Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

[...] Nyomatnám a hátsó ablakra a vizet és hallom hogy csordogál, kiszálltam a kocsiból megnéztem oldalra lecsorog. Mintha a kocsi tetejében meg lenne szakadva az a kábel amibe megy. nem tudom.. Hogyan lehetne ezt orvosolni?

El van törve az ablakmosó csöve, 99,99%-ra biztosan ott, ahol átmegy a cső a csomagtérajtóba. A C-oszlop borítást kell megkezdeni (jaaaa, mert hogy nálam sem működik) illetve azt hiszem a csomagtérajtót belülről. A biztonsági övet nem szükséges leszedni, ahogy néztem, de egyelőre még csak megnéztem, mit lehetne tenni, hozzá nem kezdtem. Gondolom van itt olyan, aki már abszolválta a melót :D

A postázós dolgot még nem feledtem el, hamarosan lépek ez ügyben! (Ellenőrzés, stb.)

Link to comment
Megosztás:

Szia!

A motorkód C14SE, 1994 1.4 8 szelep, hengerenkénti injektoros.

Ami miatt kérdezem, befolyásolja-e az autómata szívató zárását a nem megfelelő hőm. érzékelés, esetleg rossz a jeladó.

(cserés?).

Időnként rángat, mintha fuldokolna a motor.

Szia Zoli

Igen ,befolyásolja.

Meg kell próbálkozni a cserével.

Link to comment
Megosztás:

Na ma már élesbe toltam a melót.. :wacko:

Elkerültem az ismerősöktől egy kicsit idegen részhez. és ott a fiatalok az ilyen tunning autokat beszélték.. hogy mi lenne jó, meg így úgy.. és sűrűn emlegették a corzákat.

Ekkor én is bekapcsolódtam a beszélgetésbe :wacko: De nem tudom kicsit el voltak azért szállva maguktól :wacko: valahogy nem értettem a beszédüket. :D

Szóval azért hódit a corza. :D Nagyon jól eset hogy ök is ilyen pozitív véleménnyel voltak a kocsiról :D

Jah és amúgy én se szoktam úgy csinálni hogy elfordítom a kulcsot és már nyomom a gázt kicsit járatom.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Nagy bajban vagyok.Bezártam a corsába a slusz kulcsot. ajtós.

Van valakinek tippje,hogy tudnám a legegyszerűbben kinyitni?Az ajtót résnyire kilehet feszíteni,dróttal,ha a kilincset meghúzom kinyílik az ajtó vagy csak akkor ,ha felhúzom a lezáró gombot?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Nagy bajban vagyok.Bezártam a corsába a slusz kulcsot. ajtós.

Van valakinek tippje,hogy tudnám a legegyszerűbben kinyitni?Az ajtót résnyire kilehet feszíteni,dróttal,ha a kilincset meghúzom kinyílik az ajtó vagy csak akkor ,ha felhúzom a lezáró gombot?

Húhaa, én úgy tudom ,hogy csak akkor ha fel van húzva a lezárógomb, de nem vagyok benne biztos. Nincs más tippem próbáld meg mindkettőt, valahogy hurkot csinálni és felhúzni a gombot

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Nagy bajban vagyok.Bezártam a corsába a slusz kulcsot. ajtós.

Van valakinek tippje,hogy tudnám a legegyszerűbben kinyitni?Az ajtót résnyire kilehet feszíteni,dróttal,ha a kilincset meghúzom kinyílik az ajtó vagy csak akkor ,ha felhúzom a lezáró gombot?

kérj valakaitől betétlapot és dur bele tégla a szélvédőbe :D és bemász kivesz go biztosító:wacko:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Nagy bajban vagyok.Bezártam a corsába a slusz kulcsot. ajtós.

Van valakinek tippje,hogy tudnám a legegyszerűbben kinyitni?Az ajtót résnyire kilehet feszíteni,dróttal,ha a kilincset meghúzom kinyílik az ajtó vagy csak akkor ,ha felhúzom a lezáró gombot?

helló ablaktömítés ki egy nyolcas menetesszár kb 40-45 cm-es a végét behejtod úgy 45 fokba majd dugd be a résen kb a kilincs vonalába és mozgasd fel le fogod látni hogy mozog bent a felhuzókar bátran feszitsd meg és húzd fel, nekem kb már vagy 5 ször bejött

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Nagy bajban vagyok.Bezártam a corsába a slusz kulcsot. ajtós.

Van valakinek tippje,hogy tudnám a legegyszerűbben kinyitni?Az ajtót résnyire kilehet feszíteni,dróttal,ha a kilincset meghúzom kinyílik az ajtó vagy csak akkor ,ha felhúzom a lezáró gombot?

Megoldás

kombinált fogóra hozzáerősít két köracél (vagy hegeszt).

Elhúzod az ajtó keretet ,benyúlsz a tákolmánnyal ,felhúzod a gombot.

Az ajtó nyitóval nem lehet kinyitni.

Link to comment
Megosztás:

kérj valakaitől betétlapot és dur bele tégla a szélvédőbe :D és bemász kivesz go biztosító:wacko:

a szélvédő a legrosszabb megoldás meg szerintem erre csak úgy nem fizet a biztositó egy oldal üveg azért csak olcsóbb de hidd el oldalt ki lehet nyitni ahogy irtam, az lenne az utolsó hogy én üveget törjek

Link to comment
Megosztás:

Megoldás

kombinált fogóra hozzáerősít két köracél (vagy hegeszt).

Elhúzod az ajtó keretet ,benyúlsz a tákolmánnyal ,felhúzod a gombot.

Az ajtó nyitóval nem lehet kinyitni.

eléggé kell akkor a keretet fesziteni minimálisan de lehet el fog hajolni

Link to comment
Megosztás:

Megoldás

kombinált fogóra hozzáerősít két köracél (vagy hegeszt).

Elhúzod az ajtó keretet ,benyúlsz a tákolmánnyal ,felhúzod a gombot.

Az ajtó nyitóval nem lehet kinyitni.

Húú köszi srácok,most már tudom hogyan lesz a legolcsóbban erősebb Corsám :D

Ezt a kulcsbezárós mutatványt csak 1 módon lehet előadni,ha az anyósülés felöl nyitod,aztán kulcs bennfelejt,gomb lenyom,ajtó becsuk...

Link to comment
Megosztás:

Hozd csak el, majd addig cseréljük az alkatrészeket, míg meg nem lesz a hiba - kivéve, ha mindkettőnknek ugyanaz. :wacko:

Szép kis túra lenne,nem tudom merre laksz,de google maps szerint Dunaföldvár-Helsinki 1nap 3óra :D 2025km

LINK

Jöttél már haza Corsával?

Üzemanyagköltég: kb. 6liter/100km= 350Ft*6=2100Ft/100km 2100*20=42.000Ft

Szerk: A Car 300-as rádióm meg magától megjavult,mondjuk kazetta-átjátszóval nem próbáltam,nem is kísértem vele a sorsot,úgyis nagyrészt rádiót hallgatok,mert legalább az utóbbi időben rájöttek a rádióadók,hogy emberek nagyrészt csak autóban hallgatják őket,ezért a közlekedési infókat sűrűn mondják...

Volt olyan,hogy a körforgalomban nyúltam az indexért és akkor hallottam meg,hogy arra ne menjek...nem kicsit volt mák.

Link to comment
Megosztás:

Szép kis túra lenne,nem tudom merre laksz,de google maps szerint Dunaföldvár-Helsinki 1nap 3óra :D 2025km

LINK

Jöttél már haza Corsával?

Üzemanyagköltég: kb. 6liter/100km= 350Ft*6=2100Ft/100km 2100*20=42.000Ft

Szerk: A Car 300-as rádióm meg magától megjavult,mondjuk kazetta-átjátszóval nem próbáltam,nem is kísértem vele a sorsot,úgyis nagyrészt rádiót hallgatok,mert legalább az utóbbi időben rájöttek a rádióadók,hogy emberek nagyrészt csak autóban hallgatják őket,ezért a közlekedési infókat sűrűn mondják...

Volt olyan,hogy a körforgalomban nyúltam az indexért és akkor hallottam meg,hogy arra ne menjek...nem kicsit volt mák.

neked találták ki az fm transmittert...igaz már 5-6000. Ft-ért lehet venni sony cd-s rádiót :wacko:

Link to comment
Megosztás:

neked találták ki az fm transmittert...igaz már 5-6000. Ft-ért lehet venni sony cd-s rádiót :wacko:

5-6ropi? Gondolom a származása elég kétes....nem adom el az ördögnek a lelkem...ennyiért :wacko:

Múltkor a Béla mondta,hogy szaporodnak a Corsák az utakon..és kezd kultikussá válni a b Corsa..nos én megtaláltam az autóm ikertestvérét Németországban ahol pont annyit kérnek érte mint amennyiért én vettem tavaly.Elgondolkodtató...LINK

Full-full olyan mint az enyém,na jó az enyémben 9000-rel több km van és a rádióm gyári.Még a gyártás ideje is hónapra stimmel,tehát az alváz és motorszám is csak pár számmal térhet el :D

Link to comment
Megosztás:

5-6ropi? Gondolom a származása elég kétes....nem adom el az ördögnek a lelkem...ennyiért :wacko:

Múltkor a Béla mondta,hogy szaporodnak a Corsák az utakon..és kezd kultikussá válni a b Corsa..nos én megtaláltam az autóm ikertestvérét Németországban ahol pont annyit kérnek érte mint amennyiért én vettem tavaly.Elgondolkodtató...LINK

Full-full olyan mint az enyém,na jó az enyémben 9000-rel több km van és a rádióm gyári.Még a gyártás ideje is hónapra stimmel,tehát az alváz és motorszám is csak pár számmal térhet el :D

neeem. A kétes eredetü az olcsóbb az olyan 3-4k....van haver van neki ilyen autosboltos pénzmosós kócerája...jómóka...de fillérekért van midnen...multkor vlamai csúcs fejes ment el talán 20 rugóba...:wacko:

de vaterán is lehet fogni szép jószágokat....

Link to comment
Megosztás:

Szép kis túra lenne,nem tudom merre laksz,de google maps szerint Dunaföldvár-Helsinki 1nap 3óra :wacko: 2025km

LINK

Jöttél már haza Corsával?

Üzemanyagköltég: kb. 6liter/100km= 350Ft*6=2100Ft/100km 2100*20=42.000Ft

[...]

Igen, április elején. Elég fárasztó volt, két dolog miatt: az 1,2-es motor bizony kevés, napi egy-másfél órát bizton tudtam volna sopórolni csak a gyorsítások miatt; a második dolog, hogy hosszú távon az én autóm legalábbis zajos, és a zaj elfárasztó tényező. Akkor is, ha elsőre nem tűnik fel.

Az én célom Mo.-n Debrecen volt, kb. 1800 km, de nem számoltam, ráadásul Finnországban sem Helsinkiben lakok. Ha már útvonaltervezés: kicsit hosszabb, de érdemes Mo.-n az M3-ast választani Miskolcig, és Kassa felé "kerülni". Megéri.

Nálam 5,4-es volt a fogyasztás :D 18*5,4*1,2 € az 116 €. 280-nal átdobva (ki tudja, mennyit ingadozik) 32 ezer Ft.

Ha valakit érdekel, perpill a 95-ös benzin a sarkon 1,409 € , drágább helyeken 1,5.

útvonal Ahogy nézem mínusz 82 km, mert a komputat is hozzászámolja.

Jaaaa és a kompjegy Tallin-Helsinki között, 28..44 euró per koponya, az autó is egy főnek számít.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.