Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Köszönöm a tanácsokat!

A 2 együtt 45k, 20%kedvezménnyel és ingyenes házhoz szállítással 1 napon belül! Szerintem ez az ajánlat elég korrekt volt úgy hogy, én is ajánlani tudom ezentúl csak őket!:)

üdv: Gábor

Nekem ennyiért ki is cserélték az olajjal és a szűrőkkel együtt.

Nem azt mondom,biztos megérte,mert azt is tudjuk,hogy a prémiumfék...... :D

Link to comment
Megosztás:

érdeklődni szeretnék hogy b corsában a hőmérőt hol találom?

Homlokfal körül...

Fel nyitod a motorháztetőt, abba a vasba kell hogy legyen el rejtve, ami a hűtő felett, és a 2 lámpa felett van, át hidalja az egész orrát a kocsinak. Valamelyik lyuk alatt oda van pattintva egy műanyag kis dugóval abba a vasba.

Link to comment
Megosztás:

Homlokfal körül...

Fel nyitod a motorháztetőt, abba a vasba kell hogy legyen el rejtve, ami a hűtő felett, és a 2 lámpa felett van, át hidalja az egész orrát a kocsinak. Valamelyik lyuk alatt oda van pattintva egy műanyag kis dugóval abba a vasba.

köszönöm.keresem:)

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Engine check világít, de előtte is világított, ill. eleinte töbször el is aludt magától. A héten talán eljut a kiolvasásig. A motorkódot azért nem tudom megnézni, mert 100km-re van az auto:( nekem nyakamon a lakásfelújítás, túlóra, meg külföldi kiküldetés...

Már több ízben szétbontottam a csatakozókat, megmozgattam, összes bizti ki-be, relék ki-be, relékontaktok tisztítása. Ahol elindult, legközelebbi esetnél ott kezdtem, de sajnos nem ismétlődött meg a javulás.

Üdv.

Pityu

Sziasztok!

Ki lett cserélve a főtengelyen lévő jeladó. Azóta egyenlőre jó, bár elég keveset volt még használva. Remélem ezzel megoldódott a probléma.

Üdv!

Pityu

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ki lett cserélve a főtengelyen lévő jeladó. Azóta egyenlőre jó, bár elég keveset volt még használva. Remélem ezzel megoldódott a probléma.

Üdv!

Pityu

Szuper :D

Más: kollégák, leesett az első hó, bár láthatóan igen vérszegény... Azért a nagy szél miatt kockára fagyott az ujjam, mire a kép elkészült :)

3867_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nem sokan jártok az F topicban, ezért áthozom Nektek! Egy kis összehasonlítás:

http://liftesek.hu/auto/refi.jpg

Balról jobbra: mezei halogen-----osram nightbraker +50%---------tungsram megalight +90%

Nálam a megalight a nyerő. <_<

A képek egymás után készültek néhány perc eltéréssel, izzó ki, izzó be, klatty. Az ádozat az én F-em volt, de nem hiszem, hogy nagy jelentősége van. A kis méregzsáknak egész jók a fényszórói. :)

Asszony kispókja kapta az osram-okat, enyhén sárgás fényük miatt nagyon jók ködös, párás időben.

Ja, még annyit, hogy új izzók voltak, illetve a sima halogenek 2 hónaposak :icon13:

Az osram még a lámpát is felkapcsolta :D Én azt választottam .

Link to comment
Megosztás:

Két hete vagyok "kis Corsa" tulaj. A kocsi 1.2 16V World Cup. 140ekm van benne. A mai napon megvan az első fogyasztás adatom. 6,5l/100km, úgy, hogy napi 2*21km-re használom munkába járni. Ebből a 21km-ből 12km városon kívül Komló-Pécs között - benne a Mecsekkel. Szerintetek ez jó fogyasztás?

Szia!

Nekem is ilyen fogyasztás produkál. Nyáron kicsit többet klímával néha 7-7,5.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a tanácsokat!

"spzoli" verzióját választottam azaz felhívtam "csergoe"-ket és megrendeltem a gyári (GM) vezérműszíjkészletet és vizpumpát. A 2 együtt 45k, 20%kedvezménnyel és ingyenes házhoz szállítással 1 napon belül! Szerintem ez az ajánlat elég korrekt volt úgy hogy, én is ajánlani tudom ezentúl csak őket!:)

üdv: Gábor

gates szij is beszállítója az opelnek, az ilyen ruville illetve snr csomagolásban is GYÁRI alkatrész van legtöbbször, INA vagy FAG amik a nagy autógyáraknak szállít...magyarul nagy a valószinűsége, hogy ugyanazt kapod egy számodra "nevenincs" dobozban mint amire az van ráirva hogy opel meg GM, csak mondjuk töredékéért...pl ezt a vezérlés 15-20ért ki lehetett volna hozni sztem úgyhogy a 45sokk... :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Naagyon kellene egy kis segítség!

93-as corsám van. Szinte minden sebességben hirtelen gázadásnál(pl:előzésnél)rángat az autó+nehezen gyorsul fel!

Megtorpan,Pedig tövig nyomom a gázt!

Gyertya gyárira kicserélve,benzinszűrő,lambda,stb. minden új benne!

Valami ötlet valakinek,mert már nagyon belefáradtam az egészbe.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Naagyon kellene egy kis segítség!

93-as corsám van. Szinte minden sebességben hirtelen gázadásnál(pl:előzésnél)rángat az autó+nehezen gyorsul fel!

Megtorpan,Pedig tövig nyomom a gázt!

Gyertya gyárira kicserélve,benzinszűrő,lambda,stb. minden új benne!

Valami ötlet valakinek,mert már nagyon belefáradtam az egészbe.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Milyen motor van benne?

Link to comment
Megosztás:

Az osram még a lámpát is felkapcsolta :) Én azt választottam .

Egyelőre csak nappal láttam jönni szembe ilyen "prémium" izzókat.

Olyan mintha refivel mennének.Mi a célja az embernek a több fénnyel? Nagyobb biztonság talán...

Namost ha a szemből jövőt vakítod,akkor növeled a statisztikus valószínűségét,hogy egyszer valaki addig bambul a prééémium izzókba,hogy csak sikerül neked mennie.

Mitől félnek,hogy ilyen nagy fény kell mindenkinek??? Én a proli halogénekkel is eleget látok.Érdemes megfigyelni,hogy a F1 pilóták mit látnak ha szakad az eső.(Ha látják az autó hátulján a villogót,akkor már késő általában).Ahhoz képest az olcsó halogén is FIFA-stadion.

Link to comment
Megosztás:

gyári GM a jó :D (egy hétig) Botrány :)

Szerintem ha nem villog a check akkor nincs ott lambda baj.

anyámék fastrájába olyat raktam mint ami neked van....abba jó (c14nz)

a corsába valami brazil gyártmányt már nem tudom mit raktam bele...az is jó

Lehet hogy nálad nem lambda a probléma ,de sose lehet tudni...

Link to comment
Megosztás:

gyári GM a jó :icon13: (egy hétig) Botrány :)

Szerintem ha nem villog a check akkor nincs ott lambda baj.

Fejezd be légyszives a hülyeség osztását. <_<

Először is azért,mert te kifogtál egy rossz lambdát,nem jelenti azt,hogy mind szar.

Ezen elv szerint,ha beszarik egy Sony tv,akkor mind rossz? :D

Vegyél akkor NGK-t vagy univerzális szart és ne csodálkozz,ha 10l körül eszik majd a gépsasod.

Másfelöl a haldokló lambda nem mindig gyújt hibalámpát,mivel az ECU elég széles határok között tudja ellensúlyozni a lassú/lassan éledő lambdajelet.

A fényszoró témában pedig:

Én is agyalok jobb izzó vételén,mivel éjjel vaksötétben 5-10 méter is sokat számít,pl bringást kiszúrni az út szélén stb.

Persze nem arról beszélek,hogy verébvadász magaságba kell állítani a fényszorókat,hanem a jobb izzó élesebb határvonalakat ad a lámpádnak,ergo jobban is beállítható a távolsága.

Az már persze más tészta,hogy az emberek elég jelentős része nem állítatja be a lámpáit helyesen...és azt hiszem ez nem az izzók hibája...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.