Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Üdvözlet a márkatársaknak!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Egy jóbarátom szeretne gépkocsit venni. Sajnos elvittek az orra elől egy szép állapotú nem fapad 96-os Corsa B Sportot, ami fekete és X14XE motoros. :rolleyes: Most meg lenne egy 1.2 16V-s 99-es évjáratú fehér háromajtós, riasztós és gyári pótféklámpás B Corsa a terítéken 480 ezer forintért. Az autóban kb semmi sincs, még légzsákos kormány sem, csak amit előzőleg felsoroltam. Viszont a kocsi nagyon szép állapotban van, 81 ezer garantált kilométerrel, Bosch szervizes volt feleségének tulajdonában volt, valamint garázsban tartott. Alap 165/70R13-es téliekkel van jelenleg szerelve, acélfelnin, gyári opel dísztárcsával. A bal első lámpa (szerintem) kavicsfelverődött, be van repedve és a motorháztetőn van néhány rozsdapötty, szintén kavicsfelverődésből. Ezenkívül külsőleg semmi problémát nem láttam. A műszaki márciusig érvényes és jelenleg annyi problémája van, hogy olajat kéne cserélni. Állítólag csak városi bevásárlókocsinak volt használva és a hölgy az első tulaj. A véleményeiteket szeretném kikérni, hogy ennyiért tényleg megéri-e. A korábban írt összeg a legalja, amúgy 499 ezer forintért van meghirdetve. Sajnos használtautóponthu-n nincs fent. <_< Én F Astrás vagyok, így a B Corsát annyira nem ismerem. Esetleg szolgálhatnátok néhány tippel, hogy kasztniügyileg hol vannak érzékeny pontjai. Az igaz, hogy az 1.2 16V-s motor benne már láncos?

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet a márkatársaknak!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Egy jóbarátom szeretne gépkocsit venni. Sajnos elvittek az orra elől egy szép állapotú nem fapad 96-os Corsa B Sportot, ami fekete és X14XE motoros. :rolleyes: Most meg lenne egy 1.2 16V-s 99-es évjáratú fehér háromajtós, riasztós és gyári pótféklámpás B Corsa a terítéken 480 ezer forintért. Az autóban kb semmi sincs, még légzsákos kormány sem, csak amit előzőleg felsoroltam. Viszont a kocsi nagyon szép állapotban van, 81 ezer garantált kilométerrel, Bosch szervizes volt feleségének tulajdonában volt, valamint garázsban tartott. Alap 165/70R13-es téliekkel van jelenleg szerelve, acélfelnin, gyári opel dísztárcsával. A bal első lámpa (szerintem) kavicsfelverődött, be van repedve és a motorháztetőn van néhány rozsdapötty, szintén kavicsfelverődésből. Ezenkívül külsőleg semmi problémát nem láttam. A műszaki márciusig érvényes és jelenleg annyi problémája van, hogy olajat kéne cserélni. Állítólag csak városi bevásárlókocsinak volt használva és a hölgy az első tulaj. A véleményeiteket szeretném kikérni, hogy ennyiért tényleg megéri-e. A korábban írt összeg a legalja, amúgy 499 ezer forintért van meghirdetve. Sajnos használtautóponthu-n nincs fent. <_< Én F Astrás vagyok, így a B Corsát annyira nem ismerem. Esetleg szolgálhatnátok néhány tippel, hogy kasztniügyileg hol vannak érzékeny pontjai. Az igaz, hogy az 1.2 16V-s motor benne már láncos?

Előre is köszönöm!

Sajnos csak annyit tudok segíteni, hogy reális az ár érte! 4-5-6 száz ezerért vannak a jó állapotú corsák! Motorról sajnos nem tudok mit mondani. Haverod mire használná inkább? Városba vezetne? Mert akkor jó neki ez a motor!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Felni kérdésem az lenne ,hogy ami astrára felmegy alufelni az elméletileg jó corsára is. (F astráról van szó és b corsáról)

ATehermentesítőt nem ígényel ugye? 56mm mind a 2 verda középmérete. (Húú ezt jól megfogalmaztam, de valószinű hozzáértő érteni fogja :rolleyes: )

Link to comment
Megosztás:

Aki teheti az CDX felszereltésgel vegyen corsát:D nekem az olyna mint : EZ csak +gyári bőr :rolleyes: szóval audi elbújhat a bőrével:D lehet nekem van egyedül ilyen XD

Tetszetős kis darab, én még könyöklővel nem láttam corzát, engem nagyon tud zavarni ha mellettem ülőtől nem tudom normálisan használni a váltót.

Jobban megvéve a felszereltségét ezt tényleg nagyon tetszetős kocsi xD

Link to comment
Megosztás:

Tetszetős kis darab, én még könyöklővel nem láttam corzát, engem nagyon tud zavarni ha mellettem ülőtől nem tudom normálisan használni a váltót.

Jobban megvéve a felszereltségét ezt tényleg nagyon tetszetős kocsi xD

Gyári könyöklő kb 14e körül mozog, én vettem bele 4ért egyet és megérte. Én is olyan vagyok aki szereti a kényelmet (elérhető áron) Ajánlom szerezz egyet be :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sajnos csak annyit tudok segíteni, hogy reális az ár érte! 4-5-6 száz ezerért vannak a jó állapotú corsák! Motorról sajnos nem tudok mit mondani. Haverod mire használná inkább? Városba vezetne? Mert akkor jó neki ez a motor!

Leginkább város, de persze a hosszabb utak is tervezve vannak, de nem sűrűn. Nyáron balatonra lejárás (itt van 25-30km-re), meg szomszédos megye városokba.

Köszi a választ! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Leginkább város, de persze a hosszabb utak is tervezve vannak, de nem sűrűn. Nyáron balatonra lejárás (itt van 25-30km-re), meg szomszédos megye városokba.

Köszi a választ! -_-

Hello! Én azt mondanám neked hogy ki kell fogni a jót mindenképpen szerelővel menny el kocsit venni :rolleyes: Itt a fórumon elég sok gondról bajról nyűgről írnak. Nekem ezekről személyes tapasztalataim nincsenek kopp-kopp :D Az időből adódóan ki lettek benne cserélve az ilyen időszakos dolgok. Ezeket majd jó lesz kicserélned vagy alaposabban szemügyre venned.

De olvas vissza a fórumon mát többen is kérdeztek hasonlókat.

Alapjába véve nagyon jó kis autók a corzák akár milyen útra, nekem elhiheted.. Sok sikert!

Ö nyomtam már egy képet a műszerfalamról a hátsó ülésről olyan jó kényelmes <_< rég ültem már ott.. még jó volt müszerfal

Könyöklővel kapcsolatba meg annyit, még olyan nagyon hosszú távot egyszerre nem mentem kocsival hogy kényelmetlen legyen. Jah meg most jut eszembe ha van könyöklő a kéziféket elfelejtheted vagy meg lehet oldani ügyesen.

Link to comment
Megosztás:

Lehet szerezni ilyen spéci ragasztó-paszta szerű kenőcsöt, direkt a kipufogó rendszer illesztéseikre. Hő álló is. Ez a cucc például jó ez a rugós részhez is tömítéshez! Ja meg még annyit, hogy az sem jó ha nagyon nagyon feszesre rakod össze, kell neki kis mozgás tér. Szerintem. Szerinted ? :D

Hmm-hmm. Ez a pasztás dolog nem annyira szimpatikus, de majd kiderül, mi lesz.

Ma voltam mindkét autós boltban ahová el szoktam járni (kb. 1/2-1/3 hipermarketnyi boltok), mindkettőben furcsán néztek rám. Először már arra kezdtem gondolni, hogy a Corsákban nem divat a tűzgyűrű, de csak az eladó raktáros volt, khm, láma.

(Közben megnéztem, a magyar Unixnál kipufogó cső leömlő tömítés néven fut 1150 Ft-ért.)

Nos, itt meg nincs. Vagy én vagyok nagyon kezdő, de tagadták a létét; szóval próbálkozok még máshol is. Elsőnek az Opel márkakereskedésben... Tegyétek meg a tippeket, mit fognak érte kérni -_- Én 20-25 eurót saccolok. :rolleyes: Na annyit nyilván nem adok érte, akkor marad a postázás, vagy más megoldás.

Lehetséges, hogy ez a tömítés nem járműspecifikus, hanem minden autóhoz ugyanaz, csak más-más méretben? (Ugye milyen buta lökött kérdés volt??) Vagyis ha megmondom, hogy mekkora az átmérője a csőnek, adnak egy megfelelőt. De ennyi erővel tudhatnák katalógusból is, elvégre vevőközpontú rendszerben élünk, vagy mi a szösz <_<

Link to comment
Megosztás:

Hmm-hmm. Ez a pasztás dolog nem annyira szimpatikus, de majd kiderül, mi lesz.

Ma voltam mindkét autós boltban ahová el szoktam járni (kb. 1/2-1/3 hipermarketnyi boltok), mindkettőben furcsán néztek rám. Először már arra kezdtem gondolni, hogy a Corsákban nem divat a tűzgyűrű, de csak az eladó raktáros volt, khm, láma.

(Közben megnéztem, a magyar Unixnál kipufogó cső leömlő tömítés néven fut 1150 Ft-ért.)

Nos, itt meg nincs. Vagy én vagyok nagyon kezdő, de tagadták a létét; szóval próbálkozok még máshol is. Elsőnek az Opel márkakereskedésben... Tegyétek meg a tippeket, mit fognak érte kérni -_- Én 20-25 eurót saccolok. :rolleyes: Na annyit nyilván nem adok érte, akkor marad a postázás, vagy más megoldás.

Lehetséges, hogy ez a tömítés nem járműspecifikus, hanem minden autóhoz ugyanaz, csak más-más méretben? (Ugye milyen buta lökött kérdés volt??) Vagyis ha megmondom, hogy mekkora az átmérője a csőnek, adnak egy megfelelőt. De ennyi erővel tudhatnák katalógusból is, elvégre vevőközpontú rendszerben élünk, vagy mi a szösz <_<

Bárdinál is mondod mekkora átmérőjű tűzkarika kell, és már adják is...Nem tudom ott kint miért ekkora probléma ez.. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Benzinszűrő okozhat AC-pumpa gyanús tüneteket??

Tud valaki linkelni nekem valami oldalt vagy tájékoztatót, ahol látom, hogy a biztósíték táblán mi minek a biztosítéka? Mert nekem a fedele nincs meg... (így vettem)

Üdv. Tomi

Szia!

Szerintem igen, de én csak egy éve járok Corsával, előtte azt hittem, mókusok hajtják :rolleyes: Szóval majd hátha valaki más okosabb segít. Kérdés, hogy mik azok a gyanús tünetek. Mert mondjuk gondolom nyikorogni nem fog <_<

Az 1337-es hozzászólás alatt (elvileg a 67-es oldal) találsz corsás javítási útmutatót, a harmadik részben lesz (asszem'), de töltsd csak le mindet, ki tudja, mikor veszed hasznát. Persze fenntartással kezeld a biztosítéktáblát, hátha nem stimmel..... (Az üa. szivattyúnak állítólag reléje van, pár oldallal ezelőtt beszélgettünk róla.) Sok sikert!

Link to comment
Megosztás:

Bárdinál is mondod mekkora átmérőjű tűzkarika kell, és már adják is...Nem tudom ott kint miért ekkora probléma ez.. :rolleyes:

Hát..... Úgy tűnik belefutottam a "hozzánemértő" eladókba. Az a baj, hogy ha lemérem minden adatát, akkor sem leszek ezek után biztos, hogy jót adnak-e. Amúgy meg ha jól tudom ez valamilyen sűrű fémháló, ugye?

Link to comment
Megosztás:

Hát..... Úgy tűnik belefutottam a "hozzánemértő" eladókba. Az a baj, hogy ha lemérem minden adatát, akkor sem leszek ezek után biztos, hogy jót adnak-e. Amúgy meg ha jól tudom ez valamilyen sűrű fémháló, ugye?

Fémforgács, formába tömörítve. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Hmm-hmm, micsoda hatékonysággal dolgozzák fel a fémhulladékot :D Lehet, hogy megyek még egy kört a nagy boltokban, hátha értelmesebb eladót találok... Előtte azért lemérem a csöveket. Biztos ami biztos.

Hali!

Vagy csinálsz egy formát és magas hőfokon nagy nyomással belepréselsz egy mosogató fémdörzsit :rolleyes: :) <_<

És kész a mesteres karika -_-

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Hmm-hmm, micsoda hatékonysággal dolgozzák fel a fémhulladékot :D Lehet, hogy megyek még egy kört a nagy boltokban, hátha értelmesebb eladót találok... Előtte azért lemérem a csöveket. Biztos ami biztos.

Finnül nem tudok, tehát nem tudom elmondani hogyan kérd. Mondj kipuffcső tömítést.. :)

Hali!

Vagy csinálsz egy formát és magas hőfokon nagy nyomással belepréselsz egy mosogató fémdörzsit :rolleyes: B) <_<

És kész a mesteres karika -_-

Korzás. B)

Link to comment
Megosztás:

Hello! Én azt mondanám neked hogy ki kell fogni a jót mindenképpen szerelővel menny el kocsit venni <_< Itt a fórumon elég sok gondról bajról nyűgről írnak. Nekem ezekről személyes tapasztalataim nincsenek kopp-kopp :D Az időből adódóan ki lettek benne cserélve az ilyen időszakos dolgok. Ezeket majd jó lesz kicserélned vagy alaposabban szemügyre venned.

De olvas vissza a fórumon mát többen is kérdeztek hasonlókat.

Alapjába véve nagyon jó kis autók a corzák akár milyen útra, nekem elhiheted.. Sok sikert!

Ö nyomtam már egy képet a műszerfalamról a hátsó ülésről olyan jó kényelmes -_- rég ültem már ott.. még jó volt müszerfal

Könyöklővel kapcsolatba meg annyit, még olyan nagyon hosszú távot egyszerre nem mentem kocsival hogy kényelmetlen legyen. Jah meg most jut eszembe ha van könyöklő a kéziféket elfelejtheted vagy meg lehet oldani ügyesen.

Nem az enyém lesz, mivel nekem már van egy Astrám. :rolleyes: Köszi azért! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Felni kérdésem az lenne ,hogy ami astrára felmegy alufelni az elméletileg jó corsára is. (F astráról van szó és b corsáról)

ATehermentesítőt nem ígényel ugye? 56mm mind a 2 verda középmérete. (Húú ezt jól megfogalmaztam, de valószinű hozzáértő érteni fogja :rolleyes: )

Röviden: igen, de az agyméret nem 56, hanem 56.5mm mindkét típusnál.

Link to comment
Megosztás:

Finnül nem tudok, tehát nem tudom elmondani hogyan kérd. Mondj kipuffcső tömítést.. <_<

Az megvan, pakoputkin tiivistys, de hiába rajzoltam profi :rolleyes: rajzot is mellé, nem értette. Ritka buta példány volt, szerintem ha egy másik pulthoz kapok számot (sorszámosztó gép) a csaj eladóhoz, az tuti kerített volna.

Na most mondjátok meg, micsoda pozitív diszkrimináció -_-

A mosogatószivacs jó ötlet, de akkor már minek tömöríteni: összenyomkodok kettőt, majd készre nyomom a kipuff csövekkel :D

Link to comment
Megosztás:

Az megvan, pakoputkin tiivistys, de hiába rajzoltam profi :rolleyes: rajzot is mellé, nem értette. Ritka buta példány volt, szerintem ha egy másik pulthoz kapok számot (sorszámosztó gép) a csaj eladóhoz, az tuti kerített volna.

Na most mondjátok meg, micsoda pozitív diszkrimináció <_<

A mosogatószivacs jó ötlet, de akkor már minek tömöríteni: összenyomkodok kettőt, majd készre nyomom a kipuff csövekkel :D

Főleg ha elötte be áztatod valami illatosított mosogató lötyibe, akkor jó illata lesz miközben ég -_-

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.