Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Affene.

Bevallom emlékezetből írtam amit írtam, anno Uhuhu Ákosnak volt egy 1.8-as Astrája (talán C18XE vagy XEL, nem tudom), azon mintha tárcsa lett volna hátul is... de ezexerint rosszul emlékszem :rolleyes:

Azok tárcsásak voltak. <_< c20neből asszem csak a gsi volt tárcsás.

Link to comment
Megosztás:

Azt áruljátok már el nekem mitől lehet olajos a gyertya?

Megvettem gondoltam kicseréljük...elviszem és ott előttem vette ki a mester a gyertyát, erre csurog a olaj róla. Aztmondja, hogy nincs megfelelő kompresszió...előveszi a mérőszerszámot beledugja a lukályába...mind a 4 henger perfect...elképzelhető hogy nem volt rendesen meghúzva vagy más probléma is lehetne?Aztmondta ha a morot a végét járja akkor szokott ilyen előfordulni.

Illetve mennyi a valószinüsége hogy ha hőgombát cserélnénk akkor hütőstöl kell mertugye belerohad a menet állítólag?!

Link to comment
Megosztás:

Azt áruljátok már el nekem mitől lehet olajos a gyertya?

Megvettem gondoltam kicseréljük...elviszem és ott előttem vette ki a mester a gyertyát, erre csurog a olaj róla. Aztmondja, hogy nincs megfelelő kompresszió...előveszi a mérőszerszámot beledugja a lukályába...mind a 4 henger perfect...elképzelhető hogy nem volt rendesen meghúzva vagy más probléma is lehetne?Aztmondta ha a morot a végét járja akkor szokott ilyen előfordulni.

Illetve mennyi a valószinüsége hogy ha hőgombát cserélnénk akkor hütőstöl kell mertugye belerohad a menet állítólag?!

Szelepfedél tömítésed ereszt,attól olajos.

Nem rohad bele,vizpumpafogóval kijön,no para.

Link to comment
Megosztás:

Caravanba meg C20XE-től szereltek gyárilag tárcsát hátra (legalább is Csergőnél onnan kezdve találtunk kézikötelet) <_<

...de én ezt mondtam is neked, mikor erről beszélgettünk.. :rolleyes: -_-

tegnap életem legnagyobb dugójában ültem...ilyet csak a tv-ben láttam eddig, mikor a kocsik állnak, az emberek meg nyitott ajtónál a tüzö napon döglödnek...3-400méter 2óra alatt."fincsi" volt föleg klima nélkül

Legalább álltatok, és le lehetett állítani a motort. Érd-Velence araszolva, na az szar. :) Hiába van klímád, mert rátolod a fűtést, hogy ne forrjon szét az egész motor.... :D

Link to comment
Megosztás:

tegnap életem legnagyobb dugójában ültem...ilyet csak a tv-ben láttam eddig, mikor a kocsik állnak, az emberek meg nyitott ajtónál a tüzö napon döglödnek...3-400méter 2óra alatt."fincsi" volt föleg klima nélkül

A héten én is becoptam az M1-en a kamion balesetet....laza 1 óra volt kb.4 km. -_-

Még egész gyorsan szabadultunk...... <_<

...de én ezt mondtam is neked, mikor erről beszélgettünk.. :rolleyes: :D

Tudod, hogy van.....bolond ember az aki 5 percnél tovább vissza tud emlékezni :)

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Car 300 rádióm van,a jobb első hangszóróm az (alsó mély) csak néha működik.Bekapcsolásnál dől el,hogy működik-e vagy sem.A felső magas hangszóró megy mindkét oldalon,illetve a hátsók is hibátlanul működnek.Van hogy hetekig üzemel,aztán akárhányszor kapcsolom be/ki nem megy.Mozgattam már mindent,az ajtózsanéroknál a kábelt,rádiót,balance-t tekergettem....

Hol lehet a hiba a hangszórónál,kábelezésében vagy a rádióban?

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Car 300 rádióm van,a jobb első hangszóróm az (alsó mély) csak néha működik.Bekapcsolásnál dől el,hogy működik-e vagy sem.A felső magas hangszóró megy mindkét oldalon,illetve a hátsók is hibátlanul működnek.Van hogy hetekig üzemel,aztán akárhányszor kapcsolom be/ki nem megy.Mozgattam már mindent,az ajtózsanéroknál a kábelt,rádiót,balance-t tekergettem....

Hol lehet a hiba a hangszórónál,kábelezésében vagy a rádióban?

nem lehet hogy a rádió időjárásérzékeny? öreg már lehet a forrasztások már nehezen viselik az időjárásváltozást :rolleyes: ám dunsztomsincs:D

Link to comment
Megosztás:

AC biztije ki...indít,kijárat a csőben lévő bengát...szűrő csere...bizti vissza...indít.

Szevasztok! Ma nekiálltam és kicseréltem úgy csináltam ahogy mondtad, Kösz! :rolleyes:

Mutatok pár képet <_<

image-957B_4C38B43C.jpg

Itt látszik hogy ami kék pöcök ott tartotta a benzinszűrön azt felfeszítettem majd csípőfogóval levágtam és így a csőben maradt az a kis kék befogató.

image-3B8C_4C38B620.jpg

Gyári GM szürű ami valószínű még nem volt cserélve 120E km után.

image-B411_4C38B620.jpg

Kis benya azért jött, de nagyon meglepődtem hogy ilyen piszkos.. nem sok mert a biztosítékot kivettem vagy 1-1,5dl mondom jó lesz valamit felgyújtani xD -_-

image-402E_4C38B620.jpg

Kihúztam az ottmaradt műanyag befogató cuccot a csőből.

image-4F5C_4C38B620.jpg

Mikor felraktam akkor láttam a régin hogy ott az a gumi karika.. azt már nem akartam nagyon birkózni vele.. szétvágtam és 2oldalú ragasztóval felfogattam a hengere..1öre nem sikerült kicsit elnéztem azért maradt ott a ragasztómaradék. Majd szépen visszaraktam mindent helyére. Minden okés néztem nem folyik a benya. Szóval 1el több dolog amit meg tudok csinálni a corzán :D

image-2D22_4C38B620.jpg

Link to comment
Megosztás:

Ügyes vagy. <_<

Ha benyomod a kék pöcköt ,akkor lelehet húzni.

És nem gyárit raktál?Ejnye.

MANN-t! raktam azt mondta a fickó a boltba hogy gyári beszállítója vagy mit is mondott xD a többihez képest elég drága volt, aztán csak jó ha van egy kis betyárbecsület bennük.

Szerk: ö.. ezt a megoldást jobbnak tartottam mert.. régi, szóval kosztól kezdve minden.. és így 1 emberes munka volt :rolleyes: mert 2 öt egyszerre benyomni húzós lett volna 1 embernek szerintem...

Link to comment
Megosztás:

MANN-t! raktam azt mondta a fickó a boltba hogy gyári beszállítója vagy mit is mondott xD a többihez képest elég drága volt, aztán csak jó ha van egy kis betyárbecsület bennük.

Szerk: ö.. ezt a megoldást jobbnak tartottam mert.. régi, szóval kosztól kezdve minden.. és így 1 emberes munka volt :rolleyes: mert 2 öt egyszerre benyomni húzós lett volna 1 embernek szerintem...

Jó az.

Csak szurkálódók <_<

Szerk: van erre is fogó -_-, KM 796-A

Link to comment
Megosztás:

Komoly volt a II.Tápiószelei Tuning Fest!! Rengeteg Corsa képviseltette magát és a gazdáját!!! Van egy pár képem, ha esetleg érdekel vkit akkor dobjon egy emailt és átküldöm őket!

Sajna utána jött a hidegzuhany :rolleyes: Petre fel hirtelen meggondolta magát egy előttem nyomuló peugeot és hirtelen fékezett egyet. Nyomtam egy satut, kb 90es sebességnél (amivel addig nem is volt baj) viszont miután elfordult , akkor irány tovább(gondoltam én) de a verda kettesben nem húzott sehova és egy pár méter után leállt. Indítózásnál nem reagált. 1-2 perc múlva beindult viszont gázadásnál torpant a fordulat (hallhatóan) és olyan hangot adott mintha vmi sport lefújószelepem lenne vagy mintha vhol nyomná ki a levegőt. Végül hazahúztuk (még jó ,hogy faterék és a szerelő 10km-re lakik). Azóta pöc-röf indul viszont gázadásnál torpan és leáll. Átnézegetve nem sokra jutottam. Sztem a vezérműszíjjal lesz hiba (valószinű leugrott/átugrott). Majd kedden okosabb leszek , mert szerelőpajti akkor nézi meg, addig meg úgyis folyamatosan melózok.

Link to comment
Megosztás:

Komoly volt a II.Tápiószelei Tuning Fest!! Rengeteg Corsa képviseltette magát és a gazdáját!!! Van egy pár képem, ha esetleg érdekel vkit akkor dobjon egy emailt és átküldöm őket!

Sajna utána jött a hidegzuhany :rolleyes: Petre fel hirtelen meggondolta magát egy előttem nyomuló peugeot és hirtelen fékezett egyet. Nyomtam egy satut, kb 90es sebességnél (amivel addig nem is volt baj) viszont miután elfordult , akkor irány tovább(gondoltam én) de a verda kettesben nem húzott sehova és egy pár méter után leállt. Indítózásnál nem reagált. 1-2 perc múlva beindult viszont gázadásnál torpant a fordulat (hallhatóan) és olyan hangot adott mintha vmi sport lefújószelepem lenne vagy mintha vhol nyomná ki a levegőt. Végül hazahúztuk (még jó ,hogy faterék és a szerelő 10km-re lakik). Azóta pöc-röf indul viszont gázadásnál torpan és leáll. Átnézegetve nem sokra jutottam. Sztem a vezérműszíjjal lesz hiba (valószinű leugrott/átugrott). Majd kedden okosabb leszek , mert szerelőpajti akkor nézi meg, addig meg úgyis folyamatosan melózok.

Szerintem is ugrott,csere.

Link to comment
Megosztás:

Ha tényleg ugrott ,a minimum a szíj

maximum:szíj+feszítő görgő+vízpumpa.

Ez akkor derül ki,hogy lóg-e valamelyik csapágy

Remélem csak szíj. Bár jövőhéten úgyis ment volna szerelőhöz mert termosztát csere esedékes lett + váltót is megakartam nézetni mert néha amikor 5be akarom tenni 3at kapja el. Most összegyűlt rendesen. Újból egy vagyon :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Remélem csak szíj. Bár jövőhéten úgyis ment volna szerelőhöz mert termosztát csere esedékes lett + váltót is megakartam nézetni mert néha amikor 5be akarom tenni 3at kapja el. Most összegyűlt rendesen. Újból egy vagyon :rolleyes:

Ez nagy szerű,mert a termosztát cseréhez le kell szedni a vezérlést.

Ha Te veszed a termosztátot akkor wahler-t vegyél.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !!!

Üdvözlök mindenkit és nagyon örülök egyben hogy egy ilyen remek oldalt találtam végre :rolleyes: .

Na de le is irom hogy miért is regisztráltam ide.

1. Vettem egy corsa b <_< 1994 és ....

2. Itt le is irnám miket tapasztalok illetve kérdeznék is tőletek.

Na el is kezdeném : ez egy city változat de ne haragudjatok nagyon kezdő vagyok még (30 évesen friss jogsival)

Sokat olvasgattam ezt a fórumot meg ugy mindenhol amióta nálam van az autó azt tapasztaltam hogy nagyon hangos a motorzaj Szószerint kerepel mintha diesel lenne pedig benzines -_- .

Hidrotőkére gyanakszom de mondom nagyon kezdőként kérném segitségeteket hogy szerintetek is erről van e szó.

Valamint a jobb oldala az autónak néha elől nagyon kopog ez kb 70km/h nál hallani igazán ez fütómüre vagy mire utalhat már nemtudom. Szerintetek ezt a két problémát na meg egy olajcserét mennyiből tudok meguszni ? Na ja meg milyen olajat és mennyit kell bele tenni egy Opel Corsa B City 1.2 autóba?

Elnézést a sok sületlenségért és a hosszu irásért de nagyon láma vagyok még :D:D:D

Link to comment
Megosztás:

Na el is kezdeném : ez egy city változat de ne haragudjatok nagyon kezdő vagyok még (30 évesen friss jogsival)

Sokat olvasgattam ezt a fórumot meg ugy mindenhol amióta nálam van az autó azt tapasztaltam hogy nagyon hangos a motorzaj Szószerint kerepel mintha diesel lenne pedig benzines <_< .

Hidrotőkére gyanakszom de mondom nagyon kezdőként kérném segitségeteket hogy szerintetek is erről van e szó.

Valamint a jobb oldala az autónak néha elől nagyon kopog ez kb 70km/h nál hallani igazán ez fütómüre vagy mire utalhat már nemtudom. Szerintetek ezt a két problémát na meg egy olajcserét mennyiből tudok meguszni ? Na ja meg milyen olajat és mennyit kell bele tenni egy Opel Corsa B City 1.2 autóba?

Elnézést a sok sületlenségért és a hosszu irásért de nagyon láma vagyok még -_-:D:D

A hidrotőke stimmel 3000Ft/db,ha a szerelő leszedi a szelepfedelet akkor látja,hogy mennyit kell cserélni nekem 6ot kellett a 8ból meg bontottat rakott bele 27.000be fájt munkadíjjal együtt.

Ha most vetted az autót akkor érdemes (inkább kötelező) vezérműszíjat+feszítőgörgőt+vízpumpát cserélni,mert ha az szakad,átugrik akkor extrém esetben kuka a motor! Kérdezd tecnodome kollégát! :rolleyes:

Olajat Castrol 10w-40 et kell rakni bele,árához képest a legjobb!

Nekem munkadíjjal együtt 45.000 volt a vezérműszíj,feszgörgő,vízpumpa,olajcsere.

A jobb elejében vagy valamelyik szilentblokk vagy gömbfej ment ki,ha csak egy dolog akkor 5000ből megvan.Sokminden lehet alá kell nézni és akkor látszik mi a hiba.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.