Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Nemrég voltam a közeli bontóba. érdeklődtem hogy hoztak e nekem kerékívet, de úgy látszik nem vettek komolyan. Vagyis most más srác volt ott és nem tudott mit mondani.

Minden esetre vettem egy zsák popszegecset <_< Fatertól ellesem majd a mesterséget, azt felszegecselek mindent :(

jaaaj nee... :wacko: ha a spoilereket fel mered szegecselni, én kitagadlak a "kiszcaládbóó" ;)

Link to comment
Megosztás:

jaaaj nee... :wacko: ha a spoilereket fel mered szegecselni, én kitagadlak a "kiszcaládbóó" ;)

Pedig csont nélkül fel fogom merni szegecselni, de módjával ;) fekete festékkel majd letakarom szinte láthatatlan lesz. Kis Rallys harapós masszív kocsi lesz.

Ha kitagadsz így jártam.. <_< Ha nagyon belejövök ebbe a szegecselésbe lehet hogy néhány ember homlokába is lövök vagy 2öt :(

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Segítséget szeretnék kérni fordulatszámmérő bekötéséhez.A fordulatszámmérőhöz mellékelt leírás nem is magyar és nem is túl érthető.Igazából a zöld vezeték bekötését nem tudom,hogy kellene megoldani.Ha jól tudom a gyújtótrafóhoz kell valahová.Van még két piros és két fekete,de ha jól értelmeztem akkor mind a két pirosat a gyújtáskapcsolóhoz kell a feketéket pedig az aksi negatívjára.Töltöttem fel két képet.Egyet a fordulatszámmérőről, egyet pedig a trafóról.Ha valaki letudná írni,hogy mit hová kell kötni az nagyon jó lenne.Előre is köszön ha valaki tudna segíteni.

http://kepfeltoltes.hu/view/100920/SDC1373...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/100920/SDC1374...ltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Helló!

A motorom (x12sz) durvábban kezdett járni,viszont nincs semmi check villogás,teljesítmény-romlás,durrogás,stb..

Olyan,mintha diesel lenne: remegés érezhető a kormányon,több a rezonancia az utastérben.

Mitől lehet ez?

A gyertyák,kábelek pár hónaposak.Ha trafós lenne,akkor szerintem rángatózna...stb.

Kopogásérzékelő,talán?

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Segítséget szeretnék kérni fordulatszámmérő bekötéséhez.

Szia!

Nem érzem magam kompetensnek, de mivel senki nem ír, hát most én....

Volt ez itt már téma; ha jól emlékszem, akkor, ha szerencséd van, akkor ki (be) van vezetve a műszerfal belső csatlakozójához a jelvezeték, ami neked kell. Csak kérdem, hogy nem egyszerűbb lenne kicserélni a műszerfalat egy fordulatszámérősre?

Sok sikert! <_<

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nem érzem magam kompetensnek, de mivel senki nem ír, hát most én....

Volt ez itt már téma; ha jól emlékszem, akkor, ha szerencséd van, akkor ki (be) van vezetve a műszerfal belső csatlakozójához a jelvezeték, ami neked kell. Csak kérdem, hogy nem egyszerűbb lenne kicserélni a műszerfalat egy fordulatszámérősre?

Sok sikert! <_<

Te Zsiri, nézted a képeket?

Mert én igen,a gyárit tudom hogy hogy kell de ezt fogalmam sincs.

nem merem írni hogy az ECU-n hová kell kötni nehogy baj legyen.

Én inkább a gyárit javaslom :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Te Zsiri, nézted a képeket?

Mert én igen,a gyárit tudom hogy hogy kell de ezt fogalmam sincs.

nem merem írni hogy az ECU-n hová kell kötni nehogy baj legyen.

Én inkább a gyárit javaslom :wacko:

Néztem, ránézésre ugyanolyan motor mint az enyém. Nem olcsó mulatság amúgy egy ilyesmi külső fordulatszámmérő, ha már megvan, akkor én sem biztos, hogy mellé beszereznék egy használt kilométerórát. Bízzuk ezt a kollégára :(

Segíts neki, hogy a beépített csatin a műszer mögött melyik lábon jön a fordulatszám jele.

Részemről:

Ha precíz akarnék lenni, akkor valakivel leméretném, hogy a fordulatszámmérős kilométeróra ford.sz. és test lábai között nagyságrendileg mekkora az ellenállás, vagyis maga a műszer milyen ellenállású. Aztán lemérném a külső műszerét, és amennyivel kisebb (ha kisebb), akkora ellenállást szépen sorba kötnék a bejövő ford.sz.láb és a külső műszer bemenete közé.

Kevésbé precízen; ha a fent említett ellenállás helyére egy (hasra csapva) 1..10 kOhm-osat kötünk, semmi baj nem fog történni. Feltehetően akkor sem, ha direktben rákötjük, de azt nem kéne csak úgy <_<

Link to comment
Megosztás:

Néztem, ránézésre ugyanolyan motor mint az enyém. Nem olcsó mulatság amúgy egy ilyesmi külső fordulatszámmérő, ha már megvan, akkor én sem biztos, hogy mellé beszereznék egy használt kilométerórát. Bízzuk ezt a kollégára :wacko:

Segíts neki, hogy a beépített csatin a műszer mögött melyik lábon jön a fordulatszám jele.

Részemről:

Ha precíz akarnék lenni, akkor valakivel leméretném, hogy a fordulatszámmérős kilométeróra ford.sz. és test lábai között nagyságrendileg mekkora az ellenállás, vagyis maga a műszer milyen ellenállású. Aztán lemérném a külső műszerét, és amennyivel kisebb (ha kisebb), akkora ellenállást szépen sorba kötnék a bejövő ford.sz.láb és a külső műszer bemenete közé.

Kevésbé precízen; ha a fent említett ellenállás helyére egy (hasra csapva) 1..10 kOhm-osat kötünk, semmi baj nem fog történni. Feltehetően akkor sem, ha direktben rákötjük, de azt nem kéne csak úgy <_<

nem a motor a lényeg hanem az a fordulatszámmérő....

egyébként meg igen,megkel mérni a megmérni valót :(

Link to comment
Megosztás:

Ha csak a rezgés lett nagyobb egyik napról a másikra, akkor nem lehet hogy megadta magát az egyik motortartó bakod?

Rángattam a motort előre hátra,néztem az összes bakot,de nem láttam rajtuk semmit.

Azóta remeg jobban,hogy először mentem vele hosszú távon (pályán) 120-al.Direkt nem toltam jobban,nehogy baj legyen <_<

Ma megnéztem a gyertyákat is,mindegyik fehéres színű volt,törölgetés után mint az új.Járó motornál lehúzgáltam a pipákat sorban: Megy az összes henger.

A fehér lerakódás viszont szegény keverékre utal...

Elképzelhető,hogy a 100as vpowert nem szereti a motor?

Link to comment
Megosztás:

hááát lehet ,asszem c12nz van neki,abba meg nincs kopogás érzékelő.....

ez megint olyan eset ,hogy így megmondani...

x12sz-m van,tehát van kopogás-érzékelő.

Már 3hónapja járok 100as benyával csak tegnap óta rángat,miután pályán mentem vele 120-al.2 hónapja nézettem emissziót 1körül volt a lambda.

Akkor marad a kopogás szenzor?

Link to comment
Megosztás:

x12sz-m van,tehát van kopogás-érzékelő.

Már 3hónapja járok 100as benyával csak tegnap óta rángat,miután pályán mentem vele 120-al.2 hónapja nézettem emissziót 1körül volt a lambda.

Akkor marad a kopogás szenzor?

őőőőő

a kopogásszenzor csak azért írtam,mert az hozzá tudja állítani az előgyújtást a 100hoz.

nem azért mert rossz. <_<

akkor nem a benyától van.

és milyen a piros lé??

Link to comment
Megosztás:

őőőőő

a kopogásszenzor csak azért írtam,mert az hozzá tudja állítani az előgyújtást a 100hoz.

nem azért mert rossz. :wacko:

akkor nem a benyától van.

és milyen a piros lé??

Nekem eddig bevált,4.5 országúton,pályán 5.9-re jött ki a fogyasztás.

Sima 95 országút=5.3l/100km

Szóval pályázás után jött ez a nagyobb rezonancia,mondjuk közepesen igénytelen ember észre sem venné szerintem <_<

Én úgy,hogy látom nem jövök rá,hogy WTF ez....

Link to comment
Megosztás:

Nekem eddig bevált,4.5 országúton,pályán 5.9-re jött ki a fogyasztás.

Sima 95 országút=5.3l/100km

Szóval pályázás után jött ez a nagyobb rezonancia,mondjuk közepesen igénytelen ember észre sem venné szerintem <_<

Én úgy,hogy látom nem jövök rá,hogy WTF ez....

-8deci az nem rossz....

keresd meg lesz az... :wacko:

Link to comment
Megosztás:

-8deci az nem rossz....

keresd meg lesz az... :wacko:

Vettem egy gyári GM lambda-szondát 9800ft volt.

Szerintem az lesz a hunyó,mert hidegen amíg dúsít kevésbé remeg.Üzem melegen adja elő.

A gyertyákon meg a fehér lepedék poor-mixture-re utal.Nem kell ide Tech 2 <_<

Az alapjárati,egr hibától meg valószínűleg mást is csinálna szerintem.

Kiderül: nemsoká nekiállok,remélem nem lőttem mellé.

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Először én is a gyári fordulatszámmérős egységet akartam venni csak így olcsóbb volt,viszont ha már megvettem akkor tényleg nem nagyon akarnék venni még egy gyári egységet is.A beépített csatlakozón melyik a fordulatszámmérő vezetéke?Leírná valaki.Persze ha ott van egyáltalán.Egy zöld vezetéket találtam de nem tudom,hogy az e az.

Egyébként azt hittem,hogy nem olyan nagy dolog egy ilyen bekötés mivel egy csomó autóban látni ilyet.Várom a további segítségeket és köszönöm az eddigieket.

Link to comment
Megosztás:

Vettem egy gyári GM lambda-szondát 9800ft volt.

Szerintem az lesz a hunyó,mert hidegen amíg dúsít kevésbé remeg.Üzem melegen adja elő.

A gyertyákon meg a fehér lepedék poor-mixture-re utal.Nem kell ide Tech 2 <_<

Az alapjárati,egr hibától meg valószínűleg mást is csinálna szerintem.

Kiderül: nemsoká nekiállok,remélem nem lőttem mellé.

Nagyon kíváncsian és türelmetlenül várom a fejleményeket!

(Én is a saját lambdámra gyanakodom, ami ugyan új, de némineműleg univerzális.)

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Először én is a gyári fordulatszámmérős egységet akartam venni csak így olcsóbb volt,viszont ha már megvettem akkor tényleg nem nagyon akarnék venni még egy gyári egységet is.A beépített csatlakozón melyik a fordulatszámmérő vezetéke?Leírná valaki.Persze ha ott van egyáltalán.Egy zöld vezetéket találtam de nem tudom,hogy az e az.

Egyébként azt hittem,hogy nem olyan nagy dolog egy ilyen bekötés mivel egy csomó autóban látni ilyet.Várom a további segítségeket és köszönöm az eddigieket.

Állítólag pont zöld színű a fordulat jelvezetéke. Ha arra és a fordulatszámérőd jelvezetéke közé bekötöd a múltkor ajánlott pár kOhm-os ellenállást, és összekapcsolod egy pillnatra, semmit nem vágsz tönkre, Ezt 99,9%-ra mondom.

Tegyük fel a legrosszabb esetet, hogy amit vettél mérő bemenete zárlatos. Elég kevés rá az esély, de mondjuk.

Ha egy 1 kOhm-os ellenállást kötöl sorba a bemenettel, akkor is 12V / 1kOhm = 12 mA fog átfolyni arra a pillanatra, amíg összeérinted a vezetéket és az ellenállatot. Nagyon nehezen hiszem el, hogy ez valamit is tönkrevágna.

Normális esetben egy mérőóra bemenete sok kOhm nagyságrendű - nem vagyok annyira otthon a lelkivilágukban -, akár megaohmos is lehet. Így ha akarnád sem tudnád tönkretenni.

Link to comment
Megosztás:

Nagyon kíváncsian és türelmetlenül várom a fejleményeket!

(Én is a saját lambdámra gyanakodom, ami ugyan új, de némineműleg univerzális.)

A lényeg az,hogy tudok neked küldeni egy tök jó gyári lambdát <_<

Csak az alapjárat szar,néha beremeg,mintha fordulatot veszítene(nem durván csak tudom,hogy nem ilyen volt) aztán semmi baj a menetteljesítménnyel,jól húz.

EGR szórakozik vagy az alapjárati motor?

Link to comment
Megosztás:

Vettem egy gyári GM lambda-szondát 9800ft volt.

Szerintem az lesz a hunyó,mert hidegen amíg dúsít kevésbé remeg.Üzem melegen adja elő.

A gyertyákon meg a fehér lepedék poor-mixture-re utal.Nem kell ide Tech 2 <_<

Az alapjárati,egr hibától meg valószínűleg mást is csinálna szerintem.

Kiderül: nemsoká nekiállok,remélem nem lőttem mellé.

lett volna olcsóbban lambda....

de nem kérdezel :wacko:

ITT

Link to comment
Megosztás:

lett volna olcsóbban lambda....

de nem kérdezel ;)

ITT

<_< Írtam nekik a múltkor, hogy kellene a cucc, ki tudnák-e küldeni, illetve megfelel-e X12SZ-hez. Azóta is jön a válasz. Ha ennyire foglalkoznak a vevővel, akkor gondolom mindennel ilyen intenzitással foglalkoznak; garancia, megfelelőség (jó lesz az a motorodhoz (csak vigyed máá paraszt) ), szóval nem lopták be magukat a szívembe.

Amúgy igazad van, nem kérdezett hakapeszi kolléga, de biztosan megmondja, hogy ennyiért honnan vette. Mert így sem volt drága! Neki címezve a továbbiakat, ha normális boltból van ( =foglalkoznak a garanciával, stb.,de biztos vagyok benne, hogy nem az Ecserin vetted ;) ), akkor valószínűleg érdekelni fog. Hamarosan mondani fogom, jelenleg fennáll az időleges likviditási probléma lehetősége. Magyarul azokra a projektekre tartogatom a pénzt, amibe esetlegesen sokat be kell fektetni. A működő autó tökéletesítése eggyel hátrébb sorolódott. :wacko:

Amúgy a kormányremegés, alapjáratvesztés nálam is fennáll; ezt azonban okozhatja ezer más dolog is, nem biztos a lambda. Meglátjuk! :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.