Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Motorkódtól függ.... Am valszeg nem olyan a motorkód a két típuson, de ezt jó lenne tudni.

Haka fentebb belinkeltem képet az érzékelőről.

Kösz! Gondoltam,hogy hőfok jeladó lesz. Nálam a szívőcső aljába van becsavarva,mert központi injektorosnál ott is kering a hűtővíz.

Nem nézted véletlenül a vezérműtengelyeden,hogy a középső furat az vak-e?

Mert nz és sz tengely között az a különbség amit feljebb leírtam. De,hogy dis-es se nek is vak-e a vége azt nem tudom.

Link to comment
Megosztás:

Azért azt megnézném, hogy télen mínusz x fokban hogyan motoroznak :D Kicsit hosszabb távon mész aztán ráfagy a s***gged a motorra :D Egyébként azt is tankolni kell, akkor meg már szinte mind1

Hát annyira azért nem mind1,hogy kisautó városban 8liter vagy 100-125ös robogó 3liter városban,országúton 90nel egyaránt és egy ekkora motorral 80-100ig egész jókat lehet gyorsulgatni. Ha belegondolsz idei télen mondjuk a február elei szibériát leszámítva januárig +5-10fok volt,ami még felöltözve tűrhető motoron is. Évente max 1hónap amikor extrém sport a motorozás itt Mo-n.

Persze ott dől el minden,hogy mire használod. Bevásárlásra mondjuk nem alkalmas a motor,de annak kiváltására,hogy bevágod a levelet a corsa anyósülésére és elmész a postára arra tökéletes. Persze elesni is el lehet vele, könnyebben is ellopják. De megértem azokat is,akik inkább motoroznak.

Viszont csak azért venni egy jó robogót,hogy spórolj a benzinen megint csak értelmetlen,mert elég sok víz lefolyik a Dunán,mire behozza az árát. :D

Link to comment
Megosztás:

Hát annyira azért nem mind1,hogy kisautó városban 8liter vagy 100-125ös robogó 3liter városban,országúton 90nel egyaránt és egy ekkora motorral 80-100ig egész jókat lehet gyorsulgatni. Ha belegondolsz idei télen mondjuk a február elei szibériát leszámítva januárig +5-10fok volt,ami még felöltözve tűrhető motoron is. Évente max 1hónap amikor extrém sport a motorozás itt Mo-n.

Persze ott dől el minden,hogy mire használod. Bevásárlásra mondjuk nem alkalmas a motor,de annak kiváltására,hogy bevágod a levelet a corsa anyósülésére és elmész a postára arra tökéletes. Persze elesni is el lehet vele, könnyebben is ellopják. De megértem azokat is,akik inkább motoroznak.

Viszont csak azért venni egy jó robogót,hogy spórolj a benzinen megint csak értelmetlen,mert elég sok víz lefolyik a Dunán,mire behozza az árát. :D

Röviden tömören az utolsó mondatoddal elmondtad amire gondoltam ezzel kapcsolatban! :D

Kösz! Gondoltam,hogy hőfok jeladó lesz. Nálam a szívőcső aljába van becsavarva,mert központi injektorosnál ott is kering a hűtővíz.

Nem nézted véletlenül a vezérműtengelyeden,hogy a középső furat az vak-e?

Mert nz és sz tengely között az a különbség amit feljebb leírtam. De,hogy dis-es se nek is vak-e a vége azt nem tudom.

A dis-es vezérműtengelyen is vak az elosztó oldalon, illetve nem konkrétan zsákfurat, hanem a tengely furatába egy golyó van beütve.

Link to comment
Megosztás:

C12nz és x12sz vezérműtengelye között annyi a különbség,hogy az x-esnek vak a vége a gyújtás oldalon,a c-en ott van egy olajfurat. Belemenni 100%-hogy belemegy és a vezérlés sem változik,de hogy az imént emlegetett O-gyűrű megfogja-e a többlet olajat és nem fog csepegni az más kérdés.

köszi szépen :)

Link to comment
Megosztás:

Hát annyira azért nem mind1,hogy kisautó városban 8liter vagy 100-125ös robogó 3liter városban,országúton 90nel egyaránt és egy ekkora motorral 80-100ig egész jókat lehet gyorsulgatni. Ha belegondolsz idei télen mondjuk a február elei szibériát leszámítva januárig +5-10fok volt,ami még felöltözve tűrhető motoron is. Évente max 1hónap amikor extrém sport a motorozás itt Mo-n.

Persze ott dől el minden,hogy mire használod. Bevásárlásra mondjuk nem alkalmas a motor,de annak kiváltására,hogy bevágod a levelet a corsa anyósülésére és elmész a postára arra tökéletes. Persze elesni is el lehet vele, könnyebben is ellopják. De megértem azokat is,akik inkább motoroznak.

Viszont csak azért venni egy jó robogót,hogy spórolj a benzinen megint csak értelmetlen,mert elég sok víz lefolyik a Dunán,mire behozza az árát. :D

Ritkán írok, ide hozzátok, inkább csak olvasgatok.

Amit megemlítetek a corsa illetve robogózás.

Én pont így vagyok. Melóba a robogóval megyek, ritka mikor a corsával.

Egyik sem eszik olyan sokat, de nem mindegy, hogy a robogó 3 Liter,vagy a Corsa 6 Litert.

Egyetlen egy bosszantó dolog van a robogóban, hogy hetente tankolhatok.

Viszont jóval gyorsabb a városban, mint a Corsa. :)

Elesni el lehet a robogóval, de a kocsit is össze törheted! :)

(Elég rég robogózok és eddig 2-szer estem a régivel, 5 perc különbséggel, szakadó esőben! :D )

Link to comment
Megosztás:

Van egy tiszta e85 fogyasztásom: 180km-tiszta város,sok hidegindítás,viszont ha bemelegedett,akkor gyakran 5000körüli váltások,sok nyélgázzal=18.4liter ment bele. Az 10liter/100km. Ez 36ft/km.

Ugyanez az üzemmód 100-as 480ft-os méregdrága löttyel 8.8 volt.Tehát ez 42ft/km ,95ös is ennyire jön ki nagyjából.

A megtakarítás 6ft/km. Egy tankoláson kb. 3000ft-ot tudok fogni.

(Elvileg már nem éri meg etanollal járni meg a központi injektoros különben sem megy vele,de a motorom erről nem tud, úgy néz ki.)

Link to comment
Megosztás:

Viszont csak azért venni egy jó robogót,hogy spórolj a benzinen megint csak értelmetlen,mert elég sok víz lefolyik a Dunán,mire behozza az árát. :D

Ez megintcsak viszonylagos kérdés. Haverom most vett éppen takarékossági célból egy Aprilia Scarabeo 200-as nagytestű robogót (meggyőződése hogy ennél kisebbel nem lehet tartani a forgalom ritmusát és legázolják a kamionok), ez tapasztalat alapján 2.6 litert fogyaszt 100km-en. Az autóra az egyszerűség kedvéért számoljunk mondjuk 6.6 literes fogyasztással, így 100km-ként kerek 4 liter benga árát spórolja meg. Még ha csak 400Ft-os benzinárral számolunk is, az 1600Ft spórolás 100km-ként. Mivel a robogót 200e-ért vette, ebből könnyen ki lehet számolni hogy 12500km alatt behozza az árát, utána már ingyen van. Neki ez 2 év (még úgy is hogy csak áprilistól októberig tart a szezon), de ez egyénfüggő, attól függ ki mennyit közlekedik egy évben.

Link to comment
Megosztás:

hogy rámozdultatok erre a benzin ár és kocsi/robogó témára! :) az a baj,hogy szeretek vezetni, és igen,luxus hogy autót tartok (ha csak egy corsát is) de azt hogy süt a nap,szól a zene és a napfénytetőn át beszűrődő szélfuvallat belekap a hajamba, ezt az érzést minden nap szeretem (és szeretném) átélni és nem lemondani róla (a tegnapi h gtc astrából átnéző 30-35 ámbár nagyon csinos hölgyikéről nem is beszélve ahogy szépen megcsodálta kisautóm :D )

Link to comment
Megosztás:

most arulom az 50es robogom, es veszek egy 125ös kisgepet...

tolem a melohelyemig (kozpontig) 50km...

hetente (eves atlagot nezve) 4alkalommal megyek be becsbe...

autopalyan rádásul kicsit hosszabb, robogoval jo lesz az orszaguton is...

surun melozok a belvarosban is - ergo nem kell parkolojegyet vennem a robogora!

3L robogo vs. 5,5L corsa = 2,5L difi... / 60€ sporolas havonta, 30honap alatt hozza be az árát majd a robogo...

havi 1600Km eseten jelentos...

igy az asszony tud menni a corsaval, es a nagy itthon maradhat (bar az most megy a haztol, vszinuleg T4 lesz az utodja)...

a corsa már meghozta az árát csak uzemanyagon :-) (carnival 10 vs corsa 5,5, eleg hamar megjott a corsa ára)

az uj robogo kb. 1800€ lesz tokkal-vonoval, atiratassal... (sisakom, felszerelesem mar van)

Link to comment
Megosztás:

én csak annyit fűznék hozzá a robogós témához :) ,mert genya vagyok

8lityi(230ft/L) gázzal járok városba = 4liter (450ft/L) benzinnel

és igen van egy 220eft beruházás

nemtom mennyi egy értelmesebb robogó...

Nálam mire meghozza az árát egy ilyen az évi 6-7e saját használatú km-rel már rég meguntam az autót.

Arról nem is beszélve,hogy az egész autóm ér lassan 220 ezret. :goofy:

Link to comment
Megosztás:

az autom 500€-ert vettem :lol:

(szerbiaban elso kiajanlott ár 1500€ volt, papirok nelkul, ha azonnal kiszallok belole :-PPP)

a 2008-ban vett mopedem most megy el, kb. 500-600€-ert, friss muszakival (uj ár volt 1000€)

robogoval hosszu tavra gondolkodom, eves szinten kb. 6honapot fogom tudni kihasznalni, bemutato modellt 2100 helyett kb. 1800-ert lehet megvenni...

mint koraban irtam, tobszoros a sporolas:

corsa helyett robogo = 2,5L/100km sporolas

carnival (vagy masik nagykocsi helyett otthonmarado, igy asszony altal hasznalhato corsa) vs corsa = 4,5L/100km sporolas

a kutyazas miatt van heti 300-400Km futasunk (csak kifutok & co.), igy havi kb 60-70L sporolas hozzajon...

amint meglesz a robogo, a kovetkezokeppen alakulnak a koltsegeim - igy sztem ertheto a sporolas:

1. bejarni = robogo

2. asszony kutyazik = corsa (majd tolok fel képet, kiszerelt hatso ulolappal es ledontott ulestamlahoz csinaltam faboxot, igy elfer az 5 kutya)

kiallitasok, nagyobb turak = carnival (vagy az utodja)

1. a bejarassal sporolok 6honapon keresztul havi 60€ = 360€

2. a corsa hasznalataval sporolok szinten 6 honapon keresztul (ertelemszeruen csak akkor, amikor a robogot hasznalom) havi 90€ = 540€

ez eves szinten 360+540 = 900€

ergo 2 szezon alatt meghozza az árát, a korabbi szamolasom tevedes volt, nem vettem figyelembe a kutyak miatti sporolast.

persze, ha szigoruan nezzuk, akkor 2.5 szezon, hisz van biztositas (robogora kb. 120€/ev 2szemelyre, minden adoval, +30€/ev a 3ik evtol a muszaki)

masik oldalrol nezve meg hozzajon sporolas, hisz ha csak at kell ugranom anyamekhoz vagy m.ovarra, akkor nem kell kocsival mennem, eleg a robogora felpattannom.. itt van egy kis idoveszteseg (nem jelentos), de egy uton 6-8L sporolas...

tovabbi aprobb sporolasok, hogy a napi kisebb bevasarlasokat, pizzahozast...stb... nem kell kocsival intezni :D

...s szinten szamottevo sporolas a parkolojegy elhagyhatosaga (2€/ora), havonta minimum 20orat alltam eddig parkolozonaban...

(az uzemanyagot mindehol egysegesen 1,5€-ert szamoltam, mert nemsokara elerjuk...)

***

ergo, esetemben megeri az átules, mar tobb mint egy eve elmelkedem rajta, csak 'kedvem' nem volt hozza, de most megjon :-)

(bocsi, ha hosszu lett, csak igy magamnak is levezettem irasban, amit eddig is tudtam :hiya: )

Link to comment
Megosztás:

Nálam mire meghozza az árát egy ilyen az évi 6-7e saját használatú km-rel már rég meguntam az autót.

Arról nem is beszélve,hogy az egész autóm ér lassan 220 ezret. :goofy:

igen annak éri meg aki relatív sokat megy ...

nekem nincs benne egy éve (11hónapja),és már visszahozta az árát :)

Link to comment
Megosztás:

és igen van egy 220eft beruházás

nemtom mennyi egy értelmesebb robogó...

Használtan kb. ennyiért már kapsz jó állapotú nagyrobogót... és az még további másfél liter spórolás 100km-ként a gázhoz képest is, viszont korlátozott a használhatósága (időben és a használat módjában is)

Link to comment
Megosztás:

Használtan kb. ennyiért már kapsz jó állapotú nagyrobogót... és az még további másfél liter spórolás 100km-ként a gázhoz képest is, viszont korlátozott a használhatósága (időben és a használat módjában is)

ez így van (mindkettőnek megvan az előnye és hátránya is )

valamit valamiért :)

inkább 4 kerék :)

robogóval elég sz@r menni családostól :)

Link to comment
Megosztás:

...viszont tegnap hallottam a végső adut amire nincs mit mondani: Gáz főzésre, olaj sütésre, az autó benzinnel megy. :D (Gondolom most beloptam magam a gázosok meg a dízelesek szívébe is...)

:D :D

valahol omega vagy vectra topikba olvastam hasonlót :)

nincs ezzel gond :)

én így szeretem :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.