Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

sztem a 10-15évnél régebbi autók mind piros matricát kapnak...nekem is piros van :S

meg az b*szna be ha minden évben 20-30at kellene költenem müszaki vizsgára..

Nekem zöld van, és 16 éves a kicsike ( lassan fel nő a kis lányom ) ( JA és nem vagyok pedofil :rolleyes: )

Az viszont tényleg rettenet lenne, ha évente lenne műszaki. Kis pályások vagyunk, nem lehet meg tennünk hogy évente el ússzon annyi pénz, nem tudom mi az istent képzelnek megint magukról az okosok !

Más:

Ki villogtattam a hiba kódokat, úgy tűnik MAP szenzor defektes ( pontosabban alacsony feszültséget kap, 34-es kód) :

- Mi is ez a MAP szenzor? Mi a szerepe?

- Hol találom a kocsiba? (fingom sincs erről a MAP szenzorról <_< )

- Mi pénz a csere?

- Nagy szak tudást igényel? ( remélem nem -_- )

Link to comment
Megosztás:

Nekem zöld van, és 16 éves a kicsike ( lassan fel nő a kis lányom ) ( JA és nem vagyok pedofil :rolleyes: )

Az viszont tényleg rettenet lenne, ha évente lenne műszaki. Kis pályások vagyunk, nem lehet meg tennünk hogy évente el ússzon annyi pénz, nem tudom mi az istent képzelnek megint magukról az okosok !

A MAP szenzor a motor szívócsövében levő depresszió mérésére szolgál.

A működése nagyban befolyásolja a motor működését. A számítógép ennek segítségével befolyásolja a gyújtás és a befecskendezés egyes paramétereit.

Ha hibás a motor, gyorsításkor, ill. motorfék üzemmódban rángathat, túlfogyaszt, alapjárati problémák merülhetnek fel, stb. Ha tényleg ez a hiba, akkor érdemes cserélni.

Valóban két évente kell müszakira hordani a verdát? Nekem Februárba volt vizsgázni! Akkor 2012-ben kell vinnem vagy 2011-ben?

Ez a plakettes marhaság pedig német koppintás, csak ott már ugyvan hogy olyan szinü plecsnivel mehetsz, csak be az olyan szinü táblával jelzett útra (piros sárga zöld) részletekbemenőleg nem tudom a szabályzást csak azt hogy némi euro-t áldozni kel ha megszegi a ember és a sündörgő rajtakapja.

Link to comment
Megosztás:

A MAP szenzor a motor szívócsövében levő depresszió mérésére szolgál.

A működése nagyban befolyásolja a motor működését. A számítógép ennek segítségével befolyásolja a gyújtás és a befecskendezés egyes paramétereit.

Ha hibás a motor, gyorsításkor, ill. motorfék üzemmódban rángathat, túlfogyaszt, alapjárati problémák merülhetnek fel, stb. Ha tényleg ez a hiba, akkor érdemes cserélni.

Valóban rossz lehet a szenzor, mert rángat a sas. Ki tudom én is itthon cserélni? Mi pénz az ? Csere után nem kell programozni esetleg valamit ??

Link to comment
Megosztás:

A MAP szenzor a motor szívócsövében levő depresszió mérésére szolgál.

A működése nagyban befolyásolja a motor működését. A számítógép ennek segítségével befolyásolja a gyújtás és a befecskendezés egyes paramétereit.

Ha hibás a motor, gyorsításkor, ill. motorfék üzemmódban rángathat, túlfogyaszt, alapjárati problémák merülhetnek fel, stb. Ha tényleg ez a hiba, akkor érdemes cserélni.

Valóban két évente kell müszakira hordani a verdát? Nekem Februárba volt vizsgázni! Akkor 2012-ben kell vinnem vagy 2011-ben?

Ez a plakettes marhaság pedig német koppintás, csak ott már ugyvan hogy olyan szinü plecsnivel mehetsz, csak be az olyan szinü táblával jelzett útra (piros sárga zöld) részletekbemenőleg nem tudom a szabályzást csak azt hogy némi euro-t áldozni kel ha megszegi a ember és a sündörgő rajtakapja.

Akkor kell vinni, mikor(mielőtt) lejár. Utána meg majd kapod amennyire kapod..

Link to comment
Megosztás:

Te csak ne ütközzél semmivel :rolleyes:

Igyekszem elkerülni,meg óvatosan vezetek,én csak magammal versenyzek,hogy minél kevesebb benyából tegyem meg ugyanazt a távot!

Egy ilyen C20Let Corsa nem játék...persze a c20ne és xe tulajok sem szégyenkezhetnek <_<

Gondolkodtam én is az átépítésen de végiggondoltam,hogy inkább egy gyenge autó ami nem csábít semmilyen előzésre,mint egy kis méregzsák,amivel biztosan belemennék néha nem túl veszélytelen szituációkba....Nem véletlenül drágább a kötelező minél erősebb az autó....

Ha száguldani támad kedvem,akkor Logitech G25+Live for Speed a tuti páros nálam! -_-

Tol itt valaki szimulátort?

Link to comment
Megosztás:

Igyekszem elkerülni,meg óvatosan vezetek,én csak magammal versenyzek,hogy minél kevesebb benyából tegyem meg ugyanazt a távot!

Egy ilyen C20Let Corsa nem játék...persze a c20ne és xe tulajok sem szégyenkezhetnek :rolleyes:

Gondolkodtam én is az átépítésen de végiggondoltam,hogy inkább egy gyenge autó ami nem csábít semmilyen előzésre,mint egy kis méregzsák,amivel biztosan belemennék néha nem túl veszélytelen szituációkba....Nem véletlenül drágább a kötelező minél erősebb az autó....

Ha száguldani támad kedvem,akkor Logitech G25+Live for Speed a tuti páros nálam! <_<

Tol itt valaki szimulátort?

életszimulátor (sims Adács 2010 ) corsa b-vel megy XD én codoztam régen:D

Erősebb autó kérdésére meg csak annyit hogy egy 150 lovas 1300 kg verda untig elég persze kell a nyomaték...

Link to comment
Megosztás:

Tol itt valaki szimulátort?

Richard Burns rally B) És talán kiegészítésbe corza is van de az talán C-és.

Kis video a gémről

hm... honnan szerezted a kormányt? Ha jól tudom az most is ér vagy 40E HUF ot :D :rolleyes:

Nagyon jó realisztikus a játék Csak ajánlani tudom.Bukkanok megdobják a kocsit meg az iveken mész akkor jobban tudsz kanyarodni nagyon jó. Anno én is toltam kormánnyal :D

Szerintem ebbe a gémbe fogod érezni hogy a kocsi motorjába rengeteg tartalék van.. csak út nincs rá. Rájössz milyen lenne egy X20XE.

Volt amikor úgy belepukkantam valamibe.. de mintha csak elfricskázta volna a kocsit a tereptárgy.

Jó az új avatar képem vagy hagyjam a régit? B)

hakapeszimaki ugyan az a játék csak egy kicsit komolyabb cuccal <_< -_-

SzerK Valaki tálcázót már? :)

Link to comment
Megosztás:

Richard Burns rally :D És talán kiegészítésbe corza is van de az talán C-és.

Kis video a gémről

hm... honnan szerezted a kormányt? Ha jól tudom az most is ér vagy 40E HUF ot :D :rolleyes:

Nagyon jó realisztikus a játék Csak ajánlani tudom.Bukkanok megdobják a kocsit meg az iveken mész akkor jobban tudsz kanyarodni nagyon jó. Anno én is toltam kormánnyal :D

Szerintem ebbe a gémbe fogod érezni hogy a kocsi motorjába rengeteg tartalék van.. csak út nincs rá. Rájössz milyen lenne egy X20XE.

Volt amikor úgy belepukkantam valamibe.. de mintha csak elfricskázta volna a kocsit a tereptárgy.

Jó az új avatar képem vagy hagyjam a régit? B)

hakapeszimaki ugyan az a játék csak egy kicsit komolyabb cuccal <_< -_-

SzerK Valaki tálcázót már? :)

A G25-öt vaterán vettem 40ezerért,hónapokig figyeltem amíg valaki a környékben felrakott egyet normális áron! Nagyon ritka darab majdnem csak örökölni lehet B) Boltban csak az utódját a g27-t lehet kapni 70eFt-ért,ami négy gombbal+egy fordulatszámmérő ledtől eltekintve ugyanaz.

Az RB rallyt kipróbálom majd,kössz a tippet!

A tálcázást nem szeretik a féltengelyek úgy hallottam!

Ugyan olyan színű a géped Béla mint az enyém úgy látom!

Link to comment
Megosztás:

Nna, kicseréltem ezen a hulladékon a benzinszűrőt. Sok kínlódás árán (b.szivattyú biztosíték hiányában(??) relékihúzás, de az is meghiúsult), viszonylag egyszerűen, már ami a lényeget illeti. Maga a szűrőcsere másfél pillanatig sem tartott.

Alapjárat persze nem javult meg, úgyhogy felesleges pénzkidobás és időpocséklás volt.

Aztán ha már úgyis ott voltam a kocsi alatt, megnéztem, hogy mihez kocog a kipufogó... A katalizátor a védőlemezéhez. Ez nem vicces, mert ha kocog, akkor belül el s törhet, meg amúgy is utálom, ha zörög valami. Próbáltam megcsinálni, nagyon nem kellett volna. Egyórás napon való izzadás és kínlódás után most elértem, hogy most már fixen hozzáér a védőlemezhez. Biztosan én vagyok a béna, pedig forgattam mindent minden irányba, de nem sikerül. A kocsit persze nem tudom megemelni, mert nincs mivel alátámasztani, elhalálozni pedig egy rámdőlt vas miatt nincs szándékomban. Úgyhogy most berreg és zörög minden, úúúúúúúúúúúúúúúúúútálom ezt az egész szutyokhalmot.

:rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nna, kicseréltem ezen a hulladékon a benzinszűrőt. Sok kínlódás árán (b.szivattyú biztosíték hiányában(??) relékihúzás, de az is meghiúsult), viszonylag egyszerűen, már ami a lényeget illeti. Maga a szűrőcsere másfél pillanatig sem tartott.

Alapjárat persze nem javult meg, úgyhogy felesleges pénzkidobás és időpocséklás volt.

Aztán ha már úgyis ott voltam a kocsi alatt, megnéztem, hogy mihez kocog a kipufogó... A katalizátor a védőlemezéhez. Ez nem vicces, mert ha kocog, akkor belül el s törhet, meg amúgy is utálom, ha zörög valami. Próbáltam megcsinálni, nagyon nem kellett volna. Egyórás napon való izzadás és kínlódás után most elértem, hogy most már fixen hozzáér a védőlemezhez. Biztosan én vagyok a béna, pedig forgattam mindent minden irányba, de nem sikerül. A kocsit persze nem tudom megemelni, mert nincs mivel alátámasztani, elhalálozni pedig egy rámdőlt vas miatt nincs szándékomban. Úgyhogy most berreg és zörög minden, úúúúúúúúúúúúúúúúúútálom ezt az egész szutyokhalmot.

:rolleyes:

Hi Zsiri!

Én is szembesültem ezzel a problémával amikor a hátsó dobot forgattam,hogy ne érjen a hátsó hídhoz!

Úgy oldottam meg,hogy azt a ku**a lemezt addig hajtogattam,nyomkodtam amíg nem lett egy egészséges hézag.

Persze az autó karos emelőn volt,alatta feküdni büntetés!

Más:

Nektek van takarólemez a hátsó kerékjáratban?

Nekem csak elöl van.

Januárban kiszedtük a lengéscsillapítókat,lemezig lecsiszoltam a hátsó tornyokat,rozsdamarós alapozás után befújtuk a szerelőmmel Berner rücsivel.

Múltkor néztem lámpával,az egyik oldalon megint jó étvágyat kívánhattam a vas-oxidnak... <_<

Elöl nyoma sincs rozsdának gondolom a műanyag takarólemeznek köze lehet hozzá!

Lehet kapni hátra is ilyen lemezt?

Műszakin bármilyen felületi rozsda miatt kick-off?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tesómnak szeretnénk B Corsa-t és találtunk egyet a közelbe és kikérném a véleményeteket.

Először is az 1000-es motor nem túl kicsi? Szerintem max 4en utaznának egyszerre de ez ritka lenne valószínűleg legtöbbet csak egyedül munkába meg városba mászkálni kellene neki. Ez lenne az első autója amolyan "tanuló" autó.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/corsa....0i_12v-3835768

Előre is köszi a válaszokat!

Üdv

László

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tesómnak szeretnénk B Corsa-t és találtunk egyet a közelbe és kikérném a véleményeteket.

Először is az 1000-es motor nem túl kicsi? Szerintem max 4en utaznának egyszerre de ez ritka lenne valószínűleg legtöbbet csak egyedül munkába meg városba mászkálni kellene neki. Ez lenne az első autója amolyan "tanuló" autó.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/corsa....0i_12v-3835768

Előre is köszi a válaszokat!

Üdv

László

Hello! Szerintem nagyon jó választás a kis motor. Bár azzal is kell törődni. Látom műszaki vizsga is okés, magyar papírokkal, viszonylag kevés km-el. Jó választás lehet. Biztosítást is olcsón tudsz rá kötni <_<

Hát ha 4en mennétek inkább az 5 ajtós a célszerű, meg aztán az nagyobb is és ott is elég egy ugyan ilyen motor. Kicsit sokallom az árát de nem tudom hogy szoktak ezek menni.. De ha tényleg a közelben van mindenképpen nézd meg, mennyel vele 1 kört -_- de nem kell 1-nél leragadni szét kell nézni :D Megjegyzés.. fogyasztása olyan 5/ 5,5l körül lehet de majd estefele jönnek a fórum nagy tagja aki jobban ott vannak a témában :rolleyes:

További szép napot!

Link to comment
Megosztás:

Hi Zsiri!

Én is szembesültem ezzel a problémával amikor a hátsó dobot forgattam,hogy ne érjen a hátsó hídhoz!

Úgy oldottam meg,hogy azt a ku**a lemezt addig hajtogattam,nyomkodtam amíg nem lett egy egészséges hézag.

Persze az autó karos emelőn volt,alatta feküdni büntetés!

Más:

Nektek van takarólemez a hátsó kerékjáratban?

Nekem csak elöl van.

Januárban kiszedtük a lengéscsillapítókat,lemezig lecsiszoltam a hátsó tornyokat,rozsdamarós alapozás után befújtuk a szerelőmmel Berner rücsivel.

Múltkor néztem lámpával,az egyik oldalon megint jó étvágyat kívánhattam a vas-oxidnak... <_<

Elöl nyoma sincs rozsdának gondolom a műanyag takarólemeznek köze lehet hozzá!

Lehet kapni hátra is ilyen lemezt?

Műszakin bármilyen felületi rozsda miatt kick-off?

Nos, a lemezhajtogatást én is megpróbálom szerintem; este még nekifekszem az autónak. Karos emelő sajna nincs, épp' hogy ki tudom támasztani a kocsi alját, hogy aláférjek. Behúzom a nyakam B) , még jó,hogy titokban zsebzsiráf vagyok. -_-

Hátsó kerékjárat, nem, nem emlékszem, hogy ott valami is lenne. Ejh, az a vasoxid, azt én is utálom. Nálam mindhárom ajtóban ott ropogtatja az anyagot,valami azzal s kellene kezdeni a télig :) A bal első váznyúlvány (az első híd mögött valamennyivel) is szépen rozsdált (jellemző: az előző tulaj a jobb oldalit megcsináltatta, a balt le se sz.) a tavalyi műszaki vizsgán amikor a nő megkopogtatta, jött le a rozsda szépen. Bukást nem jelentett, de felírta az adatbázisba, meg kinyomtatta, hogy jövőre valamit kell vele kezdeni.

A délelőtti kínlódásnak egyetlen pozitív mozzanata az volt, amikor a kocsi alól kikandikálva elugrabugrált mellettem egy mókus B)

Mester91 : A MAP-szenzor a tűzfalon lakik fent, kb. középen, közvetlenül balra a hűtővíz tartálya mellett. Egy db. vákumcső megy rá (ellenőrizd,nem likas-e!) és egy háromeres vezetékköteg. Amúgy egy nem túl nagy fekete műanyag téglatest az egész. Én nemrég cseréltem kb.8e Ft.-ért - nem az volt a hiba. :rolleyes:

tothlaszlo : Az ezres motor egy személyre városba kiváló, néggyel városon kívül nagyon gyenge. Különösen felfelé, vagy ingergazdag környezetben (főúton, ahol mindenki 90-110 km/óra közt menne, de legalábbis mindig gyorsabban, mint az előtte haladó). Valóban nézzetek meg több kocsit, és mindenképpen vigyél magaddal hozzáértőt, szerelőt, akkor is, ha fizetni kell neki! Ha jórészt egyedül haználja a leendő tulaj, akkor megéri a kis motor is.

mindenkinek: Párszor kérdeztem már, de úgy tűnik, elsiklott felette mindenki: gyújtás ráadásakor állítólag jár pár mp-ig a benzinszivattyú, aminek a hangját hallanom kellene. Igaz ez?

Hidegindításkor néhányat forgatni kell a motoron, s csak akkor indul. Ma tapasztaltam, hogy a benzinszivattyúnak reléje is van, hallani kell a kattanását? Lehet, hogy nyűg van vele? Miért nem megyek ki és nem mérem ki műszerrel??

:D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tesómnak szeretnénk B Corsa-t és találtunk egyet a közelbe és kikérném a véleményeteket.

Először is az 1000-es motor nem túl kicsi? Szerintem max 4en utaznának egyszerre de ez ritka lenne valószínűleg legtöbbet csak egyedül munkába meg városba mászkálni kellene neki. Ez lenne az első autója amolyan "tanuló" autó.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/corsa....0i_12v-3835768

Előre is köszi a válaszokat!

Üdv

László

Helló!

Ennek a motornak típushibája,hogy kimegy a sortrafóból az egyik és ennek következtében csak 2 henger megy.Én is néztem tavaly ilyen motort,a nepper mikor látta,hogy észrevettem az egyik henger hiányát,rögtön terelt,hogy csak a gyertya én meg mondtam,hogy azért ezt te sem gondolod komolyan :rolleyes: Azt például 650-ért kínálták,igaz volt benne klíma,500 alatt nem fogsz érteles ecotech motorosat találni....

Legegyszerűbben úgy veszed észre ha nem megy,hogy 1.gyenge 2.a kipufogó benzinszagú 3. gázadásra sem simul ki a motor rezonanciája, "hebeg".

Ha Pesten is használod mindenképpen ilyen motort,vagy x14xe motorosat vegyetek,mert azok már asszem Euro3-ok,ergo mehettek vele szmogriadókor is!

Az 54LE meg hidd el,hogy mindenre elég egy ekkora autóban: város,országút,pálya külső sávja <_<

Nekem csak 45LE régi 1.2-m van,elvagyok vele,közlekedni elég.Örülnék még ennek a +9LE-nek is! -_-

A 3 ajtós szerintem jobban néz ki,hiába kényelmetlen hátul.Én nem szoktam hátul vezetni,így pont nem érdekel a hely hátul :D

Link to comment
Megosztás:

mindenkinek: Párszor kérdeztem már, de úgy tűnik, elsiklott felette mindenki: gyújtás ráadásakor állítólag jár pár mp-ig a benzinszivattyú, aminek a hangját hallanom kellene. Igaz ez?

Hidegindításkor néhányat forgatni kell a motoron, s csak akkor indul. Ma tapasztaltam, hogy a benzinszivattyúnak reléje is van, hallani kell a kattanását? Lehet, hogy nyűg van vele? Miért nem megyek ki és nem mérem ki műszerrel??

:rolleyes:

Nekem nem jár gyújtás ráadásra,szerintem azt max az ecotech motorok tudják,az x12sz nem tudja.

Az enyémet is forgatni kell hidegen vagy 3x megfordul a főtengely.Ilyen ez a bicikli...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.