Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Valaki segítsen már gyertya ügyben, tudom kivan tárgyalva de az én szerelőm GM márkát javasolt. Maradhatok ennél vagy eröltessek más márkát?

X14xe a motorom.

Esetleg gyertyacserekor van még valami amit "illik" cserélni?

GM 2 pólusú :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Szerelőm előre mondta,hogy épkézláb "SI" motort nem lehet kapni idehaza gondoltam azért szétnézek..

Felhívtam egy hírdetést c16se motor mindennel stb. 90-et kért érte.

Kérdezem hány km van benne?

Azt mondja 290.000 de az fix -_- :D :rolleyes: meg kicsit ette az olajat de szelepszár szimeringezve volt. <_<

Jobb érzésű ember a méhbe visz egy ilyen motort kilóját 10 forintért nem még pénzt akar érte kapni...

ÁHHH cinkes ez az átépítés!

Az enyémben 150.000 van és olyan mint a svájci óra csak gyenge...lehet kár lenne szétbarmolni a patika állapotú autómat más motorral...

Nagynénénémnek van 1.2es corsa B, hát lehet az enyémnek van valami baja, de ha normális közlekedésre akarod használni akkor bőven elég az 1.2 motor. Ha meg már étépítesz akkor c20let. azis megvan 200ból állítólag és akkor már nem játékauto lesz, hanem alázógép:D

Nekem x14xe van de őszintén szolva ár érték arányban sok volt amennyiért vettem 570 volt igaz egyedi full meg minden, de akkorse tudom eladni árában.

Ez neked miért lényeges...ha beleölsz a verdába+200at akkor azt a pénzt ahogy vagy felejtsd el. Ám ha van akkor hajrá várjuk a fejleményt.

Müszakiról annyit nálunk okosba volt pajtásnak szakadt golf 2, átépített 1.9 dieselre, itt ott befért a kezem a kaszniba, de attől eltekintve 30k-ba a megkapta +1 évre a vizsgát...de ha érdekel priviben részletezem.

Link to comment
Megosztás:

Nagynénénémnek van 1.2es corsa B, hát lehet az enyémnek van valami baja, de ha normális közlekedésre akarod használni akkor bőven elég az 1.2 motor. Ha meg már étépítesz akkor c20let. azis megvan 200ból állítólag és akkor már nem játékauto lesz, hanem alázógép:D

Nekem x14xe van de őszintén szolva ár érték arányban sok volt amennyiért vettem 570 volt igaz egyedi full meg minden, de akkorse tudom eladni árában.

Ez neked miért lényeges...ha beleölsz a verdába+200at akkor azt a pénzt ahogy vagy felejtsd el. Ám ha van akkor hajrá várjuk a fejleményt.

Müszakiról annyit nálunk okosba volt pajtásnak szakadt golf 2, átépített 1.9 dieselre, itt ott befért a kezem a kaszniba, de attől eltekintve 30k-ba a megkapta +1 évre a vizsgát...de ha érdekel priviben részletezem.

200ból nincs meg egy let. :rolleyes: Egy xe talán, de egy ne mindenképp.

Link to comment
Megosztás:

Nagynénénémnek van 1.2es corsa B, hát lehet az enyémnek van valami baja, de ha normális közlekedésre akarod használni akkor bőven elég az 1.2 motor. Ha meg már étépítesz akkor c20let. azis megvan 200ból állítólag és akkor már nem játékauto lesz, hanem alázógép:D

Nekem x14xe van de őszintén szolva ár érték arányban sok volt amennyiért vettem 570 volt igaz egyedi full meg minden, de akkorse tudom eladni árában.

Ez neked miért lényeges...ha beleölsz a verdába+200at akkor azt a pénzt ahogy vagy felejtsd el. Ám ha van akkor hajrá várjuk a fejleményt.

Müszakiról annyit nálunk okosba volt pajtásnak szakadt golf 2, átépített 1.9 dieselre, itt ott befért a kezem a kaszniba, de attől eltekintve 30k-ba a megkapta +1 évre a vizsgát...de ha érdekel priviben részletezem.

Ja,azzal én is számoltam,hogy ez csak kidobott pénz,de tök jól érezném magam,ha lenne egy kis sunyi alázógépem..200-at megérne nekem! C20Let kompletten,amit talán megéri beépíteni azt 400ért találtam. Csak ez a műszaki dolog+közúti ellenőrzés para.Az 1.2 felirat,meg minden más maradna.

Link to comment
Megosztás:

"kis sunyi alázógépem" ez tetszett xD

Ma voltam be a városba az Unix autósboltba felregisztráltattam magam, kaptam egy ilyen kis kártyát. Ami minimum10-maximum20% árengedményre jogosít. Vettem egy benzinszűrőt Bosch nem volt ezért.. valami német márkájú volt a cél így valami MANN FILTER -t vettem. jah és 600ft-al olcsóbban B) Meg mondta a srác ha lesz valami akciós alkatrész a corzához smsben értesítést kapok meg ilyenek :) :rolleyes:

Még beszélgettem a sráccal, azt mondta neki is volt B corzája, jó kis autó, dicsérte... Azt így elbeszélgettünk. El is mondta hogy hogyan kell felszerelni, de nem nagyon maradt meg bennem xD

Majd holnap megnézzem hogy mit meg hogy, kell <_< Van a szűrőn egy nyíl majd lássátok a képen gondolom az az első kerék felé nézzen azt annyi a történet -_-

benya szűrő benya szűrő2 benya szűrő3 benya szűrő4

SzerK:Meg kérdeztem hogy jó-e hogy lecserélem. Azt mondta hogy 3dik olajcserével szokás cserélni. :D

Link to comment
Megosztás:

Ja,azzal én is számoltam,hogy ez csak kidobott pénz,de tök jól érezném magam,ha lenne egy kis sunyi alázógépem..200-at megérne nekem! C20Let kompletten,amit talán megéri beépíteni azt 400ért találtam. Csak ez a műszaki dolog+közúti ellenőrzés para.Az 1.2 felirat,meg minden más maradna.

használtauton van mikor van eladó c20valami corsa donornak jólenne...nemrég ment el egy 550be tip top

Link to comment
Megosztás:

Khm, ha szabad szólnom: így hátha kevesebb lesz a levelezôs, életveszelyes autó. (Arra gondolok, amikor kókányolással javítják a féket-kormánym?vet-... okosba'. Vagy amikor a kirohadó kerék nagyobb fékezesnél pályára áll a buszmegállónal.) Azt persze nem tudom, hogy egy normálisan kivitelezett átépítést miért adóztatnak meg annyira, hogy ne érje meg... Szerintem el sem tudnák képzelni a lehúzás-mentes világot. :rolleyes:

A statisztika azt mutatja,hogy 2009-ben Magyarországon a közúti balesetek mindössze 0.3%-ért volt felelős műszaki hiba.

Nagyon perverznek kellett lenni,hogy még ezen is javítani akarnak azzal,hogy még jobban szívatnak a műszaki vizsgán.

Szerintem ez a szám akkor sem lenne kevesebb ha törvénybe foglalnák,hogy 5 évnél idősebb autó nem közlekedhet.

Szlovákiában például nem is tartanak nyilván motorszámot...nálunk már csak az hiányzik,hogy a váltó meg a műanyag alkatrészek gyártási számát is felírkálják! Na jó inkább nem is adok ötleteket!

Link to comment
Megosztás:

A motorszám nem olvasható egy 14éves blokkon ez úgy működne -_-

szerk: Érdeklődtem,van levelezős műszaki.

A bekamerázás,adatküldés miatt 120.000 :rolleyes: és meg is oldják...több szerelő is ezt mondta.Akkor tényleg vége annak az időnek,hogy mindent át lehet tolni?

hm, az enyémben 2literes moci van, és most voltam nemrég müszakiztatni...rendesen le lett papirozva, törzskönyvben, forgalmiban minden szerepel ami kell, igy akárhol megállit a rendör nem csinálhat semmit,innentöl kezdve minden legális...és a legszebb hogy bármekkora mocit belerakhatok legálisan, de legyen ennyi elég <_<

amúgy tele van a mozaik utca nepperekkel, elintéznek neked minden és nem 120ezrekért...nekem mindennel együtt 47volt, a müszaki kompletten, a törzskönyv átirás a forgalmi átirás az ügyintézés...

Link to comment
Megosztás:

hm, az enyémben 2literes moci van, és most voltam nemrég müszakiztatni...rendesen le lett papirozva, törzskönyvben, forgalmiban minden szerepel ami kell, igy akárhol megállit a rendör nem csinálhat semmit,innentöl kezdve minden legális...és a legszebb hogy bármekkora mocit belerakhatok legálisan, de legyen ennyi elég :rolleyes:

amúgy tele van a mozaik utca nepperekkel, elintéznek neked minden és nem 120ezrekért...nekem mindennel együtt 47volt, a müszaki kompletten, a törzskönyv átirás a forgalmi átirás az ügyintézés...

Mi van a papírokban? Elhasználódás miatt nem látható, vagy c20ne123512356123? <_<

Link to comment
Megosztás:

hm, az enyémben 2literes moci van, és most voltam nemrég müszakiztatni...rendesen le lett papirozva, törzskönyvben, forgalmiban minden szerepel ami kell, igy akárhol megállit a rendör nem csinálhat semmit,innentöl kezdve minden legális...és a legszebb hogy bármekkora mocit belerakhatok legálisan, de legyen ennyi elég :rolleyes:

amúgy tele van a mozaik utca nepperekkel, elintéznek neked minden és nem 120ezrekért...nekem mindennel együtt 47volt, a müszaki kompletten, a törzskönyv átirás a forgalmi átirás az ügyintézés...

Köszi a választ!

Gyanítom,hogy a szerelőmnek nincs kedve most ezzel foglalkozni azért terel. <_<

Mennyibe fájt neked a 2literes motor?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tigra kormány agya megeggyezik corsáéval? Most alkudozok egy momo kormányra mihez opel agy van . (tigrában volt)

Sztem megeggyezik a kettő de inkább megkérdezem biztos ami biztos

Igen.

Sőt a Kadettével, az Astráéval, a Vectráéval, a Calibráéval is, de még a Daewoo kormányagy is ugyanaz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Azt kérdezném,volt e már olyan gondotok,hogy felkeményedik a fék,aztán szép lassan beáll a jobb első.A bal is meleg,de nem annyira.Aztán egy idő után,vissza áll a dolog,a fék nagyon puha lesz egy darabig,majd újra kezdi.Ez főfékhenger egyértelműen?

Köszi előre is.

Link to comment
Megosztás:

A statisztika azt mutatja,hogy 2009-ben Magyarországon a közúti balesetek mindössze 0.3%-ért volt felelős műszaki hiba.

Nagyon perverznek kellett lenni,hogy még ezen is javítani akarnak azzal,hogy még jobban szívatnak a műszaki vizsgán.

Szerintem ez a szám akkor sem lenne kevesebb ha törvénybe foglalnák,hogy 5 évnél idősebb autó nem közlekedhet.

Szlovákiában például nem is tartanak nyilván motorszámot...nálunk már csak az hiányzik,hogy a váltó meg a műanyag alkatrészek gyártási számát is felírkálják! Na jó inkább nem is adok ötleteket!

Nos ez okes, raadasul szerintem minel oregebb egy auto, annal kevesebbet futtatjak. Ez azonban nem valtoztat azon, hogy a levelezos vizsgakat at kellene adni a multnak. (Mint ahogy a lehuzos rendszert is!!) Nem tudom, hogy ki hogy van vele, en eleg sok ismerostol, vagy ismeros ismeroserol hallottam, hogy kitort, leesett, elhagytak, vason fekezett. Mindez azt sejteti, hogy mar miota a kutya sem torodott azokkal az autokkal. Persze lehet, hogy csak en szarmazom szegeny kornyekrol.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Csináltam egy ideiglenes szerelő árkot vagy micsodát de nem sikerült lecserélek a szűrőt mert. nekem nagyon egybe tűnik az egész ráfogatása a benzin szűrőnek.

Ilyen 1X használatosnak tűnik... hogy kell ezt szakszerűen levenni? :rolleyes:

http://kephost.hu/image-CFB1_4C32EE0E.jpg

Szerk: Most nézem lehet egy lapos fejű csavarhúzóval alá kellett volna nyúlnom és úgy. de mind1 már visszaálltam de hát abba se lettem volna biztos na mind1.

Link to comment
Megosztás:

Nos ez okes, raadasul szerintem minel oregebb egy auto, annal kevesebbet futtatjak. Ez azonban nem valtoztat azon, hogy a levelezos vizsgakat at kellene adni a multnak. (Mint ahogy a lehuzos rendszert is!!) Nem tudom, hogy ki hogy van vele, en eleg sok ismerostol, vagy ismeros ismeroserol hallottam, hogy kitort, leesett, elhagytak, vason fekezett. Mindez azt sejteti, hogy mar miota a kutya sem torodott azokkal az autokkal. Persze lehet, hogy csak en szarmazom szegeny kornyekrol.

Ez a kurvákkal is így van. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Csináltam egy ideiglenes szerelő árkot vagy micsodát de nem sikerült lecserélek a szűrőt mert. nekem nagyon egybe tűnik az egész ráfogatása a benzin szűrőnek.

Ilyen 1X használatosnak tűnik... hogy kell ezt szakszerűen levenni? :rolleyes:

http://kephost.hu/image-CFB1_4C32EE0E.jpg

Szerk: Most nézem lehet egy lapos fejű csavarhúzóval alá kellett volna nyúlnom és úgy. de mind1 már visszaálltam de hát abba se lettem volna biztos na mind1.

AC biztije ki...indít,kijárat a csőben lévő bengát...szűrő csere...bizti vissza...indít.

Ha a biztit nem veszed ki és nem negeded le a nyomást a rendszerből úszni fogsz a benzinben,rosszabb esetben jó pofánlő benzinnel. <_<

Link to comment
Megosztás:

Mi van a papírokban? Elhasználódás miatt nem látható, vagy c20ne123512356123? :rolleyes:

nyilván nem az h c20ne hanem hogy motorszám nem látszik, és a régi motorkód...de mivel mindenhol jegyezve van igy, ezért teljesen hivatalos <_<

kérdezte vki h mennyibe fájt, itt nem a moci kerül sokba hanem a plusz sallangok, meg a sok kókler aki átb*szik...ezért nekem elég sokba volt, de ha egyszer kitapostad az ösvényt, onnantól már jól járható az út...hú de irodalmian fogalmaztam -_-

Link to comment
Megosztás:

Kellene egy kis segítség .Kopogás hallatszik a motorból azt hittük hogy hidrotőkés kicseréltük újra de a hang maradt.Tanácstalan vagyok segítsetek egy kezdőnek.ELŐRE IS KÖSZ.

Ha jellemzően pörgetés utáni hírtelen gázelvételkor jelentkezik,akkor szerintem valamelyik hajtókarcsapágy kuka.

Konkrétan mikor csinálja,meddig,hol hallatszik stb? Milyen motorkód? Több infó több segítség!

Link to comment
Megosztás:

Egy rossz mellékúton egyik jó ismerősöm előtt áll egy Astra, de agyontuningolva leültetve, új lökhárítók, pufó, márkajelzés stb.. kb.. épp hogy az első lökhárító elment a járda felet..

Mondom a stácnak lefényképezhetem a kocsit.. Mondta hogy nyugodtan <_< ... kérdezem hanyas motor van benne.. azt mondja 1,8as.. meg kicsit beszélgettünk..

Mondtam neki hülyeségből hogy versenyezzünk? :rolleyes: de csak hülyeségből, de már befigyelte a kocsi hátulját nekem hogy nekem 1,4es motorom van.

Azt mondja jó ö csak 3masig vált -_- Gondolom alábecsülte a corzát.. Mondom neki.. Lehet hogy a főúton otthagynál de én tutkó hamarabb kiérnék a főútra xDxDxDxD

Szerk: A benzinszűrövél kapcsolatba meg hát én nem tudom, hogy jön össze a dolog. szűrő szóval az eredetit, hogy veszem le mert nekem nagyon egybe tűnt az egész szóval azon nincs ilyen külön kis kék színű műanyag. mintha az a benya csővel együtt lenne. Ezért nem mertem hozzá nyúlni, mert nem értem hogy hogyan tudom ráfogatni a csövet arra a kis kék műanyagra. mert ha rá tudom fogatni. akkor tudom már csak rá kell húzni míg be nem akad a benzinszűrő csövén kialakított gyűrűbe. Meg olvastam hogy "AC biztije ki...indít" stb.. jó.. :) Mi is az az AC bizti és hol találom. Szóval nem hiszem, hogy én is kitudom cserélni, valahogy nem látom át a dolgot :D

Link to comment
Megosztás:

Egy rossz mellékúton egyik jó ismerősöm előtt áll egy Astra, de agyontuningolva leültetve, új lökhárítók, pufó, márkajelzés stb.. kb.. épp hogy az első lökhárító elment a járda felet..

Mondom a stácnak lefényképezhetem a kocsit.. Mondta hogy nyugodtan <_< ... kérdezem hanyas motor van benne.. azt mondja 1,8as.. meg kicsit beszélgettünk..

Mondtam neki hülyeségből hogy versenyezzünk? :rolleyes: de csak hülyeségből, de már befigyelte a kocsi hátulját nekem hogy nekem 1,4es motorom van.

Azt mondja jó ö csak 3masig vált -_- Gondolom alábecsülte a corzát.. Mondom neki.. Lehet hogy a főúton otthagynál de én tutkó hamarabb kiérnék a főútra xDxDxDxD

Eredmény ? :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.