Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Zsiri!

A lambda-szondád már tisztul,menetig van áztatva Kólában.

Szerelőmtől kaptam a tippet,ő így szokta "felújítani" a bontott szondákat.

Azt tudtam,hogy remek vízkőoldó például,mert nem bántja a zománcot,dehogy erre is jó azt nem gondoltam volna :D

Jesszus :)

Az a szerelő nem tud valamit a bebarnásodott = rozsdásodó vízkör ellen? (Vagy tegyek bele kólát..... és mentolos cukorkát...)

Link to comment
Megosztás:

Jesszus :)

Az a szerelő nem tud valamit a bebarnásodott = rozsdásodó vízkör ellen? (Vagy tegyek bele kólát..... és mentolos cukorkát...)

A Kóla viccen kívül jó megoldásnak tűnik,mivel kis mennyiségben foszforsavat tartalmaz, tehát vasoxiddal érintkezve:

2H3PO4 + Fe2O3 --> 3H2O + 2FePO4 tehát vasfoszfát keletkezik,ami igen stabil csapadék,le tudod engedni a rendszerből.

A szénsavat rázd ki előtte belőle :D De még rákérdezek,ha arra járok,hogy mit lehet tenni vele.

Link to comment
Megosztás:

A Kóla viccen kívül jó megoldásnak tűnik,mivel kis mennyiségben foszforsavat tartalmaz, tehát vasoxiddal érintkezve:

2H3PO4 + Fe2O3 --> 3H2O + 2FePO4 tehát vasfoszfát keletkezik,ami igen stabil csapadék,le tudod engedni a rendszerből.

A szénsavat rázd ki előtte belőle :D De még rákérdezek,ha arra járok,hogy mit lehet tenni vele.

Jól hangzik, köszi :) A gond inkább az, hogy mi olyat töltsek bele a vízkörbe, ami hamm bekapja a rozsdát, de nem bánjta sem a hengerfejet, sem a tömítést, sem a gumit, sem a motortömböt, stb.

Igazából már rájöttem, hogy sokat nem tehetek, valszeg' így marad. Az piszkál, hogy nehogy tönkrevágja a termosztátomat. Mert azt én sem cserélgetném itt a parkolóban. :D

Link to comment
Megosztás:

Ez az ami utolér mindenkit előbb utóbb :D

De most jól látom én hogy kajak ki van lyukadva. :)

Nekem a kavicsfelverődéstől vannak pici rozsdafoltok a kocsi oldalán.. de még jó hogy az ajtó alatti részen.. muszáj leszek ilyen rallys sárhányót eszkábálni :D arra a gumilapra gondolok. :D

Link to comment
Megosztás:

Ez az ami utolér mindenkit előbb utóbb :D

De most jól látom én hogy kajak ki van lyukadva. :)

Nekem a kavicsfelverődéstől vannak pici rozsdafoltok a kocsi oldalán.. de még jó hogy az ajtó alatti részen.. muszáj leszek ilyen rallys sárhányót eszkábálni :D arra a gumilapra gondolok. :D

Azt csak hiszed öreg!

Ha felveszed a szönyeget sok dolgora fény derül! :D

Link to comment
Megosztás:

Lyuk!

Jobbos ülés hátsó bekötési pontja,belülről kirohad a padlólemez és kilyukad.Corsa betegség.Régóta tudom,most lesz rá időm.

Nem,ez tévedés!

Nem betegség,az Opel régóta kísérletezett F-csatornás rendszer kiépítésével,amit aztán eladtak jó pénzért a Formula-1-es csapatoknak.

Próbáld csak ki,ülés előretol,jobb kézzel nyomod a szőnyeget a lyukra és máris kisebb lesz a légellenállás! :)

Link to comment
Megosztás:

Nem,ez tévedés!

Nem betegség,az Opel régóta kísérletezett F-csatornás rendszer kiépítésével,amit aztán eladtak jó pénzért a Formula-1-es csapatoknak.

Próbáld csak ki,ülés előretol,jobb kézzel nyomod a szőnyeget a lyukra és máris kisebb lesz a légellenállás! :)

:D :D :D

Ez hülyébb,mint én! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.