Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Az nem sodronykábel,hanem kilóméteróra spirál.

Elvileg ott egy útjeladónak kellene lennie neked.

akkor spirál,de nekem ott akkor is dugocska van.és a g astrán aminek hasonlo a kapcsi külsö felépitése,ugyanott ugyancsak dugo van.akkor talán máshonnan veszi a jelet???????mert lassan elhagy ép elmém amire megoldom...

Link to comment
Megosztás:

ABS-es az autód?

huha... ettöl a kérdéstöl féltem,mert a válaszom igen,az,csak picike probléma hogy amikor vettem elötte bal oldaltengely cserélve lett,és amit kapott,azon nincs ABS érzékelö rács,vagy mi a neve annak... csak nehogy azt mondd, hogy az ABStöl venné az utjelet.....:)(((((

Link to comment
Megosztás:

huha... ettöl a kérdéstöl féltem,mert a válaszom igen,az,csak picike probléma hogy amikor vettem elötte bal oldaltengely cserélve lett,és amit kapott,azon nincs ABS érzékelö rács,vagy mi a neve annak... csak nehogy azt mondd, hogy az ABStöl venné az utjelet.....:D(((((

de de :)

ez sz@r ügy

Link to comment
Megosztás:

huha... ettöl a kérdéstöl féltem,mert a válaszom igen,az,csak picike probléma hogy amikor vettem elötte bal oldaltengely cserélve lett,és amit kapott,azon nincs ABS érzékelö rács,vagy mi a neve annak... csak nehogy azt mondd, hogy az ABStöl venné az utjelet.....:)(((((

Pedig pontosan így van és ezért nincs jel az óránál.

Kell egy olyan féltengely bele,amin van,de aszem elég egy külső csukló is.

Link to comment
Megosztás:

Ahoj! Pont pár napja volt szó róla; a legegyszerűbb, ha bepislantasz a motortérbe. Ha vastag bowdenház jön ki a sebességváltóból, akkor mechanikus. Ha nem vagy biztos magadban (melyik a sebességváltó, mi az, hogy motorház :D ), akkor a legbiztosabb módszer, ha menet közben lekapcsolod a gyújtást (a kormányzárat gondosan nyitva hagyod, hátha sünöket kell kerülgetni), gurulsz. Ha leesik a mutató, akkor elektronikus. Ha tovább mér, akkor bowdenes. :)

haliho

kipróbáltam a fent említett módszert! 100km/h-val mentem gyújtás lekapcs és az autó már majdnem megállt de az óra még mindig pontosan 100at mutatott majd miután visszakapcsoltam a gyújtást hirtelen leugrott egyből 0-ra és bemérte újból a sebességemet ami akkor kb már 30km/-ra csökkent!

csupán azt kérdezném, hogy ebből adódóan valszeg elektromos az órám ugyebár??

köszönettel: Gábor

ja és még esetleg az, hogy a nem fordulatszámmérős műszerfalba a fordulatszámmérőnek van e már kábel bent vagy azt még egy szerelőnek kell utólag odavarázsolnia?

Link to comment
Megosztás:

haliho

ja és még esetleg az, hogy a nem fordulatszámmérős műszerfalba a fordulatszámmérőnek van e már kábel bent vagy azt még egy szerelőnek kell utólag odavarázsolnia?

ez csak akkor derül ki ha beraktad ,mert van akinek benne van az plusz egy szál ,és van akinek nincs....

nekem nem volt....

Link to comment
Megosztás:

hali

teljes vezérlést (vízpumpát is) szeretnék cserélni és az lenne a kérdésem, hogy a legjobb ha bemegyek egy opel szervizbe és megrendelem tőlük vagy tudnátok ajánlani vmi webes boltot ahol jobb áron megkapom esetleg? (elsősorban gyári opel alkatrészt szeretnék)

Nézegettem már a neten de mindenhol ezeket az skf, gates, ruville márkájúakat találom. Vkinek esetleg vmi vélemény erről vagy mindenképp gyárit tegyek bele?

köszönettel: Gábor

Link to comment
Megosztás:

hali

teljes vezérlést (vízpumpát is) szeretnék cserélni és az lenne a kérdésem, hogy a legjobb ha bemegyek egy opel szervizbe és megrendelem tőlük vagy tudnátok ajánlani vmi webes boltot ahol jobb áron megkapom esetleg? (elsősorban gyári opel alkatrészt szeretnék)

Nézegettem már a neten de mindenhol ezeket az skf, gates, ruville márkájúakat találom. Vkinek esetleg vmi vélemény erről vagy mindenképp gyárit tegyek bele?

köszönettel: Gábor

www.csergoe.hu, felhívod őket, elmondod, milyen minőséget szeretnél, és mondanak valamit. Keresd a Viktort.

Link to comment
Megosztás:

hali

teljes vezérlést (vízpumpát is) szeretnék cserélni és az lenne a kérdésem, hogy a legjobb ha bemegyek egy opel szervizbe és megrendelem tőlük vagy tudnátok ajánlani vmi webes boltot ahol jobb áron megkapom esetleg? (elsősorban gyári opel alkatrészt szeretnék)

Nézegettem már a neten de mindenhol ezeket az skf, gates, ruville márkájúakat találom. Vkinek esetleg vmi vélemény erről vagy mindenképp gyárit tegyek bele?

köszönettel: Gábor

A gates-sel nincs semmi baj szvsz.

Az LPR sem rossz márka,vízpumpát,feszítőgörgőt gyárt,többek között.

Nekem a jó kis Made in USA GM gyári lambda-szonda 1hétig bírta.Mindennel meg lehet szívni.

Én azt szoktam csinálni,hogy a legolcsóbb és a legdrágább között félúton választok alkatrészt.

Link to comment
Megosztás:

A gates-sel nincs semmi baj szvsz.

Az LPR sem rossz márka,vízpumpát,feszítőgörgőt gyárt,többek között.

Nekem a jó kis Made in USA GM gyári lambda-szonda 1hétig bírta.Mindennel meg lehet szívni.

Én azt szoktam csinálni,hogy a legolcsóbb és a legdrágább között félúton választok alkatrészt.

Köszönöm a tanácsokat!

"spzoli" verzióját választottam azaz felhívtam "csergoe"-ket és megrendeltem a gyári (GM) vezérműszíjkészletet és vizpumpát. A 2 együtt 45k, 20%kedvezménnyel és ingyenes házhoz szállítással 1 napon belül! Szerintem ez az ajánlat elég korrekt volt úgy hogy, én is ajánlani tudom ezentúl csak őket!:)

üdv: Gábor

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.