Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Üdvözlet a márkatársaknak! Esetleg szolgálhatnátok néhány tippel, hogy kasztniügyileg hol vannak érzékeny pontjai. Az igaz, hogy az 1.2 16V-s motor benne már láncos?

Előre is köszönöm!

Ezek a motorok láncosak én úgy tudom.

Érzékeny pontok a kasztnin: a küszöbök alja,hátsó lengéscsillapító tornyok,első váznyúlvány különösen ahol a kormányösszekötő rúd megy a csonkállványhoz.Ezt a motorházból lehet látni leginkább.Nálam legalábbis.

Hátsó váznyúlvány a hátsó kipufogódob környékén és a másik oldalon.Ajtók alja,csomagtérajtó az ablaktörlő körül. De most jut eszembe,hogy ez már 99'es facelift változat,azoknál meg már javítottak a korrózióvédelmen,szóval a régebbiek ezeken a pontokon rohadnak.A hátsó kipufogódob szokott lyukadni leginkább.Főleg,hogyha csak városban használták és a víz nem tudott kifolyni belőle rendesen.

A pár km-re használt,tehát főleg hidegmotorral járó autók meg szerintem sokkal jobban kopnak,motorikusan,fékek szempontjából,mint egy olyan amivel egy ajtónyitással mennek 100km-t.

A nemdohányzó hölgytulaj szterotípia is érdekes hazai sajátosság.Inkább olyantól veszel autót aki ilyeneket mond: Tök cuki kis autó ez,már három éve megvan,de még egyszer sem voltam szervizben! :rolleyes: Én inkább veszek olyantól aki 2X annyit tett bele de kenyérkeresőnek használta.A szinglicsaj autók a legszarabbak tapasztalataim szerint,főleg futómű: Lóg,zörög,kattog,nyikorog de ő nem hallja,mert 1 nem ért hozzá és 2 nem is érdekli!

Szóval óvatosan a nemdohányzó hölgytulajjal,kevés km-rel!

Az ára teljesen korrekt,ilyen motorosokat jobban felszerelve 600 körül veszegetnek.Nekem mondjuk nagyon alap ez az autó,de ami nincs az legalább nem romlik el <_< Motornál járjon minden henger,legyen szép hangja,ne füstöljön ennyi.

Szerelő nem kell szerintem egy Corsa megvételéhez,én legalábbis egy alapos szemlével+próbakörrel egyből megmondom,hogy mi lóg,zörög,nem frankó egy autón de azt,hogy merre kell keresni a hibát mindenképpen.Egy ilyen alap Corsa meg főleg egyszerű,mint egy faék.

Remélem azért tudtam segíteni!

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlöm a fórumot mint friss fórumtárs!

Nagyon úgy néz ki, hogy a családba bekerül egy 1995-ös Corsa B Swing 1.4i.

Tudnátok-e segíteni egy adatlappal, hogy milyen felszereltségű Corsa B Swing 1.4-esek kerültek 1995-ben forgalomba?

Minden ilyen autóba volt-e szervo kormány?

Valami jó tippet tudtok-e adni, hogy mire kell figyelni, ami jellemző erre a modelre.

Köszönöm előre segítségeteket!

Link to comment
Megosztás:

Hát..... Úgy tűnik belefutottam a "hozzánemértő" eladókba. Az a baj, hogy ha lemérem minden adatát, akkor sem leszek ezek után biztos, hogy jót adnak-e. Amúgy meg ha jól tudom ez valamilyen sűrű fémháló, ugye?

megnéztem, elvileg a te motokódodhoz tartozó kipuffrendszerhez nem hoz tüzkarikát, elvileg a leömlönél van vmi "karika", de ha bemész boltba és katalógusból akarják kinézni neked, elvileg nem fognak adni...marad a méretre keresés :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

megnéztem, elvileg a te motokódodhoz tartozó kipuffrendszerhez nem hoz tüzkarikát, elvileg a leömlönél van vmi "karika", de ha bemész boltba és katalógusból akarják kinézni neked, elvileg nem fognak adni...marad a méretre keresés :rolleyes:

Hmm... érdekes, mert pl. a Unix netboltja mutatta a tűzkarikát. Amikor szétszedtem a leömlőt és a csövet, volt valamilyen tömítés-maradvány a kipuffra rásülve/rozsdásodva; szóval csak lesz valami ott. Így van, vásárolok méretre..... Bár kedvem nincs sok csak azért szétszedni, hogy lemérjem. Annyira nem egyszerű... (De valakinek muszáj ezt is megcsinálni <_< )

Link to comment
Megosztás:

Hmm... érdekes, mert pl. a Unix netboltja mutatta a tűzkarikát. Amikor szétszedtem a leömlőt és a csövet, volt valamilyen tömítés-maradvány a kipuffra rásülve/rozsdásodva; szóval csak lesz valami ott. Így van, vásárolok méretre..... Bár kedvem nincs sok csak azért szétszedni, hogy lemérjem. Annyira nem egyszerű... (De valakinek muszáj ezt is megcsinálni :rolleyes: )

12-es tétel 1ezer magyar forint <_<

thumb-7B13_4C4BCB5E.jpg

Link to comment
Megosztás:

Hmm... érdekes, mert pl. a Unix netboltja mutatta a tűzkarikát. Amikor szétszedtem a leömlőt és a csövet, volt valamilyen tömítés-maradvány a kipuffra rásülve/rozsdásodva; szóval csak lesz valami ott. Így van, vásárolok méretre..... Bár kedvem nincs sok csak azért szétszedni, hogy lemérjem. Annyira nem egyszerű... (De valakinek muszáj ezt is megcsinálni :rolleyes: )

Szeva Zsiri!

A motorod hidegen,melegen is rángat?

Mondtad,hogy a MAP szenzorral lyukra futottál,az enyém azt csinálja,hogy kb.35-40fokos vízhőmérsékletnél nem dúsít eleget ergo nem húz,egyenletlen a járása stb.

A szerelőm a motorhőmérséklet jeladót mondta hibának.

Én még tuti nem nyúlok hozzá,mert csak ritkán csinálja és egyelőre együtt tudok élni vele.

A GYIK topikban le van írva róla minden!LINK a 28.hozzászólásban.

Link to comment
Megosztás:

Végre kitette az új avatar képem :S tegnap itt lestem hogy mi van miért nem cseréli le.

Tegnap kicsit megtisztogattam a kocsit, átőröltem a portól az első ülések feletti lámpaburát és a rendszámtábla megvilágító műanyag burákat. Még erősebb lett a kivilágításuk <_<

Mikor elkezdtem használni a kocsit sokáig észre sem vettem hogy a kesztyűtartóban is van kis világítás, mert ki volt égve. Mondom megmutatom már nektek -_- Jah meg a csomagtartóban is van egy ugyan ilyen kis bura.

image-E48C_4C4C180B.jpg

Csak nekem pont nem ér hozzá ahhoz a pöcökhöz a kesztyűtartó zárja hogy zárja az áramkört. Ezért van ott a kesztyűtartó bal oldalán az a piros szigetelő szalag :rolleyes:

Meg csináltam pár képet is a kocsiról így ilyen esti lámpásat, mint amilyen az avatar képem is.

Hát.. ez a kocsi egyre jobban kupálódik kifele :D na még majd ha a melóm is beindul.. :)

Link to comment
Megosztás:

Szeva Zsiri!

A motorod hidegen,melegen is rángat?

Mondtad,hogy a MAP szenzorral lyukra futottál,az enyém azt csinálja,hogy kb.35-40fokos vízhőmérsékletnél nem dúsít eleget ergo nem húz,egyenletlen a járása stb.

A szerelőm a motorhőmérséklet jeladót mondta hibának.

Én még tuti nem nyúlok hozzá,mert csak ritkán csinálja és egyelőre együtt tudok élni vele.

A GYIK topikban le van írva róla minden!LINK a 28.hozzászólásban.

Ejha, micsoda klassz leírások vannak a linken! Köszi szépen!

Megnézem majd azt a jeladót, bár mintha ezt egyszer már megígértem volna magamnak pár hónapja :D Tegnap még a multiméterem is előkerült, szóval már mérni is tudok. Már csak valami jóképű poti kellene, hogy tekerjem felfelé, hogy méréskor ne kelljen folyton leállítgatni a motort...

Amúgy hőmérséklettől függetlenül "dadog" alapjárat és nem húz kb. 2000-es fordulatig jól. Teljesen mindegy, milyen idő van kint, vagy mennyire meleg a motor, beindítástól számolva tíz másodpercig szépen jár, aztán dadog, esetenként le is áll. Ez nyilván lehet hőmérséklet-jeladó is.

Már az az eretnek gondolat is eszembe jutott, hogy elviszem szervízbe kiszámítógépezni a baját, de nem vagyok ám gazdag, örülök, hogy kisautóra telik :wacko:

McElek, komolyan, legsszívesebben megrendelném, de többe kerülne a leves mint a hús. No, ma, vagy holnap remélem járok márkakereskedés felé, s megtudom, mennyi az annyi.

Link to comment
Megosztás:

McElek, komolyan, legszívesebben megrendelném, de többe kerülne a leves mint a hús. No, ma, vagy holnap remélem járok márkakereskedés felé, s megtudom, mennyi az annyi.

Az Unixból szeretnél valamit rendelni? Mert ha gondolod én megveszem neked ami kell és elpostázom. Majd megérdeklődöm menny a postája azt majd átutalod az összeget a bankszámlaszámomra ha neked ügy megfelel. :DÚgyis van ilyen vásárlói kártyám :wacko: (minimum 10% árengedmény)

Link to comment
Megosztás:

Az Unixból szeretnél valamit rendelni? Mert ha gondolod én megveszem neked ami kell és elpostázom. Majd megérdeklődöm menny a postája azt majd átutalod az összeget a bankszámlaszámomra ha neked ügy megfelel. :DÚgyis van ilyen vásárlói kártyám :wacko: (minimum 10% árengedmény)

Erről van szó,hogy az alkatrész ezer a posta meg ezerötcá :wacko:

azzal közel 9euro,annyiért kap a télapó országban is.

Link to comment
Megosztás:

Ejha, micsoda klassz leírások vannak a linken! Köszi szépen!

Megnézem majd azt a jeladót, bár mintha ezt egyszer már megígértem volna magamnak pár hónapja :D Tegnap még a multiméterem is előkerült, szóval már mérni is tudok. Már csak valami jóképű poti kellene, hogy tekerjem felfelé, hogy méréskor ne kelljen folyton leállítgatni a motort...

Amúgy hőmérséklettől függetlenül "dadog" alapjárat és nem húz kb. 2000-es fordulatig jól. Teljesen mindegy, milyen idő van kint, vagy mennyire meleg a motor, beindítástól számolva tíz másodpercig szépen jár, aztán dadog, esetenként le is áll. Ez nyilván lehet hőmérséklet-jeladó is.

Már az az eretnek gondolat is eszembe jutott, hogy elviszem szervízbe kiszámítógépezni a baját, de nem vagyok ám gazdag, örülök, hogy kisautóra telik :wacko:

McElek, komolyan, legsszívesebben megrendelném, de többe kerülne a leves mint a hús. No, ma, vagy holnap remélem járok márkakereskedés felé, s megtudom, mennyi az annyi.

Igen az a jeladó tud kavarni ügyesen ,az is hatalmas tétel én 3e körül vettem.

Cseréje bruttó 10 perc. :wacko:

De.

Nagyon figyelni kell rá,hogy a megfelelő kerüljön bele.

Turok hozzá katalógus számot.

Majd beszerkesztem :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Igen az a jeladó tud kavarni ügyesen ,az is hatalmas tétel én 3e körül vettem.

Cseréje bruttó 10 perc. :D

De.

Nagyon figyelni kell rá,hogy a megfelelő kerüljön bele.

Turok hozzá katalógus számot.

Majd beszerkesztem :wacko:

Köszi mindent, a fentieket megbeszéljük, ha szükséges, szólok!

Szerkesztve:

Izé, a postázás Béla91-nek szól.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudja esetleg vki ,hogy a fékeket milyen fajta festékkel szokták lefesteni (mondjuk pirosra)?

Esetleg vmi használható infót elfogadnék.

Köszi

Pl. piros festék. :D

Gondolom valamennyire a hátsódobfék is melegszik.

De nemtom mennyire,lehet hogy nem érdemes hőálló festékkel bohóckodni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.