Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Keress vissza a TID-szóra,Zsiri többször leírta,hogy mi szokott vele a gond lenni.

Kikötött fogyasztók? Hmm..miért kötnek ki elektromos dolgokat...ajánlom a kutaknál is kapható kézi poroltót,hogy legyen kéznél.

(vicceltem..höhö)

Asszem te kérdezted régen,hogy mitől kotyog jobban.

Ha te voltál,megoldódott?

Annyival lettem okosabb, hogy tudom hol kell kiszedni. :) Viszont ha egy kikötés miatt így szétszedette a műszerfalat az előző tulaj, mert éppen nem tetszett neki, hát egészségére váljon. Mondjuk benne van a pakliban, mert a gyári rádió kimenetén a 2 hátsó hangszóró vezetéke is nemes egyszerűséggel el volt vágva. Ha nem adnának az új CD-s rádióhoz vezetéket, most se szólnának.

De a leírtak alapján magam nemhiszem, hogy nekivágok. Szerettem legozni kiskoromba, de ez nem teljesen olyan. :D

Különben még semmilyen elektronikai gondja nem volt (ne is legyen), csak női tulajos volt eddig. Az is lehet, hogy gyerek csücsült hátul, azért nem ment a 2 hátsó hangszóró...sose tudhatod.

A kotyogással kapcsolatban lehet hogy én voltam, mert volt ilyen gond is vele, de az már megoldódott a gyári kipufogó cseréje után, ami cirka 15 év után adta meg magát. Most olyan gond van vele, hogy kedden megy hengerfejtömítés cserére :) Pedig csak 120 ezer van benne. De ugye manapság bárki lehet szerelő, csak a hűtővizet nem tudja rendesen elkeverni, így szépen 1 év alatt szétmarta a tömítést. :o Így most ereszti az olajat is, meg beledolgozik a hűtővízbe is. Meg még lenne rajta csinálnivaló, dehát ez van, ha az ember vesz egy teljesen gyári, túlságosan is megkímélt, buheramentes, lassan 16 éves autót, ami alig volt használva.

Link to comment
Megosztás:

Most olyan gond van vele, hogy kedden megy hengerfejtömítés cserére :D Pedig csak 120 ezer van benne. De ugye manapság bárki lehet szerelő, csak hűtővizet nem tudja rendesen elkeverni, így szépen 1 év alatt szétmarta a tömítést. :o Így most ereszti az olajat is, meg beledolgozik a hűtővízbe is. Meg még lenne rajta csinálnivaló, dehát ez van, ha az ember vesz egy teljesen gyári, túlságosan is megkímélt, buheramentes, lassan 16 éves autót, ami alig volt használva.

Nem hinném,hogy a fagyálló zabálta fel a hftömítést,inkább a 120EKm nem igaz.

Link to comment
Megosztás:

Nem hinném,hogy a fagyálló zabálta fel a hftömítést,inkább a 120EKm nem igaz.

Pont az a poén benne, hogy igaz a 120. Visszainformálható, minden papírja megvan, azt is tudjuk ki volt az elő tulaja, szervízkönyve is megvan, minden fel van jegyezve mit mikor csináltak rajta. Alalapján lettek az elején cserélve rajta dolgok, és minden stimmelt. Olyan apróságok is megvannak, mint az aksi számlája. Végülis mindegy, ez nem változtat azon, hogy szét kell kapni az egész motort.

Link to comment
Megosztás:

Pont az a poén benne, hogy igaz a 120. Visszainformálható, minden papírja megvan, azt is tudjuk ki volt az elő tulaja, szervízkönyve is megvan, minden fel van jegyezve mit mikor csináltak rajta. Alalapján lettek az elején cserélve rajta dolgok, és minden stimmelt. Olyan apróságok is megvannak, mint az aksi számlája. Végülis mindegy, ez nem változtat azon, hogy szét kell kapni az egész motort.

Figyi,rengeteget számít,hogy ki rakta bele azt a 120ezret!Hiába hordta az Opel-szervizbe.

Ha döntően városban volt használva,akkor a 120ezer km-hez 2x annyi üzemóra tartozik,mint országúton.

Egyik hölgyismerősöm pl úgy hajtja a 4éves Polo-t,hogy 2-3km távolságok,üres sebességfokozatot nem ismeri (áll a kuplungon,a dugóban).

Városban max 3.ig kapcsol fel,hidegen ugyanúgy forgatja,mint melegen.Megragadt a trabant 601 szintjén. 37000.km után kinyírta az első fékbetéteket,holott a szervizkönyv szerint 60.000-nél kell ellenőrizni őket.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

tegnap sikeresen megtörtént a kilométerórám cseréje. Pontosan az eredetivel megegyező K....-számos órát tettem bele csak a fordulatszámérős változatát. Szerencsém volt a fordulatszámérőnek már a kábelje is be volt vezetve csak rá kellett dugni az órát a csatira és kész voltam. DE menet közben a következőt vettem észre: az óra a sebességet jól méri (összevetettem gps-el) de szerény véleményem szerint a fordulatnál kevesebbet mutat a valósnál. Akárhogyan is huzatom a kocsit az egyes sebességekben (már majdnem leszabályoz) de a mérő a 3-nál esetleg 3,5-nél feljebb még nem ment. Álló helyzetben padlógázzal sikerült egy halvény 4-est elérném. A kérdésem az lenne, hogy ezek reális adatok lehetnek vagy tényleg jük a megérzéseim és vmiért kevesebbet mutat. Ha igen akkor vajon mi lehet az oka??

Előre is köszönöm a válaszaitokat!

Link to comment
Megosztás:

Tegnap előtt egy számítógépes partin voltam, természetesen a corzával mentem. :D Egy srác látott a corzába mikor parkoltam. Mikor bent voltunk lanpartin odajött megkérdezni hogy van e youtubin videóm feltöltve? Mondom neki. Van. Erre azt mondja. Akkor lehet téged láttalak. Mondom neki. Meddig kapar fel a kocsi? :o

Mondta hogy a faterjával otthon nézték youtubon milyen jól megy a kocsi :) Csak kacagtam..

Link to comment
Megosztás:

Tegnap előtt egy számítógépes partin voltam, természetesen a corzával mentem. :) Egy srác látott a corzába mikor parkoltam. Mikor bent voltunk lanpartin odajött megkérdezni hogy van e youtubin videóm feltöltve? Mondom neki. Van. Erre azt mondja. Akkor lehet téged láttalak. Mondom neki. Meddig kapar fel a kocsi? :o

Mondta hogy a faterjával otthon nézték youtubon milyen jól megy a kocsi :) Csak kacagtam..

Úristen!Celeb lettél! :D

Link to comment
Megosztás:

Megjáratnám vele a hungáriát oda-vissza napközben,olyan bal lába lenne,hogy betojna estére! :(

Volt,hogy panaszkodott,hogy fél óráig állt a kuplungon és mennyire fáj a lába...szerencsétlen kinyomócsapágyat nagyon sajnálom.

Mondtam is neki,hogy ha az kimegy akkor az nagyon nem lesz olcsó mulatság,főleg nem a VW márkaszervizben.

Erre ő: Lesz*rom,az előző Polo-mat is 100.000km-rel adtam el 10évesen és addig nem volt semmi baja. :o

Jó dolog a "megkímélten,hölgytulajdonostól" autót venni,nem?! :)

De ennél rosszabbak a szinglicsaj verdák...húú bazz,hogy azok mit kapnak...egy ilyen tigrában ültem egyszer, a futómű az régen elment vadászni alóla :D

Azon kb. minden lógott+ kanyarban..katt,katt,katt,katt...féltengely.Fékezésnél meg rezonált az egész eleje :D

Felhívtam rá a figyelmét,hogy ez így elég durva,erre ő azt mondta,hogy észre sem vette.

Ez az alapja annak,hogy elégedett legyél,olcsón autózz: Nem vedd észre a hibákat! :) :(

Link to comment
Megosztás:

Figyi,rengeteget számít,hogy ki rakta bele azt a 120ezret!Hiába hordta az Opel-szervizbe.

Ha döntően városban volt használva,akkor a 120ezer km-hez 2x annyi üzemóra tartozik,mint országúton.

Egyik hölgyismerősöm pl úgy hajtja a 4éves Polo-t,hogy 2-3km távolságok,üres sebességfokozatot nem ismeri (áll a kuplungon,a dugóban).

Városban max 3.ig kapcsol fel,hidegen ugyanúgy forgatja,mint melegen.Megragadt a trabant 601 szintjén. 37000.km után kinyírta az első fékbetéteket,holott a szervizkönyv szerint 60.000-nél kell ellenőrizni őket.

Igen, van valami abban amit mondassz. De sajnos a használt autónál ez a zsákbamacska, mert nemtudod az előző tulaj hogy használta. Azt a 120 ezret mind nő rakta bele és hát a nők elég érdekesen kezelik az autót. Tisztelet persze a kivételnek, nem akarok senkit megsérteni vele. Hiába szép a karosszéria, mert mondjuk garázsos volt, a motort attól még széthajthatták. Itt a parkolóban is van egy 1.2-es piros Corsa szőke női tulajjal. Hát ahogy az kinéz, bontóba való, vagy egy nagy felújításra.. Tele van csikargatva, gyönyörű horpadások vannak rajta, mosva vagy fél éve nem volt, és a motortérből is érdekes hangok jönnek. Nemtudom meddig fogja húzni.

Most lesz egy teljesen felújított motor a gépbe minden tömítés kicserélve, szelepek, hengerek felcsiszolva, és szépen ki lesz tiltva minden hozzá nem értő a kormány mögül :o

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

tegnap sikeresen megtörtént a kilométerórám cseréje. Pontosan az eredetivel megegyező K....-számos órát tettem bele csak a fordulatszámérős változatát. Szerencsém volt a fordulatszámérőnek már a kábelje is be volt vezetve csak rá kellett dugni az órát a csatira és kész voltam. DE menet közben a következőt vettem észre: az óra a sebességet jól méri (összevetettem gps-el) de szerény véleményem szerint a fordulatnál kevesebbet mutat a valósnál. Akárhogyan is huzatom a kocsit az egyes sebességekben (már majdnem leszabályoz) de a mérő a 3-nál esetleg 3,5-nél feljebb még nem ment. Álló helyzetben padlógázzal sikerült egy halvény 4-est elérném. A kérdésem az lenne, hogy ezek reális adatok lehetnek vagy tényleg jük a megérzéseim és vmiért kevesebbet mutat. Ha igen akkor vajon mi lehet az oka??

Előre is köszönöm a válaszaitokat!

kb 90 5. 3000-3100

kb 130 5. 4100-4200

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.