Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

mé? cégnél van midnenféle traffic thalia 3 generációs lagúna és diesel clio-n tanultam vezetni xD.... egyébként miért közutálat tárgya?

Jól megy a clio 1.5 DCI-t vezettem eléggé jól lépett csak szétesett ismerősöm alatt akié volt, hát én még jót nem halottam róla, de akik autókat szerelnek és értenek is hozzá azt mondják, hogy az összes francia autó felejtő! Ja és még az elektronika se ér 1 forintot se bennük

Link to comment
Megosztás:

mé? cégnél van midnenféle traffic thalia 3 generációs lagúna és diesel clio-n tanultam vezetni xD.... egyébként miért közutálat tárgya?

Ahogy egy nagyon kedves barátom mondta.

- a franciák bort,

- az olaszok öltönyt,

- a németek pedig autó tudnak csinálni.

Szerintem van benne valami :D

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom mi az a kopogás érzékelő nem vagyok autószerelő de lehet az a kis amire rá van írva, hogy 95 a másik felén 98 de nem hinném, hogy elromlott mert a bontóba is kérdeztem és azt mondták, hogy hiába adnak 1 másikat nem hiszik, hogy ettől elmúlik a hang bár nem erőltettem tovább mert ha nem akarnak segíteni akkor nem erőltetem a náluk való vásárlást. Gázos autóm még nem volt de már halottam ismerőstől ezt azt nem gáz, de nem kéne.

Na pont olyan dugót szerezz másikat,amit TomTech is írt. 91-95-el jó lesz sima benyával is.

Link to comment
Megosztás:

Na pont olyan dugót szerezz másikat,amit TomTech is írt. 91-95-el jó lesz sima benyával is.

Igen mert elő gyújtásom van értelek én titeket, de nem fogom visszabutítani a kocsit, azért mert ilyen szánalmas minőségű az üzemanyag. Inkább járok 98-100assal nem érdekel az a 20FT különbség. Amúgy meg ha 95ös van kiírva akkor miért kéne 91esre állítanom? Hát igen mert nem 95 amit azon a címen adnak el... és még kva drága is!

Link to comment
Megosztás:

a c14se oktánszámdugós?

Igen!

Az oktándugóban pedig egy ellenállás van.

Resistance Value RON plug colour & Octane rating

---------------- -------------------------------

Zero ohms Blue 95, Black 91

220 ohms Brown 95, Black 95

470 ohms Brown 98

750 ohms Green 98, White 98, Orange 91

1200 ohms Green 95 (part No. 90276398)

2200 ohms Yellow 95, White 95, Violet 98

4700 ohms Red 98 (part No. 90276399)

Meg ohms (Infinity) Violet 95, Red 95, Orange 95, Yellow 91, Blue 91

Link to comment
Megosztás:

Tech2-vel vagy OP-com-mal tudod ellenőrizni, milyen az előgyújtásod.

Én már láttam szar oktándugót. :lol:

Akkor egyszerűbb venni 1 oktándugót nem? Berakni és kész. Jelenleg semmi helyet nem tudok ahol van tech2 :D elvinni meg nem nagyon akarom sehova, hogy 3 perces munkára levegyenek 8 ezerrel

Link to comment
Megosztás:

Amikor sima 95 van betankolva mit tapasztalsz?

hirtelen gyorsításra terhelésre csörgő pattogó szerű hangot hallok, pl ha 2esbe alapjáraton gurulok hirtelen oda lépek becsörög de egy idő után már elhallgat, nem mindig jön elő... de minden sebességi fokozatba hallható nagy gázadásra mióta 98-100at tankolok semmi és úgy hallom mintha a motor is csendesebben járna

ui: tetszenek a majdnem gyári állapotú kocsijaid :D

Link to comment
Megosztás:

Hát de nem tudok mit tenni sajnos, gyújtást nem lehet állítani c14SE-en több helyen is tankoltam 95 szar mindenhol, 98-99-100nál meg semmi hang és a motor is mintha szebben járna viszont a kocsi nem megy jobban de nem is ezért tankolom :/

Érdemes lenne ellenőrizni az oktán állítót. Hiába csak egy ellenállás, de folyamatos terhelés alatt van, így fárad és változik az rétéke.

Link to comment
Megosztás:

Érdemes lenne ellenőrizni az oktán állítót. Hiába csak egy ellenállás, de folyamatos terhelés alatt van, így fárad és változik az rétéke.

Igen ezt javasolták, de a bontóba kértem 1et és közölték, hogy tuti nem az a baja mert ezek sose romlanak el meg semmi, hát nem mondanám, hogy valami segítőkészek voltak így már vásárolni se akartam végül elvették a kedvem..... Majd lehet beszerzek 1et és akkor tesztelem de simán elhiszem, hogy ilyen ócska minőségű az üzemanyag és azért csinálja... Köszi a segítséget amúgy

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 5 ajtós Corsa B hátsó doblemez javító elemet lehet kapni valahol, vagy létezik ilyen? Küszöböt találtam kb. 6000-7000 ft körül, de a doblemez is már igen rossz állapotú.

én ősszel voltam hasonló cipőben ilyen 90.000-es tétellel riogattak. Szép nagydarab lemez, sok türelem és szépen beegyengeted a helyére :D alvázvédő alatt a kutya se mondja meg. Csak nem mindegy az összeg.

Link to comment
Megosztás:

hirtelen gyorsításra terhelésre csörgő pattogó szerű hangot hallok, pl ha 2esbe alapjáraton gurulok hirtelen oda lépek becsörög de egy idő után már elhallgat, nem mindig jön elő... de minden sebességi fokozatba hallható nagy gázadásra mióta 98-100at tankolok semmi és úgy hallom mintha a motor is csendesebben járna

ui: tetszenek a majdnem gyári állapotú kocsijaid :D

Gyertyák ugye nem 1000évesek?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.