Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Ez nem fizika ez logika.. ha van egy X LE-s autód, és elfossa magát benne a kati akkor akármilyen számítási képlettel elkezdhetünk száolgatni az jön ki hogy Csökken a LE, mivel fojtás van a rendszerben...

Ha ezt a bizonyos folytást kivesszük (eltörött kerámia) akkor Nő, az adott (lecsökkent) értékhez képest a LE az eredeti X hez... neeem?

Én is azt mondom több nem lesz mint amennyi volt! csak a lecsökkkenthez képest lesz több...

J0hnny sztem arra gondolt hogy a mai autóknak nem csak úgy alá van téve egy kipufogó oszt' jóvan, hanem gondos számítások alapján került oda. Ami annyit jelent hogy a gyári állapothoz képest ha fojtás van benne, akkor valóban csökken a teljesítmény (lásd keresztbeállt kerámiabetét a katalizátorban), viszont ha kiveszed az egyébként jól működő katalizátort, akkor meg csökken a fojtás, túlöblítéses lesz a rendszer, és akkor meg emiatt csökken a teljesítmény. Szóval nem okos dolog csak úgy kiszórni a fr@ncba mert attól minden jobb lesz, hanem akkor a szívóoldalt is át kell hozzá alakítani... a tuning bizony nem olyan egyszerű mint sokan gondolják.

Link to comment
Megosztás:

J0hnny sztem arra gondolt hogy a mai autóknak nem csak úgy alá van téve egy kipufogó oszt' jóvan, hanem gondos számítások alapján került oda. Ami annyit jelent hogy a gyári állapothoz képest ha fojtás van benne, akkor valóban csökken a teljesítmény (lásd keresztbeállt kerámiabetét a katalizátorban), viszont ha kiveszed az egyébként jól működő katalizátort, akkor meg csökken a fojtás, túlöblítéses lesz a rendszer, és akkor meg emiatt csökken a teljesítmény. Szóval nem okos dolog csak úgy kiszórni a fr@ncba mert attól minden jobb lesz, hanem akkor a szívóoldalt is át kell hozzá alakítani... a tuning bizony nem olyan egyszerű mint sokan gondolják.

Köszönöm Gabi, hogy volt türelmed ezt lepötyögni helyettem! ;)

Link to comment
Megosztás:

Beszéljünk magyarul: paraszt vakítás! :)

Igazából eltört a katalizátor mert nagyon csörög. Bár az sem gyári volt, néztem nem nagy pénz egy új. 12.000 pénz kb ennyiért lehet venni gázgyorsítót is. Szívó oldalon direktszűrő szokott lenni de csak nyáron használom, véleményem szerint nem lesz tőle erősebb az autó de nagyon brutális hangja van vele! (megmérettem 130 decibel-es szívó hang a motortérbe) Szóval jobb ha a katalizátor marad.

Link to comment
Megosztás:

Nekem széttört a kerámia a katalizátoromban. Ki lett szedve belőle. Érezhető különbséget nem lehet észrevenni. (teljesítmény növ/csökk) Max ha padra tette volna az ember, és előtte - utána értékeket összehasonlítaná.

egyszer haverral voltam kipufogósnál, hátsó dobot rakatott fel, a szerelő mindenféleképpen rá akarta beszélni egy gázgyorsítóara mert 15pacit dob a gépen :D :D

Ennél már csak a teljesítménynövelő matricák a jobbak :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem széttört a kerámia a katalizátoromban. Ki lett szedve belőle. Érezhető különbséget nem lehet észrevenni. (teljesítmény növ/csökk) Max ha padra tette volna az ember, és előtte - utána értékeket összehasonlítaná.

egyszer haverral voltam kipufogósnál, hátsó dobot rakatott fel, a szerelő mindenféleképpen rá akarta beszélni egy gázgyorsítóara mert 15pacit dob a gépen :D :D

Ennél már csak a teljesítménynövelő matricák a jobbak :)

a plazma gyújtást, direktszűrő és az akksira szerelhető feszko javítóval kb 2x olyan erősnek kéne lenni az autónak. van egy hondás haverom aki szerint a kocsija 180 pacis az ilyen egyéb dolgok miatt. Zako volt mikor a 90 pacim mellé ált :)

Link to comment
Megosztás:

Világítás kérdés

A világítás kapcsoló alján van egy fényerő szabályzó. Nekem sajna nincs olyanom, viszont ha beszerzek egyet akkor a régi kapcsoló helyére bepattintva működni fog vagy be is kell kábelezni ?

elvileg csak simán cseréled és menni kéne neki, szerintem az a tekerő nem más mint egy előtétellenállás ami sorba van kötve a műszerfal és tid világítással. Bár azért érdemes csatlakozás ellenőrizni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elmentem ma az autósboltba és kaptam fékcsőnek valót, viszont sajnos nekem kell odahajtogatni, ahová kell. Ettől tartok egy kicsit, pláne azért, mert lemértem, a gyári 65 cm, amit kaptam az pedig 60 cm. Oda fogom tudni ezt hajtogatni, vagy inkább keressek hosszabbat? A másik kérdésem, hogy ennek a lemeznek a felületét, http://kepfeltoltes.hu/view/130205/2013-02-05_17.27.21_www.kepfeltoltes.hu_.jpg be lehet zsírozni azokon a pontokon, ahol érintkezik a fékpofával? Köszi előre is! G.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

lassan nyári gumikat kellene vennem kocsinkra.Tudnátok megbízható webáruház tippeket adni, hogy hol lenne érdemes megvenni? A ismerősöm azt tanácsolta inkább a neten nézzek szét, mert jobban jövök ki :) Viszont csak megbízható helyről szeretnék rendelni. Van már valakinek tapasztalata?

köszi!

Link to comment
Megosztás:

Hali!

97-es Corsa B autóm van. Olyan történt hogy a távolságmérő nem akarja számlálni a megtett km-eket. A sebességmérő, hőfokmutató és az üzemanyagmutató rendben műxik. Szerintetek mi lehet a probléma? Nagyon antitalentum vagyok az autókhoz, de lehet ezt házilag javítani, cserélni egy bontott alkatrésszel?

Válaszokat előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Gabi az egyetlen akinek van türelme mantec -hez is :)

Ő nem beszélget velem...

Akik eddig megpróbáltak kihozni a sodromból, azok egy idő után belátták hogy nekem nincs olyanom... állítólag... persze lehet hogy csendes őrült vagyok aki úgy csinál mintha türelmes lenne, aztán egyszer csak elpattan valami lemészárol mindenkit... :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elmentem ma az autósboltba és kaptam fékcsőnek valót, viszont sajnos nekem kell odahajtogatni, ahová kell. Ettől tartok egy kicsit, pláne azért, mert lemértem, a gyári 65 cm, amit kaptam az pedig 60 cm. Oda fogom tudni ezt hajtogatni, vagy inkább keressek hosszabbat? A másik kérdésem, hogy ennek a lemeznek a felületét, http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg be lehet zsírozni azokon a pontokon, ahol érintkezik a fékpofával? Köszi előre is! G.

Én kicserélném hosszabbra, nyugodtan hajthatod, a réz könnyen hajlik, de csak nagy sugárban hajtsd!

Rézpasztát tegyél a köztes felületekre.

Link to comment
Megosztás:

Azt hiszem hogy Váltó kulisszának mondják de az lehet még az utastérben is a váltó rúd háza is!(egyszerűbb ha körbeírod az eladónak..)

Amúgy erre gondolsz?

Van hozzá javító készlet is..

94bf7c8e0ad1290bde7de1b7cd19b673.jpg

Szia! Igen erre gondolotam! :-)

Köszönöm

Igazából sikerült elmondanom a bontoba és vettem is egyet :-)

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Hali!

97-es Corsa B autóm van. Olyan történt hogy a távolságmérő nem akarja számlálni a megtett km-eket. A sebességmérő, hőfokmutató és az üzemanyagmutató rendben műxik. Szerintetek mi lehet a probléma? Nagyon antitalentum vagyok az autókhoz, de lehet ezt házilag javítani, cserélni egy bontott alkatrésszel?

Válaszokat előre is köszi!

Hali!

Ha kicserélem az egész műszeregységet az szerintetek megoldhatja a problémámat?Találtam is egy bontottat, a K=szám megegyezik.Mit gondoltok?

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Ha kicserélem az egész műszeregységet az szerintetek megoldhatja a problémámat?Találtam is egy bontottat, a K=szám megegyezik.Mit gondoltok?

Ezt akkor fogod majd csak megtudni, ha kicserélted és betetted a másikat :)

Amúgy sztem jó lesz. (Spirálos vagy elektromos? engem érdekelne a rossz ha esetleg eladó sora kerül :) )

Link to comment
Megosztás:

Ezt akkor fogod majd csak megtudni, ha kicserélted és betetted a másikat :)

Amúgy sztem jó lesz. (Spirálos vagy elektromos? engem érdekelne a rossz ha esetleg eladó sora kerül :) )

Elektromos mivel K számos(ha jól tudom az azt jelenti), meg egyszer volt már jeladó cserélve.

Link to comment
Megosztás:

Én kicserélném hosszabbra, nyugodtan hajthatod, a réz könnyen hajlik, de csak nagy sugárban hajtsd!

Rézpasztát tegyél a köztes felületekre.

Szia!

A csövet felraktam, az szuper lett. Annyi a kérdés, hogy rézpaszta helyett jó lehet a fékcsigorgás gátló paszta? Köszi! G.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.