Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok!

B Corsa vásárlásán gondolkozom. Ami szóba jöhet 1.0 12v 97- vagy 1.2 97- Szerintetek melyik a jobb választás, illetve mik a reális árai ezeknek a kocsiknak? Mire kell figyelni vásárláskor?

Mennyi a fogyasztásuk ezeknek a kocsiknak?

Köszönöm előre is a válszokat!

Link to comment
Megosztás:

Húzd le a stekkerét, várj és vissza, így másként veszi mintha csak az akksi sarút vennéd le. Nem biztos megoldás, csak tippelek, mindegyik riasztó másként viselkedik. Az is lehet, hogy hibás a vezérlője, érdemes lenne elolvasni mit ír a papírja.

Lementem megnézni mit tudok vele kezdeni, erre most meg már semmi baja. :D Ez a kocsi mindig tud meglepetést okozni. Azért köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

B Corsa vásárlásán gondolkozom. Ami szóba jöhet 1.0 12v 97- vagy 1.2 97- Szerintetek melyik a jobb választás, illetve mik a reális árai ezeknek a kocsiknak? Mire kell figyelni vásárláskor?

Mennyi a fogyasztásuk ezeknek a kocsiknak?

Köszönöm előre is a válszokat!

Épp az előzőekben beszélgettünk róla, hogy mik az árai ezeknek a kocsiknak manapság, és ezzel szemben mennyiért árulják őket. Szerintem az 1.2 16V a legjobb választás. De ha csak városban használod, akkor megteszi az 1.0 12V is.

Link to comment
Megosztás:

Épp az előzőekben beszélgettünk róla, hogy mik az árai ezeknek a kocsiknak manapság, és ezzel szemben mennyiért árulják őket. Szerintem az 1.2 16V a legjobb választás. De ha csak városban használod, akkor megteszi az 1.0 12V is.

És azért eladó mindegyik ezzel a motorral szereltek közül,mert rángatnak és a tulaj feladta a küzdelmet. :D

Láttam már olyan x12xe-t aminek kirohadt a blokkja és kiköszönt a dugó oldalra. :D

Link to comment
Megosztás:

Mik történnek, a fiam is vett magának egy corsát, lehet hogy neki lesz így adva a sárga lengéscsillapitó csomag. Ő más témában gondolkodik és tudja hogy itt regisztrálva vagyok egy kérdése lenne.

az 1.4si hengerfejet minden gondnélkül megtudja cserélni a 1.6si hengerfejjel? ezenkívül kell valamit cserélni?

lehet, hogy ezentúl ő fog a nevemben kérdezősködni.

köszönöm az eddigi segítségeteket!

Link to comment
Megosztás:

És azért eladó mindegyik ezzel a motorral szereltek közül,mert rángatnak és a tulaj feladta a küzdelmet. :D

Láttam már olyan x12xe-t aminek kirohadt a blokkja és kiköszönt a dugó oldalra. :D

Pedig nincsen több eladó ezzel a motorral se, mint a többivel.

Link to comment
Megosztás:

http://www.hasznalta..._atiras-6238678

Szerinted? A helyedben ezt venném.

Az általad linkelt egy tök fapad. Kávédaráló motorral. Fogyasztás tekintetében meg nem lesz 1liter sem a leggyengébb 45le és a legerősebb 1.6 16V motor között sem. A különbség annyi,hogy 82le-től felfelé eszedbe juthat olyan dolog mint például az előzés.

Egy ilyen 45-53-60 lovas változattal valamelyik főúton kamionokat kerülgetni 8-as szintű kínlódás egy 5-ös skálán.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok hozzáértők!

Leendő corsa b tulajdonos vagyok , jobban mmondva jövőhéten veszek 1 et. A kiszemelt egy 1994 es évjáratú 1.2 es city. Arra lennék kiváncsi hogy ezekben a tipusokban külön oda kell e figyelni valamire? 8 vagy 16 szelepes motor van benne ?? illetve hogy szervós-e a kocsi?? Remélem tudtok segíteni ezekben a kérdésekben . Válaszotokat előre is köszönöm és várom .

Remélem énis egy boldog b corsa tulaj leszek :)

Link to comment
Megosztás:

1.2 City.

Nos, 45lovas 8szelep. Tulajdonképpen csak 200d zöldséges mercik vagy régi Tepsi szívódé volvo-k lomhábbak nála vagy inkább ugyanolyanok. De legalább városban zokszó nélkül benyel 8litert,országúton 5.3 volt,mostani 100lovas motorom meg 9liter város és 6.1liter országút. Nekem volt ilyen motorom, 90nél ötödikben padlógáz és még öt km múlva is 90nel mentem. :D

Szervó nincs.

Utcára néző ablakokat lehet megemlíteni extraként,mert gyárilag még szivargyújtó sincs bennük.

Nem mondom,hogy két hét múlva rájössz,hogy inkább raktál volna hozzá egy százast amiből vehettél volna jó állapotú 90lovas klímás-szervóst, mert de.

Link to comment
Megosztás:

Kinéztem Anikónak egy jó kis B Corsát, ha neki is tetszik, akkor megvesszük. :D

98-99-es, X14XE valós 58e km-el, elektromos ablakkal és tükörrel, gyönyörü állapotú belsövel, szervóval és Irmscher lökösökkel. :)

Egy jobbos sárvédöt kell cserélni rajta, a lámpa egyik füle eltört és a géptetöt kell kicsit visszahajtogatni, amíg nem lesz passzoló színben fényezett. :)

Így akarnak érte 600€-t, 500-at hajlandó is lennék érte adni. :D

Beindítottam és úgy járt, mint egy svájci óra :icon11: Ilyent még nem láttam :)

Link to comment
Megosztás:

Kinéztem Anikónak egy jó kis B Corsát, ha neki is tetszik, akkor megvesszük. :D

98-99-es, X14XE valós 58e km-el, elektromos ablakkal és tükörrel, gyönyörü állapotú belsövel, szervóval és Irmscher lökösökkel. :)

Egy jobbos sárvédöt kell cserélni rajta, a lámpa egyik füle eltört és a géptetöt kell kicsit visszahajtogatni, amíg nem lesz passzoló színben fényezett. :)

Így akarnak érte 600€-t, 500-at hajlandó is lennék érte adni. :D

Beindítottam és úgy járt, mint egy svájci óra :icon11: Ilyent még nem láttam :)

Nem vagy hozzászokva ezekhez mi? :D Te csak a szétfingott verdákhoz értesz! :D

Link to comment
Megosztás:

http://www.hasznalta..._atiras-6238678

Szerinted? A helyedben ezt venném.

Az általad linkelt egy tök fapad. Kávédaráló motorral. Fogyasztás tekintetében meg nem lesz 1liter sem a leggyengébb 45le és a legerősebb 1.6 16V motor között sem. A különbség annyi,hogy 82le-től felfelé eszedbe juthat olyan dolog mint például az előzés.

Egy ilyen 45-53-60 lovas változattal valamelyik főúton kamionokat kerülgetni 8-as szintű kínlódás egy 5-ös skálán.

Ez szép és respektálandó ötlet, de annak aki évjáratot vagy kilométert akar venni (ezekben az általad linkelt gyengébb), azoknak hiába jössz logikus észérvekkel. Nekik egy full fapad 2000-es évjáratú óra szerint(!) 50.000km-rel sokkal többet ér mint egy '96-os fullextrás, bevallottan 180e-et futott, de tiptop állapotú autó. És hányan vannak ilyenek... én azt nem értem ha csak az évjárat a lényeg, akkor miért nem vesznek egy forgalmit: sokkal olcsóbb és az van beleírva amit akarnak, ráadásul nem is fogyaszt. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok hozzáértők!

Leendő corsa b tulajdonos vagyok , jobban mmondva jövőhéten veszek 1 et. A kiszemelt egy 1994 es évjáratú 1.2 es city. Arra lennék kiváncsi hogy ezekben a tipusokban külön oda kell e figyelni valamire? 8 vagy 16 szelepes motor van benne ?? illetve hogy szervós-e a kocsi?? Remélem tudtok segíteni ezekben a kérdésekben . Válaszotokat előre is köszönöm és várom .

Remélem énis egy boldog b corsa tulaj leszek :)

City-ben még középső kijelző, hőmérő, dátum sincs. Füll fapad. Ha szerencséd van, a váltó legalább már 5 fokozatú.

Link to comment
Megosztás:

Kinéztem Anikónak egy jó kis B Corsát, ha neki is tetszik, akkor megvesszük. :D

98-99-es, X14XE valós 58e km-el, elektromos ablakkal és tükörrel, gyönyörü állapotú belsövel, szervóval és Irmscher lökösökkel. :)

Egy jobbos sárvédöt kell cserélni rajta, a lámpa egyik füle eltört és a géptetöt kell kicsit visszahajtogatni, amíg nem lesz passzoló színben fényezett. :)

Így akarnak érte 600€-t, 500-at hajlandó is lennék érte adni. :D

Beindítottam és úgy járt, mint egy svájci óra :icon11: Ilyent még nem láttam :)

600 ezeért már olyat is kapsz, amit nem kell tákolni. Igaz, hogy az 1,4 16V elég ritka, de akkor is. A km futás pedig nem mérvadó, mert 30 ezer alatt is szét lehet fingani egy autót, és van hogy 988 ezer kmnél se (lást a kanizsai 4-es golf története).

Szerintem, ha az 500-ból lelakudod a javítás árát, akkor kötsz kb jó üzletet.

Link to comment
Megosztás:

600 ezeért már olyat is kapsz, amit nem kell tákolni. Igaz, hogy az 1,4 16V elég ritka, de akkor is. A km futás pedig nem mérvadó, mert 30 ezer alatt is szét lehet fingani egy autót, és van hogy 988 ezer kmnél se (lást a kanizsai 4-es golf története).

Szerintem, ha az 500-ból lelakudod a javítás árát, akkor kötsz kb jó üzletet.

Euróról van szó, nem százezerröl :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.