Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

annak mi lehet a kódja ?

X17D

Bauform: R4

Steuerung: OHC

Anzahl der Ventile: 8

Bohrung (mm): 79,0

Hub (mm): 86,0

Volumen (cm³): 1686

Leistung (kW bei min-1): 44 / 4400

Drehmoment (Nm bei min-1): 112 / 2650

Verdichtung: 23,0 : 1

Motormanagement: Bosch VE

Steuerung: Zahnriemen

Abgasanlage: AGR, Katalysator

Besonderheiten:

Verwendung: Combo B (F13WR), Corsa B (F13WR)

Link to comment
Megosztás:

Milyen tapasztalataitok vannak a fogyasztást illetően? Olvastam olyat hogy a benzinesek akár 8-9 litert is fogyaszthatnak. Ez mennyire igaz?

Kedves Autó Tamás, ez elég tág fogalom... Van több típusa, mégha benzines akkor is.

Válasz:

Teljesen igaz.

X14XE C14SE X16XE C16XE motorkódúaknál előfordul.

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenkinek!

Meg van a probléma, miért nem indult a vas. Nem a kábelek és nem a gyújtótrafó volt bajos, hanem én marha nem húztam meg az akksi sarukat, csak rátettem, és ezért nem indult. Viszont ami furcsa volt, hogy mikor beindítottam, alig akart menni. Majdnem leállt, olyan alacsony volt a fordulat, meg kicsit dadogott. Egy-két gázfröccs segített rajta. Jelent ez valami hibár, vagy normális ez? Lehet valamelyik kábelemben törés van? Köszi mindenkinek! G.

Link to comment
Megosztás:

Fogyasztáshoz írnám hogy X12SZ (Corsa B City 1.2i)

Hengerfejezés után95-ös benzinnel

5.5 volt autópálya 120-as tempó

6 körül városban

5 körül mozgott vegyes üzem (város és országút) / 100 km

Kímélem azért, gyakran cserélek olajat stb... Persze nem versenyautó A-ból B- be autó, melózni járok vele kb 20-30 km-es távokat egyhuzamban.

Remélem segített a választásban :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

most regisztráltam, itt még új vagyok. Bár Corsa tulaj vagyok fél éve (X12SZ), de nincs vele semmi bajom, amire nekem kell tökéletes.

Kérdésem lenne, bár tudom ezerszer le volt már írva, biztos van aki majd kioszt, vállalom. Azt szeretném megkérdezni hogy a kilóméteróracsoportban milyen iozzók vannak pontosan? T5 vagy T10 mert én már olvastam mindent és már magam sem tudom mit gondoljak.

Előre is köszönöm a választ.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kb. egy hete lettem b corsa tulaj, nagyon jót fogtunk ki, csak egy kicsi baja van, legalábbis remélem hogy kicsi. Feltűnt pár nap használat után, hogy van egy, érzékeim szerint erősödő sípoló hang leginkább hátulról jön ha megy a motor(mindegy milyen fordulaton, sebességen, fokozatban ugyanolyan hang), ami, ha jól néztem utána az ac puma lehet, továbbá az ac pumpa hibájának egy jelelgzetessége lehet hogy a kocsi ugrál,rángat gázadásnál? Egyre zavaróbb, elviszem szerízbe, de azért előtte utána szeretnék járni hogy ezek a tünetek az ac pumpa hibáját mutathatják-e? köszi!

Link to comment
Megosztás:

Azt szeretném megkérdezni hogy a kilóméteróracsoportban milyen iozzók vannak pontosan? T5 vagy T10 mert én már olvastam mindent és már magam sem tudom mit gondoljak.

Ha nem ford számmérős akkor 3db T10-es van a többi T5-ös.

Ha fordulatszámmérős, akkor 1T10-es van a többi mind T5-ös.

A világítás fényét, színét akarod változtatni akkor a simához T10-es kell, mert az izzók olyanok.

Ha ford.szám mérős akarod változtatni, akkor abban a háttérfényt adó izzók T5-ek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kb. egy hete lettem b corsa tulaj, nagyon jót fogtunk ki, csak egy kicsi baja van, legalábbis remélem hogy kicsi. Feltűnt pár nap használat után, hogy van egy, érzékeim szerint erősödő sípoló hang leginkább hátulról jön ha megy a motor(mindegy milyen fordulaton, sebességen, fokozatban ugyanolyan hang), ami, ha jól néztem utána az ac puma lehet, továbbá az ac pumpa hibájának egy jelelgzetessége lehet hogy a kocsi ugrál,rángat gázadásnál?

Ez nem lesz hiba.

Utángyártott AC van benne, rángatás esetleges benzinszűrő koszolodástól, ha több benzin van benne észreveszed, h halkabb a sípolás.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Még mindig az 1.5 TD hengerfejtömitéssel kapcsolatban fordulnék hozzátok. Néztem hozzá több féle tömitést, kb 6000-20000ig , milyet érdemes bele rakatni ? Utángyártottat vagy gyári opelt ? esetleg van valami más márka, ami nagyon jó ? Továbbá ha cserélem a tömitést, akkor a csavarokat is cserélni kell ?

Link to comment
Megosztás:

Fogyasztáshoz írnám hogy X12SZ (Corsa B City 1.2i)

Hengerfejezés után95-ös benzinnel

5.5 volt autópálya 120-as tempó

6 körül városban

5 körül mozgott vegyes üzem (város és országút) / 100 km

Kímélem azért, gyakran cserélek olajat stb... Persze nem versenyautó A-ból B- be autó, melózni járok vele kb 20-30 km-es távokat egyhuzamban.

Remélem segített a választásban :)

Nekem 5,8-at evett 90-100-as tempónál hosszú távokat járva. C12NZ

Rövid távokon, gyakori indítással megeszi a 7-et.

Nálunk tartalék autó, van úgy hogy két hétig nincs elővéve, van úgy hogy napi használatban van. Csak bent áll a garázsban. amikor kell, akkor megy, Nem szépítgethük, nem szerelgetjük, Mikor megvettem, ki lett mosva a hűző, szerelőhöz beadtam vezérlés meg ilyen hasonló cuccok cseréjére, azóta nem is szereltem rajta semmit.

Link to comment
Megosztás:

X17D

Bauform: R4

Steuerung: OHC

Anzahl der Ventile: 8

Bohrung (mm): 79,0

Hub (mm): 86,0

Volumen (cm³): 1686

Leistung (kW bei min-1): 44 / 4400

Drehmoment (Nm bei min-1): 112 / 2650

Verdichtung: 23,0 : 1

Motormanagement: Bosch VE

Steuerung: Zahnriemen

Abgasanlage: AGR, Katalysator

Besonderheiten:

Verwendung: Combo B (F13WR), Corsa B (F13WR)

Az 1686 ccm-es blokk Isuzu....

Az 1699-es, vagy sok helyen 1700-asnak írják, az a német.

így érthető hogy nem isu :)

Szted az Isuzun milyen adagoló van? Egészen véletlenül Bosch VE....

Az isuzu dízeleknek mindig van saját kódjuk:

17D (4EE1)

15D (4EC1)

15DT (T4EC1)

X15DT (T4EC1)

Nem kell mindent elhinni az opel-infos.de-nek. Rosszul van írva, mert az X17D motor a 4EE1, az 17D nek pedig nincs más kódja

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.