Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Faterom is ezt mondta. Szükséges láncot cserélni ilyen esetben? Okozhat ez bármilyen problémát a jövőben?

Ha zavaró, és egyre rosszabb, akkor szerintem érdemes láncot cserélni.

Tévhit az, hogy a lánc a motort kiszolgálja az élettartama alatt, és nem kell cserélni.

Valahol olvastam, megeshet, ha túl laza lánc, akkor extrém esetben átugorhat a lánc egy fogat.

Pl akkor ha áll az autó, kézifék helyett 1-be rakod be, és hátrafelé gurul picikét az autó.

Link to comment
Megosztás:

Végre volt időm foglalkozni a néha igen, néha nem működő indexel. A relét sikerült megtalálnom a biztosítéktáblánál. Álló helyzetben megnéztem, akkor simán működik, tekergettem a kormányt, meg ilyesmi, de nem jött elő a hiba. Menet közben viszont ugyanaz, jobbra index vagy csak folamatosan világít a visszajelző, vagy sokkal gyorsabban hallom kattogni a relét. Na erre mondjatok valamit.... Egy relécsere nemhinném, hogy megoldaná a gondot.

Link to comment
Megosztás:

Végre volt időm foglalkozni a néha igen, néha nem működő indexel. A relét sikerült megtalálnom a biztosítéktáblánál. Álló helyzetben megnéztem, akkor simán működik, tekergettem a kormányt, meg ilyesmi, de nem jött elő a hiba. Menet közben viszont ugyanaz, jobbra index vagy csak folamatosan világít a visszajelző, vagy sokkal gyorsabban hallom kattogni a relét. Na erre mondjatok valamit.... Egy relécsere nemhinném, hogy megoldaná a gondot.

Elakadásjelző kapcsoló csere?

Link to comment
Megosztás:

Hajdugabords: pedig az lesz az. Vagy szedd ki és szét az indexkapcsolót, takarítsd meg az érintkezőit, aztán tedd vissza, és gurulj el egy villamosságishoz ;)

Andras89: szerintem inkább a következőkkel számolj:

Jól karbantartott autó >>> olcsóbb fenntartási költségek;

kevésbé jó állapotú autó >>> gyakrabban kell erre-arra fizetni.

Ha kevésbé igényes helyre veszed >>> kisebb költségek

ha inkább fontos, hogy pöpec autód legyen, akkor >>> nagyobbak.

(Gondolok ez alatt arra, hogy teszem azt mennyire zavar, ha a szelepdekni fedele alól könnyezik az olaj. Igazából remekül megvan a gépsárkány úgy is, vagy azt mondod, hogy azt a pár ezrest megéri. Szerintem mindkét eset elfogadható...)

Nagyobb motor >>> nagyobb dinamika, valamivel drágább alkatrészek, általánosan valamivel nagyobb fogyasztás;

kisebb motor >>> lassabb autó, olcsóbb alkatrészek, átlagos vezetéssel kisebb étvágy.

A technikai részleteket majd a többiek......... :)

Link to comment
Megosztás:

1.4 60 ló ezek közül a legmegbízhatóbb,egyszerű mint a faék.

Fogyasztás kérdése ekkora konzervdoboz esetében gyári motorokkal 1.2 45ló-1.6 16V gsi nem értelmezhető. A gyárilag szerelt legerősebb és leggyengébb motor között nincs 1liter/100km különbség.

C14se jó motor volt, de kb. az összes eladó példány alatt szét van rúgva.

A bicikliláncos négyszelepesek meg zűrösek.Rángatózik,csörög,stb... Akkor inkább a 45lovas az 1.0 12V helyett vagy 1.4 60ló az 1.2 16V helyett.

Gyáriak közül nagyon jó motor az x14xe 1.4 16V. Szíjas,egyszerű motormanagement mert tulajdonképpen egy dupla vezérműtengelyes c14se. Nem füstöl,nem csörög akkor meg lehet venni. Ismerek olyan x14xe f asztrát amiben 470ekm van.újkorától egy gazdánál és egyszer kellett HF-tömítést meg szelepszár.szimmeringet cserélni és egyáltalán nem eszi az olajat.

Link to comment
Megosztás:

Én az x14sz -re szavazok.

Inkább valami erősebb mocit nézzen, 1.4 SI-t például vagy 1.4 16V egyébként az 1.2 16V is jó csak a légtömegmérővel szoktak bajok lenni de már nem drága... Ajánlatos 1.2 16V-t venni és 97 utáni példányt a rohadás elkerülése végett és a kék matrica miatt szmogriadó esetén.

Link to comment
Megosztás:

Inkább valami erősebb mocit nézzen, 1.4 SI-t például vagy 1.4 16V egyébként az 1.2 16V is jó csak a légtömegmérővel szoktak bajok lenni de már nem drága... Ajánlatos 1.2 16V-t venni és 97 utáni példányt a rohadás elkerülése végett és a kék matrica miatt szmogriadó esetén.

X12xe elkezd rángatni akkor mindenki légtömegmérőt cserélget meg egr-t falaz. A hiba marad természetesen,vagy a vezérlés mászkál a biciklilánc és a hidrós láncfeszítő kombónak köszönhetően vagy valamelyik szelep ég be.

x14sz sokkal-sokkal megbízhatóbb konstrukció ha kell a kék matrica meg elég a 60le.

Szvsz a c14se a minimum motor amiben már van valami élet, az ennél gyengébbek meg kb. 3decivel fogyasztanak kevesebbet de legalább nem mennek.

Link to comment
Megosztás:

X12xe elkezd rángatni akkor mindenki légtömegmérőt cserélget meg egr-t falaz. A hiba marad természetesen,vagy a vezérlés mászkál a biciklilánc és a hidrós láncfeszítő kombónak köszönhetően vagy valamelyik szelep ég be.

x14sz sokkal-sokkal megbízhatóbb konstrukció ha kell a kék matrica meg elég a 60le.

Szvsz a c14se a minimum motor amiben már van valami élet, az ennél gyengébbek meg kb. 3decivel fogyasztanak kevesebbet de legalább nem mennek.

Hát akkor marad az 1.5 TD nagyobb turbo intelcooler kedvező fogyasztás, jó teljesítmény :D

Link to comment
Megosztás:

Inkább valami erősebb mocit nézzen, 1.4 SI-t például vagy 1.4 16V egyébként az 1.2 16V is jó csak a légtömegmérővel szoktak bajok lenni de már nem drága... Ajánlatos 1.2 16V-t venni és 97 utáni példányt a rohadás elkerülése végett és a kék matrica miatt szmogriadó esetén.

Nekem 97-es x14sz-m van, eddig semmi probléma nem jött elő rajta, mármint légtömegmérő, meg ilyesmi. A matrica zöld. Egyedül amivel balyom van, hogy kezd lepattogni a lakkréteg a csomagtérajtón. Ja és autópályán elég gyakran járok, és a 150-160-as tempó simán megy.

Link to comment
Megosztás:

ez is benne van hogy falsot szív...

meg az is hogy a pálya szétment a csigába ;)

Most jó.... NÉHA jön elő.. Mióta erről írtam nektek azóta megint normális... Falsra meg persze gondoltam én is és fújkáltam ahogy, Haka mondtad..., De semmi komoly változás nem volt.

Talán komolyabb vákuum méréssel, v vmi műszerrel ki lehet mérni pontosabban. Lehet még am ettől fals is, csak minimális amit sprével észre sem veszek. Az lesz, h kicserélem az összeset... :)) (csővet, ugyanis mindegyik gyári)

Haka, viszont lekopogom. Az én C14SE-m nincs széthajtva :)

Csak sajnos a kasztni gondok amik uralkodnak rajta..., meg néha megmagyarázhatatlannak tűnő dolgok ami a végére kiderül, h pofon egyszerű. :)

Szerintem gyengélkedő lesz a poti szenzor.

...

Még reagálva egy felvetésre. Fojtószelepházat már nincs hova tisztítanom :)

Link to comment
Megosztás:

Most jó.... NÉHA jön elő.. Mióta erről írtam nektek azóta megint normális... Falsra meg persze gondoltam én is és fújkáltam ahogy, Haka mondtad..., De semmi komoly változás nem volt.

Talán komolyabb vákuum méréssel, v vmi műszerrel ki lehet mérni pontosabban. Lehet még am ettől fals is, csak minimális amit sprével észre sem veszek. Az lesz, h kicserélem az összeset... :)) (csővet, ugyanis mindegyik gyári)

Haka, viszont lekopogom. Az én C14SE-m nincs széthajtva :)

Csak sajnos a kasztni gondok amik uralkodnak rajta..., meg néha megmagyarázhatatlannak tűnő dolgok ami a végére kiderül, h pofon egyszerű. :)

Szerintem gyengélkedő lesz a poti szenzor.

...

Még reagálva egy felvetésre. Fojtószelepházat már nincs hova tisztítanom :)

Kell teljesen jó bontott gyári poti, osztrák ótóból való? Az SI-é más mint a többi, ellenkező irányba mozog.

Az ócsóból én nem vennék,ipari hulladék szokott lenni,mint az ötropis gm made in usa lambda szonda.

Link to comment
Megosztás:

C14se jó motor volt, de kb. az összes eladó példány alatt szét van rúgva.

Ez cáfolva feljebb! :)

Viszont azért ezzel lehet meglepetések okozni szépen. Tötyögnek előttem, én meg követem az előttem levőt 100-al..110-el.

Mazda6 a belsőben már látom, h nagyon megy. Gondoltam, h nah utána ugrok (3 személlyel) kíváncsiság, h megállja e a helyét.

150-el ment a végén kiderült...

Vissza 4-be és utána ugrottan és szépen darált utána nem nagyon maradtam le, mikor már nem nőtt a táv, sem csökkent az órára néztem és akkor láttam, h 150...... nah le is estem a gázról, mert azért ez.... kicsit gyors. Nem szoktam, csak most elkapott a hév.

4-esben 6000-et pörgött, 150-nél.. Ugyh nem tom, h mennyi lenne az enyém vége. Valóban 172, mint a "gyári" adat?

Hát szerintem M.o.-nem is fogok rájönni :) De kíváncsi lettem volna, viszont egyáltalán nem volt gondom az autó erejével.

Húzott.. szal nem panaszkodom, egy corsához képest :)

Azt akartam igazából ebből kihozni, h nagyon rövid a váltó. Sőt, lehet, h 6500-as fordulat volt, erre nem esküszöm meg, csak kicsapta a szemem az óra és rögtön lassítottam.

Közismertebb nevén "Dirtyhandz" barátom utánajárásának révén kiderítettük, h az F15-ös váltóból a c14se-ben van a LEGRÖVIDEBB váltó. Van kb... 6-7 féle áttételes és ez a legrövidebb opel váltó ezért is "tép" ennyire ez a corsa.

Link to comment
Megosztás:

Ez cáfolva feljebb! :)

Viszont azért ezzel lehet meglepetések okozni szépen. Tötyögnek előttem, én meg követem az előttem levőt 100-al..110-el.

Mazda6 a belsőben már látom, h nagyon megy. Gondoltam, h nah utána ugrok (3 személlyel) kíváncsiság, h megállja e a helyét.

150-el ment a végén kiderült...

Vissza 4-be és utána ugrottan és szépen darált utána nem nagyon maradtam le, mikor már nem nőtt a táv, sem csökkent az órára néztem és akkor láttam, h 150...... nah le is estem a gázról, mert azért ez.... kicsit gyors. Nem szoktam, csak most elkapott a hév.

4-esben 6000-et pörgött, 150-nél.. Ugyh nem tom, h mennyi lenne az enyém vége. Valóban 172, mint a "gyári" adat?

Hát szerintem M.o.-nem is fogok rájönni :) De kíváncsi lettem volna, viszont egyáltalán nem volt gondom az autó erejével.

Húzott.. szal nem panaszkodom, egy corsához képest :)

Azt akartam igazából ebből kihozni, h nagyon rövid a váltó. Sőt, lehet, h 6500-as fordulat volt, erre nem esküszöm meg, csak kicsapta a szemem az óra és rögtön lassítottam.

Közismertebb nevén "Dirtyhandz" barátom utánajárásának révén kiderítettük, h az F15-ös váltóból a c14se-ben van a LEGRÖVIDEBB váltó. Van kb... 6-7 féle áttételes és ez a legrövidebb opel váltó ezért is "tép" ennyire ez a corsa.

A tiéd eladó? ja hogy nem,akkor teljesen értelmetlen volt leírni milyen f*sza.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

segitsegeteket kernem:)b corsa-t szeretnenk venni abbol is az 1.5 td-vel szemezgetunk....vasarlaskor mi az amire nagyon figyeljunk(kartergazon fustolesen kivul),hogy ket het mulva ne egy nagyobb problemaval vagy generallal szivjunk.....nem nagyon ijesztenek meg a 300000 ora allasok(legalabb kozelebb allnak az igazsaghoz) inkabb ezeket nezzuk....nagyreszt varosi loti-futi kocsinak kell....segitsegeteket/tanacsaitokat elore is koszonjuk!

udv.:Tamas

Link to comment
Megosztás:

Közismertebb nevén "Dirtyhandz" barátom utánajárásának révén kiderítettük, h az F15-ös váltóból a c14se-ben van a LEGRÖVIDEBB váltó. Van kb... 6-7 féle áttételes és ez a legrövidebb opel váltó ezért is "tép" ennyire ez a corsa.

Először is F13 van benne nem F15, másodszor pedig a felvetésed csak részben igaz, ugyanis valóban a rövidebbik áttételű váltó (F13CR) elérhető legrövidebb végáttétele van a C14SE motorhoz társítva, de fura mód létezik egy hosszú áttételű (F13WR) váltó is a C14NZ-ben, aminek viszont a végáttétele még rövidebb (4,53:1 a mostani 3,94:1-el szemben), szóval két ilyen váltóból tudsz egy még rövidebbet összehozni ha ez a cél. Azzal még jobban gyorsulna, viszont a végsebesség az lehet hogy lecsökkenne 120km/h-ra. :D

Link to comment
Megosztás:

Először is F13 van benne nem F15, másodszor pedig a felvetésed csak részben igaz, ugyanis valóban a rövidebbik áttételű váltó (F13CR) elérhető legrövidebb végáttétele van a C14SE motorhoz társítva, de fura mód létezik egy hosszú áttételű (F13WR) váltó is a C14NZ-ben, aminek viszont a végáttétele még rövidebb (4,53:1 a mostani 3,94:1-el szemben), szóval két ilyen váltóból tudsz egy még rövidebbet összehozni ha ez a cél. Azzal még jobban gyorsulna, viszont a végsebesség az lehet hogy lecsökkenne 120km/h-ra. :D

...viszont városban gyalázna minden szusukit! :)

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

segitsegeteket kernem:)b corsa-t szeretnenk venni abbol is az 1.5 td-vel szemezgetunk....vasarlaskor mi az amire nagyon figyeljunk(kartergazon fustolesen kivul),hogy ket het mulva ne egy nagyobb problemaval vagy generallal szivjunk.....nem nagyon ijesztenek meg a 300000 ora allasok(legalabb kozelebb allnak az igazsaghoz) inkabb ezeket nezzuk....nagyreszt varosi loti-futi kocsinak kell....segitsegeteket/tanacsaitokat elore is koszonjuk!

udv.:Tamas

Olvass vissza pár oldalt, minden héten felmerülő kérdés.

Ha rám hallgatsz osztrákiából hozol magadnak corsát.

Link to comment
Megosztás:

Ezt tobbszor is cafoltam.... Az en motorom F15os valtlval bir, GYARILAG, attol, h az opelinfos.de motortipus fooldalon f13mas szerepel az NEM feltetlenul igaz! Ugyanis masik lapon meg F15ot ir, marmint ugyanazon az opelinfoson. Es en csak f15 os c14set lattam. a pontos szamat meg kesobb leiro, nem megyek bele a filozofalasba.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.