Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

A foglalat típusa: T5

Az szokott lenni a gond velük, hogy kicsi a gyárilag benne levő korlátozó ellenállás, és a túl nagy áram miatt először villogni kezdenek, majd kiégnek. Én helyből kicserélem benne az ellenállást valahova 680 ohm és 1 kiloohm közé.

Nem tudjátok véletlen, hogy a középkonzolban is ilyen T5 izzó van?

Mert az enyém akkor is világit, ha nincs az autón világítás, ez normális, vagy az előzö tulaj buherált bele?

Egyszer már cseréltem az izzókat egy 1,5 éve, de megint meghaltak!

Most ledesen gondolkodok, csak nem tudom, hogy mennyire fogja bevilágítani!

Link to comment
Megosztás:

Nem tudjátok véletlen, hogy a középkonzolban is ilyen T5 izzó van?

Mert az enyém akkor is világit, ha nincs az autón világítás, ez normális, vagy az előzö tulaj buherált bele?

Egyszer már cseréltem az izzókat egy 1,5 éve, de megint meghaltak!

Most ledesen gondolkodok, csak nem tudom, hogy mennyire fogja bevilágítani!

Ilyen van ott is.

Nyugi, nem a lámpával megy együtt, hanem gyújtással kapcsolódnak fel. Pont, mint az F astrában. :)

Link to comment
Megosztás:

Én is sötétnek találtam, azért ledesítettem! Hülye voltam, itt volt 1 egész nyaram, hogy a közép konzolt is le ledesítsem....de lusta voltam :D én hülye....

Kb én is ugyan így vagyok vele :) Most ,hogy felkerült képekben illusztrálva a munkafolyamat (ezer köszönet érte) most vagy keresek egy fűtött helyet vagy marad a tavasz! Egyszer már nekiáltam hideg időben bontogatni, visszapillantók belső borítását, meg is lett az eredménye :D még mindig nem kaptam műanyag bolhát és a 3ból egy tartja :D

Tényleg az elektromos állítású visszapillantók belső műanyag borításán kőzépen nincs kerek nyílás (ami a kézi állításún a karnak van) ?

Link to comment
Megosztás:

Haljak meg szép kis autó :D Az a Corsa Caraván :D

Meloból hazafele most reggel bementem az autósboltba és megvettem az olajat és olajszűrőt több mint 20E ft os olajat vettem :)

De mivel van autóskártyám 17E ret fizettem az olajért és a szűrőért. :D

Hu.... a városba rengeteg corzát, tuningolt corzát láttam. :D

Link to comment
Megosztás:

Menne az :) A tartály csavarjával lenne a kisebb gond de ha van megfelelő szerszámod akkor a szűrő is gyerekjáték. 7végén nekiestem én is

Csak egy lánckucs kell... Nem atomerőmű az... :D (Fémelmez-hurkos nem jó, láncos legyen.)

És egy huszonvalahanyas kulcs. Ha van időd és helyed, lecsorgás után érdemes az egész teknőt leszedni, hátha az aljában maradt egy kis olajsár, vagy valami, akármi. Így mondják :D

Link to comment
Megosztás:

üdv mindenkinek!

lenne egy olyan "buta" kérdésem, hogy mit gondoltok opel corsa b 1,4i 16v 99-es évjáratban vajon spirálos vagy elektromos a kilométeróra? Sajnos én nem vágom de ha vki tudna esetleg biztos választ adni akkor nem kéne megnézetnem előtte! Vagy ez még ugyanazon évjárat és típuson belül is változhat és ezért mindenképpen meg kell nézetnem?

köszönettel: Gábor

Link to comment
Megosztás:

Milyen a skálázása?

ilyen? http://n1.vatera.hu/photos/84/6c/aca_1_big.jpg

vagy ilyen? http://data.motor-talk.de/data/galleries/0...o-003-54450.JPG

üdv mindenkinek!

lenne egy olyan "buta" kérdésem, hogy mit gondoltok opel corsa b 1,4i 16v 99-es évjáratban vajon spirálos vagy elektromos a kilométeróra? Sajnos én nem vágom de ha vki tudna esetleg biztos választ adni akkor nem kéne megnézetnem előtte! Vagy ez még ugyanazon évjárat és típuson belül is változhat és ezért mindenképpen meg kell nézetnem?

köszönettel: Gábor

Link to comment
Megosztás:

üdv mindenkinek!

lenne egy olyan "buta" kérdésem, hogy mit gondoltok opel corsa b 1,4i 16v 99-es évjáratban vajon spirálos vagy elektromos a kilométeróra? Sajnos én nem vágom de ha vki tudna esetleg biztos választ adni akkor nem kéne megnézetnem előtte! Vagy ez még ugyanazon évjárat és típuson belül is változhat és ezért mindenképpen meg kell nézetnem?

köszönettel: Gábor

Ahoj! Pont pár napja volt szó róla; a legegyszerűbb, ha bepislantasz a motortérbe. Ha vastag bowdenház jön ki a sebességváltóból, akkor mechanikus. Ha nem vagy biztos magadban (melyik a sebességváltó, mi az, hogy motorház :D ), akkor a legbiztosabb módszer, ha menet közben lekapcsolod a gyújtást (a kormányzárat gondosan nyitva hagyod, hátha sünöket kell kerülgetni), gurulsz. Ha leesik a mutató, akkor elektronikus. Ha tovább mér, akkor bowdenes. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.