Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Nagyon jó, ezzel aztán sokra megy a kolléga. <_< Bár halkan megjegyzem ha kinyomtatod a gépen lévő leírást akkor se jössz ki olcsóbban. :D

Írd meg a email címed privátban vagy ide a fórumra és elküldöm neked. :)

ez mind szép meg jó ...

de szerzői jogok itt is léteznek.

fórumon nem irkálunk illegális dolgokról.

Legalább is ezen a fórumon harapnak érte :D

Link to comment
Megosztás:

Tegnapi események!

Sajnos én is abba a táborba tartozom akinek rossz a termosztátja. Megoldottam azzal hogy egy műanyag lapot tettem a hűtő elé. Eddig ez frankó volt. Tegnap a belvárosban araszolgatva elkezdett melegedni rendesen a moci. Elérte a 100fokot is, még jó hogy félre tudtam állni mert már lassan füstölt is <_<

Ami lényeg a ventilátorom marhára nem ment,és nem tudom miért?

Mi lehet a baj? Már a kiegyenlítőtartályból majdnem bugyogott ki a víz de a venti az állt mint a cövek. A hűtőradiátor is meleg volt rendesen.

Ventillátor csere? Egyáltalán ki lehet cserélni vagy egybe kell vmi mással?

Link to comment
Megosztás:

Tegnapi események!

Sajnos én is abba a táborba tartozom akinek rossz a termosztátja. Megoldottam azzal hogy egy műanyag lapot tettem a hűtő elé. Eddig ez frankó volt. Tegnap a belvárosban araszolgatva elkezdett melegedni rendesen a moci. Elérte a 100fokot is, még jó hogy félre tudtam állni mert már lassan füstölt is <_<

Ami lényeg a ventilátorom marhára nem ment,és nem tudom miért?

Mi lehet a baj? Már a kiegyenlítőtartályból majdnem bugyogott ki a víz de a venti az állt mint a cövek. A hűtőradiátor is meleg volt rendesen.

Ventillátor csere? Egyáltalán ki lehet cserélni vagy egybe kell vmi mással?

először nézd meg a ventilátor gombáját

Link to comment
Megosztás:

először nézd meg a ventilátor gombáját

ok. Mi az <_< Hogy néz ki :D és honnan tudom hogy rossz? Tudom sok a hülye kérdés de így tanul az ember :D

Közben utánaolvastam egy kicsit. Elméletileg ha lehúzoma csatit a gombáról akkor direktbe kötve ki tudom próbálni hogy jó e a ventillátor ha minden igaz

Link to comment
Megosztás:

Tegnapi események!

Sajnos én is abba a táborba tartozom akinek rossz a termosztátja. Megoldottam azzal hogy egy műanyag lapot tettem a hűtő elé. Eddig ez frankó volt. Tegnap a belvárosban araszolgatva elkezdett melegedni rendesen a moci. Elérte a 100fokot is, még jó hogy félre tudtam állni mert már lassan füstölt is <_<

Ami lényeg a ventilátorom marhára nem ment,és nem tudom miért?

Mi lehet a baj? Már a kiegyenlítőtartályból majdnem bugyogott ki a víz de a venti az állt mint a cövek. A hűtőradiátor is meleg volt rendesen.

Ventillátor csere? Egyáltalán ki lehet cserélni vagy egybe kell vmi mással?

Probáld ki, adj neki áramot meg testet, nekem forgott és nem müködött és a biztosíték volt a szar, vagyis inkább a foglalata

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,lenne egy kérdésem....corsa b tulajdonos vagyok:Az hogy az önindító kerreg mintha nemtudna behúzni lehet attól hogy levan merülve az aksi,lehet hülyeség de levezetem a gondolatmenetem:kb 5 hónapja ugyebár mikor kezdett beköszöntetni a hidegebb idő egyre csak merült az a fránya aksi és egy hét autó használat után kocsiba be és kerrrrrr,nah feltöltöttem utána jó volt minden,persze az aksi nagyon könnyen adta magát és végül is egy ujj vásárlása lett belőle ami 56ah-s az előző csak 44-es volt de a több elektronika van benne mint a gyári autóban,csak alap dolgok elektromos ablak kp zár minimális zene,örültem is rendesen hogy ezzel az aksival nemlesz gond meg miegymás,erre kb 1.5 hetet nem voltam otthon ,kocsiba be és nesze megint kerrrr,ezután mondom megnézem én azt az önindítót ,szétis kaptam ,persze a behúzó elektronikát nem ,csak a fogaskerekeket néztem meg nem akadnak –e vagy valami hasonló,de semmi öszereakás után is kerrr,betoltam a kocsit ment 3-5 percet leállítottam indításnál megint kerrrr, utána megint betolás (vagyis begurulás mert azt hozzá kell tennem hogy kb 1 métert gurul a kocsi és rögtön indul) nah ezek után lementem boltba meg haverhoz kb 10 percet ment a kocsi és utána indult is,józan paraszti ésszel 10 perc allatt töltött annyit hogy tudja indítani újból,de ha ezzel az ésszel gondolkozok akkor hogy merül le egy 56ah-s akis 1.5 hét alatt amikor a kocsiban van egy riasztó aminek van egy ledje ami folyamatosan világít…???,lényegében vagy én járok rossz uton a dologgal kapcsolatban vagy ha jó uzon járok akkor nemértem hogy ez mér van,még azt hozzátenném hogy a régi rossz aksival ha 3-4 et indítóztam fullra lemerült ezzel az aksival most a másfél hetes pihi után vagy 50 szer próbáltam és csak kerreget de nem adta ki a lelkét az aksi…tehát tanácstalan vok…valakinek véleménye? Miért kerreg az önindító,éás hogy van-e köze az aksihoz…pár hónapja csinált olyat hogy egyáltalán nem indított de akkor azért mer anyira oxidáltak voltak a csitik,de most azok tisztításával kezdtem…nah lehet nemkicsit voltam rövid bocsim sziasztok: :lol:D .

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Látom mindenkinél eköjött a termosztát próbléma! <_<

Én két éve úgy használom a járgányt, hogy az előzö tulaj félt, hogy milyen későn kapcsol be a ventilátor, és ezért csinált egy kapcsolót, az utastérbe és azzal kapcsolom ha kell.

Meg kellene már csinálnom, hogy visszakötöm illetve megnézem, hogy a gomba jó-e, de semmi bajom sincs vele.

Ilyenkor télen én is teszek egy kartonlapot a hűtő elé, de még így se mozdul nagyon a mutató csak épp hogy.

Szerintetek ez normális?

Vagy tényleg gomba illetve a termosztátom a hiba?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Látom mindenkinél eköjött a termosztát próbléma! <_<

Én két éve úgy használom a járgányt, hogy az előzö tulaj félt, hogy milyen későn kapcsol be a ventilátor, és ezért csinált egy kapcsolót, az utastérbe és azzal kapcsolom ha kell.

Meg kellene már csinálnom, hogy visszakötöm illetve megnézem, hogy a gomba jó-e, de semmi bajom sincs vele.

Ilyenkor télen én is teszek egy kartonlapot a hűtő elé, de még így se mozdul nagyon a mutató csak épp hogy.

Szerintetek ez normális?

Vagy tényleg gomba illetve a termosztátom a hiba?

szia ! szerintem fogyasztásilag sem jó , meg hát fűtésileg sem , most cseréltem én is pedig csak 90 alá ment a mutató a fűtés nem volt az igazi és lám jó lett most 93-95 között mozog

Link to comment
Megosztás:

szia ! szerintem fogyasztásilag sem jó , meg hát fűtésileg sem , most cseréltem én is pedig csak 90 alá ment a mutató a fűtés nem volt az igazi és lám jó lett most 93-95 között mozog

Fogyasztásilag szerintem rendben van a vas, mondjuk a fűtés az elég gyenge.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.