Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

TomTech, köszi az infót! Megnéztem-meghallgattam. A könyv szerinti üzemanya-szivattyú reléje helyén semmi sincs, ellenben a nagy doboz felett balra van egy lila színű, és akkor arról beszélünk. Le nem tudtam ellenőrizni, mert a kéziműszerem ismeretlen helyen tartózkodik, de gyújtásra nem reagál, nem kattan, egyáltalán abszolút semmit sem csinál.

Kérnék véleményt, hozzászólást, mert józan paraszti ésszel gondolkodva így a szivattyú sem megy, sosem, tehát az autó sem. Márpedig az hálistennek megy.

Túlvagyok a kipuff-cső beállítgatásán, elvileg sikerült, remélem így is marad. :rolleyes:

hakapeszimaki, erre a takarólemezre gondoltál?

IMG_3241_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

***

Mester91, ehune' a MAP a barna hűtővizes gömböc mellett

IMG_3242_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Mármint amit hiányoltam,vagy amit hajtogattam?

Én a kerékjáratra gondoltam hátul a sárvédők mögött.

Ilyen védőlemezem amit fényképeztél van minden dob+katalizátor alatt....

Ejh, nem lett eléggé kifejező a kép: ez a hátsó (háromszöges alakú) dob feletti lemez, a pótkerék mellett, a kocsi fenekétől fényképzeve.

Link to comment
Megosztás:

Nekem nem jár gyújtás ráadásra,szerintem azt max az ecotech motorok tudják,az x12sz nem tudja.

Az enyémet is forgatni kell hidegen vagy 3x megfordul a főtengely.Ilyen ez a bicikli...

Aha, így már okés. Azért jó lett volna, ha pöccre indulna -25 fokban is... (vagy kössem be gyújtásra két mp-es járási idővel? :rolleyes: )

Link to comment
Megosztás:

Aha, így már okés. Azért jó lett volna, ha pöccre indulna -25 fokban is... (vagy kössem be gyújtásra két mp-es járási idővel? :rolleyes: )

A barátnőmék 2006-os Pólója az ajtó nyitására állítja az üzemanyag-rendszerben a nyomást.Okos szerkezet,mert csak akkor tekeri a pumpát ha sokáig állt ergo alacsony a csőben a nyomás.

Link to comment
Megosztás:

Ejh, nem lett eléggé kifejező a kép: ez a hátsó (háromszöges alakú) dob feletti lemez, a pótkerék mellett, a kocsi fenekétől fényképzeve.

De kifejező a kép,nem ezt a lemezt hiányoltam hanem a hátsó tornyot,lengéscsillapítót körbetakaró műanyag sárvédőlemezt,mert nekem elöl a tornyoknál van és az a kérdés,hogy hátul másnak sincs?

Link to comment
Megosztás:

De kifejező a kép,nem ezt a lemezt hiányoltam hanem a hátsó tornyot,lengéscsillapítót körbetakaró műanyag sárvédőlemezt,mert nekem elöl a tornyoknál van és az a kérdés,hogy hátul másnak sincs?

hakapeszimaki Én csináltam egy képet <_<

Szerintem erről beszélsz :rolleyes: vagyis erről ?

A hátsó sárhányó alá dugtam a telefont. szóval a kép felfele néz. Ha kép kell a corzáról szóljatok majd én csinálok -_-

Link to comment
Megosztás:

Mármint amit hiányoltam,vagy amit hajtogattam?

Én a kerékjáratra gondoltam hátul a sárvédők mögött.

Ilyen védőlemezem amit fényképeztél van minden dob+katalizátor alatt....

Azt hiszem így már értem; a kerékjárati ívben persze van felül, de pl. a tekercsrugóra már simán "rálát" a kerék, tehát csak a felső karéj védett. Képet nem tudtam róla csinálni, max. ha leveszem a kereket, de azt most talán nem :rolleyes:

Szóval valami van, de nem az igazi.

Link to comment
Megosztás:

hakapeszimaki Én csináltam egy képet -_-

Szerintem erről beszélsz :rolleyes: vagyis erről ?

A hátsó sárhányó alá dugtam a telefont. szóval a kép felfele néz. Ha kép kell a corzáról szóljatok majd én csinálok :D

Király vagy Béla B) :)

A hátsó lengéscsillapítóról csinálj képet,ahol csatlakozik a kasztnihoz (torony) légyszíves! <_<

Csak rakd a telót a hátsó kerék fölé és katt!

Link to comment
Megosztás:

Azt hiszem így már értem; a kerékjárati ívben persze van felül, de pl. a tekercsrugóra már simán "rálát" a kerék, tehát csak a felső karéj védett. Képet nem tudtam róla csinálni, max. ha leveszem a kereket, de azt most talán nem :rolleyes:

Szóval valami van, de nem az igazi.

A hátsó tornyodat akkor takarja lemez? Nekem az is full csupasz. az a baj...

Link to comment
Megosztás:

Ez lesz az? :rolleyes: xD

kep1 kep2 kep3

Piszkálgattam ottan a lengéscsillapítónál kicsit levakartam a földet azt még valami mást is találtam <_<

kép

Szerk: ö ez a jobb oldali hátsó kerekem ahol tán pont rossz is a lengéscsillapító :S xD legközelebb ez lesz cserélve a hátsó híddal.. kis lovettába benne lesz.. -_-

Ami védi azt a kart az mozog rajta le fel és kiment belőle az a hidraulika vagy micsoda..

Link to comment
Megosztás:

Hali!!!

Nekem az x12sz-ben nem hallatszik a benzinszivattyú hangja, de az asszony c12nz-jében igen.

Sógorkoma is csatlakozott a Corsások táborához. El is hozta a verdát hogy cseréljünk hűtőt mert lyukas volt.

A vízhőfokgombát nem tudtam kivenni mert a hűtőbe belesütött anya forgott. Szerencse hogy a hűtő lett cserélve, így mesteresen elő az orrfűrész, gomba körbevág, két kulccsal hip-hop szét is jött.

Még jó hogy nem gomacserére hozta :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

hy all!

km/h órába szeretném a ledeket kicserélni mert kiégtek.

sztetek ezek jók bele mert a google ezt dobta ki: izzok

Amugy cserénél amikor kiveszem az órát a helyéről le kell venn i a kormányt vagy elég csak vhogy kifordítani?

Igen ezek jók! Talán lehet hülyeséget mondok de t40es kulcs kell hozzá talán mert a km/h számláló lap hátánál van és le kell veni azt a lapot szerintem.. én is néztem már. de a mutató az visszatartotta ahhoz meg nem akartam hozzápiszkálni meg szakszerű kulcsom se volt. :S Jah meg nézd meg vaterát is lehet olcsóbban találsz :)

(felvettelek msnre) <_< esetleg ha gondolod lefényképezem neked a gyárit mert nekem van tartalék +ba -_-

Szerk na ilyen van benne csak lefényképeztem neked, de hogy ezt szakszerűen hogy kell kivenni nem tudom bár kicseréltem már a középkonzolba mind a 3mat :rolleyes:

image-06D0_4C42184B.jpg

Szerk2 és ha kicseréled a ledesre állítólag így fog kinézni :D image-1ADE_4C421985.jpg

Link to comment
Megosztás:

Igen ezek jók! Talán lehet hülyeséget mondok de t40es kulcs kell hozzá talán mert a km/h számláló lap hátánál van és le kell veni azt a lapot szerintem.. én is néztem már. de a mutató az visszatartotta ahhoz meg nem akartam hozzápiszkálni meg szakszerű kulcsom se volt. :S Jah meg nézd meg vaterát is lehet olcsóbban találsz :D

(felvettelek msnre) :rolleyes: esetleg ha gondolod lefényképezem neked a gyárit mert nekem van tartalék +ba <_<

áá köszi a gyors választ.

Most nézelődök a vaterán, találtam 1200ba pirosat (5db,pilot márka). Tegnap voltam auchanba és ott a autórészlegen is találkoztam vmi ilyennel.

Holnap szánok rá időt és elmegyek, ha ott nem lesz akkor berendelek vateráról.

A képnek örülnék ha lenne mert akkor tutira tudnám mit kell szerezzek és kinyomtatva járnám az üzleteket

Múltkor pont így jártam bárdiéknál. Felhívol ,hogy kéne corsába km-órába izzó, csak azt nemtudom h milyen fajta. Gondoltam ők majd katalógus szerint megmondják.

Hát nem lettem okosabb .P

Szerk: ilyen kell a középkonzolba a fűtéskapcsolók mögé? T5 pedig az óra mögé? vagy ugyanaz a 2?

Azért írok itt mert melóban nincs msn -_-

Link to comment
Megosztás:

A középkonzolba tuti de nagy az esély rá hogy a műszerfal mögé is.. a sőt szerintem biztos -_-

Szerk "kampó annak is " led elvileg nem ég ki, annyira biztos vagyok benne hogy led monitorom is van :rolleyes:

de hát függ az elektronikától ki tuja..

Biciklilámpák többsége is most már led meg tv is.. minden <_<

Link to comment
Megosztás:

hy all!

km/h órába szeretném a ledeket kicserélni mert kiégtek.

sztetek ezek jók bele mert a google ezt dobta ki: izzok

Amugy cserénél amikor kiveszem az órát a helyéről le kell venn i a kormányt vagy elég csak vhogy kifordítani?

Hali!!!

Most a háttérvilágításra gondolsz? Mert abban ugyanolyan izzó van mint a helyzetjelzőben.

Ha ledet akarsz akkor Itt nézz szét.

A kivételnél a kormányt nem kell levenni, csak a burkolatok levétele után tedd vissza a kulcsot hogy tudd a kormányt forgatni.

Jó ez a meleg mert most nem törik el semmi :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hali!!!

Most a háttérvilágításra gondolsz? Mert abban ugyanolyan izzó van mint a helyzetjelzőben.

Ha ledet akarsz akkor Itt nézz szét.

A kivételnél a kormányt nem kell levenni, csak a burkolatok levétele után tedd vissza a kulcsot hogy tudd a kormányt forgatni.

Jó ez a meleg mert most nem törik el semmi :rolleyes:

Na most van az h összekavarodtam <_<

Akkor t5 izzó jó vagy nem?

Link to comment
Megosztás:

T10 a neve szerintem

sztem az lesz a tuti h veszek mind2ből, hál istennek nem nagy összeg, majd amikor időm engedi nekiállok szétszedem és meglátjuk:D

sőt ha t10es a helyzetjelző izzó is akkor abból meg van otthon egy vagon, azt nem kell venni.

Különben helyzetjelzőnek most 5 ledes hd-t raktam be. Van egy kis xenon beütése, elég durva

Link to comment
Megosztás:

Ledes témát vágom, igaz hogy csak a gyári izzókat ,de ledekre cseréltem. Ha lenne időm , meg úgy kedvem is, sokkal komolyabbat össze tudnék rakni.

1

2

Zsiráf , köszi szépen, most már akkor vágom melyik az a MAP szenzor! Jólvan, ezt itthon is el tudom végezni! Gondolom csak csere, semmi programozás, állítgatás nem kell...

kucu32 a műszer fal háttérvilágításába való izzó nem ugyan az, mint ami a helyzetjelző lámpája! Helyzetjelző az nagyobb...

Link to comment
Megosztás:

MAP: így van, egy egyszerű csavarozás kérdése az egész. Nekem megvan még a régi, s mivel nem változott semmi, szívesen elküldöm próbára, csak nézz utána, hogy az X12SZ-es motoros jó-e neked.

No, mindjárt megyek, csinálok egy értelmes képet akkor én is erről a hátsó torony burkolatról.

Műszerfal: mi ez, hogy ugyanaz a háttérvilágítás, mint a helyzetjelző?

Itt egy link, amikor megnéztem, hova tűntek a nem létező visszajelző fények, illetve ki akartam cserélni a világító lámpákat, amik szépen világítottak, épp csak ebben a típusban hiányzik a számomra megszokott visszajelzés: műszerfal A jegyzet második fele szól a műszerfalról, az egyik képen látható a panel; a nagyobbik műanyag foglalat a háttérvilágításé (kettő van belőle), a kisebbek a jelzőfényekhez tartoznak.

Mellesleg ha már arról van szó, hogy kinek mi van és mi nincs a járgányában: van tompított fény visszajelzője nálatok? Nekem szörnyen hiányzik.

Akkor most gyújtásra elindul egy pillanatra a benzinszivattyú, vagy nem????? Így belegondolva, ha kell, ha nem, nem nagyon hiszem, hogy úgy tervezték volna meg az autót, hogy hidegen mindig feleslegesen forgatnia kell a motort egy kis ideig.

Link to comment
Megosztás:

Ez lesz az? :rolleyes: xD

kep1 kep2 kep3

Piszkálgattam ottan a lengéscsillapítónál kicsit levakartam a földet azt még valami mást is találtam <_<

kép

Szerk: ö ez a jobb oldali hátsó kerekem ahol tán pont rossz is a lengéscsillapító :S xD legközelebb ez lesz cserélve a hátsó híddal.. kis lovettába benne lesz.. -_-

Ami védi azt a kart az mozog rajta le fel és kiment belőle az a hidraulika vagy micsoda..

Kösz Béla,pont erre gondoltam,úgy látom neked is csak az alvázvédő védi a tornyot !

A lengéscsillapítót csak párban szabad cserélni,én gázos magnetti marellit vettem 9000/párt.

Neked valahová eltűnt a lengéscsillapító-porvédőd azt is szerezz,sajnos azt külön kell venni a lengéscsill.-hoz.

Hidat miért akarsz cserélni?

Link to comment
Megosztás:

No, mindjárt megyek, csinálok egy értelmes képet akkor én is erről a hátsó torony burkolatról.

Mellesleg ha már arról van szó, hogy kinek mi van és mi nincs a járgányában: van tompított fény visszajelzője nálatok? Nekem szörnyen hiányzik.

Visszajelző nincs,de mivel 40fokban nappal is égetni kell,így onnan tudom,hogy ég ha nem látom a rádió kijelzőjét a műszerfal tetején,mivel a tompítottra kevesebb feszültséget kap. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.