Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Azon gondolkoztam,hogy miért ennyire gyengék a központi injektoros Opel motorok...

Mert pl egy ezerkecske zsiguli,ami a 60-as évek konstrukciója az ugyanekkora lökettérfogatból(1200) tudott 62Le-t. :excl:

A központi injektorral,lamda-szondával meg sokkal pontosabban lehet a keveréket szabályozni,nem?

Az lehet hogy 62le de szerintem nem is tudja azokat a környezetvédelmi értékeket.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

A segítségeteket szeretném kérni. Adott egy 1998-as 1.0 Corsa B, amibe lengéscsillapító kellene.

Ti milyen márkát ajánlanátok? Tudtok valami jó webáruházat,ahol olcsón kapható?

Mi a különbség az olajos és a gázos közt és melyik a jobb? Olvastam olyat itt, hogy végülis a gázos is olajos.

Köszönöm a segítésget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

A segítségeteket szeretném kérni. Adott egy 1998-as 1.0 Corsa B, amibe lengéscsillapító kellene.

Ti milyen márkát ajánlanátok? Tudtok valami jó webáruházat,ahol olcsón kapható?

Mi a különbség az olajos és a gázos közt és melyik a jobb? Olvastam olyat itt, hogy végülis a gázos is olajos.

Köszönöm a segítésget.

Üdv a fórumon!

Én tavaly vettem hátra gázos magnetti marelli-t asszem egy pár volt vagy 12.000Ft.

Most voltam műszakin,tökéletesek még midig.

Előre szintén magnetti-t vettem de nem volt raktáron csak olajos,így azt raktam alá,a gázos mintha keményebb lenne,az olajos meg akkor keményedik meg ha lenyomom párszor az elejét.Az elsők is 12-14eFt-ba kerültek.

Az olajos lassan adja meg magát,elkezd folyni a szára,stb.A gázos meg egyszer szisszen egyet és 0 lesz a csillapítása.

Lehet 2x ennyiért is kapni,azt nem tudom,hogy érezhetően jobbak-e....de gyanítom,hogy nem veszed észre.(hiába prééémiumm :excl: )

Link to comment
Megosztás:

Akkor szerintem olajos lesz. Márkára a legtöbb helyen Monroe-t vagy Optimalt árulnak. Ezek mennyire megbízhatóak?

Lehet összejönne egy Kayaba, arról eddig jókat hallottam.

Nem ismertek egy jó webshopot ahol lehet kapni lengéscsillapítót elfogadható árban?

Köszi.

lehet válogatni

http://shop.bardiauto.hu/

http://www.unixauto.hu/Unix_Startlap_Form.aspx

http://www.maximizeronline.com/

továbbá vatera, ebay google...

Link to comment
Megosztás:

Váltóba mennyi olaj kell? Úgy halottam hogy élettartam olaj, nem kötelező cserélgetni benne, de biztos ami tuti, kitudja hány km van benne már és ártani nem fog. 94-es 1.5 TD.

1,6 liter a feltöltési mennyiség, most írhatnék minősítéseket de sztem gyári váltó olajat tegyél bele, nekem ez nagyon bevált (a GM motorolajjal szemben :excl: )

Link to comment
Megosztás:

1,4es B Corsa autómata váltóval kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy valaki jártas e a szervízelésében?

A váltóban szeretnék olajat meg szűrőt cserélni!

Mennyire nehézkes meló ez, otthon elvégezhető?

Esetleg egy részletes leírást képeket szivesen vennék róla ha található valamerre ilyen!

Köszönöm előre is!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.