Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy tudja-e valaki hol lehet a váltó olaj mennyiségét megnézni, illetve utántölteni? Már ha lehet ilyet...

Mert van egy elég nagy olajfojás a motortérben a váltó résznél, gondolom onnan folyhatott...

köszi!

ui.: Ma jött haza a szerelőtől a kocsim! :rolleyes:

Volt vezérműszíj, feszítő görgő, ékszíj, termosztát, vízpumpa csere. Az olajcserére már itthon került sor délután. Mindez szereléssel együtt 27eft-ba került! :P

216ezredik kilométerét rúgja... :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy tudja-e valaki hol lehet a váltó olaj mennyiségét megnézni, illetve utántölteni? Már ha lehet ilyet...

Mert van egy elég nagy olajfojás a motortérben a váltó résznél, gondolom onnan folyhatott...

köszi!

ui.: Ma jött haza a szerelőtől a kocsim! :rolleyes:

Volt vezérműszíj, feszítő görgő, ékszíj, termosztát, vízpumpa csere. Az olajcserére már itthon került sor délután. Mindez szereléssel együtt 27eft-ba került! :P

216ezredik kilométerét rúgja... :D

Én szerintem ezt inkább bízd egy szerelőre,mert szét kell szedni a váltót hogy olajat tudjanak be tölteni. ASSZEM!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy tudja-e valaki hol lehet a váltó olaj mennyiségét megnézni, illetve utántölteni? Már ha lehet ilyet...

Mert van egy elég nagy olajfojás a motortérben a váltó résznél, gondolom onnan folyhatott...

köszi!

ui.: Ma jött haza a szerelőtől a kocsim! :rolleyes:

Volt vezérműszíj, feszítő görgő, ékszíj, termosztát, vízpumpa csere. Az olajcserére már itthon került sor délután. Mindez szereléssel együtt 27eft-ba került! :P

216ezredik kilométerét rúgja... :D

azt nekem is kéne majd...de hogy jött össze anynira nekem csak az alkatrés zilyen öööö 38 volt amit mondott igaz a jobbik minőségek

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy tudja-e valaki hol lehet a váltó olaj mennyiségét megnézni, illetve utántölteni? Már ha lehet ilyet...

Mert van egy elég nagy olajfojás a motortérben a váltó résznél, gondolom onnan folyhatott...

köszi!

ui.: Ma jött haza a szerelőtől a kocsim! :rolleyes:

Volt vezérműszíj, feszítő görgő, ékszíj, termosztát, vízpumpa csere. Az olajcserére már itthon került sor délután. Mindez szereléssel együtt 27eft-ba került! :P

216ezredik kilométerét rúgja... :D

Attól függően, hogy milyen sebváltó van a kocsiban, bal oldalon elöl v. hátul lesz az ellenőrzőnyílás. Le kell csavarni a zárdugót, és akár egy kis imbuszkulccsal is meg lehet mérni az olaj szintjét. Az "imbuszkulcs" rövidebb vége kb 2 cm hosszú legyen. Elég macerás, én is azt javaslom, hogy hozzáértővel nézesd meg. Amúgy a váltóolajat nem kell cserélni, elég ellenőrizni és utántölteni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy tudja-e valaki hol lehet a váltó olaj mennyiségét megnézni, illetve utántölteni? Már ha lehet ilyet...

Mert van egy elég nagy olajfojás a motortérben a váltó résznél, gondolom onnan folyhatott...

köszi!

ui.: Ma jött haza a szerelőtől a kocsim! :rolleyes:

Volt vezérműszíj, feszítő görgő, ékszíj, termosztát, vízpumpa csere. Az olajcserére már itthon került sor délután. Mindez szereléssel együtt 27eft-ba került! :P

216ezredik kilométerét rúgja... :D

Hali!!!

A váltón van egy leeresztő és egy szintjelző csavar. A szintjelző van a váltó oldalán.

Ez úgy működik, hogy ha ezt a csavart kiveszed akkor ott kéne csordogálni az olajnak, magyarul az a felső szintje.

Feltölteni is itt kell !!!

Haveroméknak van nagyon állat olajfeltöltője, amivel mi szoktuk csinálni.

Egy poroltó van átalakítva ebbe megy bele az előre kimért olaj , aztán egy szelepen keresztül kompresszorral nyomást bele és már a töltő csövön lehet is nyomatni a cuccot a váltóba.

De ha van egy vékony csöved ami belemegy ebbe a szintező lyukba akkor arra teszel egy tölcsért és mehet a töltés.

Link to comment
Megosztás:

Attól függően, hogy milyen sebváltó van a kocsiban, bal oldalon elöl v. hátul lesz az ellenőrzőnyílás. Le kell csavarni a zárdugót, és akár egy kis imbuszkulccsal is meg lehet mérni az olaj szintjét. Az "imbuszkulcs" rövidebb vége kb 2 cm hosszú legyen. Elég macerás, én is azt javaslom, hogy hozzáértővel nézesd meg. Amúgy a váltóolajat nem kell cserélni, elég ellenőrizni és utántölteni.

Köszi a választ holnap meglessük barátommal! Általában ő csinálja ezeket a dolgokat(gyakorlatban), én meg segítek neki innen a fórumról(elméletben).

Így jól kiegészítjük egymást!

Link to comment
Megosztás:

Hali!!!

A váltón van egy leeresztő és egy szintjelző csavar. A szintjelző van a váltó oldalán.

Ez úgy működik, hogy ha ezt a csavart kiveszed akkor ott kéne csordogálni az olajnak, magyarul az a felső szintje.

Feltölteni is itt kell !!!

Haveroméknak van nagyon állat olajfeltöltője, amivel mi szoktuk csinálni.

Egy poroltó van átalakítva ebbe megy bele az előre kimért olaj , aztán egy szelepen keresztül kompresszorral nyomást bele és már a töltő csövön lehet is nyomatni a cuccot a váltóba.

De ha van egy vékony csöved ami belemegy ebbe a szintező lyukba akkor arra teszel egy tölcsért és mehet a töltés.

Okés! köszi! Holnap alábúvok :rolleyes:

nekünk is van ilyen feltöltős izé, meg csövünk is...

Link to comment
Megosztás:

Én tényleg nem akarok okoskodni :rolleyes:

De NINCS leeresztő a váltó olajnak.

A szintet a váltó oldalán lévő ellenőrző csavar kiszedésével lehet megnézni.

Váltótól függő hogy meddig kell benne lenne ,vagy a csavar szintig vagy alatta max 20mm-el.

Az utántöltés a váltó tetején lévő levegőztető kicsavarásával lehet megoldani.

A váltón lévő kulisszába kell szimeringet cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Én tényleg nem akarok okoskodni :rolleyes:

De NINCS leeresztő a váltó olajnak.

A szintet a váltó oldalán lévő ellenőrző csavar kiszedésével lehet megnézni.

Váltótól függő hogy meddig kell benne lenne ,vagy a csavar szintig vagy alatta max 20mm-el.

Az utántöltés a váltó tetején lévő levegőztető kicsavarásával lehet megoldani.

A váltón lévő kulisszába kell szimeringet cserélni.

köszike a választ! így már biztos hogy orvosolni tudjuk a kis corsa olajfolyás problemjét... :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Böngésztem a témákat, de sehol sem találtam, hogy hogyan lehet pontosan beállítani az első fényszórókat. Erre van valakinek tippje, tapasztalata? Köszi.

-j-

Ciao!

Kecskeméten az autóklubosok mindkettőt belőtték, asszem 1 ezres volt. Azóta is prímán működik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van valakinek ötlete: Corsa B Atlanta X12SZ 3ajtós,már kicseréltem az összes lengéscsillapítót gázos Magnetti-re,hátsó kúpgörgős csapágyakat utánnahúztuk,biztosan jók.Szilentek tuti jók,rugóknak baja nincs.A gyári méretű téli gumik vannak rajta....A szerelőm nem kókler szinte csak Opelekkel foglalkozik.

Szóval a probléma: ha ülnek benne hátul,akkor valami "lemezhangon" zörög rázós úton,nem tudom megmondani hogy melyik oldalról.Lövésem sincs,hogy mi lehet a gondja...Ja átlagos testtömegű emberek szoktak benne ülni :rolleyes:

Amúgy nagyon jó kis vas,metálkék,két légzsák,napfénytető,gyári 14"-es alufelni,rozsdamentes,a motorja mint a svájci óra..teljesítményben is :D viszont így télen sem mértem többet még 6.5l fogyasztásnál.Semmi olajfolyás a motoron ez állítólag ritka az Opel motoroknál..nekem is volt az ékszíjtárcsa oldali szimmering csere+a karter tömítés felragasztása speckó pasztával megoldotta a problémát.A hidrotőkéket is cseréltük,meg a vezérműszettet vízpumpástól+hátsó kipufogódob,lemezfelnik téligumival.500 pénzért vettem+150-et költöttem ezekre amit leírtam.Csak ez a k***a zörgés idegesít.....

Az ötleteket előre is köszönöm!

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van valakinek ötlete: Corsa B Atlanta X12SZ 3ajtós,már kicseréltem az összes lengéscsillapítót gázos Magnetti-re,hátsó kúpgörgős csapágyakat utánnahúztuk,biztosan jók.Szilentek tuti jók,rugóknak baja nincs.A gyári méretű téli gumik vannak rajtnia....A szerelőm nem kókler szinte csak Opelekkel foglalkozik.

Szóval a probléma: ha ülnek benne hátul,akkor valami "lemezhangon" zörög rázós úton,nem tudom megmondani hogy melyik oldalról.Lövésem sincs,hogy mi lehet a gondja...Ja átlagos testtömegű emberek szoktak benne ülni :rolleyes:

Amúgy nagyon jó kis vas,metálkék,két légzsák,napfénytető,gyári 14"-es alufelni,rozsdamentes,a motorja mint a svájci óra..teljesítményben is :D viszont így télen sem mértem többet még 6.5l fogyasztásnál.Semmi olajfolyás a motoron ez állítólag ritka az Opel motoroknál..nekem is volt az ékszíjtárcsa oldali szimmering csere+a karter tömítés felragasztása speckó pasztával megoldotta a problémát.A hidrotőkéket is cseréltük,meg a vezérműszettet vízpumpástól+hátsó kipufogódob,lemezfelnik téligumival.500 pénzért vettem+150-et költöttem ezekre amit leírtam.Csak ez a k***a zörgés idegesít.....

Az ötleteket előre is köszönöm!

Üdv!

tiszteletem hakapeszimaki

a megoldás qrva egyszerű mivel látom hogy a hátsó kipufógó dob is cserélve lett valószínű hogy a megszorító bilincs rosszul helyezkedik el és érinti a keresztmerevítőt.

ha alulról megnézed és persze beleülnek és megmozgatod a kipufogórendszert akkor látni fogod hogy egy helyen fényes lehet ahol összeérnek de ha már a bilincsen nem nagyon tudsz állítani akkor lazítsd meg a bilincset és a hátsó dobot próbáld elforgatni és látni fogod hogy lejeb vagy feljebb fog emelkedni az egész rendszer és utána beállítod és meghúzod ennyi remélem segíteni tudtam

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Kipufogó esetleg nem ér hozzá valamihez?

Pótkerék környékén nem szabadult el valami?

Ha kézzel meghintáztatod a kocsi hátulját?

Helló!

A pótkereket már nézegettem ez ügyben..a szerszámokat kiszedtem a pótkerék alól,jól meghúztam a rögzítőcsavarját,de semmi.

Kézzel,hülyegyerek módjára többen ugrálva a hátsó ülésen...semmi,szóval csak menet közben hátul ülő emberrel.

A középső és a hátsó dob között(ami felülről megkerüli a hátsó hidat) van egy bilincs ami szerintem túl közel van a hídhoz alapból kb 3-3.5 cm üresen álló autónál,maga a kipufogócső olyan 5 cm-re van a hídtól.....ez gyárilag ilyen dolog vagy valahol lóg a középsó dobom?

A tiéden is csak ennyi van a kipufogócső és a híd között? Tehát csak a bilincset forgassam,toljam feljebb-lejjebb vagy a kipufogóm lóg?

Köszi!

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

tiszteletem hakapeszimaki

a megoldás qrva egyszerű mivel látom hogy a hátsó kipufógó dob is cserélve lett valószínű hogy a megszorító bilincs rosszul helyezkedik el és érinti a keresztmerevítőt.

ha alulról megnézed és persze beleülnek és megmozgatod a kipufogórendszert akkor látni fogod hogy egy helyen fényes lehet ahol összeérnek de ha már a bilincsen nem nagyon tudsz állítani akkor lazítsd meg a bilincset és a hátsó dobot próbáld elforgatni és látni fogod hogy lejeb vagy feljebb fog emelkedni az egész rendszer és utána beállítod és meghúzod ennyi remélem segíteni tudtam

Hi Krapi!

Köszi szépen a választ én is leginkább erre gyanakodtam,csak nem akartam senkit befolyásolni...

Holnap megemeljük és addig forgatom amíg a legfeljebb kerül..de nem lóghat a középső dobom vagy csak a hátsó van felfüggesztve?

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.