Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Akkor valószinű tényleg ki kéne cserélnem a termosztátot, de nem nagyon akarja a szerelőm megcsinálni mert akkor újból össze kell rakni a vezérlést :D

Ha tudnám már megcsináltam volna én magam :wacko:

sajna,hülyén van megcsinálva és csak vezérlés leszedésével lehet termosztátot cserélni a Te mocidnál :wacko:

És még egy pár fajtánál. :wacko:

Másrészt.

A szerelő nem pusziért dolgozik,ha Te azt akarod hogy kicserélje akkor ne ő döntse el,hogy van-e kedve vagy nincs.

Ez a feladat, és kész.

Link to comment
Megosztás:

sajna,hülyén van megcsinálva és csak vezérlés leszedésével lehet termosztátot cserélni a Te mocidnál :wacko:

És még egy pár fajtánál. :wacko:

Másrészt.

A szerelő nem pusziért dolgozik,ha Te azt akarod hogy kicserélje akkor ne ő döntse el,hogy van-e kedve vagy nincs.

Ez a feladat, és kész.

különben meg hagy gyakoroljon :D pláne ha fizetik is neki.... x14xe kódunál is bontani kell a vezérlést a termostáthoz?

Link to comment
Megosztás:

100 kapcsol be

95 kapcsol ki

ez a normális :D

92 nyit a termosztát

és a hőfok érzékelő adati: (c12nz,lehet hogy másnál is ennyi)

thumb-703E_4C5C2E36.jpg

Megbontás és főzés nélkül meglehet mondani,hogy jó-e a termosztát?

Mert,ha mindig nyitva van,akkor hidegen is kering a teljes rendszerben a víz...szóval a hűtőhöz vezető csövek közül melyiknek szabad hamarabb melegednie? A rövidebbnek vagy a hosszabbnak? Illetve 92 fokig egyiknek sem?

Nekem országúton 90fokig megy fel a mutató,viszont elég hamar 2-3km után eléri.Városban 92körül van,viszont 96 foknál bekapcsol a venti,tehát ebből következik,hogy az órám mutat kevesebbet szerintem.A szerelőm mondta,hogy neki is volt ilyen astrája: termosztát csere->semmi változás,vízhőfok jeladó->semmi,óracsere->semmi.

Próbáltam a piros kútfejből a benyát....húúúúú de állat!

Csak 22litert tudtam rátankolni a normál 95-re de így is észrevehetően jobban húz,olyan "harapósabb" lett,lóerőkben is mérhető lenne.Remélem javulni fog ha csak tiszta 100-as oktánt fog kapni.A másik változás,hogy a normál benzinből származó kipufogó-gázba egyszer beleszagoltam,meg most kíváncsiságból ebbe is.A v-power szinte hegyi levegő a normálhoz képest. :wacko:

Meg most szereztem ezt a gyári fejegységet: LINK

Link to comment
Megosztás:

Akkor valószinű tényleg ki kéne cserélnem a termosztátot, de nem nagyon akarja a szerelőm megcsinálni mert akkor újból össze kell rakni a vezérlést :D

Ha tudnám már megcsináltam volna én magam :wacko:

Én kicseréltem a vezérlés részbeni megbontásával, feszítés alatt lehúztam a vezérműkereket a szíjjal együtt, rögzítettem a szíjat, hogy ne lazuljon fel, és el tudtam hajtani annyira a burkolatot, hogy hozzáférjek a termosztáthoz. A motorom c14nz.

403876.jpg

Megbontás és főzés nélkül meglehet mondani,hogy jó-e a termosztát?

Mert,ha mindig nyitva van,akkor hidegen is kering a teljes rendszerben a víz...szóval a hűtőhöz vezető csövek közül melyiknek szabad hamarabb melegednie? A rövidebbnek vagy a hosszabbnak? Illetve 92 fokig egyiknek sem?

Nekem országúton 90fokig megy fel a mutató,viszont elég hamar 2-3km után eléri.Városban 92körül van,viszont 96 foknál bekapcsol a venti,tehát ebből következik,hogy az órám mutat kevesebbet szerintem.A szerelőm mondta,hogy neki is volt ilyen astrája: termosztát csere->semmi változás,vízhőfok jeladó->semmi,óracsere->semmi.

Lehet ellenőrizni, nem kell a csöveket, nézni elég a hűtőt. Ha nyitva a temosztát akkor hamar, perceken bellül elkezd langyulni a hűtő felső része, ha jó a termosztát, és zárva van hideg motornál akkor olyan 10-15 perc mulva hirtelen forrósodik a hűtő, miközben a mutató látványosan visszaesik, mondjuk a 90-fokos jeltől a kékig vagy a kettő közé.

Link to comment
Megosztás:

Lehet ellenőrizni, nem kell a csöveket, nézni elég a hűtőt. Ha nyitva a temosztát akkor hamar, perceken bellül elkezd langyulni a hűtő felső része, ha jó a termosztát, és zárva van hideg motornál akkor olyan 10-15 perc mulva hirtelen forrósodik a hűtő, miközben a mutató látványosan visszaesik, mondjuk a 90-fokos jeltől a kékig vagy a kettő közé.

Hmmm.megnéztem az enyémet,pár perc után elkezdett melegedni a hűtő felső része.Aztán egy olyan autót is,ahol tuti jó a termosztát(2006-os POLO) és ott is melegedett rögtön a hűtő felső része.Akkor most mindkettő rossz lenne...nem hiszem!

Eszembe jutott,hogy talán a legjobb ismertető jele a rossz termosztátnak a gyatra fűtés.2km után dőlt a meleg -20fokban is. Mondjuk olyankor országúton ezt a jelet -> [ éppen,hogy elhagyja a mutató,most nyáron meg megáll 90 előtt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Nemrég regiszteálta és még ismerkedem az oldallal.

Nekem már több mint két ve ven opelem.Pontosabban Corsám./1,4Si yoy, 66Kw/

Olyan problémám van vele,hogy:amikor párás idő van,vagy kokrétan esik az eső,beindítom/pöcc-röff/ beindul,és széppen jár.Majd eltelik egy pár másodperc és olyan mint ha nem menne mind.Menet közben is produkálja ugyanezt!Röff aztán egyből gooo.Kb 500 méter és teljesen elhagyja az erő,nem megy minden henger megállok és hagyom alapjáraton, pár pillanat majd megszűnik minden probléma és szépen ketyeg.Télen is szinte minden hidegindításnál csinálja!

Tudna nekem valaki segíteni h mi baja lehet?

Előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

különben meg hagy gyakoroljon :D pláne ha fizetik is neki.... x14xe kódunál is bontani kell a vezérlést a termostáthoz?

ott nem kell hál istennek ott van a hűtö felett egy bazi cső ami csatlakozik a motorhoz ott lesz a termosztát te is ki tudod cserélni nem egy nagy kunszt torx kulcs kell hozzá ennyi...sok szerencsét

Link to comment
Megosztás:

nézegettem a gigamega opeltalis találkozórol készült képeket...hát,vegyes érzelmekkel vagyok ezzel kapcsolatban...jó képek készültek és volt sok jó járgány (de a negativ gondolataimat inkább nem osztom meg :D

volt innen B corzások közül vki ott?

Link to comment
Megosztás:

Hmmm.megnéztem az enyémet,pár perc után elkezdett melegedni a hűtő felső része.Aztán egy olyan autót is,ahol tuti jó a termosztát(2006-os POLO) és ott is melegedett rögtön a hűtő felső része.Akkor most mindkettő rossz lenne...nem hiszem!

Eszembe jutott,hogy talán a legjobb ismertető jele a rossz termosztátnak a gyatra fűtés.2km után dőlt a meleg -20fokban is. Mondjuk olyankor országúton ezt a jelet -> [ éppen,hogy elhagyja a mutató,most nyáron meg megáll 90 előtt.

Az is jellemző a szar termosztátra, de arról is észre lehet venni, hogy főleg télen nagyon lassan megy fel a mutató. Mászkállni kell neki, felmenni 90-körüli értékre, aztán visszaesni ahogy nyit a termosztát. Aztán ujból felmenni.

Link to comment
Megosztás:

Az is jellemző a szar termosztátra, de arról is észre lehet venni, hogy főleg télen nagyon lassan megy fel a mutató. Mászkállni kell neki, felmenni 90-körüli értékre, aztán visszaesni ahogy nyit a termosztát. Aztán ujból felmenni.

az a legjobb amit írtál korábban is,meg én is.

5-10 után meleg a hűtő akkor valószínűleg sz@r a termosztát.

persze mindez hideg motorral való indításkor igaz.

Link to comment
Megosztás:

Helló. Csak párás nedves időben csinálja?? Találkoztam hasonló problémával. Nemek az alapjárati létetőmotorra csatlakozó három szálas kábel volt kidörzsölődve. Gyárilag volt rajta egy gégecsőszerű védőburkolat és az dörzsölte ki. Levágtam és a kidörzsölt részt műanyagforrasztóval bekentem.

Üzletben kérdeztem hogy csak azt a kis darab kábelt lehet-e kapni (a másik vége is csatis ezért gondoltam hogy van) de sajna csak komplett kábelköteget tudnak szerezni ami kb70ezer. :D Úgyhogy maradt a műanyagforrasztás.

Sziasztok

Nemrég regiszteálta és még ismerkedem az oldallal.

Nekem már több mint két ve ven opelem.Pontosabban Corsám./1,4Si yoy, 66Kw/

Olyan problémám van vele,hogy:amikor párás idő van,vagy kokrétan esik az eső,beindítom/pöcc-röff/ beindul,és széppen jár.Majd eltelik egy pár másodperc és olyan mint ha nem menne mind.Menet közben is produkálja ugyanezt!Röff aztán egyből gooo.Kb 500 méter és teljesen elhagyja az erő,nem megy minden henger megállok és hagyom alapjáraton, pár pillanat majd megszűnik minden probléma és szépen ketyeg.Télen is szinte minden hidegindításnál csinálja!

Tudna nekem valaki segíteni h mi baja lehet?

Előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Csak érdeklődni szeretnék, van e valakinek állítható futóműve?

Vagy ha valaki tudja, hogy működik leírhatná. Mert aki nem csak utcán használja a kocsit akkor annak ezek a fixek nem éppen jó. Esetleg ha nem igényel nagyobb tudást a cseréje vagy sok időt.

Ezzel az állíthatóval kapcsolatban.

Most ezt úgy kell elképzelni, mondjuk tudom, hogy következő 2 hónapba almaszedés lesz... határt fogjuk járni és egy délután nekialva feljebb veszem a kocsi has magasságát egy pár perc alatt?

Erről az ignisröl valaki lelophatná a felnit nekem XD

Link to comment
Megosztás:

Helló. Csak párás nedves időben csinálja?? Találkoztam hasonló problémával. Nemek az alapjárati létetőmotorra csatlakozó három szálas kábel volt kidörzsölődve. Gyárilag volt rajta egy gégecsőszerű védőburkolat és az dörzsölte ki. Levágtam és a kidörzsölt részt műanyagforrasztóval bekentem.

Üzletben kérdeztem hogy csak azt a kis darab kábelt lehet-e kapni (a másik vége is csatis ezért gondoltam hogy van) de sajna csak komplett kábelköteget tudnak szerezni ami kb70ezer. :D Úgyhogy maradt a műanyagforrasztás.

Helló

Igen csak párás,nedves időben csinálja.Meg télen!De csak hidegindításnál.Melegen már nem csinálja.

És le tudnád nekem írni pontosabban hogy hol találom ezt a kábelt.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a szívósorban van, gondolom neked is ott kell keresni. Mondjuk nekem a 8szelepes 1.4van. A tiéd gondolom X14XE a (66kw-ból gondolom).

http://www.muszaki-vizsga-zoldkartya.hu/im...atimotor_1n.jpg

Ilyet keress. A végéből lóg ki a csati. A szutykos fele van a szívósorban

Igen X14XE 16 szelep. Ugyan az mint a Corsa sport,csak nincs benne fordulatszámmérő!

Majd teszek fel rólla képeket csak most regisztráltam egy ismerősöm révén.Ő mondta h itt okos dolgogat lehet megtudni!És amint látom igaza van.Sok szerelőnél voltam meg sok emertől kérdeztem,még olyantól is aki több mint 20 éve opelszalonban dolgozik és nem tudott rá semmit mondani.Mondjuk még nem volt rá időm h megnézzem de remélem ott lesz a baj.

Lenne még 1 kérdésem hőmérő nem mér pedig vettem rá új külső jeladót is!És balról jobbra egyre halványabb a kijelzőm.

Itt is tudsz valami okosságot.Érdemes megbontani a műszerfalat vagy hol kéne keresnem a hiba okát

Link to comment
Megosztás:

http://www.muszaki-vizsga-zoldkartya.hu/im...atimotor_1n.jpg

Igen X14XE 16 szelep. Ugyan az mint a Corsa sport,csak nincs benne fordulatszámmérő!

Majd teszek fel rólla képeket csak most regisztráltam egy ismerősöm révén.Ő mondta h itt okos dolgogat lehet megtudni!És amint látom igaza van.Sok szerelőnél voltam meg sok emertől kérdeztem,még olyantól is aki több mint 20 éve opelszalonban dolgozik és nem tudott rá semmit mondani.Mondjuk még nem volt rá időm h megnézzem de remélem ott lesz a baj.

Lenne még 1 kérdésem hőmérő nem mér pedig vettem rá új külső jeladót is!És balról jobbra egyre halványabb a kijelzőm.

Itt is tudsz valami okosságot.Érdemes megbontani a műszerfalat vagy hol kéne keresnem a hiba okát

Üdv az ápoltak közt!

(Az az alapjárati motor, te jó ég... Kié ennyire szutykos??!)

Segíthet, ha lerántod az Opel-könyvet az itteni 67-es oldalról corsa1...3.pdf-ek. A mágikus hibákra kevesen tudnak választ adni, max ha látják a járgányt, és szépen sorban kizárják a lehetőségeket, mint a nyomozók. Persze a tapasztalat és a műszerezettség nagy előny. Reméljük nálad is valami kontakthiba lesz, keress laza, csúnya, koszos csatlakozásokat. Amit tudsz, nézz át lelkiismeretesen.

Óra: sokan megénekelték már itt előttem, egyik visszatérő probléma. Szinte bizonyos, hogy a csatlakozó vezeték forrasztásai lazultak ki, ezt kell kijavítani. Ehhez le kell szedni a középkonzol tetejét:

- Kell egy kereszthornyos-, vagyis csillagcsavarhúzó, lehetőleg mágneses.

- A rögzítő csavarokat megtalálod a középső légrostélyok mögött (ami az óra-kijelző alatt van). Ha bevilágítasz, meglesz.

- Óvatosan erőltesd a rostélyokat lefelé, ki fognak akadni a helyükről, s lefordulnak.

Mielőtt kiszednéd a csavarokat, zárd belső keringtetésre a csappantyút! Így megakadályozod, hogy ha véletlen leesik valamelyik csavar, eltűnjön a fűtéscsövekben. Ha megvan a két csavar, már le is jön a konzoltető az órával, vigyázz, hogy a hátsó ütközők végéről a gumidugó el ne vesszen.

Utána szedd le a vezetéket, a probléma a kijelzőegység csatlakozó forrasztásával lesz. Ha jól emlékszem, akkor a fekete keret eltávolítása után hozzá is lehet férni. Vigyázz, hogy ha túlságosan szétszeded, vagyis tovább bontod, akkor a fólia-szalagkábelt lerögzítő panelt is leszeded, s akkor jó esélyed van rá, hogy a leessen a szalagkábel, és lenullázd a kijelződ értékét. Visszatenni ugyanis a csodával határos mutatvány. A csatlakozó átforrasztása mellett az egyik megvilágító égőt kell cserélned - nyilván mindkettőt érdemes, ha már ott vagy.

Megelőzendő az újabb szétszedést: van egy nagy ellenállás a belső oldalon, ami azért van ott, hogy helyzetjelzőnél csökkentse a fényerőt. Ennek a forrasztása is el szokta engedni magát, erősítsd meg azt is! Ha meg-megszakad a kapcsolat, azt úgy venni észre, hogy el-elmegy a háttérvilágítás.

Egyéb baj nem szokott lenni, de ha mégis, írd meg, hadd okosodjunk :D Sok sikert!

Link to comment
Megosztás:

:D

A Zűttörő ahol tud segít.

Sziasztok!

Azért csak nem hagyott nyugodni a gondolat,hogy lehet szar a termosztátom,mert még a 90fokot sem szokta elérni.

Vettem egy gyári wahlert aztán elvittem a szerelőmhöz.6 ezerért rakta össze.Úgy hogy közben a termosztát-ház is elpattant,tehát kaptam egy másikat.(többek között az ilyen nem várt szo**sok miatt nem állok otthon nagyobb szereléseknek,nem azért,mert p**ci vagyok) :wacko:

Gyakorlatilag mintha nem is lett volna benne,hidegen is teljesen nyitva volt,pedig télen is full jó fűtés volt benne,csak a hőmérő nem kúszott ki a 80fok-ból :wacko:

Most olyan 91fok körül áll be országúton!

Zsiri!

Elmondtam a géped tüneteit,ő mondott olyat,hogy fojtószelep-potméter,ami a legtöbbet használt fordulatszámon szokott kikopni.Elérhető a hűtővíz-kiegyenlítő tartály felöl az injektor-házban lakik.

De a DIS tömb sem zárható ki,viszont az drágább,tehát érdemes lenne ránézni erre a potméterre!

Remélem kezdünk közel járni az igazsághoz! :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azért csak nem hagyott nyugodni a gondolat,hogy lehet szar a termosztátom,mert még a 90fokot sem szokta elérni.

Vettem egy gyári wahlert aztán elvittem a szerelőmhöz.6 ezerért rakta össze.Úgy hogy közben a termosztát-ház is elpattant,tehát kaptam egy másikat.(többek között az ilyen nem várt szo**sok miatt nem állok otthon nagyobb szereléseknek,nem azért,mert p**ci vagyok) :wacko:

Gyakorlatilag mintha nem is lett volna benne,hidegen is teljesen nyitva volt,pedig télen is full jó fűtés volt benne,csak a hőmérő nem kúszott ki a 80fok-ból :D

Most olyan 91fok körül áll be országúton!

Ahoj! 91 fok, hajszálnyival a 90-es jelzés után, ide állt be az enyém is csere után. Amúgy abszolút igazad van, hogy meg lehet csinálni otthon is, de mi van, ha valami gond közbejön... Végül is igaz. :D

Valakinek valami ötlete, hogy miért sötétbarnul-feketedik be a hűtővizem csere utáni egy hét alatt? Képzelem, milyen lehet belülről... Tavasszal mostam át vízzel, tömény ecettel, de semmi változás.

Elmondtam a géped tüneteit,ő mondott olyat,hogy fojtószelep-potméter,ami a legtöbbet használt fordulatszámon szokott kikopni.Elérhető a hűtővíz-kiegyenlítő tartály felöl az injektor-házban lakik.

De a DIS tömb sem zárható ki,viszont az drágább,tehát érdemes lenne ránézni erre a potméterre!

Remélem kezdünk közel járni az igazsághoz! :D

Köszi szépen, hogy megkérdezted! Nem zárható ki a poti hibája sem. Valamikor ősszel gyanakodtunk rá mi is. Akkor levettem, kimértem. Igaz, hogy nem analóg mérőműszerrel, csak digitálissal, és nem feszültség alatt, hanem csak úgy simán. Nagyon lassan tekertem felfelé nulláról, zajos működést nem tapasztaltam, szépen ment fel az ellenállás-érték. Aztán le is, mert megjárattam párszor oda-vissza. Első körben kizárnám a hibáját, de a próba még nem jelenti, hogy minden okés lenne üzemi körülmények között is. Igazából ezt is könnyű lenne leellenőrizni, venni kell egy hasonló értékű hagyományos potmétert, és bekötni. Alapjáraton nyugton hagyni, s ha nem dadog a motor, akkor megvan a hiba. Ha dadog, akkor nem nyert. :wacko:

No, hamarosan :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Csak érdeklődni szeretnék, van e valakinek állítható futóműve?

Vagy ha valaki tudja, hogy működik leírhatná. Mert aki nem csak utcán használja a kocsit akkor annak ezek a fixek nem éppen jó. Esetleg ha nem igényel nagyobb tudást a cseréje vagy sok időt.

Ezzel az állíthatóval kapcsolatban.

Most ezt úgy kell elképzelni, mondjuk tudom, hogy következő 2 hónapba almaszedés lesz... határt fogjuk járni és egy délután nekialva feljebb veszem a kocsi has magasságát egy pár perc alatt?

Erről az ignisröl valaki lelophatná a felnit nekem XD

Hello!

Nekem állítható keménységű koni gátlóim vannak. Legpuhábbra becsavartam amikor betettük, azóta nem nyúltam hozzá. Ha kátyút találok vagy úthibát így is eszeveszettül nagyot üt.

Kell rugóösszehúzó a cseréhez, és utána futóművet kell állítani.

Amire te gondolsz azok a coilover gátlók. Ott a gátló szárán van menetes rész ,és az azon lévő 2 db anyával lehet feljebb illetve lejjebb állítani a kocsit. Nem 5 perc a művelet elöl hátul kicsit gyorsabb.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.