Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok!

Le szeretném szerelni a b corsám hátsó lökhárítóját. El is jutottam odáig, hogy a hét csavart kitekertem, de úgy tűnik a hátsó műanyag kerékívek mögött is van rögzítése. A kerékíveket sehogyan sem sikerült leimádkozni, pedig lehet letörtem valamit. :D Ha valaki tudja hogyan kell, legyen szíves segítsen!

Köszi:Corsalino

Szia,üdv erre!

A hátsó kerékívet nem nehéz levenni: a kerék felőli oldalon van rögzítve belül kb 6-8-10 műanyag csavaranyával, talán 10-es kulccsal járnak.

Ha valaki már piszkálta, akkor nehezebb dolgod van. A kerékívekben a csavarok pici műanyag sínekbe csúsznak bele úgy, hogy a fém csavar feje tulajdonképpen egy hosszúkás lemez (ez csúszik bele a nútokba). Ezekre a fém csavarokra csavarodik rá a műanyag anya. Ha össze van rohadva az anya és a csavartest, akkor a csavarfej szétszedéskor feltétlenül tönkrevágja a nútot, és elenged. Egy darab nem gond, mert van belőle elég - de olyankor már a többi is rohad.

Ebben az esetben szoktak összerakáskor a mesterek a szilikontubushoz nyúlni: egyszerűen felragasztják az egészet. Lehet, hogy nálad is úgy van öszerakva, ki tudja.

Vígasztaljon a tudat, hogy az első kerékíveket sokkal nehezebb leszedni, mert ott a kerékjárati műanyag lemez alatt is van néhány csavar...

Fordulatszám-mérő: ha bowdenes, akkor gondolom el-, ha eletronikus, akkor meg van szakadva.

Sok sikert!

:)

Link to comment
Megosztás:

Hát szvsz ha rossz a tankszellőztető, akkor pont hogy nem emelkedik meg a nyomás, legalábbis a megemelkedő nyomás a lehető legritkább esetben szokta összeszívni a tankot... :)

Kétféleképpen mihálylik meg,ugyanúgy,mint a termosztát:nyitva vagy zárva.

Ha zárva,akkor nagy lesz a vákum,ha nyitva,akkor kicsi.

Link to comment
Megosztás:

Valaki megtudná mondani miért olyan iszonyatosan drága a D corsa???? Szivem szerint cserélnék a b-ről, de hát van közte, ha valami nomrális felszeretséget nézek akkor 4 misi...

Minden autó drága mostanában...egy J astráért adnál 7misit? Kisautó.fapad=3milka a rossz forint/euro árfolyammal szoktak a hazai importőrök dobálózni.

A valóság meg az,hogy Szegeden minden nap tucatjával dübörögnek a román kamionok megrakva dusterekkel,sanderokkal az m5 ön viszik nyugatra...

Románia felé,meg e-klassékkal,ódi-val,bömösökkel megrakva mennek. :)

A duster tényleg egészen jó autó,annyi pénzért terepjáró... :D a full extás változat 3misi. <_<

Link to comment
Megosztás:

neked A veki van C18NZ-vel???

Mert ha igen akkor ott jobban tudnak segítani :)

Ha egy kicsit visszaolvasol, akkor Vaternak van B corsája és hidegen rángat, megkell mindig várni hogy üzemi fokot elérne mert ha nem akkor menet közbe nagyokat rángat :S

Link to comment
Megosztás:

Szia,üdv erre!

A hátsó kerékívet nem nehéz levenni: a kerék felőli oldalon van rögzítve belül kb 6-8-10 műanyag csavaranyával, talán 10-es kulccsal járnak.

Ha valaki már piszkálta, akkor nehezebb dolgod van. A kerékívekben a csavarok pici műanyag sínekbe csúsznak bele úgy, hogy a fém csavar feje tulajdonképpen egy hosszúkás lemez (ez csúszik bele a nútokba). Ezekre a fém csavarokra csavarodik rá a műanyag anya. Ha össze van rohadva az anya és a csavartest, akkor a csavarfej szétszedéskor feltétlenül tönkrevágja a nútot, és elenged. Egy darab nem gond, mert van belőle elég - de olyankor már a többi is rohad.

Ebben az esetben szoktak összerakáskor a mesterek a szilikontubushoz nyúlni: egyszerűen felragasztják az egészet. Lehet, hogy nálad is úgy van öszerakva, ki tudja.

Vígasztaljon a tudat, hogy az első kerékíveket sokkal nehezebb leszedni, mert ott a kerékjárati műanyag lemez alatt is van néhány csavar...

Fordulatszám-mérő: ha bowdenes, akkor gondolom el-, ha eletronikus, akkor meg van szakadva.

Sok sikert!

:)

Köszi! Sajna akkor biztosan össze van rohadva, mert forog az egész, legalább is a leghátsó.(annak mindegy, mert úgy is eltörött)

Megpróbálom a többit is, hátha.... Biztos le kell venni a kerékívet a lökhárító levételhez?

A fordulatszám mérő valszeg elektronikus, mert kibuktatva a műszeregységet, nem volt spirál féleség 1-se. Mondjuk azt se bírtam kivenni, valami nem engedte!?!

Lehetséges olyan, hogy a vonóhorog a csomagtartóban belül kell felszerelni? Ugyan is azért van a szétszerelés.

Link to comment
Megosztás:

Köszi! Sajna akkor biztosan össze van rohadva, mert forog az egész, legalább is a leghátsó.(annak mindegy, mert úgy is eltörött)

Megpróbálom a többit is, hátha.... Biztos le kell venni a kerékívet a lökhárító levételhez?

A fordulatszám mérő valszeg elektronikus, mert kibuktatva a műszeregységet, nem volt spirál féleség 1-se. Mondjuk azt se bírtam kivenni, valami nem engedte!?!

Lehetséges olyan, hogy a vonóhorog a csomagtartóban belül kell felszerelni? Ugyan is azért van a szétszerelés.

Ha csak egy forog, az istenes, mert akkor óvatosan ki tudod húzni a nútból. Ha máshogy nem megy, akkor fogóval lefogod a csavart, és megtekered az anyát. Vagy szétroncsolod az anyát, ami ugyan nem szép, de még mindig jobb, hogy egy csavarral kevesebb fogja (ráadásul egy anya pótolható, ez műanyag , ebből nem csak egy van :D ) mintha a nút szakad ki, mert azt nem tudod pótolni, csak ragasztani. Ragasztva meg nem tart annyira, kókány, letörik, stb. Akkor már inkább a csavaranya vesszen.

Tavaly szeptemberben szedtem le mind a négy ívet, nem vagyok már benne biztos, hogy fogja-e a lökhárítót, de szinte biztosan. Festéshez akartam leszedni, de nem sikerült, mert a vonóhorog berozsdált csavarjait nem tudtam megbontani. Más nem volt útban, így a kerékívek lesznek Nálad is útban.

Vonóhorog-témában azóta sem vagyok jobban otthon. Szerintem nem a csomagtartóhoz/ba megy, mert az nem lenne elég szilárd.

Fordulatszámméréshez még kevésbé értek, mert nálam az hiányzik... Majd a kollégák segítenek :)

Link to comment
Megosztás:

Ha csak egy forog, az istenes, mert akkor óvatosan ki tudod húzni a nútból. Ha máshogy nem megy, akkor fogóval lefogod a csavart, és megtekered az anyát. Vagy szétroncsolod az anyát, ami ugyan nem szép, de még mindig jobb, hogy egy csavarral kevesebb fogja (ráadásul egy anya pótolható, ez műanyag , ebből nem csak egy van :D ) mintha a nút szakad ki, mert azt nem tudod pótolni, csak ragasztani. Ragasztva meg nem tart annyira, kókány, letörik, stb. Akkor már inkább a csavaranya vesszen.

Tavaly szeptemberben szedtem le mind a négy ívet, nem vagyok már benne biztos, hogy fogja-e a lökhárítót, de szinte biztosan. Festéshez akartam leszedni, de nem sikerült, mert a vonóhorog berozsdált csavarjait nem tudtam megbontani. Más nem volt útban, így a kerékívek lesznek Nálad is útban.

Vonóhorog-témában azóta sem vagyok jobban otthon. Szerintem nem a csomagtartóhoz/ba megy, mert az nem lenne elég szilárd.

Fordulatszámméréshez még kevésbé értek, mert nálam az hiányzik... Majd a kollégák segítenek :)

Köszönöm a válaszaid, nekiesek a héten, valahogyan sikerülnie kell! <_<

Link to comment
Megosztás:

Kajak nem értem mi bajotok van :D :)

40mm ert ültetve lenne a corza áh.. félő hogy otthagynám a kocsi orrát valahol az itteni FŐÚTON! <_< Arról nem is beszélve mikor itt szezonba a főúton hajtsák a teheneket.

Felakadnék valami tehén túró kupacon XD

Nah meg aztán nem is kezdem el sorolni ki vesz 1 gátlót :icon13: inkább ne..

Link to comment
Megosztás:

Kajak nem értem mi bajotok van :D :)

40mm ert ültetve lenne a corza áh.. félő hogy otthagynám a kocsi orrát valahol <_< Arról nem is beszélve mikor itt szezonba a főúton hajtsák a teheneket.

Felakadnék valami tehén túró kupacon XD

Szerintem azért annyira nem lenne vészes. Főleg ha nagyobb kerekek vannak rajta mint a gyári, akkor talán még jól is mutatna.

Link to comment
Megosztás:

Kajak nem értem mi bajotok van :D :)

40mm ert ültetve lenne a corza áh.. félő hogy otthagynám a kocsi orrát valahol <_< Arról nem is beszélve mikor itt szezonba a főúton hajtsák a teheneket.

Felakadnék valami tehén túró kupacon XD

Minimum párosával cserélünk ilyen dolgokat....

ígybeszélünkeeh?! szaószséfvótá? :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.