Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Szevasztok

Tetszik az oldal nagyon.Örülok neki hogy én is részese lehetek az opelosok bandájának.Azért még jó tudni h van összetartás az emberekben.

Gondolom azért közöttetek vannak nagyobb fanatikusok is ,akik rendszeresen járnak találkozókra.Nekem még sajnos a két év alatt csak egyszer sikerült eljutnom.De az internetnek hála sok eseményt meg lehet nézni.

De megütötte a szemem valami amit nem bírok megemészteni.Németországban Opel találkozó.

Opel Corsa b 2.0 16v és Opel Tigra szintén!De ami nyomot hagyott bennem az az hogy utánna kiírták hogy 167BHP.

Sőt még találtam Astra G 2.4 16v-t is!

Nállunk itt miért nincsenek ilyenek?Kerestem neten hetek óta eladót és nem találok.Akkor most nincs ilyen?Vagy akiknek ilyenje van az nem válik meg tőlle?

És köszönöm a kijelzős ötletet!Megoldottam :D

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok

Tetszik az oldal nagyon.Örülok neki hogy én is részese lehetek az opelosok bandájának.Azért még jó tudni h van összetartás az emberekben.

Gondolom azért közöttetek vannak nagyobb fanatikusok is ,akik rendszeresen járnak találkozókra.Nekem még sajnos a két év alatt csak egyszer sikerült eljutnom.De az internetnek hála sok eseményt meg lehet nézni.

De megütötte a szemem valami amit nem bírok megemészteni.Németországban Opel találkozó.

Opel Corsa b 2.0 16v és Opel Tigra szintén!De ami nyomot hagyott bennem az az hogy utánna kiírták hogy 167BHP.

Sőt még találtam Astra G 2.4 16v-t is!

Nállunk itt miért nincsenek ilyenek?Kerestem neten hetek óta eladót és nem találok.Akkor most nincs ilyen?Vagy akiknek ilyenje van az nem válik meg tőlle?

És köszönöm a kijelzős ötletet!Megoldottam :D

gyárilag nincs ilyenek

de vannak itt is olyanok akiknek 2literes moci van bent pl :Volu,Demo (A corsa),persze saját maguknak rakták bele.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Másfél éves, rejtélyes problémára szeretnék megoldást találni. Remélem tudtok segíteni.

Corsa B '94-es, C14NZ.

Jelenség: ami mérhető volt, indítás után felment a töltőfeszültség 17 voltra, utána helyreállt és stabilan tartja. Ez csak ritkán jelentkezik indítás után, a mérés idején éppen csinálta. Ami inkább jellemző, hogy teljesen véletlenszerűen - városban ritkábban - elkezd hullámozni a feszültség (az összes izzó erősebben, pulzálóan világít, pl. a műszerfal világítás, tompított, stb.) Számtalanszor tettem meg 300 km-is is e jelenség nélkül, de ugyanannyiszor ezzel a hibával is. Egyúttal visszafogja enyhén a motort is, mintha szembe-széllökések lennének. Szerelőnél egyszer csinálta véletlenül. Másfél éve egy szerelő sem találta meg a hibát - szabályzót nem szeretnék cserélni, csak végső esetben. A generátor felújított, két és fél éves.

A probléma azután jelentkezett, hogy vezérműszíj, görgő, benzinszűrő csere volt, meg persze olaj, olajszűrő, légszűrő csere is és a végén egy motormosás.

Előre is köszi a segítséget.

Tirit

Azóta újabb jelenséggel lettem gazdagabb. Menet közben megállt a motor - az elosztó rotor ellenállás szétégett. Találkozott valaki ilyennel?

Ja és még egy. Menet közben határozott megtorpanások jeletkeztek (nem keverendő a fentiekkel) - oka az elosztóba alul becsatlakozó aljzat nem megfelelő kapcsolódása. Megmozgatva szépen le is állt a motor, de előtte felgyújtotta a szervízlámát. Ez a rotor elégése előtt nem volt.

Ujabb jelenség: autópályán rendszeresen felgyúllad a "vigyél szervízbe!" sárga lámpa. Néhány másodpercig ég - néha 20-ig is - majd elalszik. Városban nem csinálja - persze itt nem is megyek 100-zal. Régebben is volt ilyen, de akkor csak emelkedőre fel csinálta, de akkor is csak akkor, ha jobban nyomtam mint amit elbírt. A kiolvasás akkor nem jelzett hibát. Ilyenje volt valakinek?

Link to comment
Megosztás:

Csákó!

Most tudtam meg,hogy tök feleslegesen köttettem át a rádiómat gyújtás nélküli módba,mert be lehet állítani a gyári rádiókon is: Car300-on és CDR 500-on biztosan működik!

Megosztom,mert hátha valakinek újdonság!

Szóval kikapcsolt rádiónál tartsd nyomva az 1-es és 3-as csatornaválasztó gombot,majd kapcsold be a rádiót (az 1-es 3-as gombot ne engedd el) és megjelenik egy felirat IGNI ON ha gyújtásra van állítva a rádió.Pár másodperc múlva átvált OFF módba,közben persze végig nyomod az 1,3gombot.

Mintha (nagyon)régebben olvastam volna,hogy valaki érdeklődött arról,hogy meglehet-e oldani ezt kötözés nélkül.

Valaki megtudja mondani,hogy akkor most hogyan kössem vissza a rádió hátulján gyújtásra?

Azért ajánlotta a rádió-műszerész bácsi,mert menet közben random kikapcsolt a rádió.

Mivel egy 2005-ös CDR500lesz benne,ezért gondolom az nem fog kikapcsolni magától....vagy nem a készülékben volt a hiba hanem a vezetékelésben?

Zsiri vagy aki cserélt termosztátot! :D

Észrevettél fogyasztáscsökkenést a termosztátod cseréjével? Mert szerintem az az 5-6 fok,amivel üzemi hőfok alatt ment a végig nyitott termosztáttal az szerintem elhanyagolható,melegedéssel sem volt problémám,mert 2km után az országúton is dőlt a meleg a radiátorból a -20fokos menetszél ellenére is...

Nyáron 5.2l a hosszútáv,hótoló üzemmódban 6.5.

Majd télen beszámolok róla,hogy egyáltalán van-e értelme a termosztátnak X12SZ motornál. :wacko:

Moderátorok!

Ha igény lenne-rá,akkor küldenék valakinek CDR500 fejegység leírást(kazettásokhoz is teljesen jó) PDF-ben MAGYARUL.

Gondoltam hasznos dolog,mert az első tulajok 90%-a úgyis elhagyta és nélküle adta el az autót.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Másfél éves, rejtélyes problémára szeretnék megoldást találni. Remélem tudtok segíteni.

Corsa B '94-es, C14NZ.

Jelenség: ami mérhető volt, indítás után felment a töltőfeszültség 17 voltra, utána helyreállt és stabilan tartja. Ez csak ritkán jelentkezik indítás után, a mérés idején éppen csinálta. Ami inkább jellemző, hogy teljesen véletlenszerűen - városban ritkábban - elkezd hullámozni a feszültség (az összes izzó erősebben, pulzálóan világít, pl. a műszerfal világítás, tompított, stb.) Számtalanszor tettem meg 300 km-is is e jelenség nélkül, de ugyanannyiszor ezzel a hibával is. Egyúttal visszafogja enyhén a motort is, mintha szembe-széllökések lennének. Szerelőnél egyszer csinálta véletlenül. Másfél éve egy szerelő sem találta meg a hibát - szabályzót nem szeretnék cserélni, csak végső esetben. A generátor felújított, két és fél éves.

A probléma azután jelentkezett, hogy vezérműszíj, görgő, benzinszűrő csere volt, meg persze olaj, olajszűrő, légszűrő csere is és a végén egy motormosás.

Előre is köszi a segítséget.

Tirit

Szia, udv koztunk!

Bosszanto hibad van, meg kisse veszelyes is, mar ami az elektronikus cuccok-vezerlok elettartamat illeti. Nem vagyok annyira jaratos a toltes-problemakban, de valami a szabalyzassal lesz. Mas miatt nem megy csak ugy fel a feszultseg. Esetleg valamelyik felvezeto vacakol.

Sok sikert a megoldashoz!

hakapeszi, elotte nem igazan mertem, mert sok mas hibam is volt mellette. Raadasul a termosztat szerintem csak az elfagyaskor ment tonkre, szoval nyari adataim nincsenek. Februarban, csere elott, a norveg turan elso tankolaskor 6,7 literes fogyasztas jott ki hosszu tavon. Utana 5,7 korul evett, az elso benzinkuton vizet vetelezhettem... Melegebb idoben Mo. fele 5,4 volt a csucs, csere elott es utan is. Azota nemigen me'rem, kevesebbet tankolok, ugy tovabb tart. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ujra!! Aki emlékszik rá hidrotőke ügyben irtam ide a fórumra :D . Na most más jellegű kérdésem akadt. Vasárnap szerencsétlenségemre megtörtem a corzámat :wacko: . Ami sérült az a jobb eleje meg a baloldali ajtó mögötti rész (3 ajtós) a jobb elejével sérült a futómű is mert nagyon elhuz balra a kocsi meg keresztbe álla kormány is. Na meg ugye van a hidrotőke probléma ami időközben kiderült hogy nem is az hanem a vezérműtengely kopott meg (enyit tesz a szerviz) . A kérdésem az hogy szerintetek van értelme foglalkozni ezzel az autóval igy vagy nincs?

Opel corsa b city 1.2 c12nz Várom a válaszotokat .

Link to comment
Megosztás:

Csákó!

Zsiri vagy aki cserélt termosztátot! :D

Észrevettél fogyasztáscsökkenést a termosztátod cseréjével? Mert szerintem az az 5-6 fok,amivel üzemi hőfok alatt ment a végig nyitott termosztáttal az szerintem elhanyagolható,melegedéssel sem volt problémám,mert 2km után az országúton is dőlt a meleg a radiátorból a -20fokos menetszél ellenére is...

Nyáron 5.2l a hosszútáv,hótoló üzemmódban 6.5.

Majd télen beszámolok róla,hogy egyáltalán van-e értelme a termosztátnak X12SZ motornál. :wacko:

igen ,csökken a fogyasztás.

Nyáron ,lehet hogy nem nagy az eltérés,de télen.....szinte folyamatosan dúsít. :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ujra!! Aki emlékszik rá hidrotőke ügyben irtam ide a fórumra :D . Na most más jellegű kérdésem akadt. Vasárnap szerencsétlenségemre megtörtem a corzámat :wacko: . Ami sérült az a jobb eleje meg a baloldali ajtó mögötti rész (3 ajtós) a jobb elejével sérült a futómű is mert nagyon elhuz balra a kocsi meg keresztbe álla kormány is. Na meg ugye van a hidrotőke probléma ami időközben kiderült hogy nem is az hanem a vezérműtengely kopott meg (enyit tesz a szerviz) . A kérdésem az hogy szerintetek van értelme foglalkozni ezzel az autóval igy vagy nincs?

Opel corsa b city 1.2 c12nz Várom a válaszotokat .

vezérműtengely csere.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ujra!! Aki emlékszik rá hidrotőke ügyben irtam ide a fórumra :D . Na most más jellegű kérdésem akadt. Vasárnap szerencsétlenségemre megtörtem a corzámat :wacko: . Ami sérült az a jobb eleje meg a baloldali ajtó mögötti rész (3 ajtós) a jobb elejével sérült a futómű is mert nagyon elhuz balra a kocsi meg keresztbe álla kormány is. Na meg ugye van a hidrotőke probléma ami időközben kiderült hogy nem is az hanem a vezérműtengely kopott meg (enyit tesz a szerviz) . A kérdésem az hogy szerintetek van értelme foglalkozni ezzel az autóval igy vagy nincs?

Opel corsa b city 1.2 c12nz Várom a válaszotokat .

Helló!

Minden attól függ,hogy mennyire tört meg...talán ha tennél fel képeket róla akkor könnyebben megmondjuk,hogy GTK vagy sem.

Az első futómű egyszerű Mcpherson stabilizátorrúd nélküli city verziónál,tehát ha pár centit jön hátra az alsó kereszttartó akkor is elmegy a futómű,mert hátranyomja a nyomtávrúd a lengőkart.

Az elejét fényezéssel együtt olyan 120körül összerakják,ha a hűtőt nem kell cserélni.Ha húzatni kell akkor is!

A bal oldal mennyire sérült?Szerintem ha ott max egy küszöbcsere+fényezés megoldja akkor az egész autó megvan 150pénzből kb....

Link to comment
Megosztás:

És akkor puff is helyrejön ? :D

djnorencs,

Az a kérdés, hogy mennyi van a malacperselyben, ha ez dobod, akkor tudsz másikat venni ?

Te Pista ,én a ,motorra gondoltam :wacko:

az hogy törve van,meg keresztbe áll a futómű arra is van megoldás.

karosszériás ,futóműbeállító . a corsába az a jó hogy oco az alkatrész,és van sok-sok jó bontó.

a malacpersely kérdés,pfff mindig abból van a legkevesebb :wacko:

szerk:

nekem is hiányzott a vezérműszíj szakadás,mint egy másik embernek itt a főtengelytörés

Link to comment
Megosztás:

szerk:

nekem is hiányzott a vezérműszíj szakadás,mint egy másik embernek itt a főtengelytörés

A vezérműszíj szakadásról azt hallottam a szerelőmtől,hogy a központi injektoros 1.6-os eltöri a szelephimbákat(direkt gyengébb anyagból vannak) a c14nz,x14sz meg kap egy új szíjat és megy.

c12nz,x12sz nem tudja mit csinál,mert olyannál szakadással még nem találkozott.

Azért jól sejtettem,hogy egy atomrobbanás esetén csak csótányok és központ-injektoros Opel motorok maradnának! :D

Link to comment
Megosztás:

A vezérműszíj szakadásról azt hallottam a szerelőmtől,hogy a központi injektoros 1.6-os eltöri a szelephimbákat(direkt gyengébb anyagból vannak) a c14nz,x14sz meg kap egy új szíjat és megy.

c12nz,x12sz nem tudja mit csinál,mert olyannál szakadással még nem találkozott.

Azért jól sejtettem,hogy egy atomrobbanás esetén csak csótányok és központ-injektoros Opel motorok maradnának! :D

hát persze...

két szelep hajlott meg,kicseréltem 8at

ha már szét van szedve akkor cserélek:8hidrót,8 szimering,16 szelepék,termosztát,első féktárcsa+betét,ékszíj,vezérműszíj,hengerfej tömítés,szelepdekli tömítés,leömlő tömítés,talán ennyi.

Link to comment
Megosztás:

Legelső kasznis olyan 80 ezret mondott de ez függ atól hogy mennyiért tudunk beszerezni alkatrészeket :D

Akkor simán érdemes megcsinálni ennyiért át sem írsz egy másik autót!

Egyik srác homlokfal+kereszttartó+lökös+egyik lámpa+motorházas történetet 120-ból úszott meg futóműállítással+fényezéssel,de lehet hűtőt is vett szóval Istenesre törte a vasat..

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.