Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Tudok itt helyben egy 1.6 16v GSI Corsát

Érdemes megvenni, vagy van mi hátránya??? Alkatrészek olcsók hozzá, mennyit fogyaszt és milyen fenntartani??? Sürün elromlik valami rajta vagy erős gép?

Itt a link:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/corsa....6i_16v-4525865

Hát bátya.. 16V-esekhez majdhogynem 2X annyi az alkatrész és jóval több munkaóra is ha szerelésre kerül sor.Nem éppen pénztárcakímélő. De kaparásra 5ös :) :D

Amúgy jó kis piros színe van.

Fényszóróra visszatérve. Szerintem nem az égőben keresendő a hiba, mert mind a 2 fényszóró egyforma sárga. Deha tudnám hogy kell kicserélni <_< akkor tennék egy próbát azzal ami az izzókészletben van azt berakni. De nem azzal lesz a gond szerintem. :D

Link to comment
Megosztás:

Tudok itt helyben egy 1.6 16v GSI Corsát

Érdemes megvenni, vagy van mi hátránya??? Alkatrészek olcsók hozzá, mennyit fogyaszt és milyen fenntartani??? Sürün elromlik valami rajta vagy erős gép?

Itt a link:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/corsa....6i_16v-4525865

93as, igy lehet a motorkódja még C16xe, 94től már X16xe, az előbbinél még müanyag a szivócső és egy ennyi idős autónál a müanyag már eléggé elrepedezhet, ha csak nem törött...bontott nincs,utángyártott nincs, újat nem lehet kapni mert nincs gyártásban...itt láttam hogy oda hebrákoltak vmi fémet,persze ez is megoldás lehet de anno nekem ez nem ment és ezért lett a kocsim kényszermotorcserés...szóval ha a motorkodja C-vel kezdődik én nem venném meg...

ja és még vmi: a légtömegmérője a c16xe-nek olyan ,hogy csak ebben meg vmelyik vectrában van, csak gyári létezik belőle, és kb 60-80ezer...

Link to comment
Megosztás:

93as, igy lehet a motorkódja még C16xe, 94től már X16xe, az előbbinél még müanyag a szivócső és egy ennyi idős autónál a müanyag már eléggé elrepedezhet, ha csak nem törött...bontott nincs,utángyártott nincs, újat nem lehet kapni mert nincs gyártásban...itt láttam hogy oda hebrákoltak vmi fémet,persze ez is megoldás lehet de anno nekem ez nem ment és ezért lett a kocsim kényszermotorcserés...szóval ha a motorkodja C-vel kezdődik én nem venném meg...

ja és még vmi: a légtömegmérője a c16xe-nek olyan ,hogy csak ebben meg vmelyik vectrában van, csak gyári létezik belőle, és kb 60-80ezer...

Ilyen ritka ez a motor??? És vannak vele komolyabb gondok??? Olyan müanyag szivócső nehogy ne legyen már senkinek sem :|

Link to comment
Megosztás:

Ilyen ritka ez a motor??? És vannak vele komolyabb gondok??? Olyan müanyag szivócső nehogy ne legyen már senkinek sem :|

a c16xe -t CSAK a 93ban gyártott és CSAK a b corsa GSI-be szerelték...mondhatni hogy ritka <_< amúgy nincs senkinek,hidde el nekem, autós cégnél dolgozom :D

ebayen találtam egyszer egyet, de közölte a német kocsog hogy Magyarországra nem postáz...

amúgy nekem volt vele egy csomo elektronikus problémám is,de lehet hogy csak sz*r motort fogtam ki...

Link to comment
Megosztás:

a c16xe -t CSAK a 93ban gyártott és CSAK a b corsa GSI-be szerelték...mondhatni hogy ritka <_< amúgy nincs senkinek,hidde el nekem, autós cégnél dolgozom :D

ebayen találtam egyszer egyet, de közölte a német kocsog hogy Magyarországra nem postáz...

amúgy nekem volt vele egy csomo elektronikus problémám is,de lehet hogy csak sz*r motort fogtam ki...

Ez nagyon elkeseritő :S Majd meglátom milyen motor van benne meg hogy motorja milyen állapotba van. Köszi a választ

Link to comment
Megosztás:

Ez nagyon elkeseritő :S Majd meglátom milyen motor van benne meg hogy motorja milyen állapotba van. Köszi a választ

figy ez csak a személyes véleményem volt a saját tapasztalataim alapján...de lehet hogy itt mások pl csak jót tudnának mondani róla...

sztem kérj még ki pár véleményt <_<

Link to comment
Megosztás:

corsában kb. 5 perc alatt cseréltem izzót -10 fokban sötétben a cora parkolójában :)

:D Én annyi idő alatt kitakarítom a gyertyákat is :D , illetve csukott szemmel kiszerelem az akkut, beleértve a műanyagok leszerelését is. Persze amióta nincs fent jobb ablaktörlőkar, illetve eltört a sok szerelés és a hideg miatt a motorháztető és a szélvédő közti műanyag, tagadhatatlanul gyorsabb......... <_<

Gyakorlat teszi a mestert. :D

Link to comment
Megosztás:

Hm... nekem nincs. De lehet hogy gyárilag sincs semmi az aksi felett ami véd a víztől. Lent van egy tízes csavar ami lefogja az aksit, de nagyon rá van rozsdállva azt már csak kiműteni lehet. :D

Akkor az első H4es fényszórót hogy is kell kicserélni? <_< Cserével egyidejűleg nem tudom elállítani a hordását a fényszórónak? :D

Link to comment
Megosztás:

Hm... nekem nincs. De lehet hogy gyárilag sincs semmi az aksi felett ami véd a víztől. Lent van egy tízes csavar ami lefogja az aksit, de nagyon rá van rozsdállva azt már csak kiműteni lehet. :D

Akkor az első H4es fényszórót hogy is kell kicserélni? <_< Cserével egyidejűleg nem tudom elállítani a hordását a fényszórónak?

:D

Öööö... akkutakaró, vagy mi, nálam sincs, a lyukacsos takaróműanyagról beszéltem, tudom is én, mi a neve :)

Az a csavaranya meg olyan hosszú csavarszáron van rajta, hogy csak extra hosszú lukas fejű csőkulccsal lehet hozzáférni. Olyat meg nem árulnak minden bozótban, amikor elsőnek kellett lebontanom sötétben -20 fokban egy szál villáskulccsal, nem kicsit anyáztam.

Tudom, cseréltem volna idejében akksit. De akkor is. Na mindegy, nem is bosszantom magam rajta.

A fényszórócsere... Szerintem nem tudsz elállítani semmit. Én csak kicseréltem ahogy jött, aztán kész :D Az nincs olyan idiótán megoldva..........

Link to comment
Megosztás:

Hm... nekem nincs. De lehet hogy gyárilag sincs semmi az aksi felett ami véd a víztől. Lent van egy tízes csavar ami lefogja az aksit, de nagyon rá van rozsdállva azt már csak kiműteni lehet. :D

Akkor az első H4es fényszórót hogy is kell kicserélni? <_< Cserével egyidejűleg nem tudom elállítani a hordását a fényszórónak? :D

Én 55Ah banert betettem és ugymaradt :) nem megy az onnan sehova, mert pont passzentos igyhát semmiféle lefogatás nincs...lenyomja a motorháztető XD

Link to comment
Megosztás:

Ilyen műanyag fittyfene van a tetején... mert azzal a vízvetővel nem vagyok kisegítve...ugyanúgy ráfolyik...

Én visszaraktam a banner saruvédőit, de azért az akksitartó csavart is visszatettem, ha bemozdulna a motoháztető egyszer úgyis rövidrezárná...Murphy nem alszik.

Link to comment
Megosztás:

Lámpacsere egyszerű, nekem egyedül kihúzni a csatlakozót volt nehéz mert nagyon rágyógyult. Mellesleg nem árt leszedni légszűrőház csövét, különben nőgyógyásznak kell lenned :D

Akksicserében is volt részem anno, ugye akksi mindig -20 fokban hal meg, és hát akkor nagy öröm szenvedni a 10-es kulccsal kesztyű nélkül <_<

Link to comment
Megosztás:

Nem tudja valaki, hogy a Corsa hátsó-külső kilincs megegyezik az elsővel, tehát egy az egybe beépíthető a helyére, esetleg az F Astra is ugyanaz? 3 ajtósra akarom csak kulcsnyílás nélkülire.

Köszi.

fastra kilincseket tettem az enyémbe luk nélkül előre, majdnem minden passzol kivéve egy fém keret ami a corsába nem teljesen ugyanaz mint az astráéban, szóval ha szerzel astra kilincset, a belső fém kerettel együtt legyen és akkor simán bepasszol egy kis ujjgyakorlat után...

Link to comment
Megosztás:

Én 55Ah banert betettem és ugymaradt <_< nem megy az onnan sehova, mert pont passzentos igyhát semmiféle lefogatás nincs...lenyomja a motorháztető XD

nekem is 55ös van benne, és nekem is ez a "megoldás"..semmi baja :D

és ha mindig azon paráznánk hogy mi lesz akkor HA, akkor ennyi erővel autót se vegyünk,nem igaz?!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.