünnep amikor bejön vele. :lol: 90km/h sebességgel 5.ben fogyaszt 11litert a fogyasztásmérő szerint. Vegyesben 15,de akkor nem szabad 2500-nál feljebb tolni a fordulatszámot. :D Viszont egy 2.5TDI passat/A6/oktávia otthagyja mint a sz*rt,miközben azok folyamatos padlógázon sem esznek többet 9liternél.

Csak a dízelt nem versenyezésre találták ki akármilyen turbókat raknak rá, hogy úgy menjen mint a benzines :D

Link to comment
Megosztás:

Csak a dízelt nem versenyezésre találták ki akármilyen turbókat raknak rá, hogy úgy menjen mint a benzines :D

Jobban mennek,mit egy benzines és kevesebbet esznek,sokkal. Vezettem A6-ot 2.8 benyásat meg ugyanolyat 2.5TDI-vel.

A TDI-ben annyi nyomaték van,mint egy tankhajóban,sokkal jobban tol. A diesel 180le a benyás 193le,de szerintem a kevesebb nyomaték miatt nem lép akkorát. A fogyasztása meg sokkal több,ha elromlik,akkor meg mindkettő drága.

Meg a Le-mans 24órásat nem egyszer nyerték diesel motoros Audik. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jobban mennek,mit egy benzines és kevesebbet esznek,sokkal. Vezettem A6-ot 2.8 benyásat meg ugyanolyat 2.5TDI-vel.

A TDI-ben annyi nyomaték van,mint egy tankhajóban,sokkal jobban tol. A diesel 180le a benyás 193le,de szerintem a kevesebb nyomaték miatt nem lép akkorát. A fogyasztása meg sokkal több,ha elromlik,akkor mindkettő drága.

Én azt nem mondtam, hogy nem mennek jól én annyit írtam, hogy a Dieselt nem versenyre találták ki :D

Link to comment
Megosztás:

gyári állapot, nagyon tetszik :D

ami a váltást illeti, azért egy összkerekes turbós autót a városban,nem biztos hogy ésszerű váltás lenne :)de ugye az ember nem mindig az eszére hallgat főleg nem egy autónál :lol:

599e-ért nem szabad Calibra Turbot venni, ennyiért szinte biztos hogy nem jó az összkerékhajtás alatta. Amúgy általában 10-ből 8-nak nem jó a magyar Calibrák közül, merthogy tisztességesen rendbe rakni csak az összkerékhajtást majdnem annyiba kerül mint amennyiért ezt az autót hirdetik, és ennyit nemigen szánnak rá a spúr tulajok... :D

Link to comment
Megosztás:

599e-ért nem szabad Calibra Turbot venni, ennyiért szinte biztos hogy nem jó az összkerékhajtás alatta. Amúgy általában 10-ből 8-nak nem jó a magyar Calibrák közül, merthogy tisztességesen rendbe rakni csak az összkerékhajtást majdnem annyiba kerül mint amennyiért ezt az autót hirdetik, és ennyit nemigen szánnak rá a spúr tulajok... :D

Szerintem nem feltétlenül kell calibráról beszélni 10/8 a sima mezei kocsijára se költ mert minek az megy.... volt munkatársam az OFF caddybe 1.9 SDI 50 ezernél cserélt olajat, meg még tudnék szépeket mesélni.... Használt autót itthon venni elég merész főleg ahogy használják meg ahogy karban tartják sehogy, hasonlítsuk csak össze a behozott kocsikkal a magyar b corsákat a neten mind szebb állapotba van, nem vigyáznak az emberek semmire.... Ha lejön a sárvédő ív műanyag csavarral visszatekeri, szét tákolnak mindent áhhh gáz körbe az egész kocsi 2000FTén vettem a 4 műanyagot

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a le mans-ra tervezett dieselek az teljesen mások mint az utcai dízelek.. :D De vegyünk egy sima benyásat és egy TDI-t úgyan annyi köbcentibe kb tapossuk ki a belét mind a 2őnek és megnézném melyik esne szét hamarabb de hát ehhez nagy ész nem kell...

Hallod az x12sz nagyon bírja a taposást. Egyszer próbáltam úgy menni hosszú távon,országúton,hogy minden váltás előtt 5000 fölé pörgettem. Aztán beláttam 100-as tempóra ötödikben. A kútnál megmértem és 2decivel evett többet,mintha simán 3000-nél elváltom. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hallod az x12sz nagyon bírja a taposást. Egyszer próbáltam úgy menni hosszú távon,országúton,hogy minden váltás előtt 5000 fölé pörgettem. Aztán beláttam 100-as tempóra ötödikben. A kútnál megmértem és 2decivel evett többet,mintha simán 3000-nél elváltom. :D

Te se vagy normális :lol::D:) Mennyivel jobban szeretnéd ha egy c14se x14xe vagy c16se motor lenne benne és mennyivel is jobban mennek igaz kicsit többet enne de megéri :D Amúgy én is tolom a corsának általában szoktak súrolni 5-6 ezreket a mutató és úgyan úgy 7L eszik szóval kis köbcenti miatt nem nagyon tud többet enni szerintem

Link to comment
Megosztás:

Te se vagy normális :lol::D:) Mennyivel jobban szeretnéd ha egy c14se x14xe vagy c16se motor lenne benne és mennyivel is jobban mennek igaz kicsit többet enne de megéri :D

Tudom. :D Egyébként bírják ezek a központi injektorosak. Gondold el,hogy 1.2-es motorból már 40évvel ezelőtt is kihoztak 55lovat (zsiguli) ez meg csak 45ló, szóval mechanikailag van benne tartalék. De például a tiéd is központi injektorral csak 60lovas. A blokk tudtommal teljesen ugyanaz és bírja a 82lovat is simán.

Hidegen nem pörgetem 2500fölé,de ha bemelegedett.... :)

Ha valamit akarok akkor az AZONNAL kell. Elindultam a zsebemben a lóvéval aztán már ezzel jöttem haza. Volt x14xe-is jó állapotban de az ötajtós volt azt meg nem szeretem.

Meg néztem még 1.0 12V 54lovast,klímást de az rosszabb állapotban volt.

Ezt is elvittem egy körre,meg haveromnak is ilyen volt,emlékeztem rá,hogy 1.0-ás swiftnél jobban mennek. Így ezt hoztam haza.

Az ,hogy hónapokig menjek alsóbivalyb*sznádtól Jásznagykarf*szbürgözd-ig autót nézni az nem az én műfajom.

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek korai még feltenni a nyári gumikat ? Reggel igaz hűvösebb van de napközben most már sztem elfér.

Én már átraktam a nyári felniket. Az,hogy áprilisban leesik a hó olyan is előfordulhat. Vagy 15évvel ezelőtt húsvét után jöttünk haza és a Bakonyban elakadtunk hófúvásban. Szóval semmi sem biztos. :D

De az új semperit gumik jobban tapadnak 2fokban vizen is,mint az 5-7éves barum téli gumik az biztos. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.