Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok!

Opel B Corsához, 1.4 SI motoroshoz, 1994 évj., kellene a gyújtáshoz infó meg rajz.

Időnként kimarad a gyújtás, kábelek cserélve, trafó ad szikrát, vákuum csövek cserélve, kivéve a legalulra menő, mert ahhoz mást is szerelni kéne, mi lehet az oka.

Leállítás újra indításkor is sokszor érezni, hallani, nem is lehet akkor 100-nál jobban kigyorsítani.

Leállítom újra indít és megy minden rendben, vagy nem. Ha OK, az alapjárat sem ordít, ha valamelyik nem megy akkor az alapjárat ordít, keresi a beállítási értéket.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Egy kis segítség kéne.

Van egy corsa B-m X14XE 94 decemberi.

A következő hibajalenség jelentkezett rajta.

úgy 1 hónapja volt rajta egy ksi rutin a márkaszervízbe. (levegő, olajszűrő, olajcsere stb)

A márkaszervíz 10W-40 után castrol 10W-60 at tett bele mondván tutkó jó lesz az nekem me napi szinten hajtom sokat a kocsit pörgetem.

Na most egy héttel a kis rutin után az olajlámpám az M6-on felgyulladt és azóta folyamatosan ég. Először megijedtem, hogy hoppá nem megy az olajszivattyú? Az olajat most töltötték újra megnéztem a szintet is és ######a...nem értem. Szóval a 60-as olaj sűrűbb az biztos. Az olajvisszajelző volt hogy csak pislákolt, de mostanában folyamatosan ég. Lehet az olajcsere és a hiba között nincs összefüggés. Elektromosnál is voltam (BERKO) de nem oldodótt meg, megint folyamatosan ég, de nem akarom hogy megint levegyenek.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Egy kis segítség kéne.

Van egy corsa B-m X14XE 94 decemberi.

A következő hibajalenség jelentkezett rajta.

úgy 1 hónapja volt rajta egy ksi rutin a márkaszervízbe. (levegő, olajszűrő, olajcsere stb)

A márkaszervíz 10W-40 után castrol 10W-60 at tett bele mondván tutkó jó lesz az nekem me napi szinten hajtom sokat a kocsit pörgetem.

Na most egy héttel a kis rutin után az olajlámpám az M6-on felgyulladt és azóta folyamatosan ég. Először megijedtem, hogy hoppá nem megy az olajszivattyú? Az olajat most töltötték újra megnéztem a szintet is és ######a...nem értem. Szóval a 60-as olaj sűrűbb az biztos. Az olajvisszajelző volt hogy csak pislákolt, de mostanában folyamatosan ég. Lehet az olajcsere és a hiba között nincs összefüggés. Elektromosnál is voltam (BERKO) de nem oldodótt meg, megint folyamatosan ég, de nem akarom hogy megint levegyenek.

Üdv

Vagy az olajnyomás érzékelő tojt be,vagy tényleg alacsony a nyomásod.

Méress olajnyomást.

Nem kerepel melegen?

A 10w60-as olaj meg jó nagy pénzkidobás volt....grat a márkaszervíznek. <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel B Corsához, 1.4 SI motoroshoz, 1994 évj., kellene a gyújtáshoz infó meg rajz.

Időnként kimarad a gyújtás, kábelek cserélve, trafó ad szikrát, vákuum csövek cserélve, kivéve a legalulra menő, mert ahhoz mást is szerelni kéne, mi lehet az oka.

Leállítás újra indításkor is sokszor érezni, hallani, nem is lehet akkor 100-nál jobban kigyorsítani.

Leállítom újra indít és megy minden rendben, vagy nem. Ha OK, az alapjárat sem ordít, ha valamelyik nem megy akkor az alapjárat ordít, keresi a beállítási értéket.

Alapjárati volt takarítva?

Gyertyák mikor voltak cserélve?

Link to comment
Megosztás:

Alapjárati volt takarítva?

Gyertyák mikor voltak cserélve?

Szia!

Alapjárati 2 hete, megnéztem tiszta, gyertyák valamikor júniusban, azóta ment kb.1500km-t.

Gyertya kábeleket már előzőben írtam, ha esős vagy párás az idő (mostanában szinte mindig az) akkor csinálja.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Alapjárati 2 hete, megnéztem tiszta, gyertyák valamikor júniusban, azóta ment kb.1500km-t.

Gyertya kábeleket már előzőben írtam, ha esős vagy párás az idő (mostanában szinte mindig az) akkor csinálja.

Nézd meg az alapjáratira menő csatlakozó kábeleit (ha igaz akkor 3 szál) nincs-e valamelyik kidörzsölődve.

Link to comment
Megosztás:

Úgy fél éve anyámnak kellett autó karambol után, és nem volt pénze... <_< . Ekkor szereztem neki kemény 340 pénzért egy 1.0ás Corsát 99-ből, hogy jó lesz az... legalább átmenetileg. Teljesen megszerette, előtte újabb 1.1es offos kiskocsija volt. Nem vagyok Opeles, de én is szeretem vezetni néha a háromhengerest. Említett 1.1es 4hengeresnél nem érződik sehol gyengébbnek, sőt, és kevesebbet eszik. Hogy vmi rosszat is mondjak morgós hangja van, kicsit remegteti a kasztnit de nem vészes.

Most néztem 2800nál jön a max. nyomaték, ezt nem tudom hogy csinálták legtöbb kis benyásnál min. egy 1000essel feljebb. Ez a titka, asszem. Kilencvenig egész partner ez a kocsi, kedvelem... :wacko: - pedig 2.2es dízelt hajtok!

Link to comment
Megosztás:

Ööö

Szóval vettem Corsát anyámnak ócsóér. Meg is lepett hogy egész jó kis gyösz. X10XE, van ilyenje itt valakinek? Ez már faceliftes, van azért gond... Szerintem 10 éves kocsihoz képest elég elképesztő helyeken kezd rohadni... Van egy 4 cm átmérőjü folt a vezetőoldali ajtó közepén, csúnyán virágzik. Van egy valamivel kisebb a csomagtérajtón a rendszám mellett. Ilyen szabályos kör alakú rohadásokat autón még nemigen láttam, de hátha közületek valaki...? Érdemes foglalkozni vele? Nemsokára megy a kocsi de eladásnál se egy jó pont... Mennyiér csinálják meg, nagyon zavar, mert motor-váltóilag pöpec a verda <_<

Link to comment
Megosztás:

Kérdésem lenne

1. Hidegen, ugy kerepel a motor mintha valami ócska diesel lenne. Olaj csere kb 7000-el előbb volt

2. 2000rpm-nél mikor hideg a motor akkor 1x csak menet közben érzem hogy 1x megtorpan de se előtte többet se utánna....

Javaslatok a hiba feltárására? köszi

1.Milyen olaj,mennyit futott a motor,olajnyomás van-e? stb stb.

2.Lambda haldoklás,EGR,gyújtás,elég sok minden lehet.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Én ezekkel a sárhányókkal meg ezekkel a műanyag díszlécekkel nagyon nem vagyok kibékülve. Majdnem elhagytam a sárhányómat előröl. :o

Már isten biz olyat fogok csinálni mint amilyen a rally kocsikon is van azt a gumilapot <_< :wacko: :( ;)

Ti hogy vagytok vele van valamelyikőtöknek valami tutkó megoldása? :)

Szerk :o Gumilapra meg csináltatnék ilyen corsa feliratú matricát még talán jól is nézne ki ;)

Volu! Ezt lessed csak corsa nem sajnálták belőle a popszegecset :D

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Én ezekkel a sárhányókkal meg ezekkel a műanyag díszlécekkel nagyon nem vagyok kibékülve. Majdnem elhagytam a sárhányómat előröl. ;)

Már isten biz olyat fogok csinálni mint amilyen a rally kocsikon is van azt a gumilapot <_< :wacko: :( ;)

Ti hogy vagytok vele van valamelyikőtöknek valami tutkó megoldása? :o

hm...gsi gyári spoilerezés megvan? nagy esöben egyszer mindkét küszöböt elhagytam de kompletten,másnap vettem észre, visszamentem, a nagyját meg is találtam, amit meg nem az azóta úgy van...szóval tuti megoldás engem is érdekelne persze azóta a tócsákat "gyökkettővel" közelitem meg...

Link to comment
Megosztás:

Ööö

Szóval vettem Corsát anyámnak ócsóér. Meg is lepett hogy egész jó kis gyösz. X10XE, van ilyenje itt valakinek? Ez már faceliftes, van azért gond... Szerintem 10 éves kocsihoz képest elég elképesztő helyeken kezd rohadni... Van egy 4 cm átmérőjü folt a vezetőoldali ajtó közepén, csúnyán virágzik. Van egy valamivel kisebb a csomagtérajtón a rendszám mellett. Ilyen szabályos kör alakú rohadásokat autón még nemigen láttam, de hátha közületek valaki...? Érdemes foglalkozni vele? Nemsokára megy a kocsi de eladásnál se egy jó pont... Mennyiér csinálják meg, nagyon zavar, mert motor-váltóilag pöpec a verda <_<

Szerintem az ajtó rohadása régebbi törésre utal,a hátsó ajtó magától is szokott rohadni az ablaktörlő környékén különösen,de lehet,hogy az is harci sérülésből ered.

Glettelgetni,fényezgetni felejtős,az egész ajtót fújni kellene,hogy ne legyen rosszabb az összkép mint a mostani az meg olyan 40körül jönne ki a két ajtóra.Kb. fél évig bírná ha szerencséd van.

Ha jót akarsz,akkor bontóban hozzádvágnak 10körül egy teljesen jó ajtót,hátsót olyan 15körül max. Vezetékeléssel és zárbetéttel kb. 40lesz ennek is a vége ha nem te csinálod viszont meg lesz oldva a probléma.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem az ajtó rohadása régebbi törésre utal,a hátsó ajtó magától is szokott rohadni az ablaktörlő környékén különösen,de lehet,hogy az is harci sérülésből ered.

Glettelgetni,fényezgetni felejtős,az egész ajtót fújni kellene,hogy ne legyen rosszabb az összkép mint a mostani az meg olyan 40körül jönne ki a két ajtóra.Kb. fél évig bírná ha szerencséd van.

Ha jót akarsz,akkor bontóban hozzádvágnak 10körül egy teljesen jó ajtót,hátsót olyan 15körül max. Vezetékeléssel és zárbetéttel kb. 40lesz ennek is a vége ha nem te csinálod viszont meg lesz oldva a probléma.

Kösz, de gondolom a bontós megoldásnál is festeni kell. Nem lehet a mostani zárakat áttenni? Gondolom az árat a puszta lemezre érted, belseje meg minden nélkül.... 40et még meg is érné rákölteni mielőtt lilyukad... :wacko: Ugyanaz a bilikék mint a tied a képen... <_<

Link to comment
Megosztás:

Kösz, de gondolom a bontós megoldásnál is festeni kell. Nem lehet a mostani zárakat áttenni? Gondolom az árat a puszta lemezre érted, belseje meg minden nélkül.... 40et még meg is érné rákölteni mielőtt lilyukad... :( Ugyanaz a bilikék mint a tied a képen... <_<

Én ezekből az árakból indultam ki,LINK

Hátsó ajtó

Olyat kell venni,amit nem kell festeni.A zárakat át lehet rakni szerintem.

Én biliben még ilyen sötétmetált nem láttam....mind1 legyen bilikék a benzinszivattyú meg maradjon ac-pumpa :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Hát ilyet! 3. szerelőtől hoztam haza a kocsit. Semmit se tudnak vele mit kezdeni, nem tudják mi a baja...

Jött hozzám egy csávó, Opel márka szervízbe dolgozott X évig. Hát értette a dolgát, nem is volt gond. Meg néztük először is a gyertyákat (nekem sajna nincs itthon gyertya kulcs, de most már tényleg szerzek eggyet), és íme az 1. vicc :

4 gyertyából 2 darab 1 pólusú volt!

Hát majdnem le ültünk a földre, hogy az mi. Anyum mondta, hogy az 1. szerelő rakott bele 2 másik gyertyát ( díjazom hogy most jutott neki eszébe, kb 1,5 hónapra rá...na nem baj, anya csak egy van )

Hát meg tapsoltuk a szerelőt, közbe már kerültek is bele a 2 pólusúak. Így már azért szebben járt a motor ( 1 árnyalatnyival) de hát ugye a kipufogó miatt nem nagyon hallottunk változást.

Nézzük meg az alapjáratot. Hát a csávónak sincs sajna nőgyógyász keze, vegyük le a szívó csonkokat. Le vettük, és jött a

2. vicc

A szívó toroknál ami van nagy átmérőjű cső lukas volt, a 3. szerelő cserélte ki újra. Ez a szerelő itt ahol én lakom a legjobb ( ÁLLÍTÓLAG )

Csövet láttuk hogy új, az oké. De maga a szívó török....sárgás jellegű vizes izés volt mindenhol. Tiszta retek.

Ha már ki cserélte azt a rohadt csövet, mé nem volt annyi esze, hogy le takarítja könyörögöm????

Alapjáratit le takarítgattuk, csavarlazítóval adtunk neki, de hát csere kell hogy legyen, mert eléggé szorulós volt így is. ( vagy az a jó? én hülye nem kérdeztem meg a sráctól...)

Vissza pakoltunk mindent, mondta, hogy most jó húzatósan menjek, szóval 2.esbe ilyen 50-60at. Jó, mentem is vele, pörgettem, 2 ezer felett húzott is, de hát nem az igaziul. De jobb mint volt. Kb. fél óra lovaglás után haza hoztam. Utcánkba még küldtem neki 1 fröccsöt, és ilyen 2ezernél, meg 5ezernél már rángazózott :/ gondoltam hogy kosz vagy valami ilyesmi most takarodik ki a motorból.

3. vicc

kb. 2 óra múlva hogy haza értem, állomásra ki kellett ugranom anyumért ( utcám végén van )

Ki tolatok, minden fas*a. 1-esbe be, és indulás. Aha, persze, csak szerettem volna, tökig nyomtam a gázt, pumpáltam, bármit csináltam. Döcögés, haldoklás. Negyedik háznál be is halt. Inditózók, semmi. Nem kapja el. Hát mondom remek, vissza toltam haza. Unokatesómat fel hívtam, jöjjön húzasson kicsit. Hát körbe mentünk itt a telepen. Huzatásnál be indult, de hát csak amíg húzott. Szóval menet közbe be nyomtam a kuplungot, le is álltam. Arra gyanakszok, hogy teli van kosszal a motor. Főleg most, hogy pörgettem elötte. De hát semmi értelme nem volt, nem kapta el a motor az ütemet, haza hozott. Most ott tartok, hogy lehet ma, de holnap tuti hoz haverom 1 benzin szűrőt ( ahogy el néztem, még a gyári van benne...). Úgy se fog semmit javítani a helyzeten, de legalább az jó lesz. Holnap szerintem megint neki ugrok szét szedek mindent, és ki takarítgatok megint.

AGR szelepet említettem neki, azt mondta a srác, hogy úgy takarítódik, ha jól pörgetem. Lehet le rakódott volna rá a dzsuva?

Szóval teli van viccel az élet <_< Ja, meg sz*pással. Köszönöm hogy végig olvastátok a napi történéseimet :wacko:

Jaa, és egy kérdés. A benzin szűrőnek a biztije hogy van jelölve a táblázatba ?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.