Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Jaja kis beszámolót énis kérek, mi a buktató mert hétvgén ha jó idő lesz nekiesek énis. Veszek atom király osramot előre, berakom az új aljtózsebet, olajat cserélek, hőgombát. visszarakom a lököst rendesen meg beállítjuk a lámpát. Megnézem a fehér index nem esik-e ki amit tegnap buhantottam bele. Aztán ha lesz kedvem hátra a csomagtérajtóhoz, bevillantok valami ultraerős ledes villanyt mert azzal a szofitával csak a szaxi van... aztán most hány darab ilyen t5ös ledet kell vennem meg 1 kohmos ellenállást ha klima is van meg hátsó szélvédü fütés? mert most már tényleg nem értem ...

Link to comment
Megosztás:

Én kb 3 hete cseréltem le ledesre a műszercsoportot és a felső infó kijelzőt de elkezdett villogni és néha teljes a sötétség úgyhogy csere hagyományos jól bevált izzókra ahogyan azt a gyárban megálmodták.

Pedig nem a legolcsóbb kiszerelést vettem de a kiképzést nem bírta.

Link to comment
Megosztás:

Hol a beszámoló? <_<

na haggyá :icon13: csak káromkodnék...de szerencsére hogy a munkaidőmben csináltam és nem a szabadidőmben :)

Robz leírását csak annyival egészíteném ki, hogy a legvégén mikor már csak le kellene húzni a borítást ott még tartja két csavar amit csak belülröl lehet kicsavarni, szopacs és macera, és gyakorlatilag semmi haszna, vissza már nem is raktam őket...illetve a két szellőző betétet nem csavarhúzóval kell oldalról feszegetni, hanem teljesen letekered amennyire csak tudod és felülről ki lehet húzni, mert a kis légbeömlőknek olyan az oldaluk, hogy gyakorlatilag egy sín van kialakitva és ha megfelelő szögben húzod akkor simán kijön...ja és még valami: a középső tekerős gombocska amin van a hátsó ablakfűtés is, igen ki kell húzni mintha bekapcsolnánk és utána látszik majd a kis luk amin fel kell nyúlni - na csak nem gondolunk semmi rosszra -_- - de pont függőlegesen nyúljunk fel koppanásig, és utána nyomjuk le, mert ott lesz egy pöcök belül amit ha nem nyomunk le nem tudjuk kihúzni a középső gombocskánkat...

na ha ebből a leírásból egy embernek is tudtam segíteni, már boldogan halok meg :D

izzók száma: gyárilag T5-ös 1,2W-os rizsszem izzó van, a nem klímásban 3db, OSRAM száma: 2127, Phillips száma: 12516CP...klímásban gondolom 1el több)

ja és még valami: van még egy kis meglepi a középső tekerő izzó cseréjénél, de ez legyen meglepi :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az izzó.Az astrában,ha jól emléxem úgy van.

Bár az is lehet,hogy csak bipolancsővel lehet kivenni,tököm se emléxik már rá,régen csináltam. :D

a középső kapcsolót mikor már semmi nem takarja két fül tartja még amit össze kell nyomni hogy kihúzhasd (két emberes meló) azon van még két fül amit meg kell nyomni hogy leszedhesd a és annak a végét is le kell húzni és abban van az izzó...olyan mint a lego :)

Link to comment
Megosztás:

10l rendes benzinhez tankoltam több mint 20l Vpower racing benzint és most nem tudom hogy mitől megy kicsit jobban a kocsi mint eddig.. az olajcserétől vagy a benzintől.

Ha %ban kellene megadnom olyan 5-6% teljesítménynövekedést mondanék..

Kicsit mintha halkabban járna a motorja mint eddig, nem tudom, lehet csak én vagyok hülye XD

Link to comment
Megosztás:

10l rendes benzinhez tankoltam több mint 20l Vpower racing benzint és most nem tudom hogy mitől megy kicsit jobban a kocsi mint eddig.. az olajcserétől vagy a benzintől.

Ha %ban kellene megadnom olyan 5-6% teljesítménynövekedést mondanék..

Kicsit mintha halkabban járna a motorja mint eddig, nem tudom, lehet csak én vagyok hülye XD

:)

Ezt hogy matekoltad ki? :D

Link to comment
Megosztás:

10l rendes benzinhez tankoltam több mint 20l Vpower racing benzint és most nem tudom hogy mitől megy kicsit jobban a kocsi mint eddig.. az olajcserétől vagy a benzintől.

Ha %ban kellene megadnom olyan 5-6% teljesítménynövekedést mondanék..

Kicsit mintha halkabban járna a motorja mint eddig, nem tudom, lehet csak én vagyok hülye XD

az új olajtól Béci :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Következő problémám lenne. Van egy 96 b corsam amibe most vettem egy gsi sport belsőt. A probléma az lenne hogy a hátsó üléssor más mint az enyémben. enyémben a támlák külön dőlnek és a támla hátuljába megy bele a hátsó konzolokon lévő vas. A sport belsőnél pedig egyben nyílnak és nem is a támla hátuljába megy a vas.DE ez nem is lényeg az a baj hogy az ülést nem tudom a mostani helyére csavarozni mert nem passzol. Most az a kérdésem hogy a kasztni lehet más hátul vagy még kellene hátra valami + konzol hogy betudjam rakni az ujat? majd megprobálok képet csinálni mert nem tudom hogy így érthető e. De ha valaki tudja a válszt annak előre is kösz :)

Link to comment
Megosztás:

az új olajtól Béci :)

nálam ugyan ez a helyzet csak a diesellel.a v-power dieselből kevesebbet kér kb 0,5-1 literrel

egy másik dolog amiben töröm a fejem

nekem egy b combom van 1.7d.

a bajom csak annyi vele hogy nagyon gyenge a motorja(nincs baja,minden ok).Ha pl megpakolom kb 400-500 kilóval akkor már érezhetően szenved a motor.

megkérdeztem másokat is és náluk is ez a helyzet.szoval gondoltam veszek bele egy td motort.első "ránézésre" az isuzu diesel a szinpatikusabb a teljesítménye miatt,és megbízhatónak is mondják.

amiről semmit sem tudok az a hajtáslánc.váltóval együtt venném a motort,de nem tudom hogy a féltengelyek,kerékagyak motortartóbakok hogy passzolnak.

más márkáknál összerakható gyári alkatrészekből több variáció is.szóval ezzel kapcsolatban kérném a véleményeteket.

Link to comment
Megosztás:

Már megint ezek a negatív hullámok...

Pedig optimista vagyok :) Csak ma megint sikeresen be tudtam állni az udvarba, szépen meg húztam a bal hátsó kerék felett a lemezt...még az a műanyag díszléc is le ugrott, szerencsére csak a patentok törtek el.

Nem tudom ki építette ezt a kerítést, de szó nélkül el vágnám a nyakát. Iszonyat nehéz be állni , még a Corsával is! És tessék, picit hibázok, és le ugrik a festék....

Link to comment
Megosztás:

Ahoj! Pont pár napja volt szó róla; a legegyszerűbb, ha bepislantasz a motortérbe. Ha vastag bowdenház jön ki a sebességváltóból, akkor mechanikus. Ha nem vagy biztos magadban (melyik a sebességváltó, mi az, hogy motorház :D ), akkor a legbiztosabb módszer, ha menet közben lekapcsolod a gyújtást (a kormányzárat gondosan nyitva hagyod, hátha sünöket kell kerülgetni), gurulsz. Ha leesik a mutató, akkor elektronikus. Ha tovább mér, akkor bowdenes. :)

haliho

kipróbáltam a fent említett módszert! 100km/h-val mentem gyújtás lekapcs és az autó már majdnem megállt de az óra még mindig pontosan 100at mutatott majd miután visszakapcsoltam a gyújtást hirtelen leugrott egyből 0-ra és bemérte újból a sebességemet ami akkor kb már 30km/-ra csökkent!

csupán azt kérdezném, hogy ebből adódóan valszeg elektromos az órám ugyebár??

köszönettel: Gábor

ja és még esetleg az, hogy a nem fordulatszámmérős műszerfalba a fordulatszámmérőnek van e már kábel bent vagy azt még egy szerelőnek kell utólag odavarázsolnia?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Volna egy 1997-es 1.4i 16v 90 le-ős Corsa B -m,automataváltós és olajat szeretnék benne cserélni,de egyúttal a kartert is levenném és szépen kimosnám,hogy tisztán kerüljön vissza..

Arra rájöttem,hogy szűrőt nem fogok cserélni a váltóban mert horror az ára és ahhoz teljesen szét kéne szedni a váltót...

Viszont a karterhoz kéne új tömités,ezt hol tudnám beszerezni??

Ebben tudna valaki segiteni??

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Volna egy 1997-es 1.4i 16v 90 le-ős Corsa B -m,automataváltós és olajat szeretnék benne cserélni,de egyúttal a kartert is levenném és szépen kimosnám,hogy tisztán kerüljön vissza..

Arra rájöttem,hogy szűrőt nem fogok cserélni a váltóban mert horror az ára és ahhoz teljesen szét kéne szedni a váltót...

Viszont a karterhoz kéne új tömités,ezt hol tudnám beszerezni??

Ebben tudna valaki segiteni??

Jobb ha pasztázva teszed vissza, a gyári tömítés nemsokat fog...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Volna egy 1997-es 1.4i 16v 90 le-ős Corsa B -m,automataváltós és olajat szeretnék benne cserélni,de egyúttal a kartert is levenném és szépen kimosnám,hogy tisztán kerüljön vissza..

Arra rájöttem,hogy szűrőt nem fogok cserélni a váltóban mert horror az ára és ahhoz teljesen szét kéne szedni a váltót...

Viszont a karterhoz kéne új tömités,ezt hol tudnám beszerezni??

Ebben tudna valaki segiteni??

Szvsz ha nem cserélsz szűrőt akkor az olajcserének nem sok értelme van.

Nem egyértelmű,hogy akkor akarsz-e olajat cserélni az automatában.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.