Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

anyámék fastrájába olyat raktam mint ami neked van....abba jó (c14nz)

a corsába valami brazil gyártmányt már nem tudom mit raktam bele...az is jó

Lehet hogy nálad nem lambda a probléma ,de sose lehet tudni...

Van egy rémálmom.

Elmész az autósboltba és megveszed a drága gyári alkatrészt,dobozon GM matrica,az alkatrészen GM felirat virít meg mondjuk Made in USA is van rajta.

Majd később meglátok egy ugyanolyan alkatrészt mint amit vettem csak más felirattal,csomagolással harmad áron.

Hűűűűű de egy szörnyű álom volt ez.Felébredtem.Ilyen biztosan nem történhet meg.

Link to comment
Megosztás:

Az osram még a lámpát is felkapcsolta :) Én azt választottam .

Énis, ugyhogy holnap ha átvettem, rakom is befelé. Este diszkóbamenetel alkalmával, pedig lesz a nagy teszt :D

Apropó, valakinek van valamiféle információja hogy a kocsi festésének, hány százalékának kell lenni a forgalmiban megfogalmazottal? Szeretném a gépsas tetejét telibefújatni fehérre vagy krémszinüre, minta mini coopereken van. Ha megcsinálnám sünék vajon sürübben sündörögnének, ha épp feléjük közeledek?

Eddig a nappali csikos ledért sem szólt MÉG....ez a telibefúvatás nagy vágyam lenne...

Link to comment
Megosztás:

Van egy rémálmom.

Elmész az autósboltba és megveszed a drága gyári alkatrészt,dobozon GM matrica,az alkatrészen GM felirat virít meg mondjuk Made in USA is van rajta.

Majd később meglátok egy ugyanolyan alkatrészt mint amit vettem csak más felirattal,csomagolással harmad áron.

Hűűűűű de egy szörnyű álom volt ez.Felébredtem.Ilyen biztosan nem történhet meg.

Az,hogy nem vagy elég körültekintő mielőtt vásárolsz nem hiszem,hogy más hibája...

Nekem pl Bosch van benne,bár Udi barátom már dobott ki egyet 1év után,mégis ugyanezt vett most is.

Link to comment
Megosztás:

Az,hogy nem vagy elég körültekintő mielőtt vásárolsz nem hiszem,hogy más hibája...

Nekem pl Bosch van benne,bár Udi barátom már dobott ki egyet 1év után,mégis ugyanezt vett most is.

a bosch az teljesen jó,csak ne uni legyen :)

másrészt ami van a C és X-es motorokhoz ECU az eléggé gyerek cipőben járt a mostaniakhoz képest....

Még akkor se dob sárgát ha lehúzod a lambdát...

Link to comment
Megosztás:

a bosch az teljesen jó,csak ne uni legyen <_<

másrészt ami van a C és X-es motorokhoz ECU az eléggé gyerek cipőben járt a mostaniakhoz képest....

Még akkor se dob sárgát ha lehúzod a lambdát...

Sőőőt,ha elveszed tőle a MAP-ot még akkor is képes járatni a motort! :)

Én inkább azt mondanám,hogy jobb a régi MULTEC,nem hagy az út szélén,ha van szikra és benzin,a többi érzékelőre szarik nagyívben,max dob rá egy hibakódot. :D

Link to comment
Megosztás:

Az,hogy nem vagy elég körültekintő mielőtt vásárolsz nem hiszem,hogy más hibája...

Nekem pl Bosch van benne,bár Udi barátom már dobott ki egyet 1év után,mégis ugyanezt vett most is.

Az enyémbe most Bosch van,bontott,de kimérték műszerrel és panaszom sincs rá.

Bemész a közértbe,rá van írva,hogy Coca Cola,úgy is néz ki,stb akkor elkezdesz válogatni a Colás üvegek között,hogy körültekintő legyél?

Link to comment
Megosztás:

Sőőőt,ha elveszed tőle a MAP-ot még akkor is képes járatni a motort! <_<

Én inkább azt mondanám,hogy jobb a régi MULTEC,nem hagy az út szélén,ha van szikra és benzin,a többi érzékelőre szarik nagyívben,max dob rá egy hibakódot. :icon13:

erre gondoltam én is....bezzeg nekem a Z.... az torta kolbásszal :) :D

Link to comment
Megosztás:

Bemész a közértbe,rá van írva,hogy Coca Cola,úgy is néz ki,stb akkor elkezdesz válogatni a Colás üvegek között,hogy körültekintő legyél?

Azért itt kicsit másról van szó...de cola és cola között is van differencia.

A baj az,hogy általánosítasz. :)

MC!

Kaptál pü-t?

Válaszolnál? :D

Link to comment
Megosztás:

Azért itt kicsit másról van szó...de cola és cola között is van differencia.

A baj az,hogy általánosítasz. :)

Arra akartam kilyukadni,hogy szerintem a GM lambda szonda címén valami utángyári f*st árul,amit olcsón vesz a beszállítótól,aztán felcímkézi.

Ha hülyeség,akkor is ez a véleményem,meg ez nem ingyen szerviz,tudjuk jól,úgyhogy szerintem belefér.

Link to comment
Megosztás:

Arra akartam kilyukadni,hogy szerintem a GM lambda szonda címén valami utángyári f*st árul,amit olcsón vesz a beszállítótól,aztán felcímkézi.

Ha hülyeség,akkor is ez a véleményem,meg ez nem ingyen szerviz,tudjuk jól,úgyhogy szerintem belefér.

Jó, de ha annyit bírt, visszaviszed és ráborítod az emberre az asztalt. Ha a következő is szar, akkor megint. Ez sajnos így működik.

Link to comment
Megosztás:

Jó, de ha annyit bírt, visszaviszed és ráborítod az emberre az asztalt. Ha a következő is szar, akkor megint. Ez sajnos így működik.

Megoldódott,simán visszaadták a pénzemet.Nem kértem másikat,mert addigra benne volt a szerelőmtől származó.Zsirinek elküldtem télapóföldre a régit,ami tökéletes volt,mivel nem lambda hibám volt.A végére ott voltam,ahol elindultam,anyagilag és lambdailag is.Végül is happy end lett.

szerk: Szerintetek el merjem vinni a Corsámat műszakira csak úgy "ismerős" nélkül mondjuk az autóklub-hoz?

Az olyan műszaki 36pénz,ahol nincs bukás,az autóklubos csak 23.De az autómat nem azért hoztam közel gyári állapotba(új fékek,igaz nem brembo :) ,lengéscsill,rozsdát nem látok alul sem,CO is mérve volt és jó,stb...),hogy szakadt fostaligákkal egy helyen kelljen áttolni.

Viszont bennem van a para,hogy úgyis le akarnak húzni valamivel,hogy hát az már kopog,meg lóg,de mi most akciós áron megcsináljuk..aztán megy a műszaki.Közben semmi baja nincs...

Szóval a végén lehet drágább lenne,mintha levelezős műszakin kap plecsnit oszt viszonthallásra.

Link to comment
Megosztás:

Megoldódott,simán visszaadták a pénzemet.Nem kértem másikat,mert addigra benne volt a szerelőmtől származó.Zsirinek elküldtem télapóföldre a régit,ami tökéletes volt,mivel nem lambda hibám volt.A végére ott voltam,ahol elindultam,anyagilag és lambdailag is.Végül is happy end lett.

szerk: Szerintetek el merjem vinni a Corsámat műszakira csak úgy "ismerős" nélkül mondjuk az autóklub-hoz?

Az olyan műszaki 36pénz,ahol nincs bukás,az autóklubos csak 23.De az autómat nem azért hoztam közel gyári állapotba(új fékek,igaz nem brembo :) ,lengéscsill,rozsdát nem látok alul sem,CO is mérve volt és jó,stb...),hogy szakadt fostaligákkal egy helyen kelljen áttolni.

Viszont bennem van a para,hogy úgyis le akarnak húzni valamivel,hogy hát az már kopog,meg lóg,de mi most akciós áron megcsináljuk..aztán megy a műszaki.Közben semmi baja nincs...

Szóval a végén lehet drágább lenne,mintha levelezős műszakin kap plecsnit oszt viszonthallásra.

Én is kezdem törni az agyam...novemberbe nekem is el kell gurulni műszakizni.

Link to comment
Megosztás:

Te mi az a tyúkbél,csak nem állófűtés???

Az biza :icon13: jó találmány.

<_< :)

Ellenben. Elgurultam ma a műszaki állomásra, ahonnan kis idő múltán igencsak morcosan jöttem el. Ugyanis nem ment át a vizsgán a járgány. Az O2 értéke másfélszerese a megengedettnek, illetve a lambda értéke (vagy mi) sem stimmel, 1,50 a megengedett 0,97-1,03 helyett. És ez a jobbik hiba!

A rosszabbik az, hogy mindkét küszöb igencsak el van rohadva, hátul lyukad is. Ezt csak magamnak róhatom fel, nem köpködöm a műszakisokat, de akkor is nagyon bosszantó.

Hétfőn elmegyek pár javító helyre, és megkérdezem őket, az autó értékének hányszorosáért javítanák ki a küszöböt. A lambda-problémára a legegyszerűbb és kissé rizikós megoldás, ha visszateszem a tavalyit, ami megtorpan ugyan, de átment a vizsgán.

Szóba jön az is, hogy eladom a jelenlegi állapotában, vagy gittel és egyéb hókuszpókusszal megkóká javítva áttolom a vizsgán, és aztán. Nem feltétlenül ér annyit az egész kocsi, hogy hosszú távon megtartsam. :D

Link to comment
Megosztás:

ha már igy lambdaszonda téma is volt, képzeljétek ma nekem is kicserélték, igaz nem új de legalább ingyé volt és gyári és nem fekete égett a feje mint a réginek...remélem ezután nem fog a kicsike 12litykót beszlopálni...

amúgy nekem nagyon meredek ez a használt akksi használt-utángyártott lambdaszonda vétel (ha csak nem ismerős és megbízható a forrás)

Link to comment
Megosztás:

Az biza :lol: jó találmány.

:icon13: :)

Ellenben. Elgurultam ma a műszaki állomásra, ahonnan kis idő múltán igencsak morcosan jöttem el. Ugyanis nem ment át a vizsgán a járgány. Az O2 értéke másfélszerese a megengedettnek, illetve a lambda értéke (vagy mi) sem stimmel, 1,50 a megengedett 0,97-1,03 helyett. És ez a jobbik hiba!

A rosszabbik az, hogy mindkét küszöb igencsak el van rohadva, hátul lyukad is. Ezt csak magamnak róhatom fel, nem köpködöm a műszakisokat, de akkor is nagyon bosszantó.

Hétfőn elmegyek pár javító helyre, és megkérdezem őket, az autó értékének hányszorosáért javítanák ki a küszöböt. A lambda-problémára a legegyszerűbb és kissé rizikós megoldás, ha visszateszem a tavalyit, ami megtorpan ugyan, de átment a vizsgán.

Szóba jön az is, hogy eladom a jelenlegi állapotában, vagy gittel és egyéb hókuszpókusszal megkóká javítva áttolom a vizsgán, és aztán. Nem feltétlenül ér annyit az egész kocsi, hogy hosszú távon megtartsam. :D

hát ez nem jó hír <_<

Link to comment
Megosztás:

Az biza :D jó találmány.

-_- :)

Ellenben. Elgurultam ma a műszaki állomásra, ahonnan kis idő múltán igencsak morcosan jöttem el. Ugyanis nem ment át a vizsgán a járgány. Az O2 értéke másfélszerese a megengedettnek, illetve a lambda értéke (vagy mi) sem stimmel, 1,50 a megengedett 0,97-1,03 helyett. És ez a jobbik hiba!

A rosszabbik az, hogy mindkét küszöb igencsak el van rohadva, hátul lyukad is. Ezt csak magamnak róhatom fel, nem köpködöm a műszakisokat, de akkor is nagyon bosszantó.

:D Hú Zsiri augusztusban nézettem az emissziómat és ott az a szonda teljesen jó lambda értékeket mutatott,amit küldtem...Ezt most nem értem...De ha az újat küldöm el,akkor a check lámpád is égne és zabálna,minthogy nálam is ezt csinálta az új.Visszaküldöm a pénzedet! Mondtam,hogy akkor romlik el,ha küldesz érte valamit <_< Az is érdekes,hogy a mostanival jobb lett az autód,az emissziód szerint meg szegény keveréken jár...

Márcsak az hiányzik,hogy amit vettem a szerelőtől az is szar...akkor 3-ból három hibás B) :icon13: :lol:

Ennél többet ember nem szívott még lambda-szondával,mint én....

Szerk: Nekem 25ért cseréltek egy küszöböt,mondjuk az itteni árak...mások.

Link to comment
Megosztás:

ha már igy lambdaszonda téma is volt, képzeljétek ma nekem is kicserélték, igaz nem új de legalább ingyé volt és gyári és nem fekete égett a feje mint a réginek...remélem ezután nem fog a kicsike 12litykót beszlopálni...

amúgy nekem nagyon meredek ez a használt akksi használt-utángyártott lambdaszonda vétel (ha csak nem ismerős és megbízható a forrás)

Hát nekem vatta új akksim van(2év gari),használtat nem vennék,ki tudja hogyan használták előtte...

Link to comment
Megosztás:

:) Hú Zsiri augusztusban nézettem az emissziómat és ott az a szonda teljesen jó lambda értékeket mutatott,amit küldtem...Ezt most nem értem...De ha az újat küldöm el,akkor a check lámpád is égne és zabálna,minthogy nálam is ezt csinálta az új.Visszaküldöm a pénzedet! Mondtam,hogy akkor romlik el,ha küldesz érte valamit :D Az is érdekes,hogy a mostanival jobb lett az autód,az emissziód szerint meg szegény keveréken jár...

Márcsak az hiányzik,hogy amit vettem a szerelőtől az is szar...akkor 3-ból három hibás B) <_< :icon13:

Ennél többet ember nem szívott még lambda-szondával,mint én....

Szerk: Nekem 25ért cseréltek egy küszöböt,mondjuk az itteni árak...mások.

Ha jól emlékszem, tavaly is épp a határon volt a lambda értéke, most nincs kedvem előtúrkálni a papirost. A motor jobb lett a lambdáddal, úgyhogy amondó vagyok, hogy amíg nem derül ki biztosan, hogy mi a baj, addig legyen csak nálad az a pénz :lol: 25ezer igen csábítóan hangzik, csak az a hetvenöt nem kéne, amíg elmegyek odáig ;) No, meglátjuk majd.

Teszek fel majd a lukakról képet, szakértsétek meg. Nem csináltam soha karosszérás melót, de jó lett volna megvárni vele a tavaszt :D

Meg előre gondolkozni, ez a baj........

No, majd lesz valahogy -_-

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.