Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Te használod a sast utcán/hétköznap is?

mivel jelen pillanatban csak ez van (párom c corsáját lealázta hátulról egy fosvagány transporter fékezés nélkül) így simán. szeretem imádom csak hát ugye az a baj hogy nem feltűnő és nem ismeri az összes fakabát a városba. de mostanában nem állatkodok lakott területen csak ha muszáj :rolleyes: így nem is izélgatnak folyton. <_< -_-

Link to comment
Megosztás:

mivel jelen pillanatban csak ez van (párom c corsáját lealázta hátulról egy fosvagány transporter fékezés nélkül) így simán. szeretem imádom csak hát ugye az a baj hogy nem feltűnő és nem ismeri az összes fakabát a városba. de mostanában nem állatkodok lakott területen csak ha muszáj :rolleyes: így nem is izélgatnak folyton. <_< -_-

Látod ezért jobb a gyári,szolid külső és az alázás is ízesebb! :D

Link to comment
Megosztás:

Nem mondta senki,hogy hülye vagy. :) Nyugi!

Én csak azt mondom,hogy nem szabad elhinni mindent a szerelőknek sem,persze én sem vagyok félisten,de hülyeségeket ne írjunk már le ide,ha nem muszáj. :rolleyes:

Egyszer már leírtam,inkább csak mutatom hova,nem másolom be az egészet.

Maximum a vezérműtengely kopottságát lehet látni és esetleg a tőke tetejét,ahol a himbával találkozik,de abból a kopottságból ítélkezni...akkor az a moci sokat kapott már az élettől. <_<

Mondjuk én nem voltam ott mikor cserélte a fiával,de utána teljesen megszűnt a hang és mutatott 6db hidrotőkét,néhányon egyértelműen látszott a kopás.Most hogy elolvastam amit írtál a GYIK-be lehet,hogy csak kitisztította őket ahogy írtad!Aztán mondta a szerelő tanonc fiának,hogy akkor most figyelj fiam megmutatom,hogy kell többet kérni! :D Én úgy gondoltam,hogy csak nem vágott át,mert a hang megszűnt! -_- Meg elég szar hangja volt,ami természetesen csak olajcsere után jött elő! Meg sem vettem volna ilyen hanggal! A Finish csodákra képes B)

Én azt hallottam,hogy nem kell annak sokat kapnia,elég ha mondjuk nem mindig 10.000km ként cserélsz olajat..

Link to comment
Megosztás:

Látod ezért jobb a gyári,szolid külső és az alázás is ízesebb! :D

mé most azt mondod az enyém nem szolíd nem gyári (minden gyári GM)?? :rolleyes: <_<

amúgy alázás szempontjából más a kettőnk kategóriája :) kivéve ha xe-d van amiről fogalmam sincs -_-

B) B)

Link to comment
Megosztás:

Csak shell, csak castrol. Olyan vagy, mint tegnap másik fórumon egy hülyegyerek, neki csak a béemvé, az mindennél sokkal jobb.. :rolleyes:

A gyereket nem véletlenül HAJRÁ MAGYAROK-nak hívták?

Mert őt ismerem,csak trollkodik,hogy a BMW az isten meg hogy Bayerische motoren werke van a nyakára tetoválva..ilyenek. Csak húz másokat és jókat szórakozik rajtuk!

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a gyors válaszokat Mindenkinek !!!! Egy két tanácsot megfogadok de ha lúd akkor legyen kövér azaz olcsó husnak hig a leve szokták volt mondani :rolleyes::D: Arra gondolok hogy elég jó olcsón jutottam a verdához és sztem annyit még a leirásotokból itélve fogok még rá is költeni :S. Most észrevettem hogy csöppen az olaj az alján ugyhogy muszáj vagyok elvinni valami szerelőhöz. Tényleg Ujpest és dunakeszi környékén nemtudtok egy normális szerelőt aki nem ver át <_< ?????

Link to comment
Megosztás:

Akinek 1.2 Nz vagy SZ motorja van mondja már meg legyen szíves,hogy 130-al lehet-e hosszútávon pályázni? Az enyémet csak autóúton próbáltam 120al nem tiltakozott ellene!

Szóval mennyit fogyaszt pályán,és meddig merjem tolni neki,ha nem akarom széthajtani?

Ha jól emlékszek 130 nál 4e környékén pörög a moci.

Én 110-120 környékén használtam pályán.

Fogyasztásba nem mindegy :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Akinek 1.2 Nz vagy SZ motorja van mondja már meg legyen szíves,hogy 130-al lehet-e hosszútávon pályázni? Az enyémet csak autóúton próbáltam 120al nem tiltakozott ellene!

Szóval mennyit fogyaszt pályán,és meddig merjem tolni neki,ha nem akarom széthajtani?

én a c12nz vel mentem tartósan 130-140-eket úgy hogy a kipuff sima áteresztő rendszer egy áteresztő dobbal és direkt szűrővel. Üvöltött rendesen :rolleyes: hangosabb volt mint a c20xe most <_< de simán bírta -_- ja nekem nem volt ford számmérőm :D

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a gyors válaszokat Mindenkinek !!!! Egy két tanácsot megfogadok de ha lúd akkor legyen kövér azaz olcsó husnak hig a leve szokták volt mondani :rolleyes::D: Arra gondolok hogy elég jó olcsón jutottam a verdához és sztem annyit még a leirásotokból itélve fogok még rá is költeni :S. Most észrevettem hogy csöppen az olaj az alján ugyhogy muszáj vagyok elvinni valami szerelőhöz. Tényleg Ujpest és dunakeszi környékén nemtudtok egy normális szerelőt aki nem ver át <_< ?????

Az olaj csak az ékszíjtárcsa alatt,tehát jobb oldalon bentről nézve vagy a váltó alatt van vagy mindkettő?

Valószínűleg szimmeringet cserélni kell meg a kartertömítés is szokott ereszteni,ahhoz spéci ragasztópaszta is ajánlott!

Maga a szimmering nem drága 1000Ft körül van,a tömítés is kb.ennyi.

A vezérlés cserénél úgyis megvan bontva azon a részen,meg hamár szét van kapva akkor érdemes ránézni a termosztátra is.Én ezt a szopóiskolát teljesen végigjártam tavaly.Vezérlés,hidrotőkék,szimmering,kartertömítés,viszont most mint a Svájci óra!

Link to comment
Megosztás:

Az olaj csak az ékszíjtárcsa alatt,tehát jobb oldalon bentről nézve vagy a váltó alatt van vagy mindkettő?

Valószínűleg szimmeringet cserélni kell meg a kartertömítés is szokott ereszteni,ahhoz spéci ragasztópaszta is ajánlott!

Maga a szimmering nem drága 1000Ft körül van,a tömítés is kb.ennyi.

A vezérlés cserénél úgyis megvan bontva azon a részen,meg hamár szét van kapva akkor érdemes ránézni a termosztátra is.Én ezt a szopóiskolát teljesen végigjártam tavaly.Vezérlés,hidrotőkék,szimmering,kartertömítés,viszont most mint a Svájci óra!

Fekete az olaj és csak a olajdekni alatt látom bár felülről csöppent épp amikor néztem de fingom sincs honnan jön. Igaz a jobb oldalról csöppen azaz a kocsi jobb oldalát nézve :rolleyes: A váltó olyan mint a vaj na meg ha jól tudom az pirosa szinű olaj. Az olajfolt végülis a közepén van <_< Fú de nagyon láma vagyok -_- Ez nem baj?

Link to comment
Megosztás:

nem vagyok itt egy napig és micsoda savazás megy <_< ami a castrol-t illeti, a hire nagyobb mint a minösége, amit az ósanba kapsz 5liter castrolt 5ezerért egy castrol focilabdával azt max ajtónyekergés kenésére használhatod...mi árulunk eredeti német castrolt, de annak 18ezer az 5literes falska ára...

újpest meg az autómutyi mekkája, újpesti vagyok, tudnék szerelöket mondani de mindegyik lehúzós :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.