Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok,

A kovetkezo lenne a problemam:

Kb 1-2 honapja kezdodott, hogy hidegen nem akart indulni, vagy elindult es fulladt is le az auto. Aztan ha inditozas kozben gazoltam, akkor beindult es igy jaratva egy kicsit, utana ment. Eloszor azt gondoltam, h valami mocskot felszivott a tank aljarol, mivel azelott epp, h elertem a kutig. De sajnos a jelenseg egyre gyakrabban jelentkezett. Kesobb mar menetkozben is megallt (altalaban kuplung benyomasakor, de nemcsak.) Kiszereltem az alapjarati motort, kityegett-kotyogott, a tengelye es szethullott. Mondom megvan a hiba. Aztan a szerelom adott egy hasznaltat tesztelni, betettem, jo volt. Persze mostanaban sokat nem autozom, ugyh sokat nem teszteltem. Kozben megneztem mennyi az uj, nem volt draga hat vettem egyet. Beszereltem, jo volt. Aztan nem sokra ra, menet kozben megallt egy pillanatra, majd gazolva ujra beindult.

Ma a tunet csak fokozodott. Kiszerelem a motort, hat latom, h a dugattyu kintebb van a kelletenel. Visszarakom amit a szerelotol kaptam, inditom, megy. Az ujnak a dugattyujat kicsit benyomom, ugy szerelem be, azzal is megy. De amikor indulnek, megint megall. Alapjarati motor ki, megint kintebb van a dugattyu. Visszarakom a szerelojet. Ujra megy, elindulok, es ut kozben ujbol megall. Egy parszor gazolassal ujrainditom. Sokat nem haladok, ujra megfullad. Mivel mar remenytelen volt, felrehuztam, alapjarati ki, vissza, inditom es ugy ertem haza.

Velemenyem szerint biztos az alapjarattal van gond, hisz a masik motor szet volt hullva, de nem ertem meg mi csinalja a problemat? Ahogy azt sem, h a szabalyzo miert tolja ugy ki a dugattyut, ha utana pont emiatt nem indul be. Esetleg a potmeter okozhat ilyen bajt? Hibakod nincs.

Bocsi, h ilyen hosszura sikeredett, de gondoltam konnyebb lesz rajonnotok mi lehet a hiba, ha az elejetol leirom.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

A kovetkezo lenne a problemam:

Kb 1-2 honapja kezdodott, hogy hidegen nem akart indulni, vagy elindult es fulladt is le az auto. Aztan ha inditozas kozben gazoltam, akkor beindult es igy jaratva egy kicsit, utana ment. Eloszor azt gondoltam, h valami mocskot felszivott a tank aljarol, mivel azelott epp, h elertem a kutig. De sajnos a jelenseg egyre gyakrabban jelentkezett. Kesobb mar menetkozben is megallt (altalaban kuplung benyomasakor, de nemcsak.) Kiszereltem az alapjarati motort, kityegett-kotyogott, a tengelye es szethullott. Mondom megvan a hiba. Aztan a szerelom adott egy hasznaltat tesztelni, betettem, jo volt. Persze mostanaban sokat nem autozom, ugyh sokat nem teszteltem. Kozben megneztem mennyi az uj, nem volt draga hat vettem egyet. Beszereltem, jo volt. Aztan nem sokra ra, menet kozben megallt egy pillanatra, majd gazolva ujra beindult.

Ma a tunet csak fokozodott. Kiszerelem a motort, hat latom, h a dugattyu kintebb van a kelletenel. Visszarakom amit a szerelotol kaptam, inditom, megy. Az ujnak a dugattyujat kicsit benyomom, ugy szerelem be, azzal is megy. De amikor indulnek, megint megall. Alapjarati motor ki, megint kintebb van a dugattyu. Visszarakom a szerelojet. Ujra megy, elindulok, es ut kozben ujbol megall. Egy parszor gazolassal ujrainditom. Sokat nem haladok, ujra megfullad. Mivel mar remenytelen volt, felrehuztam, alapjarati ki, vissza, inditom es ugy ertem haza.

Velemenyem szerint biztos az alapjarattal van gond, hisz a masik motor szet volt hullva, de nem ertem meg mi csinalja a problemat? Ahogy azt sem, h a szabalyzo miert tolja ugy ki a dugattyut, ha utana pont emiatt nem indul be. Esetleg a potmeter okozhat ilyen bajt? Hibakod nincs.

Bocsi, h ilyen hosszura sikeredett, de gondoltam konnyebb lesz rajonnotok mi lehet a hiba, ha az elejetol leirom.

Potméter is esélyes,mert annak helyzetéből tudja,hogy beljebb kell húznia az alapjárati tengelyét ha alapjárati üzem van.

A helyedben megnézném a gyertyákat is,hátha azért áll meg,mert sok a benzin vagy kevés a szikra. Ilyenkor kormosak a gyertyák.

De egyébként kis mértékben állítható az alapjárat fordulatszáma a gázkar ütközője alatti menettel,ha túl sokat tekersz rá,akkor hibalámpát gyújt.

Ha NZ motorod van,ott a gyújtásban több a hibalehetőség mint a DIS-esben.

A helyedben leszedném a fojtószelepház tetejét és járó motorral nézném,hogy jár-e rendesen az alapjárati tengelye ott a helyén a megkerülő csatornában.

Link to comment
Megosztás:

Potméter is esélyes,mert annak helyzetéből tudja,hogy beljebb kell húznia az alapjárati tengelyét ha alapjárati üzem van.

A helyedben megnézném a gyertyákat is,hátha azért áll meg,mert sok a benzin vagy kevés a szikra. Ilyenkor kormosak a gyertyák.

De egyébként kis mértékben állítható az alapjárat fordulatszáma a gázkar ütközője alatti menettel,ha túl sokat tekersz rá,akkor hibalámpát gyújt.

Ha NZ motorod van,ott a gyújtásban több a hibalehetőség mint a DIS-esben.

A helyedben leszedném a fojtószelepház tetejét és járó motorral nézném,hogy jár-e rendesen az alapjárati tengelye ott a helyén a megkerülő csatornában.

C14SE a motor, es eleg maceras leszedni a fojtoszelephazat. Valoszinu elviszem a szerelohoz, csak jo lenne biztosra tudni a hiba forrasat. Meg mitol lehet ilyen problema? A motorhofok jelado okozhat ilyet?

Szerk. Az alapjarattal nem igazan van problemam. Ha megy akkor ful szerint normalis. Inkabb akkor van amikor hidegen inditom. Olyankor kicsit mintha rangatna is.

Link to comment
Megosztás:

C14SE a motor, es eleg maceras leszedni a fojtoszelephazat. Valoszinu elviszem a szerelohoz, csak jo lenne biztosra tudni a hiba forrasat. Meg mitol lehet ilyen problema? A motorhofok jelado okozhat ilyet?

Szerk. Az alapjarattal nem igazan van problemam. Ha megy akkor ful szerint normalis. Inkabb akkor van amikor hidegen inditom. Olyankor kicsit mintha rangatna is.

Ott a gumicsövet szeded le,akkor belenézel és látszik,hogy dolgozik-e az alapjárati.

Megállás és nehezen indulásnál DIS-nél inkább gyújtás nullpont jeladó szokott rossz lenni.Én erre tippelek.

A hőfok jeladó hiba meleg motornál jön ki inkább,mert ilyenkor bezabáltatja, ez rögtön látszik a gyertyákon.

Benzinhídban van nyomás amikor megáll? Ha nincs akkor benzinpumpa. Az is pont így kezdi feladni a harcot. Néha megáll nem indul,aztán egyszer sehová.

Link to comment
Megosztás:

Ott a gumicsövet szeded le,akkor belenézel és látszik,hogy dolgozik-e az alapjárati.

Megállás és nehezen indulásnál DIS-nél inkább gyújtás nullpont jeladó szokott rossz lenni.Én erre tippelek.

A hőfok jeladó hiba meleg motornál jön ki inkább,mert ilyenkor bezabáltatja, ez rögtön látszik a gyertyákon.

Benzinhídban van nyomás amikor megáll? Ha nincs akkor benzinpumpa. Az is pont így kezdi feladni a harcot. Néha megáll nem indul,aztán egyszer sehová.

Az elejen en is gyanakodtam a benzinpumpara, de ha mas jellegu problema lenne, akkor miert oldodna meg miutan babralok az alapjaratival? A masik dolog, h ha inditozas kozben gazolok, akkor beindul es ha tartom a gazt akkor nem fullad le, mivel olyankor ha jol tudom, akkor a pillangoszelepen keresztul tobb levego jut be, igy ha az alapjarati be van blokkalva, akkor is kap levegot. Vagy rosszul tudom? Eddig a potmeter tunik a leglogikusabbnak, aztan ki tudja.

Link to comment
Megosztás:

Egy olyan kérdésem lenne,hogy van egy usb-s obd kábelem milyen programmal tudok az autó lelkivilágába belenézni?

1998 corsa B 1.2 x12sz motor

Már ha beletudok ezzel a kábellel. Alfa 156 1.9jtdm-mel nagyon jól kommunikál FES-sel ( Fiat Ecu Scan )

Nem tetszik a menetteljesítménye 5.-ben inkább lassul mint gyorsul. Vagy csak el vagyok szokva a kevés lótól.

Illetve milyen gyártmányú gyertyát és lambdát érdemes venni a kicsibe.

BOSAL Univerzális végződésű szonda ok.png

BOSCH Szabályzó szonda ok.png

C/I - QH Univerzális végződésű szonda ok.png

MAGNETI MARELLI Lambda szonda ok.png

NGK-NTK Univerzális szabályzó szonda ok.png

Szerintem sokat fogyaszt holott elvileg ez a legtakarékosabb motor gyári adatok szerint benzinesben.

Ezért is néznék rá még az agyára. Feleslegesen nem cserélgetnék alkatrészeket.

Link to comment
Megosztás:

Találtam egy szoftvert de csak ezeket támogatja

Corsa-B X10XE Motronic M1.5.5

X12XE Motronic M1.5.5

C14SEL MULTEC(F)

X14SZ MULTEC(F)

X14XE MULTEC(F)

C16SEL MULTEC(F)

X16XE MULTEC(F)

X12SZ nem látok ezt most milyen motorvezérlővel látták el? :icon11:

http://www.topbuzz.co.uk/info/fault_codes/fault_codes.htm Rátaláltam erre elvileg multec...

Ha jól látom nem is szabványos obd csatija van az opelnek? Bal térdemnél a bizti táblán láttam egy pillanatra.

Tehát ha jól veszem ki a bizti táblánál lévő csatlakozón rövidre zárok két pontot és ha van hiba elvillogja a MC lámpa? :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Figyelj öreg!

Ne nekem magyarázd, nem ma jöttem a 6:20-assal! :D

J0hnny válasza teljesen megfelelő volt, nem értem miért kellett újból leírni azt több sorban, amit J0hnny egy mondatban megtett. Annak kell ilyen részletesen elmagyarázni, ha visszakérdez mert nem érti.

Majd egyszer talán megtanulod, hogy ki az aki ért hozzá és ki nem, kinek kell elmagyarázni részletesen és kinek nem. Aki nem tud valamit úgyis rákérdez.

Nekem igenis hasznos volt Morpheus válasza (is), merthogy Johnny-é is az volt.

Nem értem, miért kell egyből leugatni a másikat, ha kicsit bővebben kifejti a választ a feltett kérdésre.

Nem csak profik járnak ide témázni, akik félszavakból is megértik a dolgokat.

Link to comment
Megosztás:

Egy olyan kérdésem lenne,hogy van egy usb-s obd kábelem milyen programmal tudok az autó lelkivilágába belenézni?

1998 corsa B 1.2 x12sz motor

Már ha beletudok ezzel a kábellel. Alfa 156 1.9jtdm-mel nagyon jól kommunikál FES-sel ( Fiat Ecu Scan )

Nem tetszik a menetteljesítménye 5.-ben inkább lassul mint gyorsul. Vagy csak el vagyok szokva a kevés lótól.

Illetve milyen gyártmányú gyertyát és lambdát érdemes venni a kicsibe.

BOSAL Univerzális végződésű szonda ok.png

BOSCH Szabályzó szonda ok.png

C/I - QH Univerzális végződésű szonda ok.png

MAGNETI MARELLI Lambda szonda ok.png

NGK-NTK Univerzális szabályzó szonda ok.png

Szerintem sokat fogyaszt holott elvileg ez a legtakarékosabb motor gyári adatok szerint benzinesben.

Ezért is néznék rá még az agyára. Feleslegesen nem cserélgetnék alkatrészeket.

Hogy stilszerű legyek Mc-elek aláírását tudom idézni: Diag= a lovak otthon maradtak.

Belelátni sok program belelát,de írni az afr-map táblát hááát az passz.

Inkább tegyél bele 1.4es injektort,a hatás kb. ugyanaz lesz.de amúgy kopogásérzékelőnek hála 100-as benzinektől is megtáltosodik,nekem is volt x12sz motorom hosszú váltóval,100-as benzintől már tudott gyorsulni is ötödikben.

Lambdában bosch-t tudom ajánlani,vagy a gyári-t a Csergőből mondjuk.

Gyertyából GM kétpólusú vagy ugyanez bosch-ban a legjobb bele.

Link to comment
Megosztás:

Az elejen en is gyanakodtam a benzinpumpara, de ha mas jellegu problema lenne, akkor miert oldodna meg miutan babralok az alapjaratival? A masik dolog, h ha inditozas kozben gazolok, akkor beindul es ha tartom a gazt akkor nem fullad le, mivel olyankor ha jol tudom, akkor a pillangoszelepen keresztul tobb levego jut be, igy ha az alapjarati be van blokkalva, akkor is kap levegot. Vagy rosszul tudom? Eddig a potmeter tunik a leglogikusabbnak, aztan ki tudja.

Az előbb írtad,hogy három alapjáratival is ugyanazt csinálja,akkor szerintem nem oldódott meg. Ha mondjuk a lambdára gyanakodnál akkor a szondák cserélgetésével lenne jó néhány indítás/km erejéig ez mindig így szokott lenni. Alaptörvény.

Néhány hsz-el korábban volt szó a hőfokjeladóról,le van írva mennyit kell rajta mérni üzem melegen. Ha bezabál a rossz hőfokjeladótól akkor is le tud állni alapjárat környékén és nehezen indul valamint hibát sem dob,mivel elhiszi az ecu amit mond neki a hőfokjeladó.

Link to comment
Megosztás:

Az előbb írtad,hogy három alapjáratival is ugyanazt csinálja,akkor szerintem nem oldódott meg. Ha mondjuk a lambdára gyanakodnál akkor a szondák cserélgetésével lenne jó néhány indítás/km erejéig ez mindig így szokott lenni. Alaptörvény.

Néhány hsz-el korábban volt szó a hőfokjeladóról,le van írva mennyit kell rajta mérni üzem melegen. Ha bezabál a rossz hőfokjeladótól akkor is le tud állni alapjárat környékén és nehezen indul valamint hibát sem dob,mivel elhiszi az ecu amit mond neki a hőfokjeladó.

Megprobalom majd azt is. Amit nem csinaltam, hogy nem vettem le az akkurol a sarukat. Olvastam, hogy vannak esetek amikor kell resetalni az ecu-t, h felejtse el az addig beallitott ertekeket. Nem tudom erre igaz-e ez?

Link to comment
Megosztás:

Hogy stilszerű legyek Mc-elek aláírását tudom idézni: Diag= a lovak otthon maradtak.

Belelátni sok program belelát,de írni az afr-map táblát hááát az passz.

Inkább tegyél bele 1.4es injektort,a hatás kb. ugyanaz lesz.de amúgy kopogásérzékelőnek hála 100-as benzinektől is megtáltosodik,nekem is volt x12sz motorom hosszú váltóval,100-as benzintől már tudott gyorsulni is ötödikben.

Lambdában bosch-t tudom ajánlani,vagy a gyári-t a Csergőből mondjuk.

Gyertyából GM kétpólusú vagy ugyanez bosch-ban a legjobb bele.

Isten ments, nem akarok én beleírni csak kiolvasni ha van benne hiba :D

100-as benzint nem rakok bele nem Ferrari ez :)

Csak tudja legalább a gyári végsebességet 145km/h azt hiszem na ezt nem sikerült elérnem pályán hiába taposom a padlólemezt. <_<

Tehát van egy OBD2-es kábelem ezzel tudok csatlakozni az 1998-as corsa b agyához?

Link to comment
Megosztás:

http://www.topbuzz.c...fault_codes.htm Rátaláltam erre elvileg multec...

Ha jól látom nem is szabványos obd csatija van az opelnek? Bal térdemnél a bizti táblán láttam egy pillanatra.

Tehát ha jól veszem ki a bizti táblánál lévő csatlakozón rövidre zárok két pontot és ha van hiba elvillogja a MC lámpa? :unsure:

Bezony bezony... ha volt lámpa ki lehet villogtatni! A 10 pólusú csatinál a jobb felsőt és az alattit, azaz az "A" és "B" t!

http://www.opel-magazin.hu/technika/szereld-magad/152/427-hibakod-leolvasas.html

De ha nem volt akkor se fogsz megtudni sokmindent az ECU tól egy mezei OBD csatival...

Ha sokat eszik, lehet több dologtól is! Mint azt az elöttem szólók is mondták lehet a hőfokjeladótól, ami hibás értéket küld az ECU nak és ezáltal ömlik bele a benya a hengerekbe, ez miatt is lehet hogy nem "gyorsul" 5 ikbe! Amúgy az 5 ik sebesség az inkább utazóra van kitalálva nem előzésre! Ránézhetnél a gyertyákra nem e tocsog a benyában....... A sok fogyasztás még lehet termosztát hiba is....de természetesen a lambdától is de ha drasztikusan sokat fogyaszt akkor már nagyon oda kell hogy legyen a szonda akkor viszont már kéne dobnia lámpát is de ez már nagyon a végén! Én azt mondom teszt teszt teszt.. Üzemi hőfokon mérd ki a hőfokjeladót, a szondát, és okosabb leszel.....meg mi is...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Régebben vki írta, hogy szedett szét első lámpákat és lefújta feketére a foncsort.

Sajna nem találom sehol, esetleg ebben tudna vki hasznos tanácsokat adni?

Pl milyen festékkel érdemes lefújni, szétszedésnél trükkök stb...

(A menj a boltba és vegyél gyárilag fekete foncsorú lehetőséget én is tudom :) )

Van fölösleges lámpát, kipróbálnám milyen lenne, csak festékileg nem vágom milyen lenne jó

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Én kifújtam anno a Calibráét, de az más tészta mert annak projektoros a fényszórója, viszont ha te simán feketére fújod a foncsort egy hagyományos kialakítású fényszóróban, akkor az égvilágon semmit nem fogsz látni éjjel mert nincs ami előrefelé tükrözze a fényszóró fényét. Illusztrációnak itt van két kép (nem az én lámpám) a Calibra fényszórójáról feketére fényezve:

089.jpg

Ezen jól látszik a két kerek lyuk, ebben vannak gyárilag a projektorok (a bal oldali a tompítotté, a jobbos pedig a ködlámpáé), ezek nem lettek kifújva, így ezek fényereje nem is változik. A foncsor jobb oldali része viszont a távfény tükre, ez pedig így ahogy a képen van kifújva nem jó semmire, mert a festék nem veri vissza az izzó fényét, ergo látni nem lehet vele. Pontosabban fénykürtnek (villogtatni) azért még használható, de mivel a Corsa gyári fényszórója eleve ilyen kialakítású (nem projektoros), így nincsen értelme kifújni. Vagy maximum csak a foncsor vízszintes részét lehet (ha van ilyen a Corsában), mert az effektíve nem vesz részt a fény továbbításában, valahogy úgy ahogy ezen a (egyébként gyári) Astra G fényszórón látszik:

eriu-b.jpg

Link to comment
Megosztás:

Találtam is képet, bár elég rossz minőségű. Ez az a rész amit festhetsz:

DSC00470.jpg

Magában a festés technikájában meg nincsen semmi különös, én sima (hipermarketben is kapható) fekete spray-el fújtam, annyi hogy fontos előtte a portalanítás, de a foncsor króm felületéhez ne nyúlj kézzel (zsíros lesz az ujjlenyomatodtól, sőt akár le is pereghet róla a króm), se semmilyen tisztítószerrel de még tiszta ronggyal sem: a portalanítást én úgy oldottam meg hogy egyszerűen kifújtam belőle a port, aztán mehet is a festék.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Régebben vki írta, hogy szedett szét első lámpákat és lefújta feketére a foncsort.

Sajna nem találom sehol, esetleg ebben tudna vki hasznos tanácsokat adni?

Pl milyen festékkel érdemes lefújni, szétszedésnél trükkök stb...

(A menj a boltba és vegyél gyárilag fekete foncsorú lehetőséget én is tudom :) )

Van fölösleges lámpát, kipróbálnám milyen lenne, csak festékileg nem vágom milyen lenne jó

Köszi

én is festettem. Van pár buktató! Vigyázni kell az üvegre mikor szeded szét könnyen törik. Fontos hogy normálisan csiszold le hogy a festés szép legyen. Műanyaghoz kell festék. Szerintem a matt a legjobb hozzá. Várd meg míg megszárad a festék! Fontos összerakás közbe rendesen tömitve legyen ne ázzon be.

Link to comment
Megosztás:

Urak, köszönöm a válaszokat :) tgabika76, igen azt a részt akarom feketére fújni amit linkeltél (corsa lámpa), nem a foncsort, csak helytelenül fogalmaztam meg.

Amúgy az üveg ragasztva van? Mivel érdemes szétszedni? Illetve összerakásnál mivel érdemes szigetelni, vízálló színtelen szilóval vagy mivel?

Link to comment
Megosztás:

Amúgy az üveg ragasztva van? Mivel érdemes szétszedni? Illetve összerakásnál mivel érdemes szigetelni, vízálló színtelen szilóval vagy mivel?

Közelről nem láttam még B Corsa lámpát, de a fenti képből nekem úgy tűnik ilyen pattintós fém kapcsokkal van az üveg rárakva mint a Calibránál. Ez az egyszerűbb megoldás, ha netán ragasztva lenne (ahogy a G Astráé :( ), akkor meg 150°C-ra előmelegített sütőbe be kell tenni 20 percre és szépen szétjön magától. Hőfokszabályzós sütők előnyben.

Link to comment
Megosztás:

Isten ments, nem akarok én beleírni csak kiolvasni ha van benne hiba :D

100-as benzint nem rakok bele nem Ferrari ez :)

Csak tudja legalább a gyári végsebességet 145km/h azt hiszem na ezt nem sikerült elérnem pályán hiába taposom a padlólemezt. <_<

Tehát van egy OBD2-es kábelem ezzel tudok csatlakozni az 1998-as corsa b agyához?

Ha hosszú váltó van rajta,akkor biztos nem fogja elérni a végsebességet ötödikben.Nekem x12sz-n w3.94 váltó volt,ötödikben 90-ről nem gyorsult. Szó szerint,90nél padlógáz és nem mozdult meg a mutató. Ha negyedikben sem megy 140fölé akkor van gond.

Ha tudsz akkor igen, ha nem akkor nem. De semmire nem mész vele nagyjából,látni fogod van-e hibakód eltárolva,de amúgy is gyújtana lámpát ha valami nem tetszene neki.

Esetleg vágj lemezt az egr-alá azzal nem hibázol.

Link to comment
Megosztás:

Ha hosszú váltó van rajta,akkor biztos nem fogja elérni a végsebességet ötödikben.Nekem x12sz-n w3.94 váltó volt,ötödikben 90-ről nem gyorsult. Szó szerint,90nél padlógáz és nem mozdult meg a mutató. Ha negyedikben sem megy 140fölé akkor van gond.

Ha tudsz akkor igen, ha nem akkor nem. De semmire nem mész vele nagyjából,látni fogod van-e hibakód eltárolva,de amúgy is gyújtana lámpát ha valami nem tetszene neki.

Esetleg vágj lemezt az egr-alá azzal nem hibázol.

Azt honnan tudom milyen váltó van a kocsi alatt?

A dízel alfában tudom hol az EGR de benzines opelben nem.

Hol találom meg?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.