Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok!

Bocsi, hogy megint zaklatlak titeket :o de mostmár lassan megőrülök. Szombaton hoztam vissza a kocsit a szerelőtől hengerfejtömítés cseréből, ami tulajdonképpen egy komplett motorgenerál lett. Tömítések, szimeringek, csavarok, szelephimba, termosztát csere, stb stb. És most ott tartunk, hogy még mindig az a hiba, mint ezelőtt. Az olajat már nem ereszti, hűtővízbe nem dolgozik bele, de még mindig hamar felszalad a hűtővízvisszajelző mutatója így 10 fokban is. Létezik, hogy még mindig melegszik a hűtővíz? Vagy csak az érzékelő hülyült meg? Víz van benne elegendő. A hűtőfolyadék visszajelzője csinálhat ilyet, hogy nem meleg a motor, de kapcsolja a ventit? Valakinek valami ötlet?

Nekem ma a normál városi dugóban is simán fel ment 100fok alá a mutató,egy-két lámpátol-lámpáig tötymörgésben is! kb. 98foknál kapcsol a venti és olyan 94-ig hűti vissza.

Akkor viszont tényleg van még valami hiba ha országúton is felmegy a mutató.

Link to comment
Megosztás:

Nekem ma a normál városi dugóban is simán fel ment 100fok alá a mutató,egy-két lámpátol-lámpáig tötymörgésben is! kb. 98foknál kapcsol a venti és olyan 94-ig hűti vissza.

Akkor viszont tényleg van még valami hiba ha országúton is felmegy a mutató.

Ez nem kifejezetten dugóban volt ma reggel, inkább csak a belváros szűk kis utcáin. Ott viszont elég sokszor hallotam, hogy hűt. Most 102 fokon kezd el hűteni, egészen 91-92 ig. Viszont a mutatóm csal. Méghozzá elég sokat, mert kijelző szerint 95 fokon kezd hűteni, ami a termosztát szerint már 102 fok. Különben meg gyorsan lehűti. Nemtudom minek hidjek. A kijelzőnek, a termosztátnak, vagy egyiknek se? Még a hőérzékelő gomba lehet megbolondulva és talán lehet nem is melegszik fel, csak fals értéket jelez. Azt még lehet kicseréltetem, de ha úgy se jó, akkor nincs több ötletem. Országúton még nem most fogok vele menni, de azt még lehet megvárom ott mit produkál.

Link to comment
Megosztás:

Ez nem kifejezetten dugóban volt ma reggel, inkább csak a belváros szűk kis utcáin. Ott viszont elég sokszor hallotam, hogy hűt. Most 102 fokon kezd el hűteni, egészen 91-92 ig. Viszont a mutatóm csal. Méghozzá elég sokat, mert kijelző szerint 95 fokon kezd hűteni, ami a termosztát szerint már 102 fok. Különben meg gyorsan lehűti. Nemtudom minek hidjek. A kijelzőnek, a termosztátnak, vagy egyiknek se? Még a hőérzékelő gomba lehet megbolondulva és talán lehet nem is melegszik fel, csak fals értéket jelez. Azt még lehet kicseréltetem, de ha úgy se jó, akkor nincs több ötletem. Országúton még nem most fogok vele menni, de azt még lehet megvárom ott mit produkál.

Régebben mintha nekem is hőfokjelző szerint 96nál már bekapcsolt volna a venti.

Itt azért jelezném,hogy 4-5 fokokról beszélünk egy 100fokos skálán,amikor más autókon van egy normál tartomány a hideg 50 fok és a forró 100fok felett aztán csá....vagy az egyik szobahőmérőn 21fok van a másikon meg csak 19.5. :D

Szvsz ha kapcsol a gombának semmi baja...ha nagyon zavar cserélj műszeregységet,de az meg lehet,hogy a tanknál fog csalni,vagy a fordulatszámnál és a sebességnél. :o

Ha országúton nem kúszik felfelé,akkor nincs ott baj! :)

Link to comment
Megosztás:

Szvsz ha kapcsol a gombának semmi baja...ha nagyon zavar cserélj műszeregységet,de az meg lehet,hogy a tanknál fog csalni,vagy a fordulatszámnál és a sebességnél. :o

Ha országúton nem kúszik felfelé,akkor nincs ott baj! :)

A műszeregység cserén már korábban is gondolkoztam, hogy berakatok egy fordulatszámmérőset, de aztán elvetettem, pont emiatt a csalóka értékek miatt. Ha a fordulatszámmérőnél csal felesleges beletenni, ha a tanknál vagy a sebességnél, hát az meg ciki :D Főleg az előbbi. De mostmár azért is elmegyek messze kocsikázni vele, hogy mit csinál. :) Reméllem tényleg nincs baja.

Link to comment
Megosztás:

A műszeregység cserén már korábban is gondolkoztam, hogy berakatok egy fordulatszámmérőset, de aztán elvetettem, pont emiatt a csalóka értékek miatt. Ha a fordulatszámmérőnél csal felesleges beletenni, ha a tanknál vagy a sebességnél, hát az meg ciki :o Főleg az előbbi. De mostmár azért is elmegyek messze kocsikázni vele, hogy mit csinál. :D Reméllem tényleg nincs baja.

én kb 2 hete vagyok túl egy ilyen fordulatszámmérős óra cserén és hidd el, nem csal ott semmi semmiben ha pontosan azt a Kxxxxx számu órát veszed ami benne volt.

Az más kérdés, hogy a forumba tettem fel kérdést a fordulatszámmérővel kapcsolatban utána mert az enyém elsőre nem jót mutatott, de az meg azért volt mert új számlapot is tetettem az órába, a mutatói meg le lettek festve és a fordulatszámmérőét nem megfelelő szögben rakta vissza a srác aki csinálta.

Szóval nyugodtan merem ajánlani a cserét nem fog az csalni ne aggódj!

Link to comment
Megosztás:

az NZ-nél tuti nem hülyíti az egeret :o

c16nz A Vekinél rángatott,rossz alapjárat volt a tünet épp ott voltam,amikor a szerelőmhöz behozták.

Odamentem a vekihez,hátha tanulok valamit...

Kotorászott a központi injektor előtt a szelepfedél mögött és hopp kezében maradt az a cső!

Mondta,hogy megkavarja az egr-t attól szar,kicserélte és tényleg jó lett.

De tök mind1,mert az x14xe-nél Krapinak elektromos van...viszont érdemes minden csövet átnézni hátha az csinálja a gubancot...mert két egr-nél egymás után kicsi az esélye,hogy rossz mind a kettő. SZvsz

Link to comment
Megosztás:

c16nz A Vekinél rángatott,rossz alapjárat volt a tünet épp ott voltam,amikor a szerelőmhöz behozták.

Odamentem a vekihez,hátha tanulok valamit...

Kotorászott a központi injektor előtt a szelepfedél mögött és hopp kezében maradt az a cső!

Mondta,hogy megkavarja az egr-t attól szar,kicserélte és tényleg jó lett.

De tök mind1,mert az x14xe-nél Krapinak elektromos van...viszont érdemes minden csövet átnézni hátha az csinálja a gubancot...mert két egr-nél egymás után kicsi az esélye,hogy rossz mind a kettő. SZvsz

ja hogy c16nz, annál van egér. :o

Link to comment
Megosztás:

kérdésem!

A kasznis azt mondta a bal hátsó doblemezm cakk pakk csereéret 25-öt mondott rá, plusz 10 a munkadij ezt én kurvára sokkalom. Szerintetek?

Én tudok távgyógyítani ha érdekel. :o

Elég sok mindent le kell ahhoz bontani szerintem...ha normálisan hozzá akar férni,akkor mindkét gátlót ki kell szedni...és ha nagyon öregek,akkor valószínűleg csak úgy lehet kicsavarozni,hogy levágják a menetet a gátlóról...amikor mi cseréltünk hátsót csak úgy jött le..szóval azt nem rakod vissza...de Bélának van egy eladó :D

A munkadíj szinte baráti :)

A doblemezre keress rá hátha olcsóbban találsz.

Nekem 1 küszöb volt 30ezer normálisan üregvédőzve,színrefújva...Zsirinek meg 600jurót mondtak nyelvrokonaiknál...szóval...

Link to comment
Megosztás:

...de Bélának van egy eladó :)

hahaha :o

egy dolgot szeretek az esőben...hogy 3asban 120-nál még elkapar a kerék yíííííháááááááá :) :( :(

Az szép én is kapartam egy kicsit. 1est megküldtem majd 2öbe még nem engedte tapadni a kereket majd 3masban már Tapadt a jóféle abroncs. :D 2es vége az tán olyan 80km/h nál van. :D

Link to comment
Megosztás:

Azt nem sok mindennel! :o

Viszont mondtál valami csövet,ami xe-nél típushiba,hogy szétporlad..Az hol van és mit vezet?

img_226.jpg

A szívódoboz és a pillangó közötti gumicső.

67mm és kb 5cm hosszú.

Gyárilag 7E körül van.

Ez általában kireped a melegtől és a hajszálrepedésen keresztül falsot szív,nagyon nehéz észrevenni,csak ha kifordítod és jól megtöröd a gumit veszed észre a lyukat.

Link to comment
Megosztás:

egy dolgot szeretek az esőben...hogy 3asban 120-nál még elkapar a kerék yíííííháááááááá :D :) :)

Volu!

Neked milyen váltóval van összeszúrva az NE?

Vidd már el Bélát egy körre,mert nagy a szája a 90lóval,de én tudom,hogy igazi merevedése lenne az NE-től! :o

Link to comment
Megosztás:

Volu!

Neked milyen váltóval van összeszúrva az NE?

Vidd már el Bélát egy körre,mert nagy a szája a 90lóval,de én tudom,hogy igazi merevedése lenne az NE-től! :o

F16-os váltóval van, így volt egyben a gsi astrában amiből lett a moci is...meg Demó megcsinálta hogy rövid legyen (mármint a váltó útja :)) és így együtt tényleg fenomenális :D

Bélát ha elvinném egy körre szerintem biztos "összecsúnyázná" párszor az ülést :) de amúgy szívesen...

Link to comment
Megosztás:

F16-os váltóval van, így volt egyben a gsi astrában amiből lett a moci is...meg Demó megcsinálta hogy rövid legyen (mármint a váltó útja :D) és így együtt tényleg fenomenális :o

Bélát ha elvinném egy körre szerintem biztos "összecsúnyázná" párszor az ülést :) de amúgy szívesen...

És mikor tolod ki a zarcod? :)

Link to comment
Megosztás:

Jól olvasom,hogy egy 116le-s 900kg-os,alul kormányzott autótól vagytok elájulva? :)

Ha van egy 125le-s hátsókerekes 1090kg-os Sierrám akkor azzal is durva vagyok? :o

Eddig ez az autó tetszett a legjobban,amit vezettem.

4.0 v8 286LE és a súlyeloszlása közel 50-50% az s6,m3,m5 kívül nem nagyon szorongatja meg semmi.

Persze én is örülök a 45LE-nek,elég az! :D

Link to comment
Megosztás:

Jól olvasom,hogy egy 116le-s 900kg-os,alul kormányzott autótól vagytok elájulva? :(

Ha van egy 125le-s hátsókerekes 1090kg-os Sierrám akkor azzal is durva vagyok? :D

Eddig ez az autó tetszett a legjobban,amit vezettem.

4.0 v8 286LE és a súlyeloszlása közel 50-50% az s6,m3,m5 kívül nem nagyon szorongatja meg semmi.

Persze én is örülök a 45LE-nek,elég az! :)

Nono, azért elég sok gyári autó van, ami ezzel elbánik. :o no és hány nem gyááári. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.