Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Hali! Úgy volt az eset, hogy megyek anyummal tankolni+bevásárolni. Házunktól kb. 10. háznál raktam volna 4.be a sebességet, erre 1x csak be esett a kuplung. Na mondom ez igen. Ahogy félre álltam, a hepe-hupás út szélén fém csörgő hangot hallottam. Alá feküdtem a kocsinak, és ami először szúrta a szemem ,az EZ volt. El tört volna a kuplungom ? Szerelőmmel még nem tudtam konzultálni...

Link to comment
Megosztás:

Kedves corsások!

Egy olyan kérésem lenne felétek,hogy ha valaki nézegetné a corsáját akkor nézzétek már meg nekem , hogy elöről az emblémánál lehet-e látni a hűtőt, mert nekem gyárinak tűnő műanyag lemez van ott amit nem tudom mi célt szolgál. Lehet ,hogy ilyen melegben nem ártana levenni.

Astrán is van, nyáron leveheted, jobb lesz a hűtés.

Link to comment
Megosztás:

Lukoilon kívűl más kúton nem próbáltad meg a sima 95-öst? PL: OMW, MOL, vagy a sima Shell 95?

Én annyira nem csodálkozom hogy a lukoiltól annyit evett. Kolegám hasonló jó kúton tankolt, egy 90000es katalizátor bánta.

Nem próbáltam mást.

A corsa 5ből megy 100at lukoilos benyával :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Jó neked ! Én már valszeg ezt a nyarat meló nélkül töltöm :rolleyes: Semmit nem találtam :D Mindehol be próbáltam. Verő embertől kezdve, futár, kőműves, ács.... semmi,semmi, semmi. Pangás van. -_-

Nálunk annyi meló van,hogy heti egy kiszállítás helyett három van <_<

És nem találunk normális melóst ,mondjuk a lóvé is szar :)

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nekem egy 1.5 TD-m van, immár 5 éve. Amire mindenképp figyelj oda:

- motorkompresszió (bár ezt télen volna célszerűbb mérni), ebből kiderül, hogy mennyire leharcolt

- kuplung holtjátéka, kiemelése (a dízel típusoknál a motor/váltó/kuplung alkatrészek a leghúzósabbak, mivel Isuzu mind, egy-egy alkatrész ára a csillagos eget verdesi a benzineséhez képest)

- ha TD-t veszel, a turbó állapota (olajfolyás van-e?)

- ha meghajtod, kérd meg egy haverodat, vagy a tükörből figyeld meg, hogy mennyire kormol (a TD-nél ~2600-nál kezd el dolgozni a turbó)

- az izzítógyertyák is elég húzós áron vannak, de ezeket is inkább télen tudnád letesztelni

Most így hirtelen ennyi, ha valakinek van még ötlete, majd hozzáteszi.

Köszi ezekre mindenképp odafigyelek :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Gondolat olvasó is vagyok. -_-

A flextronics-nál nincs lehetőség nyíregyen?

Vagy más nagy cégnél?

Flexet is ismered.. xD úgy láttam az adatlapodon hogy Budapesti vagy :rolleyes:

Nem látod jónak ezt a Jabilt?

Hát.. munkanélküliség van <_< kivéve ha van ismerősöd de már manapság azzal se vagy sokkal előrébb.

Majd meglássuk hogy alakulgatnak a dolgok.

Link to comment
Megosztás:

Flexet is ismered.. xD úgy láttam az adatlapodon hogy Budapesti vagy :rolleyes:

Nem látod jónak ezt a Jabilt?

Hát.. munkanélküliség van <_< kivéve ha van ismerősöd de már manapság azzal se vagy sokkal előrébb.

Majd meglássuk hogy alakulgatnak a dolgok.

Az a helyzet ,hogy én eredetileg Mádi vagyok,volt egy Orosi barátnőm 5évig. -_-

egyiknél se dolgoztam,a semminél jobbak.

Link to comment
Megosztás:

Nos, kipufogózörgés.

Gyanússá vált, hogy esetleg a cső "eleje" nem tart jól, ráadásul a katalizátor csövétől felfelé minden eredeti-rozsdás. Ugye van az a rész, ahol a kat. csöve csatlakozik a leömlőhöz, ott van két rozsdás rugó, gondoltam ott lesz a baj. Hipp-hopp lerántottam (nem részletezném, egy napig eltartott, pl. szerszámaim sem voltak, értsd: nagy krova, meg ugye rozsdás volt az egész). Például a két, elvileg ugyanolyan csavar egyike 13-as, másika 14-es fejjel jött le.

Ha jól tudom, tűzgyűrűnek hívják azt a tömítést, ami a két csonk közé kell, és ami nálam hogy, hogy nem, de hiányzik. Komolyan, jobb ez az autó, mint egy meglepetés-parti.

Remélem ez a kis tömítés hozzásegíti a csövet, hogy jobban egyenesbe tudjon állni: ha kicsivel is, de erősebben tartják a rugók, mert most pár centit simán ki tudom mozdítani kézzel lent. Ja és ettől hátha csebdesebb is lesz a kocsi.

Szép napot, irány a bolt..........

:rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nos, kipufogózörgés.

Gyanússá vált, hogy esetleg a cső "eleje" nem tart jól, ráadásul a katalizátor csövétől felfelé minden eredeti-rozsdás. Ugye van az a rész, ahol a kat. csöve csatlakozik a leömlőhöz, ott van két rozsdás rugó, gondoltam ott lesz a baj. Hipp-hopp lerántottam (nem részletezném, egy napig eltartott, pl. szerszámaim sem voltak, értsd: nagy krova, meg ugye rozsdás volt az egész). Például a két, elvileg ugyanolyan csavar egyike 13-as, másika 14-es fejjel jött le.

Ha jól tudom, tűzgyűrűnek hívják azt a tömítést, ami a két csonk közé kell, és ami nálam hogy, hogy nem, de hiányzik. Komolyan, jobb ez az autó, mint egy meglepetés-parti.

Remélem ez a kis tömítés hozzásegíti a csövet, hogy jobban egyenesbe tudjon állni: ha kicsivel is, de erősebben tartják a rugók, mert most pár centit simán ki tudom mozdítani kézzel lent. Ja és ettől hátha csebdesebb is lesz a kocsi.

Szép napot, irány a bolt..........

:rolleyes:

Lehet szerezni ilyen spéci ragasztó-paszta szerű kenőcsöt, direkt a kipufogó rendszer illesztéseikre. Hő álló is. Ez a cucc például jó ez a rugós részhez is tömítéshez! Ja meg még annyit, hogy az sem jó ha nagyon nagyon feszesre rakod össze, kell neki kis mozgás tér. Szerintem. Szerinted ? <_<

Link to comment
Megosztás:

Ma, egész délelőtt a várost jártam melóhoz szükséges papírok véget.

Hazafele benéztem egy autó tuning boltba. Kérdeztem erről a fóliákról.. Azt mondta hogy olyat csináltat amilyet mondok neki.. egy fólia az első szélvédőre 900-1500ft ig kb. :rolleyes: De olyan nagyságba meg olyan felirattal vagy ábrával amilyennek csak én akarom.. Mondom neki - Ez tetszik <_<

Ez is jó kis gép lehet.

kb. az enyém is így valahogy.

Ilyen ökröt xD

Link to comment
Megosztás:

Nos, kipufogózörgés.

Remélem ez a kis tömítés hozzásegíti a csövet, hogy jobban egyenesbe tudjon állni: ha kicsivel is, de erősebben tartják a rugók, mert most pár centit simán ki tudom mozdítani kézzel lent. Ja és ettől hátha csebdesebb is lesz a kocsi.

Szép napot, irány a bolt..........

:rolleyes:

hidd el nem fogja!! a paszta nem segít lehet kapni odavalót az tökéketes

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.